Jump to content

Chertan

Members
 • Posts

  1,334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Chertan last won the day on August 16

Chertan had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,004 profile views

Chertan's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Very Popular Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post

Recent Badges

1.1k

Reputation

 1. Mareczku, toż to nie żarcik, ale najprawdziwsza prawda, żadna tam ujma jeździć wolno. A spalanie małe też się przydaje. Z Tobą to czasem się nawet bałem... Ale dojechaliśmy szczęśliwie.
 2. Tak mi pisz dalej, poprawiaczu humoru 🍻
 3. Ogarnianie teorii to powód do dumy a nie urazy 😁 Nie wiem, czy moja emerycka jazda innym przypasuje.
 4. Jak przeglądam kilka ostatnich aktywności, to średnia prędkość ruchu jest większa od średniej ogólnej. Nie pomyliło się coś?
 5. Fajna impreza, zwala się ze 20 000 luda i kręcą wokół. Dobrze wybierz kierunek jazdy, jechanie w drugą stronę jest możliwe ale piekielnie upierdliwe i w sumie niebezpieczne na zjazdach. Na zjazdach przydawała się wiatróweczka. Podobne dni są też w innych miejscach i też warto, znajomi byli na jednym takim. Planujemy jeszcze Stelvio, ale chyba niekoniecznie w ramach dnia rowerowego, tam już teraz śnieg leży i głupio tak na szosie po śniegu. Ubiór też trzeba zmieniać na Stelvio bardziej.
 6. Sprawdziłem i wyszło raptem niecałe 45 km w 6 h i 44 minuty, więc daleko to alpejskich przebiegów. Ale fakt, jeździło się zacnie po pustym stoku. Jurka rzucałem ino przy tych prędkościach nie trafiłem do kubka i pewnie gdzieś tam leży. Fajna knajpka prowadzona przez fajnych ludzi, niezłe lody, ciacha własnej roboty i pyfko bezalko od sąsiadów z południa. Zawsze się zatrzymujemy.
 7. W sobotę zdobyliśmy z chłopakami Przehybę, trasa z Limanowej, łącznie 130 km i prawie 2K w górę. Po drodze hopka z podjazdami 17%, było co kręcić. Sama Przehyba od najniższego punktu prawie 800 m przewyższenia, nieco żmudne, ale płynący obok strumyczek hipnotyzuje i jakoś się wjeżdża.
 8. W lesie ale po szosie akurat biegnie ta najczęściej robiona trasa. Bezpieczeństwo to zawsze podstawia, tu raczej współdziałanie z samochodami, ale w sumie nie było ani jednego istotnego incydentu. Dość ostrożnie jeżdżący kierowcy, zwłaszcza po słowackiej stronie. Kiepski fragment to tak naprawdę tylko odcinek wschodni, a i tak można go zrobić w bardziej przyjazny sposób. Na pewno fajny sposób na sprawdzenie się.
 9. Do Trsteny nie dojeżdżaliśmy, w Vitanovej od razu odbicie na południe na Zuberec, i to był akurat fajny fragment.
 10. Chcieliśmy nieco krótszą wersję, start był z Kościeliska, gdzie mogliśmy auto na dobę zostawić. Sama droga z Kościeliska do Chochołowa też w istocie zbędna i nijaka, ta trasa przez Nowy Targ to 220 km. Ale raczej taką właśnie wybierzemy teraz w sobotę.
 11. Czemu od razu złego? Jak w sypialni to dobrze, a w lesie do źle? No weź! Myśmy w sobotę i niedzielę machnęli z żonką dookoła Tatr, 203 km dystans i ok 2700 m przewyższenia, chyba się szykuje na sobotę z kumplem objazd w drugą stronę na raz. Dupa trochę boli, bo to żmudne jest, a widoki tylko niekiedy fajne. Jazda głównie w lesie, częściowo w niemałym ruchu po polskiej stronie.
 12. Cały czas to nie zmienia faktu, że rządzą ci, na których zagłosowała mniejszość, bo frekwencja była dupiana. Można tu gadać, że mogli iść na wybory, ale powyższego faktu to nie zmieni. Wiesław, nie 56,41% Polaków nie głosowało, bo nie głosowało na nich 56,41% tych, co poszli do wyborów. Czyli przy frekwencji 61% głosowało na nich 26,5%, a zatem niegłosowało na nich 73,5%. Fakt niepójścia do wyborów jest słaby, delikatnie mówiąc i dał tym ciulom władzę. Jasne, że nie wiemy co by było, gdyby poszli wszyscy. Tylko przynajmniej powyższy argument by odpadł.
 13. A czemu? Jeżeli to była ironia to czepliwość w istocie niepotrzebna, jeżeli nie, to brak zgody jest programowy. 🤦‍♂️
 14. Orzeszku, ale się dyskusja rozwinęła. Tu się nie zgodzę bazowo z drugim zdaniem. W mojej skromnej opinii głosowaliśmy i mamy jak NIE chcieliśmy, bo partia na którą zagłosowała mniejszość Polaków rządzi większością.
 15. Dla relaksu owszem, lepiej dzieciaka na rower wsadzić, ale są też dojazdy do przedszkola i pracy, gdzie alternatywa dla fotelika trudna do znalezienia z uwagi często na odległości i warunki dojazdu.
×
×
 • Create New...