Jump to content

wickerman

Members
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

About wickerman

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wickerman's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • Dedicated
 • Collaborator
 • Reacting Well

Recent Badges

23

Reputation

 1. A zaczęło się od pytania o dobór nart a skończyło na grzybobraniu. Hehehe Więc to jest dobry moment na zakończenie tematu i sporów z nim związanych. Pozdrawiam wszystkich idę potrenować. Zima nadchodzi!!! 😉
 2. Wielu rzeczy, w wielu też jest lepsza ode mnie ...ale to nie temat na forum . Nie wiem tak naprawdę skąd takie pytanie ?
 3. z tym akurat u mnie nie ma problemu . Żona już gorzej ale się stara . Od kiedy zalapalem bagcyla na narty to czasami w domu ze mną ćwiczy .
 4. ??? chyba nie myślisz o jeździe figurowej.😀 Chciałbym się kiedyś tak poczuć pewnie na nartach jak jeżdżę na łyżwach.
 5. żonie pomagam na łyżwach na nartach niestety jeszcze nie potrafię jej pomóc . Może kiedyś...
 6. Masz rację bo żona sprawna jest tylko , że ma lęk prędkości i to nie o To ,że sobie coś zrobi tylko , że komuś. Ale to moim zdaniem dobry odruch w tą stronę.
 7. I tu się z Tobą zgodzę Śpiochu w 100% ... moja żona i jej znajoma razem ze mną jeździła. Choć wcześniej niż ja była już 3 razy na nartach z wycieczkami różnego rodzaju. Jazda pługiem to dla niej kosmos!!! Jedzie, ale strasznie się boi prędkości i powiedziała, że narty sobie jednak podaruje. Widziałem minę instruktora i twarde nerwy w stosunku do mojej żony, ale go rozumiałem i pomyślałem co Ty teraz napisałeś "niektórzy na nartach nie powinni jeździć ." Załapała za to bagcyla na łyżwy, więc może jak pojeździ troszkę na łyżwach to do nart się przekona i spróbuje znowu.
 8. Ocenę wystwiłem sobie patrząc na moich znajomych , którzy jeżdżą od 3 lat i bali się zjeżdżać z górki na której się uczyłem . Instruktor choć nie był najlepszy stwierdził ,że bardzo dobrze sobie radzę jak na początkującego narciarza. Być może mam tendencję do przyswajania pewnych rzeczy szybciej niż inni i lepiej mi to wychodzi. Nie odbierajcie tego jako przechwałkę ale w moim odczuciu tak właśnie jest . A co do samego poziomu to fajnie ktoś to podkreślił wcześniej chyba Mitek , bronz,silver,Gold,Platyna to zaliczam sie bardziej do początkujący Silver ale chcę jeździć dobrze na nartach to tyle . I pytanie ; czy na slalomce nie mogę ćwiczyć skrętu NW? Bo chyba to tez jest do wykonania ? Czy się mylę?
 9. Hej ! Moruniek, tylko że twój syn jedzie na Slalomkach Fischera . Nie rozumię trochę Ciebie . Po analizach poradach co niektórych forumowiczow i własnych przemyśleniach bardziej się skłaniam do slalomowych nart . Do sedna mi proponujesz dłuższe narty a jak już wcześniej wspomniałem na filmie Twój syn jedzie na SL czy RC jak zwał. To więc twoim zdaniem ucząc się jazdy powinienem mieć SL czy narty bliżej AR. ? Bo coś mi tu nie gra w twojej wypowiedzi ...
 10. Gdzie bym tą narte zapakował do auta? ewentualnie na dach ale musiałbym relingi wcześniej zamontować do samochodu i kupić uchwyty na narty co obecnie generuje mi dodatkowe koszty . Oczywiście wcześniej czy później będę musiał to zrobić, ale na jedną parę nart to raczej jeszcze nie. Dzięki ale to na pewno nie narta dla mnie na tym etapie .
 11. Wiesz i tak i nie jak ktoś tu wcześniej napisał nawet jak przetestuję 5 par to co mi to da? Jak nie potrafię jeździć dobrze to mogę nie wykorzystać potencjału tych nart na tyle, że wybiorę te na których będzie mi się najlepiej jeździć i kamuflować moje niedoskonałości a nie o to chodzi i z tym muszę się zgodzić. Może jednak ten full camber nie jest głupim rozwiązaniem, ale jak mówię muszę na spokojnie pomyśleć .
 12. Pięknie to ująłeś dokładnie mam takie samo myślenie jak TY. Ale co do wypożyczalni hmmm... nie wiem może takie istnieją, w których warto wypożyczyć narty.
 13. Mam nadzieję ,że kiedyś dojdę do takiego poziomu by stwierdzić ,że w nartach AM jest aż tak źle z tym rockerem i to co tu piszecie ma bardzo duże znaczenie i myślenie ,że tylko FULL CAMBER the best. Jeżeli tak będzie stawiam wszystkim, którzy w tym temacie się udzielali i mieli rację po grzańcu a nawet wielu 😉 na stoku we wcześniej umówionym miejscu. A jeżeli okaże się , że są takie narty, że jeździ się zajebiście , które dobrze trzymają na twardym , dobrze na miekkim śniegu i w ogóle to spotkamy się na stoku dam wam do przetestowania taką nartę i też pogadamy przy grzańcu o odczuciach z jazdy, ale już nie za moje pieniądze 😉 chociaż obawiam się , że to może troszkę potrwać a większość z was może już nie mieć siły jeździć na nartach 😉 Pozdr
 14. I po tych wpisach też to zauważyłem . Chociaż bliżej mi do Mitka czy Adama niż do śpiocha , który oczywiście ma rację z pewnej perspektywy, ale chyba nie w moim przypadku.
×
×
 • Create New...