Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

brachol last won the day on May 11

brachol had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

brachol's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • First Post

Recent Badges

129

Reputation

 1. W PL pokłady węgla są trudno dostępne i zagrożone. Z tego co czytałem to węgla wcale tak dużo nie ma już pod ziemią. Cena węgla to w sporej części spekulacja, podobnie jest z ceną paliw na stacjach.
 2. Komuch jest teraz posłem z ramienia KO, co jest dość dla mnie zastanawiające.
 3. Ukraińcy na złość Bidenowi powinni się poddać. Niech nie realizuje swoich interesów ich rękami!
 4. Nieźle, chyba lepsze niż rolki.
 5. Polecam wolontariat w punktach obsługi uchodźców lub w podobnym miejscu. Może porozmawiać z ludźmi, którzy chyba bez powodu by nie uciekali ze swoich domów. No chyba, że rzeczywiście wojsko ukraińskie atakuje swoich.
 6. Ja mam nadzieję, że Polska nie będzie musiała w taki sposób zabiegać o wsparcie w przypadku ataku.
 7. Muszę przyznać, że na początku tej wojny myślałem, że to gremia rządzące chcą atakować, a społeczeństwo w większości jest przyjacielskie (w rosji nie byłem nigdy natomiast wielu moich znajomych podróżowało po rosji i przywozili opowieści o serdecznych i miłych ludziach, szczególnie na terenach wiejskich). Teraz widzę, że większości jest za odbudową "imperium" i brakuje im tego. Sami z rosją nie wygramy (nawet cała UE) i dlatego trzeba się z kimś sprzymierzyć Chiny raczej odpadają i zostają tylko USA. Co do papieża to myślę, że chodzi mu o fakt, że wszyscy odbiorcy gazu i ropy karmili rosję od wielu lat a teraz krzyczą, że się panoszy i wszczyna wojny. Co nie zmienia faktu, że nie potępia wprost agresora. Nadal nie ma jedności w kwestii sankcji, kasa płynie i większość kombinuje jak na tej wojnie zarobić, albo przynajmniej jak najmniej stracić. Myślę, że zwiększone dostawy sprzętu pozwoliłyby na większe sukcesy Ukrainy. Chęć przystąpienia do NATO i UE jest wygodnym pretekstem, łatwo to sprzedać w społeczeństwie rosyjskim. Dodatkowo rosja cały czas nie traktowała Ukrainy jako samodzielne państwo (podobnie Gruzji, Czeczeni i innych) Co do rodzin to moja żona w marcu była delegowana do punktu pomocy, przebywało tak wtedy około 300 osób i tam spotkała kilka kobiet, które opowiadały, że część bliskiej rodziny mieszka w rosji i nie wierzy w to, że musiały uciekać przed bombardowaniem i że to wymysły i często przestawały się kontaktować.
 8. Nie byłem, znajomi byli w SkiJuwel i podobało im się.
 9. Kronplatz niby nie we Włoszech jest 😉, a Solden chyba za tani nie jest. Rejon koło Innsbrucka ma zróżnicowane trasy i chyba nie wychodzi super drogo. Jak Kronplatz to można zobaczyć Skiworld Ahrntal - Four skiresorts in one – Skiworld Ahrntal - można trafić nocleg całkiem tanio. Ale doświadczenie mam tylko w apartamentach.
 10. Upraszczając Ruscy za namową USA rozpoczęli wojnę, żeby testować i sprzedawać broń (obie nacje i jeszcze kilka innych krajów), a przy okazji podzielić Ukrainę na dwie strefy wpływów. Przecież taaakie imperium nie może pozwolić, żeby ktoś sam sobie szedł w kierunku który mu się podoba.
 11. Ale kosmiczne sytuacje się tutaj dzieją.
 12. Widzę, że idziesz w kierunku GS....
 13. Myślę, że to sporo obniża jego umiejętności 🙂
×
×
 • Create New...