Jump to content

grimson

Members
 • Posts

  1,772
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by grimson

 1. Wg FB, jutro startuje Puchatek. Śnieżynka naśnieżona na 3/4 długości trasy, naśnieżanie w toku. Następnie do odpalenia Świąteczny Kamień i Lola.
 2. Dlatego wczoraj zjechałem 20x po tym stoku. Nudy nie było. Jak już pod koniec wyludniło się, to było parę zjazdów celem weryfikacji V max. Kilka prób między 70-75km/godz, jedna na 76. Fajne ćwiczenie na czucie śniegu podczas szybszej jazdy przez garby.
 3. Wychodzi mi czystych zjazdów 12,17km, przy zliczeniu z GPS długości wyciągu orczykowego przy trasie czerwono-niebieskiej 0,5km oraz 0,3km przy niebieskiej kanapie.
 4. Tutaj jest wykres prędkości i wysokości. Te trzy niższe wysokości to zjazd kanapa na niebieskiej. Reszta zjazdów to niebiesko-czerwona. Stąd cała powierzchnia stoku "przykryta" trackiem z GPS.
 5. Fajny ON, ekipa będzie zadowolona.
 6. No to rezydujemy w tym samym mieście. Czerwono-niebieska faktycznie ciekawa, nie jest równa jak stół. Pierwszy fajny garb pod koniec lasu z prawej strony, potem kilka poprzecznych pofalowań. Wczoraj była jedna gleba młodego przecinaka, poszedł na tyły nart i zakończył przejazd na glebie. Jak się trafi na dobre warunki śniegowe to można się rozpędzić do ok 85 km/godz.
 7. Dziś pierwsze nartowanie w Lądek Zdrój. Wybór miejscówki nie przypadkowy, z racji bliskości do Opola, gdzie obecnie pracuje i… stoku czynnego do godz 21. CG jest dalej i kręci tylko do 20, wiec wybór był oczywisty. Trasa prowadziła przez Czechy, wszystko pięknie ładnie w Pepikowie, az mając do granicy z PL jakieś 2-3 km dotarłem do szlabanu, oznajmiającego ze droga jest zamknięta. Dookoła żywego ducha, śniegu dobre 40cm, auto FWD wiec zawróciłem do PL. Tracąc na czasie dojazdu przez Złoty Stok jakieś 50min, w końcu dojechałem do stoku. Na miejscu kameralnie. Działa kanapa 4 os przy niebieskiej trasie i kotwica przy czerwono-niebieskiej. Parkingi pustawe, ludzi niewiele. Pozytywne zaskoczenie przy kasie. Za karnet na 2.5 godz zapłaciłem z kaucja…49zl. Nie wiem, jak to jest liczone, ale cena więcej jak przystępna. Temp na parkingu 0,0 st C wiec wyciągam nowy nabytek- Kastle RX10 177cm. Będzie okazja zrobić testy i porównać do GS FIS Head 193cm, które zostały w bagażniku. Na dzień dobry rozgrzewka i… przywitanie się z @widzewiak_z_gor. Na początek weryfikacja warunu na czerwono-niebieskiej trasie. Podkład twardy, na gorze twardo, lekkie odsypy. Środek i dół już bardziej miękko, ale dalej równo. Stok znakomicie przygotowany. Frekwencja niska, jazda na okrągło. Potem odwiedziny kanapy 4os i niebieskiej trasy. Ta tez trzyma się zacnie, równo po całej długości. Jazda tez na okrągło. W ramach wspólnego jeżdżenia dziś były skręty długie cięte. Kastle to bardzo fajna narta, skręca o wiele lepiej jak FIS GS Head xD. Można pojechać nią szybciej w zakrętach, lubi tez dynamiczniejsza jazdę na wolniejszych obrotach. Mogę polecić Lądek Zdrój jako cenowo atrakcyjne miejsce, kameralne z niska frekwencja. Przy jeździe na okrągło można się wyjeździć. Przy stoku czynna Wypozyczalnia i bary. Sports tracker wypluł 2 godz 23 min jazdy, total 23,07km, V max 76km/godz. Kilka fotek z dzisiaj:
 8. Od dzisiaj otwarta jest trasa A.
 9. W GS 7 godzin, druga połowa jazdy na muldach i kartoflisku -> to jak za karę.
 10. 20 letnie narty, jakie obecnie posiadasz, to już wyklepany sprzęt. Jak spędzasz na stoku na 1 dzień max 2-4 godziny, to mogę zaoferować nartę z grupy race. Jak ma to być pełne 7 godzin na raz na śniegu, to bym uderzył w AM. Przy okazji - jak z kondycją fizyczną u Ciebie?
 11. Były próby hamowania, ale nieudolne. Cisnąć z taką prędkością na stosunkowo wąskim stoku, do tego zamkniętym. Plus omijanie w takich warunkach innych narciarzy/deskarzy, to stan umysłu.
 12. Ruszyła trasa D, maja 60cm białego. Szybko uzupełnili śnieg od mojej wizyty z 06.01, gdzie białego było max 20cm plus liczne przecierki.
 13. Szklarska do piątku odpali Puchatka, następnie Śnieżynkę, gdzie naśnieżanie jest w toku. Matka natura przyjdzie z pomocą, idą mocne opady śniegu w drugiej połowie nadchodzącego tygodnia, będzie grubo:
 14. Jedna z lepszych analiz jakie widziałem, gratki. Długość Loli licz od końca II sekcji krzesełka na Szrenicę, nie od Karkonosza. U mnie wg tracka GPS na tej pełnej długości wychodzi 4,2-4,6km.
 15. Ja zjechałem Lola z pełna jej długością, 4 400m. Jest to jechać.
 16. https://sudetylift.com.pl/zima/ski-arena/
 17. Bez Puchatka nie ma Śnieżynki i FIS. Bez Śnieżynki nie ma Karkonosza i Loli, oraz Hali Szrenickiej. Stad Puchatek jest krytycznie ważny.
 18. Naśnieżają Puchatka i Śnieżynkę.
×
×
 • Create New...