Jump to content

KrzysiekK

Members
 • Posts

  1,221
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

KrzysiekK last won the day on April 11

KrzysiekK had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

KrzysiekK's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • One Year In
 • Posting Machine Rare
 • Very Popular Rare
 • One Month Later
 • Conversation Starter

Recent Badges

870

Reputation

 1. Patrząc na moją naukę osobiście nie lubię jak instruktor jedzie przede mną tyłem. Raz że cały czas mam wrażenie że w Niego wjadę a dwa, to mi się cały czas odbicie lustrzane włącza i parząc na jego np sięganie zewnętrzną ręką do buta ja mam ochotę sięgać wewnętrzna, czyli generalnie mi się wszystko pier…. No. A lubię jak jedzie kilka skrętów przede mną i pokazuje co mam zrobić a potem ja jadę z przodu a On z tyłu sprzedaje mi real time zjebke lub dopinguje do określonych ruchów 😉 Ale ja to ja. pozdrawiam
 2. Mam w pamięci dwie migawki z tego samego miejsca … jak się patrzy z góry, gdy najeżdżał na ,,ściankę,, … i ten skręt w prawo jakby lekko podparty. Ale pamiętam też wasz filmik z Białki chyba i tam Max zero A … wzorcowo … więc pewnie się jakieś zmienne zakłócające wkradły … bardziej chciałem zwrócić uwagę że Ty masz taki bardzo instruktorski carving.
 3. Jedziemy z okolic Krosna. Jak jest idealnie na drodze to niecałe 2h30m a jak są utrudnienia to 3h. Dość daleko ale do przeżycia jak się to dobrze ogarnie. Mimo wszystko czekam aż się w końcu otworzy https://bieszczad.ski/ Tam jadę 1h15m. Light.
 4. Ja jestem mega zaskoczony moimi dziećmi. Rozpoczęcie sezonu bardzo ogarnięte, nawet z takiego organizacyjnego narciarsko punktu widzenia. Jazda jak jazda. Trochę wad, ale lekko, radośnie, tak jak ma to wyglądać. To nie ma co porównywać do np. Maksa, który jest sportowcem. Tu nie ma pierdzielenia ... Gość ma przerobione na nartach dużo doświadczeń i to po prostu widać w tym co robi schodząc z wyciągu, Jego Stop, Jego start. Jego stanie na nartach. O jeździe ciętej nie mówiąc. Chociaż równoległości goleni szanownego Taty jeszcze nie osiągnął i zdarz się A-frame. A przy tym jest bardzo bardzo konkretnym, grzecznym, wręcz ułożonym chłopcem. Rozmowa o treningach, szkółce ... w skrócie @Marcos73 ... klasa! Pozdrów. ps. Natka wciąż mówi, że dobrze gotuje. 🙂 😄 Moja jazda ... pewnie, że masz rację. Puszczenie nart szybciej pod koniec dużo dało. Mam też kilka wewnętrznych spostrzeżeń co do swojej jazdy... Tu miałem już napisać, że się nie nadają do werbalizowania na forum, bo zaraz będzie, że teoretyzuję, ale nie chcę dać się tej negatywnej fali ponieść, bo uważam, że właśnie forum jest od teoretyzowania o szczegółach narciarstwa. Ad rem ... podczas mojej jazdy zauważyłem myszkowanie nart. Niemożność ustabilizowania ich toru. Każda sobie. Zawsze tak mam na początku sezonu. Poza tym, to moje klasyczne odjeżdżanie narty wewnętrznej przed zapoczątkowaniem skrętu. Generalnie problem z zakrawędziowaniem, jak to ktoś tu kiedyś napisał - jazda na PŁASKIEJ narcie. No i niedociążanie przodów. Narta ma z przodu kierownicę i tam ją trzeba dociążyć. Stąd pozycja narciarska, zrównoważona, ale jednak unikanie odchylenia i "na języki". I będąc tam rokminiałem i walczyłem na stoku. Prowadzenie nart z dociśniętym przodem jest dużo łatwiejsze. Dociskanie krawędzi wewnętrzną stroną stopy i nasadą palucha jest dużo skuteczniejsze niż tępe pochylanie buta lewo-prawo. Ale uważam, że z tym mam problem. Trudno jest mi stopami operować. I w tym momencie przypomina mi się, jak za gnoja jeździłem na łyżwach. Nie na takich super jak są teraz, twarde, ale takie mega zniszczone skórzane buciska z płozą, gdzie zachowanie dobrego toru prowadzenia łyżwy wymagało dużo pracy stopą i wygimnastykowanej kostki. I jeździłem tak bardzo skutecznie. Przekładanki L, P, przod, tył z palcem w nosie .. Tam cały czas pracowała stopa. I teraz taka zajawka - czemu wydaje się, że lepiej jeżdżę, gdy na górze stoku jest lód z którym po kilku zjazdach zaczynam sobie dobrze radzić? Bo tam na górze, na twardym, muszę bardzo dobrze pracować stopami i dociskać krawędzie. Zjazd niżej na miękkie i okazuje się, że kontrola jest znacznie lepsza. Takie tam .. rozkminy 🙂
