Jump to content

tomkly

Members
 • Posts

  851
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tomkly

 1. Atomic mi nie pasuje, nawet komórkowy. Jak jeździłem na serii D2 (zarówno SL jak i GS) to się zachwycałem komfortem jazdy, ale chyba nie o to w poważnym narciarstwie chodzi. 😀
 2. Od czasu jak pierwszy raz zapiąłem narty Heada (grudzień 2014 rok) nie chcę żadnych innych. Zmian nie przewiduję, no chyba, że przestanę za nimi nadążać;-)
 3. Czasem się zdarza i jodłowanie, ale zdecydowanie rzadziej niż w austriackiej części Tyrolu czy w innych regionach Austrii;-) Na stoku to się porozumiesz w zasadzie w dowolnym języku: włoski, niemiecki na 100% a w większości knajp bez problemu też po angielsku. Zdarzają się nawet takie, w których mówią po polsku. Kawa świetna, ale tu nie ma specjalnej różnicy w stosunku do tej w Austrii, może poza tym że tańsza. Austriacy też mają świetne własne brandy oraz wiedzą jaką kawę sprowadzać. Nigdy w Austrii nie piłem niesmacznej kawy, co do zasady może mieć ciut inny smak niż włoska, mam wrażenie (na moje kubki smakowe) że oni wolą kawę ciut mocniejszą.
 4. Obyczaje bardziej austriackie aniżeli włoskie. Jak chodzi o język to zarówno austriacki, włoski jak i dialekt tyrolski a nawet spotkałem się z ladino.
 5. Cena 665 Euro bardzo dobra, ale osobiście wolałbym dołożyć 195 Euro do Salzburger Ski Card bo całościowo obejmuje o wiele ciekawsze ośrodki. Oczywiście kluczowe jest założenie, że będzie normalna, wolna od covidowych cyrków, zima. Dlatego wszelkie decyzje o zakupie będę podejmować na ostatnią chwilę, czyli w momencie kiedy sytuacja będzie przewidywalna i stabilna. O ile będzie.
 6. Ze względu na spodziewane problemy z dostawą energii?
 7. Świetnie jeździ. Lekkość jazdy i niewymuszona, naturalna technika, nic na siłę a to bardzo ważne. Płynność i flow.
 8. Na stronie https://www.superskicard.com/en/season-ticket.html pokazała się zajawka oferty na 2022/23, ale na razie bez cen. Ciekawe ile sobie zawinszują. Rozważam zakup sezonówki, martwi mnie zapis "new prices for the coming winter are in progress". Obawiam się, że ten progres w relacji do 2021/22 może być duży.
 9. To raczej Ty masz niewiele do powiedzenia w temacie wątku. Jak zwykle. E.O.T.
 10. Albania jest chyba ciekawsza turystycznie, bardziej zróżnicowana, aczkolwiek są w niej enklawy totalnej biedy, porównywalne z Rumunią. W Albanii zarejestrowałem taki oto pojazd, który służy społeczności romskiej do przewozu rodziny oraz dobytku. Ponieważ na pierwszy rzut oka trudno ustalić w którą stronę to jedzie podpowiem, że skręca się tym tak jak wózkiem na mleko. Widziałem nad Jeziorem Szkoderskim jak na pace z przodu siedziała 4-osobowa rodzina + kierujący na fotelu. Nie wiem czy potrafiłbym czymś takim pojechać, choć jeździłem w życiu różnymi wynalazkami.
 11. Spędzaliśmy ubiegłe wakacje w Velipoje i bardzo się nam tam podobało. Polecam zwiedzanie Szkodry oraz Durres, piękne miejsca. Można też podjechać do Czarnogóry, aczkolwiek drogą jest bardzo daleko, przez Szkoder. A rzeką na zdjęciu 100m wpław. Jak potrzebujesz jakiś informacji napisz na priva. Te wakacje spędzamy na Riwierze Olimpijskiej, dziś była wyprawa na Mytikas, udało się podejść, ale łatwo nie było. 1.800m w pionie do pokonania.
