Jump to content

labas

Members
 • Posts

  535
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by labas

 1. Jeździłem po 6 trasach pucharowych, następny dzień po zawodach, oczywiście linie jeszcze były. Najbardziej twardo było po trasie slalomowej - widziałem nawet jak wstrzykują wodę z dodatkami, ale jazda była przednia.
 2. labas

  Val Gardena

  Pochwal się, jak było.
 3. Żeby magisterkę zrobić, trzeba ciężko na to zapracować. Nikt za darmo nie sprzeda czegoś, do czego dochodził kilkadziesiąt lat - niestety wiedza kosztuje. Na pocieszenie dodam że można w necie znaleść sporo materiału.
 4. Tego nie da się opisać, trzeba tam być. Perfekcyjnie.
 5. Jutro Kasprowy, nie byłem dwa lata.
 6. Takie ostrzenie jak Ty robisz to można robić jak narty nie widziały pilnika przez pół sezonu. Robię planowanie ślizgu, struktura, ostrzenie spód, ostrzenie boki, smarowanie. Następnie po każdym dniu jazdy używam tylko pilnika diamentowego do ściągnięcia drutu z krawędzi bocznej i smaruję. Jeśli się drutu nie ściągnie przez parę dni, to diament nie pomoże, wtedy trzeba brać normalny pilnik, ale wtedy krawędzi szybko ubywa.
 7. Drut ściągam po każdej jeździe diamentem 400, ale z boku i nie trzeba nic więcej robić, narta jak brzytwa. Drut powstaje na bocznej ściance, od dołu nie ma sensu nic robić.
 8. Krościenko n/D
 9. W ciągu 5 lat regularnego jeżdżenia to ok. 350 dni - w moim przypadku. Na krótkiej narcie nie będzie stabilności przy wyższych prędkościach, chcesz stabilności? narty powyżej 180 cm.
 10. Tyle to u mnie bywa w październiku lub w kwietniu.
 11. Nie jest ślepy, jest takie coś jak oglądanie trasy przejazdu i pamięć. Przy takiej ilości tyczek patrzy się na teren i zapamiętuje, jeździłem w takim gąszczu na Moltku i Stubai
 12. labas

  Skręt S

  W Jaworkach z pomiarem czasu.
 13. Ważna uwaga, przed ostrzeniem i smarowaniem trzeba splanować ślizg, bo na pewno po takim czasie jest wklęsło-wypukły.
 14. Jutro zapomnij o nartach, halny, deszcz i śnieg.
 15. Rozmawiałem przed chwilą z Bartkiem Ptakiem, możesz spokojnie przyjechać do Suchego o 7,45, ubrać buty, narty rozpakować i o 8 kupić skipas.
 16. Plan treningów "na tyczkach" od 14-20 lutego 2022 14 luty poniedziałek 8-10 GS Suche krzesło 13.30-15.30 SL u Jędrola 15 luty wtorek 8-10 GS Suche krzesło 13.30-15.30 SL u Jędrola 16 luty środa 8-10 GS Suche krzesło 13-15 SL Suche krzesło 17 luty czwartek 8-10 GS Suche krzesło 13-15 SL Suche krzesło 18 luty piątek 8-10 GS Suche krzesło 13-15 SL Suche krzesło 19 luty sobota 8-10 GS Suche krzesło 12-14 SL Suche krzesło 20 luty niedziela 8-10 GS Suche krzesło 13-15 SL Suche krzesło
 17. Od 8 rano jest trening GS po lewej stronie, kasa musi być czynna bo trenujący muszą kupić skipas. Mam rozpiskę treningów od Bartka Ptaka.
 18. Najlepiej od otwarcia stacji, w Suchym koło południa jest już gęsto, u Jędrola luźniej, ale nie wiem czy są na jednym skipasie. Harendę możesz też zaatakować od rana, są trzy orczyki po lewej stronie do połowy góry, jest łagodniej. Suche chodzi od 8, nie patrz na godziny otwarcia.
 19. Tak jak Mitek pisał, Suche, u Jędrola fajne stacje. Harendę mijam cztery razy dziennie i nie polecam - stok południowy, szybko następuje degradacja, a nachylenie jest dużo większe niż czerwone w Czorsztyn-ski
 20. Palenica w Szcawnicy czynna jest od 7,30. Jaworki za Szczawnicą. Na obu stacjach pojeździsz do 11, ale strasznych tłumów nie będzie. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale może Litwinka.
 21. Ja wolę zakładać😜
 22. Po długiej nieobecności odwiedziłem dzisiaj Palenicę, z rana trochę sztruks przeszkadzał (cukier)ale jak przyświeciło słońce - warunki petarda ( trasa II ). Na I (Fis) twardo, beton i trochę nierówno od tyczek, ale tak ma być pod treningi. Ważne że pomalutku wracam do jazdy po operacjach kolana, ostatnią miałem 2 grudnia, ale jest dobrze.
×
×
 • Create New...