Jump to content

grimson

Members
 • Posts

  1,798
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

grimson last won the day on January 6

grimson had the most liked content!

About grimson

Recent Profile Visitors

1,519 profile views

grimson's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Posting Machine
 • Reacting Well
 • First Post

Recent Badges

498

Reputation

 1. Oraz bonus na wieczór, żeby przyspieszyć regenerację:
 2. Uczciwie pojedzone dziś na Kastlach. Jazdy dzienne: początek na Efce, wjazd tylko na górę bo czekania 15 min. Identyczna sytuacja z Luxtorpeda, tutaj także 15 min czekania. Sprawdzenie warunu na B- nie jest złe, góra w mleku, ale równo i bez odsypia, z wyjątkiem ścianki pod koniec. Zachęcony wizja nartowania na Zmiji, wziąłem córkę i uderzyliśmy na D. Na początek pierwsza niespodzianka- do kanapy kolejki brak. Druga niespodzianka- na D twardy podkład, ale sam stok z miękka góra, natomiast z boku trasy to już jazda w puchu. Córka ma nartę AM i tak jej się spodobała taka akcja, ze były moment śmigania off- piste. Ja na początek patrzyłem na takie harce spode łba, bo GS się kurzy w bagażniku, warun do długiego ciętego nie za bardzo. Ale spróbowałem raz, spróbowałem dwa i….Alleluja, to jest świetna zabawa. Sam jeździłem po puchu, do tego zamiast zasuwania zacząłem próbować smigu. Czasami rytm jeszcze gubię, ale zabawa przednia. Zaliczyliśmy kilka zjazdów, jadąc Żmija w górę patrzyłem z ciekawości na nieczynna C Fis. Wyglądała dobrze. Dlatego jeden zjazd na C zaliczony- brak kamieni, ziemi czy trawska. W miarę równo i lodowo. Od popowy trasy pod lancami pryzmy śniegu na 2.5M wysokie. Na deser kilka zjazdów na A Fis, pierwsze 300m w mleku, potem było OK. Odcinek w mleku z małymi muldami lub odsypami, potem az na sam dół równo. Tak wiec dziś zaliczyłem wszystkie trasy na CG, łącznie z C. Ciekawostka- na E oraz F jeździli ratraki, co tam się dzieje- dowiemy się wkrótce z informacji na CG. Sports Tracker wypluł w totalu 30,27km w 3 godz 56 min, Vmax 81.5km/godz. Nocne jazdy- na początku brak kolejki do Luxtorpedy. Potem czekanie do 3-5min. Jazda na Gorze w mleku, dodatkowo zaczął padać snieg. Trasa się trzymała, na początku muldy, oraz na ściance tez nie było lekko. Tam najbardziej wymagający warun. Pod koniec nartowania kolejka na Lux - na bieżąco. Nartowanie na Kastle- dalej klepie narta przy większych prędkościach, ale można cisnąć długim ciętym. Fajna narta jak stok zacznie popuszczać. Sports Tracker wypluł w totalu 29.04km w czasie 2 godz 1 min, Vmax 80km/godz.
 3. CG nie odpoczywa, CG jeździ:
 4. Pogniewałem się na niewdzięczne Kastle, skróciłem o połowę. Wykorzystane w 50%.
 5. Track z dziennego nartowania. Zaliczona Efka, A, B, C (nielegal) oraz D. Teraz pauza, zaraz nocne.
 6. Wbiłem teraz na Lux. Kolejki brak. Za to na A tłumy jak na promce
 7. Efka, Lux- kolejka do 15 min. Zmija- na bieżąco. Warun na D fantastyczny.
 8. Będzie fajna jazda. W nocy spadło pare cm białego, ratraki śmigały przed opadami. Dziś będzie warun na miękko. Pozdrowienia dla @widzewiak_z_gorspotkanego przed praca. @star na pierwszej fotce masz próbkę tego oblodzenia.
