Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  831
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by brachol

 1. Komuch jest teraz posłem z ramienia KO, co jest dość dla mnie zastanawiające.
 2. Ukraińcy na złość Bidenowi powinni się poddać. Niech nie realizuje swoich interesów ich rękami!
 3. Nieźle, chyba lepsze niż rolki.
 4. Polecam wolontariat w punktach obsługi uchodźców lub w podobnym miejscu. Może porozmawiać z ludźmi, którzy chyba bez powodu by nie uciekali ze swoich domów. No chyba, że rzeczywiście wojsko ukraińskie atakuje swoich.
 5. Ja mam nadzieję, że Polska nie będzie musiała w taki sposób zabiegać o wsparcie w przypadku ataku.
 6. Muszę przyznać, że na początku tej wojny myślałem, że to gremia rządzące chcą atakować, a społeczeństwo w większości jest przyjacielskie (w rosji nie byłem nigdy natomiast wielu moich znajomych podróżowało po rosji i przywozili opowieści o serdecznych i miłych ludziach, szczególnie na terenach wiejskich). Teraz widzę, że większości jest za odbudową "imperium" i brakuje im tego. Sami z rosją nie wygramy (nawet cała UE) i dlatego trzeba się z kimś sprzymierzyć Chiny raczej odpadają i zostają tylko USA. Co do papieża to myślę, że chodzi mu o fakt, że wszyscy odbiorcy gazu i ropy karmili rosję od wielu lat a teraz krzyczą, że się panoszy i wszczyna wojny. Co nie zmienia faktu, że nie potępia wprost agresora. Nadal nie ma jedności w kwestii sankcji, kasa płynie i większość kombinuje jak na tej wojnie zarobić, albo przynajmniej jak najmniej stracić. Myślę, że zwiększone dostawy sprzętu pozwoliłyby na większe sukcesy Ukrainy. Chęć przystąpienia do NATO i UE jest wygodnym pretekstem, łatwo to sprzedać w społeczeństwie rosyjskim. Dodatkowo rosja cały czas nie traktowała Ukrainy jako samodzielne państwo (podobnie Gruzji, Czeczeni i innych) Co do rodzin to moja żona w marcu była delegowana do punktu pomocy, przebywało tak wtedy około 300 osób i tam spotkała kilka kobiet, które opowiadały, że część bliskiej rodziny mieszka w rosji i nie wierzy w to, że musiały uciekać przed bombardowaniem i że to wymysły i często przestawały się kontaktować.
 7. Nie byłem, znajomi byli w SkiJuwel i podobało im się.
 8. Kronplatz niby nie we Włoszech jest 😉, a Solden chyba za tani nie jest. Rejon koło Innsbrucka ma zróżnicowane trasy i chyba nie wychodzi super drogo. Jak Kronplatz to można zobaczyć Skiworld Ahrntal - Four skiresorts in one – Skiworld Ahrntal - można trafić nocleg całkiem tanio. Ale doświadczenie mam tylko w apartamentach.
 9. Upraszczając Ruscy za namową USA rozpoczęli wojnę, żeby testować i sprzedawać broń (obie nacje i jeszcze kilka innych krajów), a przy okazji podzielić Ukrainę na dwie strefy wpływów. Przecież taaakie imperium nie może pozwolić, żeby ktoś sam sobie szedł w kierunku który mu się podoba.
 10. Ale kosmiczne sytuacje się tutaj dzieją.
 11. Widzę, że idziesz w kierunku GS....
 12. Myślę, że to sporo obniża jego umiejętności 🙂
 13. Mi ostatnio ostrzył gość na ul. Winogrady Cennik - SkiServ.pl całkiem dobrze naostrzył i w dobrej cenie chociaż @Bruner79 robi bardziej na ostro 🙂 Na ostatni wyjazd już sam ostrzyłem i też było ok.
 14. Chciałbym zaznaczyć, że tytuł wątku jest o kadencji, a tu tylko informacje o prędkości...
 15. Takie hamowanie też wymaga balansu. Generalnie na rolkach coś tam się przemieszczam, wolę zdecydowanie na łyżwach - nic mi się nie kręci.
 16. Ja z innymi żonami nie jeżdżę.... Baw się dobrze.
 17. Słabo znam ten rejon chociaż w październiku 2021 akurat byłem tam z żoną.
 18. Rusinowa? Ja wszystkich fot nie oglądam dokładnie.
 19. Takie widoki, a w Tatrach nie byłeś....
 20. Ja nie dyskutuję metody leczenia tylko zapytałem o to jaki kolagen brać. W międzyczasie znajomy polecił mi preparat i zobaczymy czy coś to pomoże. Może tylko psychicznie, ale to też dobrze, a kto wie czy nie bardziej istotne. Jak na razie czekamy na to, że samo się zregeneruje i kolano bez krzyżowego będzie działać w miarę normalnie. Oczywiście jak tylko będzie możliwość to włączymy rehabilitację ruchową. Z ortopedami to jest różnie (przerabiałem półtora roku temu w przypadku córki), i są różne metody leczenia i na coś się trzeba zdecydować. Oczywiście dużo zależy od wieku i ogólnego stanu fizycznego pacjenta.
 21. Jako, że większość sezon już zakończyła, a Autor wątku kupił narty to można pooglądać jak są robione w wolnej chwili między treningami na rolkach.
×
×
 • Create New...