Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Coś z cyklu z życia wzięte...

Wczoraj dzwoniła do mnie znajoma, teścia zabrali kilka dni temu do szpitala bo się źle czuł ...jakieś kłopoty z sercem, nudności itd. ...lekarka, która go badała wezwała karetkę bo stawiał na stan przedzawałowy (po długich bojach bo odmawiali przyjazdu)...teścia zabrali, po czym informacja ze szpitala ...teść ma COVID....na drugi dzień dzwonią, do szpitala żeby porozmawiać z teściem...teść zaskoczony...jaki COVID...leży na "normalnym" oddziale z innymi pacjentami, lekarze robią normalne obchody nikt mu nic nie mówił.....wczoraj przyjeżdża pod dom policja  skontrolować czy teść odbywa kwarantannę ;)....o to Polska właśnie ...

 

napisz jak jest. tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam moją prawdę , przebywam na izolacji jestem zakażony w niedzielę mam koniec.
Do dzisiaj raz odwiedziła mnie policja,dwa telefony z automatycznym komunikatem sanepid, nie kontaktowano się ze mną z kim się spotykałem !!
Rodzina z automatu ma samoizolację ale nikt tego nie sprawdza .
Dostałem z miejscowego MOPS Smsa o specjalnym sortowaniu odpadów oraz jeśli jest potrzeba pomoc w zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam moją prawdę , przebywam na izolacji jestem zakażony w niedzielę mam koniec.
Do dzisiaj raz odwiedziła mnie policja,dwa telefony z automatycznym komunikatem sanepid, nie kontaktowano się ze mną z kim się spotykałem !!
Rodzina z automatu ma samoizolację ale nikt tego nie sprawdza .
Dostałem z miejscowego MOPS Smsa o specjalnym sortowaniu odpadów oraz jeśli jest potrzeba pomoc w zakupach.


A jak się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam moją prawdę , przebywam na izolacji jestem zakażony w niedzielę mam koniec.
Do dzisiaj raz odwiedziła mnie policja,dwa telefony z automatycznym komunikatem sanepid, nie kontaktowano się ze mną z kim się spotykałem !!
Rodzina z automatu ma samoizolację ale nikt tego nie sprawdza .
Dostałem z miejscowego MOPS Smsa o specjalnym sortowaniu odpadów oraz jeśli jest potrzeba pomoc w zakupach.

 

A jak zdrowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam moją prawdę , przebywam na izolacji jestem zakażony w niedzielę mam koniec.
Do dzisiaj raz odwiedziła mnie policja,dwa telefony z automatycznym komunikatem sanepid, nie kontaktowano się ze mną z kim się spotykałem !!
Rodzina z automatu ma samoizolację ale nikt tego nie sprawdza .
Dostałem z miejscowego MOPS Smsa o specjalnym sortowaniu odpadów oraz jeśli jest potrzeba pomoc w zakupach.


Na kwarantannach i izolacjach jest z pół miliona osób, nie ma szans, żeby ktoś to ogarniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwarantannach i izolacjach jest z pół miliona osób, nie ma szans, żeby ktoś to ogarniał.

Też tak myślę, ale jeśli rządzący chcą nad tym zapanować to sanepid powinien mieć więcej pracowników prowadzących wywiad i izolujących ludzi mających kontakt z zakażonymi.
Sam dzwoniłem do osób z którymi się spotykałem z info o zakażeniu, co zrobili nie wiem to już ich sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale jeśli rządzący chcą nad tym zapanować to sanepid powinien mieć więcej pracowników prowadzących wywiad i izolujących ludzi mających kontakt z zakażonymi.
Sam dzwoniłem do osób z którymi się spotykałem z info o zakażeniu, co zrobili nie wiem to już ich sprawa.

Sanepid ma spore tyły z powodów braków kadrowych. Sytuacja przerosła możliwości tej instytucji i po prostu nie wyrabia się z samymi zakażonymi i najbliższą rodziną, żeby wpisać ich w system, z którego korzysta np. ZUS jak wypłaca zasiłek, oraz są robione wykresy na konferencje prasowe i takie tam różne.

