Jump to content

grimson

Members
 • Posts

  2,880
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by grimson

 1. Stówka po pierwszych 300m ścianki na Puchatku, dalszy zjazd ryje banie, bo nachylenie sięga 80%. Nie dla miekiszonow.
 2. Szklarska dostała zgodę od urzędasów na rozbudowę I sekcji na Szrenicę, via FB: Jest zielone światło dla wymiany pierwszej sekcji kolei linowej na Szrenicę i rozbudowę stacji. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu oceniła raport oddziaływania na środowisko naszej inwestycji i uzgodniła warunki realizacji tego przedsięwzięcia. To postanowienie zawiera długą listę ograniczeń związanych z koniecznością ochrony cennych wartości przyrodniczych w Karkonoszach podczas budowy i eksploatacji kolei. - Prace nad tym dokumentem trwały wiele miesięcy. Uzgodnienie oznacza spory postęp w realizacji naszych zamierzeń. Teraz przed nami uzyskanie decyzji środowiskowej. Musimy przygotować projekt budowlany, uzyskać pozwolenie na budowę i zgodę na wylesienie – mówi Paweł Gogolewski, dyrektor spółki Sudety Lift. Do prac w terenie ze względu na kalendarz wycinek drzew, będziemy mogli przystąpić najwcześniej jesienią 2024 r. Optymistycznie zakładając wymiana pierwszej sekcji kolei linowej na Szrenicę, mogłaby się zacząć wiosną 2025 r. Prace musimy zrealizować w ciągu jednego sezonu budowlanego. Gospodarz największego ośrodka narciarskiego w polskich Karkonoszach zamierza zainwestować w rozbudowę stacji Szrenica Ski Arena kilkadziesiąt milionów złotych. Obecnie istniejącą dwuosobową kolej linową ma zastąpić trzykrotnie szybsza, wyprzęgana, czteroosobowa kanapa. Na tym etapie prace mają dotyczyć pierwszej sekcji kolei, która w całości przebiega przez teren w administracji Lasów Państwowych. Inwestor nie wyklucza w dalszej perspektywie wymiany także drugiej sekcji położonej w Karkonoskim Parku Narodowym. Rozwój infrastruktury narciarskiej w kompleksie obejmie także poszerzenie nartostrady „Puchatek” w dolnej części z obecnych 40 metrów do około 70 metrów. Zwiększy to bezpieczeństwo narciarzy na tej popularnej trasie. Ma się pojawić również alternatywny wariant zjazdu ze stacji pośredniej. Nowa trasa na razie została nazwana roboczo - „Puchatek Bis”. W planach inwestycyjnych jest także wytyczenie nowego około 350-metrowego stoku dla początkujących narciarzy w rejonie kolei „Karkonosz Ekspress”. Przy nim ma powstać wyciąg orczykowy. Chcielibyśmy także skomunikować nartostradę „FIS” z „Puchatkiem”. Ten łącznik pozwoli na zjazd „FIS-em” do dolnej stacji.
 3. to ja rozumiem, w końcu przestałeś skręcać jak na chłopa przystało -> vmax.
 4. Head nie bierze jeńców.
 5. Samozaparcie narciarskie level master: https://www.skionline.pl/forum/topic/42009-polska-warunki-narciarskie-2324/?do=findComment&comment=401974
 6. W ramach przepalania tkanki tłuszczowej i w walce o 3% BF:
 7. Przestań wkurzać i podnosić ciśnienie uczciwie pracującym miłośnikom jazdy na krechę.
 8. Jutro Zieleniec kończy kręcić.
 9. Wczoraj CG zakończyła ten słaby pogodowo sezon. Warun jaki jest obecnie na stokach, jest porównywalny do warunu spotykanego na CG pod koniec kwietnia / na początku maja. CG nie odpaliła ani razu armat w lutym, ze względów pogodowych. Naśnieżali w jeden dzień w marcu, jak temperatura umożliwiła odpalenie sprzętu. Generalnie bieda z nędzą.
 10. To ciekawe. Moje pierwsze jazdy ba GS Fischer 188cm R27m: ból pleców w dolnym odcinku, po 2-3 godzinach na nartach non-stop. Jakbym podskakiwał w miejscu z workiem cementu 50kg i dorobił się urazu 🙂 Kontynuacja na GS Head 193cm R30m: nic nie boli. W/w sprzęty używane w tym samym ON, jazda w porównywalnych warunkach i prędkościach.
 11. Ech… https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/tragedia-na-nartach-na-slowacji-zginal-10-letni-chlopiec-z-polski/gx7b8kd,07640b54
 12. Ostatnio byłem w 02.2019, na 59 minut nartowania:
 13. Pluzenie zadaje szyku w Białce.
 14. Zieleniec sypie aż miło popatrzeć: Karpacz Winterpol też snieży: CG też sypie na C i D [złapałem Snow Crew na zrzucie z kamerki]:
 15. CG rozpoczęła naśnieżanie na D i łączniku do 😧
 16. Napisz wprost, że zapraszasz wszystkich ze Ski Forum na Kocham Narty i będzie z bani.
 17. Zieleniec uruchomił armatki. CG, Szklarska, oba Karpacze nie śnieżą.
 18. Mitek adminem? Zaraz zostanie tu nawet nie grupa, ale grupka wzajemnej adoracji, spijająca sobie nawzajem z dziobków. Do bycia adminem trzeba mieć czas, być obiektywnym [patrz twój ban na SO] i ogarniać tematy IT. Jak masz problemy ze wstawieniem zdjęcia na to forum to nie brzmi to obiecująco.
 19. Sądząc po dalszej obecności botów na SF - odpowiedź brzmi nie.
 20. To ja rozumiem, jest szlifowanie techniki jak i jazda z pełną możliwą prędkością z samego rana, przy pustym stoku. Samo oranie skręcania może być nudne, trzeba mieć przerywnik w postaci strzału z adrenaliny.
 21. Czas wpaść jeszcze tutaj @star
×
×
 • Create New...