Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  876
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

brachol last won the day on June 25

brachol had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

brachol's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • First Post

Recent Badges

145

Reputation

 1. Ciekawe po ile będą skipassy w CG. Bo noclegi to wiem, że do tanich nie należą ( szczególnie pod stokiem)
 2. Trzeba pamiętać, że ponad 30% gazu mamy z wydobycia na terenie PL.
 3. Zawsze osoby które potrafią się szybciej dostosować zyskują na trudnych sytuacjach.
 4. Ja nie mówię, że nie przetrwamy. Mówię tylko, że jedni będą mieli trudniej i można ich zrozumieć, że nie chcą sankcji przez które rosną ceny (oczywiście nie tylko przez sankcje) i spora część społeczeństwa musi zmienić swoje przyzwyczajenia i np. ograniczyć konsumpcję ( co też takie złe w ogólnym rozrachunku nie jest)
 5. Ponosić koszty wzrostu cen surowców mogą osoby bogatsze, jeżeli komuś ledwo starczało (a myślę, że takich osób jest całkiem sporo) na życie przed wybuchem wojny to teraz w czasie zimy nie będą dawały rady kupić węgla czy też gazu, a jak jeszcze mają do tego kredyt to już w ogóle kicha. Zduszenie inflacji musi spowodować zubożenie społeczeństwa, ale dotknie to dużo bardziej tą biedniejszą część społeczeństwa. Gdzieś czytałem, że około 2/3 wszystkich pracowników zarabia poniżej 6000 zl brutto na miesiąc.
 6. Turcja jest w innym położeniu niż Polska. Bosfor stawia ją na wyższej pozycji do tego kraj sporo liczniejszy i z większą, nowocześniejszą i sprawdzoną na polu bitwy armią. Myślę, że jeżeli chodzi o czołgi to poza Polską niewiele krajów mogło przekazać takie czołgi, które bez problemu od razu można wykorzystać na polu walki.
 7. A może to inne kraje namówiły nas do przekazania czołgów UA? Neutralność nic nam nie da jak rusek będzie chciał i mógł to zaatakuje.
 8. Jak już rosja na nas napadnie to sprzęt dojedzie do nas tak jak na Ukrainę. Wygląda na to, że wojna tak osłabi rosję, że nie będzie miała możliwości dalszych działań zaczepnych. Trzeba pamiętać, że jest to ogromny kraj i ma granice, które trzeba chronić.
 9. Jeden cennik już jest opublikowany. Myślę, że ceny do przyjęcia, ośrodki nieduże, ale moim zdaniem ciekawe. Skipass Preise – Skiworld Ahrntal
 10. Przy takiej kwocie można cos uszczknąć 1,6 miliarda złotych. Tyle zapłaciliśmy za mur na granicy z Białorusią - Money.pl
 11. Z dostępnych mi informacji (między innymi wypowiedzi Denisa Urubko) wynika, że Rosjanie cały czas traktowali Ukraińców jak kogoś gorszego nawet w środowisku wspinaczkowym.
 12. Cześć Niestety z moich obserwacji wynika, że nie ma co liczyć na na siłę argumentów, bo liczy się argument siły. Co do zbrojenia się to chodziło mi o takie uzbrojenie, które skutecznie zniechęci potencjalnego agresora. Ja nie jestem zwolennikiem rozbudowy armii, byłem przekonany, że konflikty będą na gruncie gospodarczym, a nie militarnym, ale jak nie można walczyć gospodarczo to jednak wyprowadza się czołgi z hangarów. Chapnąć swoje można, ale raczej trzeba być gotowym na ucieczkę. pozdrawiam
 13. Zbroić się trzeba chociażby na pokaz. Dodatkowo warto utrzymywać dobre stosunki z państwami NATO wtedy jest szansa na to, że w razie czego będzie wsparcie nie tylko w sprzęcie, ale też w żołnierzach. Do ludzi ze wschodu bardzo dobrze przemawia pokaz siły, ktoś kto chce od razu negocjować i idzie na ustępstwa traktowany jest jako słaby.
 14. Tylko podnoszenie cen powoduje dalszy wzrost inflacji. Ktoś musi zbiednieć i co całkiem spora ilość osób wtedy może uda się opanować inflację.
×
×
 • Create New...