 9. Pięknie, daj znać jaki warun oraz ile białego na trasach.
 10. Czas na podsumowanie nartowania. Początek dziennych z familią o 11.30, na początek kilka zjazdów na Efce. Kolejka na jakieś 12-14 min czekania, sporo szkółek i uczących się. Warun w porządku, porywy wiatru ale bez zagrożenia, ze zamkną wyciągi. Śnieg na Efce OK, minimalne odsypy – tu nigdy nie ma muld xD. Po kilku zjazdach uderzyłem na B. Oczekiwania na Luxtorpedę porównywalne do Efki. Pierwszy wjazd na górę i w mleko, mniej więcej przez cały dzień 300-400m od szczytu jechało się w ograniczonej widoczności. Fajne ćwiczenie na czucie nart i śniegu. Na B całkiem nieźle, twardo i w znajomych miejscach początek muld i kartofliska. Dużo narzekających na oczekiwanie na kanapę i oblodzenie. Potem wbiłem na A. Tutaj już fantastycznie. Początek w mleku i trzeba było wstrzymywać GS, bo ten sprzęt dobrze czuje się w wyższych prędkościach. Po wyjechaniu z mleka można było szybciej pocisnąć. Najlepszy odcinek przed wypłaszczeniem, oraz od wypłaszczenia do skrzyżowania z Efką/B. Z minusów: na początku A wyrzuciłem poza stok kamień większy od mojej pięści, poza tym GOPR zwoził na sygnale narciarza, wg informacji usłyszanych potem facet się połamał. Gdzieś około 14.30 komunikat, że Żmija już działa. Więc relokacja na D Fis. A tu warun prawie idealny: pusto, równo, i….lodowo. W sobotę na CG padał zamarzający deszcz, powstała skorupa lodowa o grubości ok 1cm. Dlatego na D, mając dobre krawędzie, można było się wyszaleć. Rzut okiem na C Fis – biało, częściowo wydawało mi się, że ratrakowali. Dlaczego nie naśnieżają? Ponieważ zbiornik na wodę jest prawie pusty, oraz armatki i lance są pokryte lodem, po sobotnich opadach. Sports Tracker wypluł w totalu 28,8km w 3 godz 57min, Vmax 84km/godz. Po godzinie pauzy, wbiłem już solo na nocne, na B. GS Head zostały w bagażniku, założyłem Kastle. Vs GS, narta łatwo skręca, jest lekka jak piórko i dobrze czuje się w kartoflisku/muldach. Tylko przy większych prędkościach zaczyna klepać, i nie jest tak stabilna jak Heady. Fajnie się jeździło, kolejka do Luxtorpedy na bieżąco, nie stałem dłużej jak 60 sek. Sporo narciarzy zapuszczało się na A. Pojawiły się opady śniegu. Pod koniec jazd przyszło zmęczenie, nogi bolo. W sumie to 6 godzin na białym, do tego bez obiadu, a tylko z batonami i izotonikami. Sports Tracker wypluł w totalu 29,08km w 1 godz 55 min, Vmax 80 km/godz. Jutro ciąg dalszy.
 11. Nie ma to jak urodzony optymista.
 12. Wg mnie to jest RX10. Parametry 118/70/100 R16,5m, długość 176cm. Narta drewniana. Dziś jeździłem rano 4 godz na GS Head 193cm, nocne na Kastle. Wieczorem wrzucę relację, bo było ciekawie. Kastle: - lekkie jak piórko vs GS Head - klepią na twardym przy wyższych prędkościach - narta lekka, łatwa i przyjemna vs GS Head - skrętna, nie straszna jej kasza czy muldy. Można na niej cisnąć długim jak i krótkim skrętem. Dziś pod koniec nocnych nogi bolo więc nie wykorzystałem potencjału tej narty w 100%.
 13. Dzienne zakończone, czas na nocne.
×
×
 • Create New...