 5. Rozwaliłeś mnie 🥹 Dzieki !!! ps. Ale mój pierdolec na punkcie nart też ma w tym udział.
 6. No to jak Cię znam o dobra zabawę … nie narzekam 😂🤣😂 było zajebiscie bez żadnych wątpliwości !
 7. No wiem, kawałek jest. Jak źle warunki to 3h, ale dziś zmieściliśmy się w 2.5 spokojnej jazdy. Zapowiadają mrozy, Bieszczad.ski śnieży. Mam nadzieję że otworzą. Ps. Wiadomo … technika najważniejsza.
 8. No i byliśmy na Tylicz MS … stok przygotowany doskonale. Prawa strona, jak przewidywałem. Cały czas śnieżyła sie nowa trasa. Jazda była ok, chociaż moje pierwsze zjazdy były jak paralityka. Zacząłem od fis rossiniol naostrzonych cholera wie jak ale pewnie agresywnie. Brak odciążeń powodowało łapanie raz przodów, raz tyłów … masakra. Po zmianie na blizzardy ktore mam od dwóch już lat początków wiele sie nie zmieniło. Narty zrobione 0,5/88 bez tępienia. Siedzenie na tyłach, brak dociążenia zewnętrznej narty sprawiało że … a brak słów. Po kilku zjazdach organizm się ogarnął i jazda była sporo lepsza. O dziwo najtrudniej szło na płaskim. Rafał na slalomkach carvingowo siedząc na tyłach. Adaś, będzie robota … kije pod kolana 🙂 Bardzo fajnie Natalia … skuteczne NW, równoległe prowadzenie nart. Co nie odciążyła to rotowała tułowiem. Brak skrętów z przeciwskrętu. ergo … stary tetryk zapomniał jak się jeździ … ale sobie przypomni … ostatnie zjazdy były już dobrym zwiastunem. Dokumentacji filmowej nie będzie bo raz, że wstyd a dwa że na dzień dobry mi się bateria rozładowała, a druga też niewiele wytrzymała. Sezon rozpoczęty. Pozdrawiam. ps. Był z Nami bardzo pozytywny gość … @Marcos73z synem Maxem. Dziękuję za towarzystwo. Niezmiennie kapitalna jazda.
 9. A może połączenie z Dużym Rachowcem? Może orczyk jakiś chociaż ...
 10. Kurde...a jak mnie jednak do lasu nie wywiozą i mi się spodobają? Z własnym belfrem się nie zadziera ... jakby nie patrzeć. Na razie ich nie ostrzyłem... zobaczę co będzie się działo 😄😄 😄
 11. 80 procent uczniów w technikum wyrobiło sobie w poradniach psychologiczno pedagogicznych papiery na dysleksję, dysgrafie i dysortografie ( bo to przedłuża egzamin zawodowy o 30 min) a portale ,,na topie,, lansują tezę że dzieci i młodzież jest przemęczona nauka … to teraz będzie rzeź.
 12. No to ok - jak nas coś nie zje to planujemy 25.11.2023 Tylicz … pewnie Master Ski. Postaramy się być od początku pracy stoku. Skład ekipy to ja i parka nastolatków. Zapraszamy na pogaduchy na wyciągu i fajną jazda.
 13. Dziś u mnie spadł pierwszy śnieg. W mig stopnieje ale nadzieje już są. Narty w serwisie. Nowe ubrania na rosnące trole zakupione. Wiosna, lato i jesień upłynęły u nas pod znakiem wędrówek po Bieszczadach (Tarnica, Rawki, Bukowe Berdo, Sine Wiry, Smerek). Był też Kasprowy, J. Czorsztyńskie na rowerach i inne pomniejsze wyprawy żeby tylko się na chwilę od roboty komputerowej oderwać ( młody programista, stary też 🙂 ). Nawet nie zauważyłem kiedy Leośce wyrosły skrzela i zaczyna się bawić pływaniem. Chodzi na treningi, wkręca się w temat. Mamy nadzieję na dobry sezon narciarski. Plan jest zacząć za tydzień w Tylicz MS. Ostrożnie mój watek będzie reaktywowany, więc dzisiejszy wpis traktuje jako zagajenie. ps. Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?!
×
×
 • Create New...