Jump to content

grimson

Members
 • Posts

  661
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by grimson

 1. Po prawej stronie bida z naśnieżaniem.
 2. Wtedy zaczną się szkolenia na stokach, przerabiałem to w Zieleńcu w tym roku.
 3. Ostrzyc narty bo stoki decyzja jaśnie panującego ministra nadal otwarte.
 4. Wojska pancerne dalej na stanowiskach bojowych, naśnieżanie dalej trwa w najlepsze:
 5. Niestety nie, córka wpadła w kwarantannę i jest ban na wyjazd 😱 Jest info z konkurencyjnego forum ze śniegu na B całkiem sporo, na A tylko miejscowe braki. Wiec musowo B do otwarcia.
 6. Wg mnie otworzą do końca tygodnia. Temp cały czas na minusie plus naturalny opad śniegu. Plus armatki. Jak nie otworzą to będzie skandal.
 7. W tygodniu na CG działa tylko Efka i pole narciarskie. Obecnie dalej trwa produkcja białego, wspomagana naturalnym opadem. Otworzą B w weekend?
 8. Ja tu widzę grzech śmiertelny bo na nogach brak GS.
 9. Stanęło na all mountain K2 długość 150cm z drewnianym rdzeniem. Narta sięga córce do mniej więcej czoła. Wczoraj po raz pierwszy raz na nich jeździła. Szybko przestawiła się z krótkich nart „do brody max” na obecny model. Córka cieszy się, ze narty stabilnie zachowują się na zlodowaceniu (było jedno takie miejsce wczoraj na CG), wcześniejsze juniorskie naty z logo Hello Kitty to nie był dobry pomysł na takie warunki. Do tego doszedł instruktor na pierwsza godzine jazdy i robi się obiecująco. Narty oddane na manualny serwis do Widzewiak_z_Gor, ciekawy jestem opinii pociechy po tym zabiegu.
 10. 158cm / R11m. Widoczne takie kadrowanie 🙂 Edit: to jest all mountain, mimo takiego promienia. Masz Mitek oko.
 11. Dziś GS przetestowany na CG. Sama jazda vs Fischer GS 188cm R27 niewiele się różni, musze lepiej poznać te nartę na bardziej wymagających stokach 🙂 Na rodzinnej fotce jak niżej widać od prawej żony SL, córki all mountain oraz mój GS Head:
 12. Czas na podsumowanie rozpoczęcia sezonu narciarskiego 2021/2022. Wyjątkowo wczesne to rozpoczęcie, z reguły startowaliśmy gdzieś koło Świat, w tym przypadku taśma poszła w górę już 5 grudnia. Dojazd do CG wyjątkowo Ok, DK8 między Wrocławiem a Kłodzkiem podejrzanie pustawa, aut mało. 2 godz 25 min i jesteśmy na miejscu, mimo białej drogi przez pierwsze 60km- padał śnieg w krainie ziemniaka, 4x4 robi jednak robotę. Na miejscu na CG parking wypełniony tylko w max 20%. Warun śniegowy bdb, twardo po narta. Jazda na Efce na okrągło, brak kolejek do bramek. Można się wyjeździć. Po godz 14 pole narciarskie prawie puste. Dla dzieci przygotowano atrakcje, m.in.św Mikołaj jeździł saniami po stoku, a na godz 13 zaplanowano mini slalom narciarski dla pociech, jadących za wspomnianym Mikołajem. Widok rodziców z telefonami Kom nagrywającymi pociechy bezcenny. Dzis odpalony został orczyk przy dolnym odcinku B Fis, tam to już kolejka dłuższa, bo na jakieś 1-2 minuty czekania. Ale i warun korzystniejszy, bo bardziej stromo, tez twardo pod narta.. Wzdłuż orczyka rozstawione mini tyczki klubu narciarskiego, młodzież cisnęła na SL. Cisnęła całkiem zacnie, aż mnie wapniaka zazdrość zaczęła brać 🙂 Przy okazji rzut okiem na B- Fis: śniegu całkiem sporo, brak działaności ratraka ( na A identyczne). Na skiturach na B podchodzili dwaj narciarze, jeden wcześniej podchodzil na A-Fis. Zbiornik na wodę do armatek zapełniony w 1/3. Luxtorpeda cały czas pracowała raczej na pusto. Pod koniec dnia jedna z kanap miała 2 pieszych turystów. U nas tez pozytywnie: córka po raz pierwszy z własnymi butami i nartami nie juniorskimi (K2 all mountain z drewnianym rdzeniem-7cm vs wzrost) miała na samym początku instruktora. Widać dobry postęp w jeździe córki. Cieszę się ze pociecha chwyciła narciarskiego bakcyla i za rok/dwa to ja będę córkę gonił na stoku. Drugi pozytyw to same narty. Po raz pierwszy miała tak długie deski, do tej pory z reguły plastikowe narty z Hello Kitty/kwiatki do max brody. Jak wyrośnie z K2 to czas na nartę GS 🙂 Ja spotkałem się na szkoleniu z Widzewiak_z_Gor tez w ramach szlifowania techniki, fajnie się jeździło i rozmawiało 🙂 Przy okazji lepiej poznałem mój nowy nabytek Head GS 193cm R30- to ustrojstwo na krawędzi prawie nie skręca xD. Za to na krechę idzie jak dzika świnia w kartofle. Juz planujemy kolejne odwiedziny stoków narciarskich, w planie Szczyrk na Święta i CG na Sylwestra. Jak dobrze pojdzie to wpadnę solo na CG z samego rana 14 grudnia na 4 godziny. Wieść głosi ze maja otworzyć trasę B w ciągu tygodnia. Jak tylko popada białe i ratraki ubije to jest duża opcja na otwarcie tej trasy. Kto wie czy A nie dołączy do B. Sports Tracker wypluł 22 zjazdy w 3 godz 31 min, total Gora+dol 17,9km, V max 63km/h. Poniżej kilka fotek z dzisiaj:
 13. Dziś na CG wchodzili na skiturach na A i B.
 14. Czołgopodobne armatki śnieżne na stanowiskach na Loli:
 15. W Zielencu obsługa już przy wyciągach, armatki częściowo pracują.
 16. 4.40 rano: już nie snieza po polu narciarskim, wjechał tam ratrak. Snow Crew nie śpi. Trasa B i A dalej jest naśnieżana.
 17. Na to liczę :-), jak nie to pojadę po miękkim.
 18. Edit: info z FB odnośnie zjazdu na nartach z B/A: "Luxtorpeda będzie dostępna jedynie do wjazdu/zjazdu, po zakupie biletu. Trasy nie będą dostępne, ze względu na to, że nie są w 100% przygotowane. Jednak jeśli ktoś zjedzie z góry, nie będziemy go gonić 😉 ale robi to na własną odpowiedzialność!"
 19. Cały czas naśnieżają B oraz pole narciarskie. Trasa A też dostaje nowe cm białego z armatek.
 20. Otwieram sezon z familią w niedzielę na Czarnej Górze. Pole narciarskie oraz na nielegalu B FIS, oraz być może A FIS.
×
×
 • Create New...