Jump to content

Maciej S

Members
 • Posts

  1,028
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maciej S last won the day on March 18

Maciej S had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Maciej S's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

114

Reputation

 1. Nie wszyscy ( na szczeście) rozumieją rosyjski więc wkleję komentarz znaleziony w sieci: Ein Borstsch Ein Rezept Ein Russland! Nasze blond słoneczko z sowieckiego MSZ, Maryśka Zacharowa stwierdziła że barszcz ukraiński to przykład nazizmu i ksenofobii a dokładniej: "Tylko jeden naród, jedna grupa etniczna mogła go posiadać. Nie było mowy, żeby się nim podzielili z innymi, żeby gospodynie domowe mogły go ugotować po swojemu w każdym mieście i regionie. Nie chcieli iść na kompromis. Właśnie o tym mówimy: ksenofobia, nazizm i ekstremizm we wszystkich postaciach". Tak więc szanowny Czytelniku - ty też jesteś nazistą xD
 2. rollerblade astro 6.0 https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rolki-rollerblade-astro-60/418.431.1.1.pl.0.htm fitnesowo-rekreacyjne cokolwiek to oznacza.
 3. Nie odczuwam potrzeby sztywniejszego buta a nawet nie zapinam ich specjalnie mocno. ( tych po prawej) Jazda slalomem bardzo drze kółka. Często trzeba je przekładać.
 4. Do Narciarstwa takie po prawej, do maratonu te po lewej. Oba buty w rozmiarze 27.
 5. Dla mnie trening przed narciarski na rolkach polega na jeździe slalomem po płaskim i gładkim w pozycji narciarskiej. Do tego mam rolki na kołkach 80 mm dość miękki but. Jakiś model Rollerblade. Druga para na maratony na kole 100 mm i laminatowy but i to nie nadaje się do " narciarstwa".
 6. Wygląda na to, ze Polska jest obecnie największa NGO w Europie. Na całe szczęście. Ale to nie może trwać wiecznie.
 7. Muzyka, muzyka łagodzi. polecam polskie napisy.
 8. Poproszę o link bo nie mogę znaleźć. Ja znalazłem 2017
 9. A tak w Ślovenia Demo Team cos takiego można znaleźć. Ale to Slovenia 2017 a nie filmy dołączone do programu PZN 2015, a więc 2017 rok a nie 2015 i nie PZN ale ZUTS Slovenije.
 10. Mam ten program, żadnych płużnych łuków ciętych tam nie widzę. Nie było moim zdaniem żadnych łuków płużnych w żadnym programie. Co do programu 2005 to ja tam nawet angulacji ( wkładania) kolan tam nie znajduje. Wszystko biodrami jak Pan na Twoim filmie. Coś tam jest o pochyleniu nóg do środka skrętu cokolwiek to oznacza. Wszędzie układ dośrodkowy definiowany jako " załamanie sylwetki w płaszczyźnie czołowej na poziomie bioder" na stronie 13 ww. programu Kolanka nie występują, kolan nie ma ....
 11. Jeżeli wejście na nartę postawioną na krawędzi wygiętą w łuk i prowadzącą skręt nazywasz wleczeniem nart to nie mamy o czym rozmawiać. Ja jej nie wlekę, ja na niej jadę. Rozumiem, że nie widziałeś takiej sytuacji.
 12. Nie pisałem o programie carvingowym, nie znam go więc nie sugeruj mi proszę takich eksperymentów. Nie będę z Toba dyskutował o ewolucji, której Twoim zdaniem nie ma. Poza tym pozwolę sobie zadeklarować: - nie widzę związku pomiędzy prędkością a możliwością wejścia na krawędź. - Wejście na krawędź nie jest efektem przeniesienia ciężaru na zewnętrzną tylko odpowiedniego jej zakrawędziowania, to nie prosta narta na jakiej lata jeździłem i doskonale rozumiem z własnego doświadczenia różnice w obsłudze obu rodzajów nart, - jeżeli narta ma wejść na krawędź i to jeszcze w pozycji kątowej ( płużnej) to trzeba wkładać kolano ile się tylko da, to wynika z naszej budowy anatomicznej i myślę, że niektórzy nie dadzą rady tak ustawić nogi, żeby w pozycji kątowej narta weszła na krawędź.
 13. Na egzaminie instruktorskim, który zdawałem, były za tak wykonany pług dodatkowe punkty 🙂 Wiem chodziliśmy do innych szkół.
 14. Wiesz Mitek jak dobrze wstawić kolano to mi wychodzi pług cięty, to jest dopiero skandal !!!
 15. Tak??? Tu nie ma praktyczne nic ???? Pan nie umie sterować skrętem??? Nie umie zrobić przejścia ze skrętu w skręt? A te równoległe cięte ślady na śniegu to KTO zostawił? Facet stara się jechać na krawędzi i cos tam mu wychodzi. Nie jedzie śmigu wiec nie mówmy o śmigu. Tu jest sporo błędów ale drodzy Panowie instruktorzy zdecydowanie nie zasługuje na odesłanie do pługa.
×
×
 • Create New...