Jump to content

a_senior

Members
 • Posts

  1,656
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

a_senior last won the day on August 27 2022

a_senior had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

a_senior's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

180

Reputation

 1. Rozumiem. Być może znajdzisz kogoś/jakąś grupę na forum, która jedzie gdzieś na zorganizowany wyjazd i dołączycie się. Ale jeśli po prostu zapiszecie sie na jakiś wyjazd z biurem to prawdopodobnie traficie na sensownych ludzi. Na wszystkich takich wyjazdach spotykaliśmy innych uczestników, z którymi szybko dogadywaliśmy się.
 2. W tym czasie pojeździcie prawie wszędzie w Alpach/Dolomitach. Zapoznaj się z propozycjami krakowskich biur nastok.pl (dawny Olimp) lub wygodatravel.pl Wielokrotnie z nimi wyjeżdżaliśmy do Włoch. Do Austrii zawsze sami organizowalismy sobie pobyt. Ostatnio z nastok.pl byliśmy w 3 Zinnen, choć dojeżdżalismy własnym samochodem. Ale spotkani w hotelu Polacy dojechali autokarem i nie narzekali na dojazd. Gdzie nie pojedziecie bedzie dobrze o ile nie traficie na fatalną pogodę. Pod tym wzgledem Włochy wydają się bezpieczniejsze.
 3. Bardzo różnie z tym marznięciem rąk. Używam rękawiczek z Decathlonu za ok. 20-30 zł. Takie jak te: https://www.decathlon.pl/p/rekawiczki-trekkingowe-dla-doroslych-polarowe-forclaz-mt100/_/R-p-193994?mc=8493819 Na codzień w zimie, na narty, na rower w zimie. Do ok. -10-12 stopni. Poniżej wkładam nieco cieplejsze z windstopera. W każdych innych jest mi za gorąco. Ale żona wkłada cienkie rękawiczki, a na nie grube, ciepłe typowo narciarskie. I zimno jej w ręce. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. 🙂
 4. Tak. Jadąc samochodem widziałem wiele takich kościółków w dolinie. Urocze kościółki, urocze miejscowości i przyjaźni mieszkańcy, którym dobrze się powodzi. 🙂 Tak się przynajmniej wydaje.
 5. Zjechaliśmy trasami 12/11 do dolnej gondoli 40. Wyjechaliśmy na Stiergarten i zjechali czerwoną 41 a potem niebieską 7b do Sexten. Stąd wyjechaliśmy nową gondolą na trasy Helm. Tyle tego. Planowaliśmy w innym dniu wyjazd na Croda Rossa i jazdę niebieskimi 3-kami, ale nie wyszło.
 6. W tym tygodniu. 🙂 A wahałem się nad tym terminem.
 7. Wróciliśmy bez szwanku. Pogoda taka sobie, ale reszta całkiem dobra. Niestety z powodu niezachęcającej pogody wybraliśmy sie tylko raz poza podstawowy region Helm - Monte Elmo. Jak dla mnie wystarczy na 6 dni jeżdżenia, ale dla wielu tras mogłoby być więcej. Zrobiłem krótki filmik z pobytu. Oczywiście zdjęcia i filmiki nie oddają pogody, bo były robione w tych "jaśniejszych" momentach. https://photos.app.goo.gl/4mTDj16zDZShb37q6
 8. Sprawdziliśmy. S22 (taki zwykły, najtańszy, naładowany full) po całym dniu intesywnego używania miał jeszcze ok. 65%. Mój S7 - ok. 30%
 9. Sprawdzimy jutro. Ostatni dzień w 3 Zinnen, podobno ma być słoneczny. Wydaje mi się, że to taki zwyczajny S22.
 10. Mój S7 ma 3000 mAh, kilka lat i spokojnie wytrzymuje cały dzień narciarskiego focenia. Na pewno nie można go trzymać na mrozie w zewnętrzej kieszni kurtki. Jeździ z nami koleżanka z nowym S22 i foci zdjęcia jak szalona. Po całym dniu jeżdżenia ma jeszcze ok. 80%.
 11. Chyba nie. Na pewno nie zrobiłbym tego w pierwszym poście. Ale sam temat jest interesujący i można go wykorzystać, bez wzgledu na intencje pytajacego, do opisu naszych doświadczeń zdjeciowo-filmowych. Wiekszość z nas dużo cyka na wyjazdach smarfonem. Dlaczego nie aparatem? Bo jakość zdjęć ze smartfonów nie ustępuje dobrym kompaktom. Nie dotyczy to filmów.
 12. Czy wy trochę nie przesadzacie w alergii reklamowej? Czy gdybym np. ja zapytał o dobry smartfon do zdjęć to też dostałbym równie uprzejmą odpowiedź jak Spiocha?
 13. Samsung S22. Bardzo dobre zdjęcia. Naprawdę. Trzy obiektywy: blisko, normalnie, szerokokątny. Ten normalny też jest dość szeroki. Zrobiłem szereg testów: Samsung S7, S20 i S22. Najlepiej wychodzą z S22, zwłaszcza w gorszym oświetleniu. Filmy też niezłe, choc do dobrego aparatu trochę brakuje. Ale do zdjęć wolę Samsunga niż niezły compakt Canon GX7.
 14. Jeszcze tam nie dotarłem. Ale ja stosuję odpowienia technikę do odpowiednich okoliczności. Carving na takiej 12 (trzecie zdjecie) jest w sam raz. Na bardziej stromych i zmuldzonych staram się jechać skrętem krótkim mieszanym. Staram się, bo niestety coraz gorzej mi się to udaje. Kręgosłup dokucza. I starość. 😉
 15. Dziś zupełnie inny świat. Odkryliśmy krótką czerwoną 12 z orczykiem. Idealna do ćwiczenia carvingu. 🙂
×
×
 • Create New...