Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  617
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by brachol

 1. Czy mi się wydaje czy w Zieleńcu dzisiaj jest mniej tras niż w weekend?
 2. Ale to co nasypią trochę ubiją?
 3. Ja instalowałem tą wcześniejszą w październiku bo pozwalała przejeżdżać szybciej na bramkach (tam gdzie ciężarówki), ale widzę, że teraz będę musiał zmienić apkę jak już nie ma szlabanów. Muszę tylko zużyć kasę którą mam na koncie bo pewnie nie da się jej przenieść do tej drugiej apki.
 4. Podobnie było w dwudziestoleciu i w czasie II wojny.
 5. Pytanie co będzie otwarte w tygodniu.
 6. Już myślałem, że w przyszłym tygodniu wlecę na CG, ale na samą Efkę to nie będę z Poznania cisnął.
 7. @AndRand_v2Tylko, że z tego akurat modelu nie mają mniejszej skorupy generalnie wybór kiepski w moim rozmiarze. Będę musiał chyba zamawiać przez net i odsyłać albo jechać specjalnie np. do Wrocka tam pewnie będzie większy wybór.
 8. Ruchomość moim zdaniem duża, tak samo sztywność do zjazdów wystarczająca. Waga dość wysoka, ale ja te nie planuję na razie jakiś długich wycieczek i zakładam, że to mi, aż tak nie będzie przeszkadzać. TLT 7 chyba już nie jest dostępny. Speed mierzyłem - za wąski ,musiałbym go rozciągać dość mocno i coś tam mnie jeszcze uwierało już nie pamiętam co - sprzedawca stwierdził, że w takim miejscu w którym ciężko o korekcję. Poza tym nie do końca przekonuje mnie to, że do chodzenia muszę rozpiąć górę buta Scarp nie mierzyłem w tym sklepie nie mają muszę pojechać do drugiego tam handlują Scarpą. Generalnie w Poznaniu wybór nie jest duży. Taka ciekawostka: z tabeli rozmiarów wynika, że model Radical Pro w rozmiarze 28/28,5 ma skorupę 317mm, a model Speed w tym samym rozmiarze 307mm, a ja buty zjazdowe (Tecnica) mam w rozmiarze 28/28,5 i skorupę 325 mm Sizeguide | Dynafit
 9. Chciałbym robić wycieczki w Beskidach, Karkonoszach. Na początek podejście gdzieś przez las i zjazd głównie trasą. Buty wybierałem właśnie takie uniwersalne, a ten konkretny model wynika z tego, że po zmierzeniu 4 różnych modeli te mi najbardziej pasowały na nogę (reszta była najczęściej za wąska, albo coś innego mnie uwierało)
 10. Mierzyłem dzisiaj buty skiturowe i zdziwiłem się, że w przypadku trzech firm (Dynafit, Scott i Tecnica) pasowały mi buty o pół numeru większe niż narciarskie (mam narciarskie 28,5) a tutaj musiałem mieć 29 bo były za małe dotykałem palcem przodu. Generalnie najwygodniejsze z tych, które były w sklepie były Dynafit Radical Pro Radical Pro Ski Touring Boots Men (dynafit.com) chociaż nie mają numeru 29 tylko 29,5 (po włożeniu wkładek udało się zniwelować lekkie luzy i wydaje mi się, że powinno być ok, pewien luz z przodu został na pewno nie dotknę palcami przodów buta. W przypadku tych dwóch pozostałych mieli rozmiar 29, ale gniotły mnie mocno i chyba nie warto walczyć z rozciąganiem, czy tam frezowaniem. To w sumie dość dziwne bo buty narciarskie mam firmy Tecnica Mach1 i sa bardzo wygodne. A Scotty są na szerszą nogę taką jak ja mam, a tutaj nie udało się dopasować gniotły od góry w zgięcie palców. Chciałem jeszcze przymierzyć Scarpa Maestrale, ale tutaj nie mają tej marki, a podobno są to także dość szerokie buty. Generalnie buty wygodne, do zjazdu dobrze trzymają nogę, do chodzenia też ok nie czuje się, że to skorupy. Ktoś wie jak w śniegu zachowuje się podeszwa Dynafita (nie ma Vibramu) Tak czy inaczej kupować takie troszkę większe, czy szukać pół numeru mniejsze? Dużo to zmieni?. Dodam, że cena bardzo atrakcyjna, ale tylko dzisiaj jutro będą o 15% droższe.
 11. W Poznaniu HPV jest finansowana przez miasto z dostępnością jest problem, ale da się zaszczepić.
 12. Jednak sezon czas już zacząć.
 13. To teraz jeszcze niech zaczną ubijać
 14. Bo tylko w szczepionkach przeciw covid są dodawane chipy (u niektórych może to wpłynąć na poprawienie IQ) Dlatego zresztą brakuje chipów na rynku i są przestoje w różnych branżach np. motoryzacyjnej
 15. Ja mam 184cm wzrostu i X9 w długości 181cm bardzo fajna i skrętna narta. Na krótszych nie jeździłem, ale te są ok stabilne przy większych prędkościach i w ogóle nie zauważam tej długości (rok wcześniej jeździłem na narcie o długości 168 cm)
 16. Aż tak optymistycznie bym nie podchodził do sprawy.
 17. Jeszcze warto zobaczyć ilość testów wykonywanych. Podejrzewam, że u nas jest mniejsza czyli zachorowań może być więcej niż mówią oficjalnie.
 18. Warto, żeby jeszcze anteny RTV wyłączyli.
 19. Masz kondycję chłopie 🙂
 20. Przy takich cenach butów i kurtek to mi się nogi miękkie robią
 21. To znaczy jednodniowych. Można kupić 6 dni kiedy chcesz i rodzice z dziećmi.
 22. Przed wizytą u dentysty poza mierzeniem temperatury musiałem usta płukać przez dłuższą chwilę wodą utlenioną (niezbyt przyjemne) może to ogranicza transmisję wirusa z jamy ustnej?
 23. Coś jakby biało Stacja narciarska w Zieleńcu - kamery online Zieleniec SKI Arena
×
×
 • Create New...