Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wickerman napisał:

Jeździłem na nich jak je dostałem ze sklepu bez tuningu i też przestawiałem wiązanie .   Po 2 wyjazdach oddałem do serwisu na ostrzenie, i smarowanie full serwis w Bydgoszczy nowa struktura, 88 po bokach i 1 st. od dołu.  Narty jeżdżą spoko na przestawionym wiązaniu do przodu jak dla mnie. Jak ustawie normalnie to nie mogę  w nich normalnie jeździć . 

Cześć

Bo Twoja jazda polega na siłowym obracaniu nart bez odciążenia oraz jakiegokolwiek sterowania i stąd takie objawy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Masz fajne i dobrze dobrane narty - po prostu naucz się jeździć. 

Osoba, która mogła pomyśleć, że ta deska to narta GS to chyba nawet koło nart nie stała niestety.

Pozdrowienia serdeczne

To byłem ja, nigdy koło tej narty nie stałem.

Według opisu, myślałem że to GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Szukam teraz porządnej ładowarki do ogniw 18650 - zapytam kolegi kucharza bo pasjonuje się modelarstwem.

Jeżeli może być porada lekarska, to Chińczyk LitoKala, sam mam model Lii-500, do wszystkich akumulatorów.

19 minut temu, Mikoski napisał:

Panowie proponuję przeczytać pierwszy post w tym temacie a właściwie pierwszy akapit i wszystko jasne .

Ta, nie da się wymusić skrętu... To chyba sedno problemu. Wickermann daj na forum jakikolwiek film ze swoimi próbami skręcania. Dużo więcej się dowiesz. A jeszcze więcej konsultując temat z instruktorem na żywo. Masz bardzo skrętną nartę. Sama skręca odpowiednio użyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chertan napisał:

Jeżeli może być porada lekarska, to Chińczyk LitoKala, sam mam model Lii-500, do wszystkich akumulatorów.

Ta, nie da się wymusić skrętu... To chyba sedno problemu. Wickermann daj na forum jakikolwiek film ze swoimi próbami skręcania. Dużo więcej się dowiesz. A jeszcze więcej konsultując temat z instruktorem na żywo. Masz bardzo skrętną nartę. Sama skręca odpowiednio użyta. 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest poziom 4/5 tylko 3/4. Masz super nartę, teraz nauka nauka nauka. Zacznij od przestawienia wiązania w prawidłową pozycję.

Teraz najłatwiej by Ci się skręcało mając wiązanie dokładnie na środku narty, niestety to droga donikąd. Twoja waga nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane przez Kubis
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na chwilę zapomnij o jakichkolwiek kątach krawędzi. Na ten moment obracasz nartę jak smartfon położony na stole. Złap pośrodku i obracaj, a potem złap przy końcu i obracaj (na płasko). Będziesz wiedział dlaczego masz wrażenie ciężkiej narty. Tylko, że tak nie jeździ się na nartach poza wczesnym etapem, na którym jesteś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz poziom skrętu z półpługu i siłowej rotacji tułowiem (choć tu akurat siły wiele nie było widać). Nie wykorzystujesz możliwości narty w żadnym stopniu. Nie ma co rozważać problemów z nartami. Po prostu nauka od podstaw i po kilku godzinach z dobrym instruktorem sam będziesz się śmiać że swojego narzekania na nartę. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, wickerman said:

 

Nagrania z pajacowania czy wcinania kotletów to są zawsze w 4k ze stabilizacją i topowymi kamerami kręcone a te do oceny techniki to chyba 20 letnim telefonem.

Quote

Jeździłem na nich jak je dostałem ze sklepu bez tuningu i też przestawiałem wiązanie .   Po 2 wyjazdach oddałem do serwisu na ostrzenie, i smarowanie full serwis w Bydgoszczy nowa struktura, 88 po bokach i 1 st. od dołu.  Narty jeżdżą spoko na przestawionym wiązaniu do przodu jak dla mnie. Jak ustawie normalnie to nie mogę  w nich normalnie jeździć . 

Jak przestawiłeś i jeździ się dobrze to w czym problem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spiochu napisał:

 

Nagrania z pajacowania czy wcinania kotletów to są zawsze w 4k ze stabilizacją i topowymi kamerami kręcone a te do oceny techniki to chyba 20 letnim telefonem.

Jak przestawiłeś i jeździ się dobrze to w czym problem?

niestety nie wiem dlaczego, ale jak przesyła się filmy na messengera to zmienia jakoś tych filmów normalnie ładnie widać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich nart R30 naoglądałem się ostatnio w sobotę w Alpe Cermis, sporo Włochów miało takie deski i potrafiło z nich korzystać.

Co do długości nart to mój syn (175cm) wziął na wyjeździe moje narty Scott The Ski 180 cm 90 od butem i po jednym zjeździe nie chciał ich oddać, w ogóle nie zauważał długości, czy tam innych parametrów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, brachol said:

Co do długości nart to mój syn (175cm) wziął na wyjeździe moje narty Scott The Ski 180 cm 90 od butem i po jednym zjeździe nie chciał ich oddać, w ogóle nie zauważał długości, czy tam innych parametrów.

Wcale mu się nie dziwię 🙂 Nie wiem czy sam też próbowałeś, ale jeśli nie to polecam, choćby po to, żeby wyrobić sobie opinię 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wickerman napisał:

niestety nie wiem dlaczego, ale jak przesyła się filmy na messengera to zmienia jakoś tych filmów normalnie ładnie widać . 

FB tnie jakość. Tak to działa. 

Polecam pojechać do Adama... Jak chcesz, to dostaniesz ode mnie też miejscówkę gdzie mieszkałem. Za grosze. Z Tobą Adam będzie miał łatwiej. Ja miałem o wiele więcej napsute i trzeba było mi wyplenić błędy. Nazwać je. Ty masz jakby wcześniejszy etap.

Ze swojej strony to bym Ci zapiął ołówki albo GS i dotąd ćwiczył NW aż skręt zacnie przypominac skręt. Ale ja się nie znam. Tu są Tuzy od tego... 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

 

Nagrania z pajacowania czy wcinania kotletów to są zawsze w 4k ze stabilizacją i topowymi kamerami kręcone a te do oceny techniki to chyba 20 letnim telefonem.

Jak przestawiłeś i jeździ się dobrze to w czym problem?

Stawiam, że jakby był dzień, to jakosc tego nagrania byłaby o niebo lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Takich nart R30 naoglądałem się ostatnio w sobotę w Alpe Cermis, sporo Włochów miało takie deski i potrafiło z nich korzystać.

Co do długości nart to mój syn (175cm) wziął na wyjeździe moje narty Scott The Ski 180 cm 90 od butem i po jednym zjeździe nie chciał ich oddać, w ogóle nie zauważał długości, czy tam innych parametrów.

My z kolei z moim synem też mieliśmy dni na dłuższych nartach. Przy czym ja przy 187 cm i 81 kg mam nartę 180, a młody przy 180 cm i 60 kg (chudy jak patyk) odziedziczył narty 184 cm, jemu to różnicy nie robi. Mi z resztą też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo Twoja jazda polega na siłowym obracaniu nart bez odciążenia oraz jakiegokolwiek sterowania i stąd takie objawy.

Pozdrowienia

Proszę ... Mitek napisał ocene, zanim pojawił się film. Jedynie na podstawie relacji z objawów ... Tak, że tego... Trafność 100proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...