Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mig napisał:

Tak naprawa to kilka cm2, a pewnie znacznie mniej.  Wpływ na ślizg żaden. 

Naprawa kilka cm, ale wyrównujesz cały.

Chyba, że jakoś ręcznie wyrównujesz ten mały fragment, ale to raczej trudne w wykonaniu żeby ślizg był płaski.

To już lepiej nie naprawiać ślizgów w ogóle, jeśli nie ma głębokich ubytków.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ta ostatnia wersję. 

26 minut temu, Spiochu napisał:

Naprawa kilka cm, ale wyrównujesz cały.

Chyba, że jakoś ręcznie wyrównujesz ten mały fragment, ale to raczej trudne w wykonaniu żeby ślizg był płaski.

To już lepiej nie naprawiać ślizgów w ogóle, jeśli nie ma głębokich ubytków.

 

Wolę tą ostatnią wersję. Narty zwykle umierają z powodu braku ślizgu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Bootfitter raczej nie pracuje za darmo. Jego ingerencja czy porady mają sens przy dobieraniu butów sportowych gdzie gra idzie często o ułamki milimetra, kapeć jest bardzo cienki, a stopa na w niektórych miejscach praktycznie przylega do skorupy. Wkładka w takim bucie musi być zrobiona na miarę i twarda lub bardzo twarda aby stopa nie przesuwała się itd.

Przy butach nie sportowych już sama grubość kapcia niweluje wszelkie zabiegu bootfittera a jego układanie się w bucie dodatkowo czyni jest dość bezsensownymi. Buty wystarczy dobrze dobrać na długość i pojemność oraz stać w nich jak należy - sprawdzone na setkach przykładów.

Pozdro

Mitku czyli wkładki zrobiłem bezsensu? Podczas przymierzania buta było ok . I tak Pan Michał bootfiter powiedział, że będę musiał pojeździć i wtedy ocenić buty wszelkie poprawki mam w cenie butów i wkładek przez 2 lata. Chodzi o to , że czuję jak by  prawa noga pięta uciekała minimalnie do góry . Mam krótszą prawą nogę nie widać tego , ale podczas badań u fizjoterapeutów zobaczyli , że mam minimalnie krótszą. Więc może to jest przyczyna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie, nie myślałem o Twoim konkretnym przypadku tylko o pewnej zasadzie kiedy bootfitter ma tak naprawdę sens kiedy jest niezbędny a kiedy jest tylko sztuką dla sztuki.

Twoje buty mają dość miękki kapeć gdy do tego dołożysz twarde wkładki to kapeć po prostu może nie trzymać stopy. Słuszną jest rada bootfittera, że możesz wszystko ocenić dopiero w czasie prób na stoku. Przy pasowaniu sportowych butów czasami nawet dwie próby nie wystarczają.

Generalnie ZAWSZE - najpierw warto sprawdzić na stoku co i jak a później ingerować w but. Przy miękkich butach stawiam, że w 7-8 przypadkach na 10 wszelkie ingerencje są zbędne.

Minimalnie to znaczy ile?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kubis napisał:

Pozwolicie że się wtrącę, ja mam jedną nogę krótszą o jakieś 1-1,5cm i w życiu bym nie pomyślał że może mi to przeszkadzać w jeździe na nartach. W staniu tak, w jeździe - ani trochę.

Ale kolega ma stopę krotszą. I but na tej nodze ma prawo być luźniejszy. Wolałbym kupić pasowne na tą nogę i wypchać skorupę na tą dłuższą stopę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kubis napisał:

Pozwolicie że się wtrącę, ja mam jedną nogę krótszą o jakieś 1-1,5cm i w życiu bym nie pomyślał że może mi to przeszkadzać w jeździe na nartach. W staniu tak, w jeździe - ani trochę.

hmmm napisałem , że być może nie twierdzę , że tak jest ale mam takie wrażenie. Może wystarczy bootboard podnieść nie wiem nie rozkminiam tego, ale coś muszę zrobić bo buty są mega wygodne tylko ten prawy takie mam odczucia .  Zapinanie buta mocniej też nic nie daje, skarpetki zmiana na inne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wickerman napisał:

hmmm napisałem , że być może nie twierdzę , że tak jest ale mam takie wrażenie. Może wystarczy bootboard podnieść nie wiem nie rozkminiam tego, ale coś muszę zrobić bo buty są mega wygodne tylko ten prawy takie mam odczucia .  Zapinanie buta mocniej też nic nie daje, skarpetki zmiana na inne też.

Cześć

Czy bootboard to to samo co snownboard?

POzdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 3.12.2023 o 23:32, Marcos73 napisał:

A jak sprzęt?

pozdro

No Salomony extra spoko, na alpejskie trasy idealne, ale dla mnie na max 4 godz jazdy obecnie nie na cały dzień. Trochę mnie męczą. Kwestia pewnie przygotowania fizycznego jak sądzę. Alpy to Alpy   3-4 kilometrowe trasy dają w kość . Na pełnej prędkości trzymają fajnie i idą jak po szynach, oraz rwą do przodu jak wściekłe tym bardziej ,że są po serwisie świeżo w skiracecenter-polecam. Albo ja zacząłem pewniej jeździć albo narty po serwisie dostały takiego kopa. Był dzień ,że padał świeży śnieg ciężko się jeździło musiałem mocno cisnąć co sprawiało ,że po kilku zjazdach byłem wyczerpany i lądowałem na odpoczynek w knajpie. Pewnie już następny wyjazd będzie lepiej . Teraz plany na tydzień w  Polskie i Słowackie góry końcem grudnia na sylwestra zobaczymy. A na pewno zmienię kask z osobnymi googlami . Ciężko o kontrast w słabej pogodzie . Niby mam szybkę wymienną, ale okulary w środku mi parują jak sypie śnieg . 

Także ten kask spoko , ale jak jest pogoda.

Widziałem w necie ,że są specjalne wkładki do googli na których można montować szkła korekcyjne i chyba ktoś tu kiedyś wstawiał. 

 

407045501_1012632149810037_6267435032622380164_n.thumb.jpg.4aa2d92768bc53a59d965611a431f0eb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...