Poza tym przy takiej ilości zakażonych nie ma możliwości kierować na kwarantannę wszystkich osób z kontaktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jesteśmy najlepsi, gramy na dobrym procencie https://www.medonet....l,03734453.html brawo my!

A to akurat jest dziwny wniosek. Wystarczy dobra kwalifikacja, czyli robienie testów osobom z objawami i odsetek jest duży. Jeżeli będzie się robić przesiew to odsetek dodatnich będzie mały. Jak to się ma do wniosku o opanowaniu pandemii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klasyka. Właściciel nie odpalił pod stołem 10% to nie dostał kontraktu z NFZ. W efekcie braku kontraktów z NFZ szpital okazał się nierentowny. W związku z tym właściciel nie ma kasy na skorumpowanie urzędników wojewody, więc publiczna kasa popłynie do innego podmiotu. Nic się w Polsce na lepsze nie zmienia niestety jak chodzi o mechanizmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szykuje się taki oto scenariusz? Nie mój wymysł. Załóżmy, że mamy stałą dzienna liczbę zainfekowanych. Powiedzmy 25-30 tys. Załóżmy, że służba zdrowia  nie do końca daje radę, ale nie ma armagedonu. Faktyczna liczba zarażonych to co najmniej 5x ta oficjalna. Wg mnie powinno być więcej, ale przyjmijmy te skromne 5x. To daje ok. 130-150 tys. nowych przypadków dziennie. Czyli w miesiącu ok. 4 mln. Czyli, zakładając, że ok. połowa społeczeństwa będzie miała kontakt z wirusem do wiosny mamy go z głowy. No powiedzmy do lata. Powtórne zachorowania są niezwykle rzadki i można je sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szykuje się taki oto scenariusz? Nie mój wymysł. Załóżmy, że mamy stałą dzienna liczbę zainfekowanych. Powiedzmy 25-30 tys. Załóżmy, że służba zdrowia  nie do końca daje radę, ale nie ma armagedonu. Faktyczna liczba zarażonych to co najmniej 5x ta oficjalna. Wg mnie powinno być więcej, ale przyjmijmy te skromne 5x. To daje ok. 130-150 tys. nowych przypadków dziennie. Czyli w miesiącu ok. 4 mln. Czyli, zakładając, że ok. połowa społeczeństwa będzie miała kontakt z wirusem do wiosny mamy go z głowy. No powiedzmy do lata. Powtórne zachorowania są niezwykle rzadki i można je sobie darować.

Jeżeli mamy 100 tyś przypadków dziennie to za chwilę będzie ten armagedon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szykuje się taki oto scenariusz? Nie mój wymysł. Załóżmy, że mamy stałą dzienna liczbę zainfekowanych. Powiedzmy 25-30 tys. Załóżmy, że służba zdrowia nie do końca daje radę, ale nie ma armagedonu. Faktyczna liczba zarażonych to co najmniej 5x ta oficjalna. Wg mnie powinno być więcej, ale przyjmijmy te skromne 5x. To daje ok. 130-150 tys. nowych przypadków dziennie. Czyli w miesiącu ok. 4 mln. Czyli, zakładając, że ok. połowa społeczeństwa będzie miała kontakt z wirusem do wiosny mamy go z głowy. No powiedzmy do lata. Powtórne zachorowania są niezwykle rzadki i można je sobie darować.


Przy takim tempie, przybywa ok. 500 hospitalizacji dziennie. Obecnie podają, że jest 12 tys. wolnych miejsc. Z tego co widzę, to ciągle ich dokładają, ale pewnie istnieje jakaś granica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
Między innymi thalidomid spowodował totalną rewolucję w badaniach klinicznych i pojawienie się czegoś takiego jak GCP.
Jeśli ktoś podnosi argument thalidomidu chcąc zdyskredytować obecnie prowadzone badania kliniczne, stawia się w jednym rzędzie z płaskoziemcami. Naprawde.

Mnie chodziło mniej więcej o to.

Dla mnie ten sukces jest ogłoszony zbyt wcześnie. Być może chodzi w tym wyścigu o to, żeby innych zniechęcić, że już nie warto pracować nad szczepionką bo my już mamy.

W tej chwili jest to tylko jednostronna, niepotwierdzona informacja od Pfizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...