Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  1,474
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by brachol

 1. Z nartami? Na jakie lotnisko?
 2. Moja córka ma w liceum w klasie jednego chłopaka, który woli żeby zwracać się do niego używając zaimka żeńskiego i dziewczynę która z kolei używa męskiego imienia i tak chce żeby się do niej zwracać. Czasy coraz ciekawsze... PS Też miałem długie kudły, ale mnie akurat z dziewczyną nie mylili. Może tak typ "urody".
 3. Ja nie mówię, że masz problem. To było bardziej pod kątem tego gościa na skiturach, że szybko. Wiadomo, że w butach narciarskich będziesz szedł wolniej. Może latem sprawdzisz się na Kasprowym? 😉 Ja ubrany jak na zjazdówki to bym się nie podjął wchodzenia, buty to wiadomo, że muszą być, ale reszta raczej coś lżejszego, podczas zjazdu od razu nie zmarzniesz tym bardziej, że na GS to z 4 skręty i na dole... Ale co kto lubi.
 4. A jak fiuta nie chce, ale ma bo tak wyszło? Sprawy się komplikują coraz bardziej.
 5. Nie samiec tyko wskazanie jednoznaczne płci.
 6. A to teraz nie można wybrać? Nie stygmatyzuj...
 7. Tak do wiadomości. Egzamin na toprowca między innymi wymaga wejścia z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy w czasie poniżej godziny + wiek. Pewnie latem.
 8. Mróz w nocy pewnie będzie, pytanie, czy będą chcieli sypać śnieg jak już koniec sezonu zaraz będzie?
 9. @grimson też byłem dzisiaj na CG z moim synem. Na Luxa wsiadaliśmy kilka minut po 9. Wydaje mi się, że widziałem Cię jak wsiadałeś na krzesło chyba po pierwszym naszym zjeździe, potem już Cię nie widziałem. Jeździliśmy do 15 z minutami. Po 10 przenieśliśmy się na Żmiję i tam do końca. Generalnie warun fajny, ludzi dość sporo szczególnie w miejscach bardziej stromych trzeba było ćwiczyć orientację, nigdy nie wiadomo kiedy ktoś będzie chciał ruszyć (oczywiście bez spojrzenia w górę). Śmig można było ćwiczyć po południu.
 10. Jak się zobaczymy w Zwardoniu to Ci ładnie wszystko wytłumaczę co i jak z kłębem u pszczół.
 11. brachol

  Nowe Sl

  I jeszcze opis nart stworzony przez marketingowców, z roku na rok coraz lepsze...
 12. Wstępnie myślałem na ten termin o Karyntii, ale może bym zmienił plany jakby miejsce było. W Tyrolu chyba pewniejszy śnieg.
 13. Z Jaro jedziecie, czy coś samemu? Takie sztachety to ciężko rozbujać w CG, a do tego jeszcze warun mocno wiosenny. Ma być mróz w nocy może trochę spowolni degradacje śniegu i dotrwa to jakoś do opadów. W CG powinni śnieżyć jak tylko będą warunki bo apartamenty czekają na najemców.
 14. Ale za to słaba widoczność 🙂 pozdro
 15. Kilka dni im nie zaszkodzi, pszczoły się oblecą, opróżnią jelita i pewnie w marcu znowu ciepła nie będzie jak w poprzednich latach, matki intensywniej zaczną czerwić jak się pojawi pyłek na zewnątrz. W Poznaniu od lat nie ma długiej zimy i sobie dają radę, najważniejsza sprawa to mieć zdrowe rodziny.
 16. W Poznaniu oblot pszczół dzisiaj był... ale były takie lata, że takim zimowy oblot był w styczniu.
 17. Spamuj, może się wybiorę na jeden dzień w tygodniu, chociaż nasze ferie odstraszają.
 18. Cześć Na siłę nikogo nie nauczysz, to prawda. Masowość i przypadkowość w turystyce górskiej daje taki efekt. pozdro
 19. Nie chodzi o zabawę kosztem drugiego, tylko o umiejętności, których nabiera się poprzez ćwiczenia i praktykę. Umiejętność oceny sytuacji, zagrożeń i przede wszystkim swoich umiejętności jest bardzo cenna. Dla przykładu w turystyce zimowej mając odpowiedni sprzęt, ale niewielkie umiejętności używania tegoż, możesz wejść na Zawrat, ale nie zrobisz tego sprawniej i bezpieczniej ot toprowca. Na skiturach sprzęt można kupić, ale już trawers nie każdy przejdzie... itd
 20. Jednak nie wszędzie jest miejsce na zabawę - jeden może się bawić, a inny w tym miejscu ledwo funkcjonuje...
 21. Ja bym napisał: Reszta niech się edukuje.
×
×
 • Create New...