 12. Obecny wskaźnik C/WK w wysokości 25 zdecydowanie zawyżony jak na kondycję strukturalną i realną wartość tej spółki, tak na moje oko. Potencjał spadkowy jest duży, natomiast rynek jest mało przewidywalny, szczególnie w czasach takiej inflacji.
 13. Pilnuje żeby mu się krzywda nie stała. Chodzi za nim po ogrodzie i patrzy czy nic złego mu się nie dzieje. Próbuje go też wychowywać, pokazując gdzie są akceptowalne granice zachowania. Mam wrażenie, że tak jakby wychowywała swoje szczeniaki. Jak zaczął podgryzać w ogrodzie rośliny i zaczęliśmy mu zakazywać to Mia pilnowała żeby tego nie robił. A mały ma na imię Guinness.
 14. Rodzina mi się powiększyła.
 15. Jedyne co wprowadzili ponownie 24 marca to obowiązek używania masek FPP2 w pomieszczeniach zamkniętych. Ale też nikt tego nie kontroluje. W Salzburger Land część ludzi tego przestrzega, w Styrii praktycznie nikt.
 16. Nie. Teoretycznie obowiązują na wjeździe do tego kraju, ale nikt tego nie sprawdza, na granicy nikt nikogo nie kontroluje, nie ma żadnych posterunków, etc.
 17. Nie. Coś o królewskim rodowodzie. 🙂
 18. Kto rozpozna tę piękną górę w tle?? Wygląda jak włoska albo francuska, a nie kojarzy się z Austrią. 🙂
 19. Dzisiejszej nocy w okolicach Schladming spadło tyle śniegu co średnio w Polsce przez całą zimę. 🙂 Taki miałem dziś rano widok z okna oraz samochód. Na skrajach stoków puch na głębokość prawie do kolana i to już po nocnym ratrakowaniu. Cały dzień dosypywało, czasami tylko na chwilę wychodziło słońce. Kilka zdjęć w załączeniu, dla mnie genialna zima, której dawno nie widziałem w Polsce. Z głodu też umrzeć trudno --> obiad w Tauernalm w Rohrmoos z porcją dla prawdziwego Austriaka. 😁
 20. Miało być Saalbach ale będzie Ski Amade --> Schladming, Flachau, Zauchensee i okolice. Ma być o kilka stopni chłodniej niż te 100km na zachód i generalnie więcej słońca.
 21. Jutro ma dalej padać/sypać w zależności od miejsca. W niedzielę trochę lepsza pogoda. Soszów cały czas chodzi --> kto się wybiera w niedzielę?
 22. Deszcz na szczęście okazał się krótkotrwały a z pozytywów to przyniósł ochłodzenie. Dziś wybraliśmy się w związku z tym do Istebnej na Złoty Groń. Rano twardo jak skała, miękko zrobiło się dopiero koło 11 czasu po zmianie. Fantastyczne są tam krzesła --> jadą w górę niecałe 3 minuty, więc można jeździć na okrągło. Górka oczywiście mało spektakularna, ale jak się nie ma co się lubi...
 23. Szkoda kończyć sezon tak wcześnie. Jeszcze tydzień jazdy na pewno zostało, no chyba że przyjdzie halny i deszcz. Na razie choć ciepło to śnieg trzyma się znakomicie.
 24. Byłem wczoraj na Soszowie a dziś w Szczyrku w części COS. Warunki jak na porę roku i panujące temperatury całkiem OK, przy czym widać i czuć, że wiślański stok był solidniej naśnieżany w styczniu podczas mrozów. Umiejętności ratrakującego też wyższe niż w Szczyrku, w efekcie czego jazda naprawdę wysokiej próby, byłem miło zaskoczony. Szczyrk nieźle ale jednak o klasę słabiej.
×
×
 • Create New...