Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @Mike Banatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 3. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @MikeBanatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 4. Teraz nie muszę się martwić kiedy się spadnie 🙂 Jak na razie zakup udany, jeździ mi się coraz lepiej. Chyba wyszło jak z pierwszymi skiturami, kupiłem uniwersalny, ale całkiem udany produkt, teraz trzeba tylko uczyć się jeździć...
 5. Widziałem kiedyś komentarz na YT, że nie ma twardziela co zjedzie ze Ściany na krechę. Szukałem, szukałem i znalazłem takie coś. Nie jest to cała cała trasa, najciekawszy początek niestety pominięty:
 6. Zielonej ? - nie widzę tam zielonej kurtki ☺️
 7. Sporo używam narty: 100 mm pod butem, 150 cm długości, pełen camber. Dla mnie to najłatwiejsza w obsłudze narta. Zawsze używam kiedy miękko czy mam choć trochę nowego śniegu. Ja jak mogę to zjeźdzam z trasy. Wole nie ruszony śnieg od tz. sztruksu. Dlatego używam nart szerokich. Sporo używam RTM 81*173, dobrze trzyma na twardym ale dla mnie ( 80 kg) na miękkim ma za małą wyporność. Narty są robione pod określone warunki, pytanie gdzie chcesz jeździć i co sprawia jaj przyjemność. Jak lubi wyskoczyć poza trasę to warto coś szerszego pod butem. Na przygotowaną twardą trasę nadaje się długa wąska narta z camberem. Tyle, że przygotowana twarda trasa ma dla mnie urok wątrobianki. Dużo ciekawiej jest z boku.
 8. Rozpoczęcie sezonu. Pierwszy wyjazd 11-14 listopada (jeden dzień urlopu), gdzieś gdzie warunki narciarskie będą najlepsze (najprawdopodobniej Pitztal). Następnie pod koniec listopada Ischgl (jak się otworzy) Będzie również wyjazd sylwestrowy na 7 dni jazdy do BKK Przejazd wygodnym narciarskim busem, pokoje 2 osobowe w apartamentach. Z Warszawy (jak zawsze) zbieramy się "po domach" Możliwe całodzienne wyżywienie Jedziemy przez Łódź, Wrocław. Wyjazdy tylko dla zaszczepionych Zapraszam
 9. W większości się zgadzam się z powyższym ale z dwoma wyjątkami. 1.Nie kupuj SL FIS. To zdecydowanie za dużo. SL FIS to najlepsze narty jakie istnieją, ale tylko dla tych którzy za wszelką cenę chcą się doskonalić. 2. W poszerzeniu narty na trasie widzę same wady. Mnie się wcale nie jeździ łatwiej na odsypach, a na twardym, którego jest większość jest dużo gorzej.
 10. Ześlizgiem też się lepiej jeździ na krótszych. Na długich to się lepiej zapier.....
 11. To sprawie że na trasę to złom. Dopóki nie miałem rockera, nie wiedziałem, że narta może być taka kiepska.
 12. kurde Spiochu ja wiem jak Ty jezdzisz. Ty chyba tez jeszcze pamietasz jak ja jezdze xD nie oszukujmy sie. Ta Pani nie bedzie jezdzic karwingiem. Wiec troche dluzsze w tym przypadku to plus. Widzialem zes temat roweru przetrawil i wydal wszystkie zaskorniki 😄
 13. A po co przy mniejszej prędkości większa stabilność? Dla mnie SL 156cm jest wystarczająco stabilne tak do 70m/h
 14. Mam idealne narty do tego przypadku. Nie typowe slalomki, ale trochę bardziej miękkie narty o nadal dość sportowym charakterze. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,head,isupershape,3783.html (Nie czytaj opisu bo to bzdury) W porównaniu do większości klepek z dzisiejszych kolekcji pełnych bezcelowych poszerzeń czy rockerów to sprzęt naprawdę unikatowy. Kupione jako nowe zafoliowane w 2018, na śniegu ok. 20 dni. Wiązania racowe Tyrolia Freeflex 11 2018. Długość 160cm. Dla mnie mają za miękkie dzioby, ale dla Twojej żony to będzie duża zaleta. Jeśli chciałbyś odkupić to daj znać.
 15. Znajdz cos i wrzuc do oceny. Jesli chodzi o modele to odpal world ski test i patrz na grupy women allround i women high performance. Chyba ze nie zalezy na damskim wygladzie to i meskie moga byc. Dlugosc +/- 160cm, raczej plus 😛
 16. Nie za szerokie? 86 pod butem na przygotowane stoki i słabo jeżdżącą kobietę?
 17. Nie ma juz z nami sstara 😄
 18. CG już rozstawiła armatki, oznacza to że zaczną produkować białe już niedługo. W poprzednim sezonie Snow Crew zabieliła stoki już w listopadzie. sstar zdaje się wrzucił relację ze skiturów z CG z końca tamtego miesiąca.
 19. Moim zdaniem OK. Vintage 86C z wiązaniem warden wyszukałem w Decatlon za 1000 zł.
 20. Nie dość, ze masz nick jak niko to nie pamiętasz kultowego filmu i motta fredowskiego a przecież to klasyk, znaleźć nie mogę wiec niko solo
 21. Last week
 22. zarzuc prosze film ze swojej jazdy, bo nie wiem czy mogę uwierzyc w Twoje slowa 😛
 23. ale nie będą chciały skręcać, cytując klasyka: niemagazu - niemaskrętu
 24. Hej, To prawda.. Mam mętlik w głowie bo jeżdżę na parapecie i o nartach naprawdę nie mam pojęcia. Chciał bym kupić sprzęt który tak jak wspomniałeś, nie zabije mojej drugiej połówki, która faktycznie boi się prędkości i jeździ baaardzo zachowawczo ale chce się dokształcić żeby nie zrobić sobie krzywdy kiedy trafi na trudniejsze warunki. Bardzo trzezwiaco opisałeś co i jak i mega dziękuję za te sugestie. Do tej pory o nartach ktore wymieniłeś myślałem że to zaawansowany sprzęt który pewnie mocno sponiewiera słabego narciarza, a przecież sam lata temu jako początkujący snowboarder kupiłem deskę klasy "zawodniczej" i tylko mi pomogła zrobić mega progres. Może z nartami też tak jest..
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...