Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

A dużo tych powtórnych? Jeżeli będą już chorowali łagodnie to spoko, zaprzyjaźnimy się z wirusem i będziemy egzystować. Pewnie podobnie po szczepieniu. Oby te powtórne nie były ciężkie.

Z tych mi znanych to łagodnie...
. niestety bardzo wzrosła ilość osób przyjmowanych do szpitali, czyli skąpoobjawowi roznoszą być może na tych „świeżych”.
Jest nowy test do testowania Covid’a w domu- ale tylko dla 14- latków i starszych.
Z piękną nazwą LUCIRA
Nie wiem, czy Harnaś się łapiesz, ale polecam Ci spojrzeć na 13 stronę odnośnie charakterystyki tego testu tak do 20- ej. Może znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania skoro ten niepokorny „Tłuczek” odsyła Cię na przysłowiową palmę.
https://www.fda.gov/...143808/download
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych mi znanych to łagodnie... . niestety bardzo wzrosła ilość osób przyjmowanych do szpitali, czyli skąpoobjawowi roznoszą być może na tych „świeżych”. Jest nowy test do testowania Covid’a w domu- ale tylko dla 14- latków i starszych. Z piękną nazwą LUCIRA Nie wiem, czy Harnaś się łapiesz, ale polecam Ci spojrzeć na 13 stronę odnośnie charakterystyki tego testu tak do 20- ej. Może znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania skoro ten niepokorny „Tłuczek” odsyła Cię na przysłowiową palmę. https://www.fda.gov/...143808/download

To niewiarygodne jest przecież. Nikt nie robi tak jak pisze:) Z foliarzem nie da się merytorycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym sam wypił te zapasy nalewek które posiadam, to popadłbym w alkoholizm :). Pisałem jedynie, że kawowka mi się kończy :(.
Dzięki jednak za chęć pomocy ;).

Cześć

Nie ma takich zapasów Witoldzie, którym by się nie poradziło, a widząc Twoją dbałość o szczegóły, na każdym kroku, nalewki muszą być...językiem Potopu... "najprzedniejsze".

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie ma takich zapasów Witoldzie, którym by się nie poradziło, a widząc Twoją dbałość o szczegóły, na każdym kroku, nalewki muszą być...językiem Potopu... "najprzedniejsze".

Pozdro

Muszą wszakże być odpowiednio mocne, ciężkie, żeby idąc do głowy, oleum ze sobą niosły i rozum, rzadki i tak pożądany dzisiaj, przynosiły.

 

Pozdróweczka pigwówką 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi w jaki sposob Twoim zdaniem można ocenić odsetek falszywie dodatnich (tudzież ujemnych) testów w populacji ogólnej, skoro np w Polsce liczba testów jest za mała nawet do screeningu, a powtarzanie testów jest w praktyce zabronione?

To jednak nie wiadomo tego?

A co do tego ma sytuacja w Polsce, skoro testy PCR stosuje się na świecie? Skaczesz po tematach jak ci wygodnie, byle postawić na swoim.

 

Swoje trzy grosze wtrąciłem, kolejna osoba mnie tutaj obraża sugerując wiek poniżej 14 lat, to chyba wystarczy mojej aktywności w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandemia może zmienić nam ferie i wakacje. Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy

- Byłoby zasadne, by rozszerzyć, wydłużyć ferie zimowe, żeby nie było nakładania się grup - powiedział wiceminister Andrzej Gut-Mostowy w programie "Money. To się liczy". Co więcej, nie wyklucza, że taki sam mechanizm mógłby zostać zastosowany w przypadku wakacji. ...

 

https://moneyv.wp.pl...479504513v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie wiadomo tego? A co do tego ma sytuacja w Polsce, skoro testy PCR stosuje się na świecie? Skaczesz po tematach jak ci wygodnie, byle postawić na swoim. Swoje trzy grosze wtrąciłem, kolejna osoba mnie tutaj obraża sugerując wiek poniżej 14 lat, to chyba wystarczy mojej aktywności w tym wątku.

Wiadomo jaka jest czułość metody i jest udokumentowana. Ale Tobie chodziło o coś innego, o to co powiedział pan w wywiadzie w języku polskim. No więc to czego chciał pan w języku polskim jest u nas niesprawdzalne, bo nie robimy retestów. Na świecie jest inaczej, pewnie jakieś dane wypłyną. Ale musisz też wziąć pod uwagę, że na czułość testu w praktyce klinicznej oprócz wiarygodności samego testu wpływają takiw rzeczy jak sposób pobrania (sporo fałszywie ujemnych tak się generuje podejrzewam), sposób przechowywania i transportu próbek, przeszkolenie personelu, klasa sprzętu etc - o tym pisał też pan w wywiadzie. Dla Ciebie wiarygodność testu to coś w praktyce mocno trudnego do zdefiniowania, bo obejmujące mnóstwo rzeczy kompletnie niezależnych od samej metody. Dla mnie nie podważa to w żaden sposób wartości metody. Dla Ciebie możliwość fałszywie dodatnich wyników neguje wlasciwie w ogóle pandemię, w szpitalach leżą statyści, a ludzie umierają na nadcisnienie pod respiratorami (albo są zabijani), dla mnie takie teorie to zespół psychiatryczny - paranoja konkretnie, zwana inaczej obłędem, zapewne w tym przypadku jest to tzw. obłęd udzielony. Ale mimo wszystko szacunek dla Ciebie. Rzadko wśród koronasceptyków spotyka się osoby które dyskutują równie kulturalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaka jest czułość metody i jest udokumentowana.
Ale Tobie chodziło o coś innego, o to co powiedział pan w wywiadzie w języku polskim.
No więc to czego chciał pan w języku polskim jest u nas niesprawdzalne, bo nie robimy retestów.
Na świecie jest inaczej, pewnie jakieś dane wypłyną.
Ale musisz też wziąć pod uwagę, że na czułość testu w praktyce klinicznej oprócz wiarygodności samego testu wpływają takiw rzeczy jak sposób pobrania (sporo fałszywie ujemnych tak się generuje podejrzewam), sposób przechowywania i transportu próbek, przeszkolenie personelu, klasa sprzętu etc - o tym pisał też pan w wywiadzie.

Dla Ciebie wiarygodność testu to coś w praktyce mocno trudnego do zdefiniowania, bo obejmujące mnóstwo rzeczy kompletnie niezależnych od samej metody. Dla mnie nie podważa to w żaden sposób wartości metody. Dla Ciebie możliwość fałszywie dodatnich wyników neguje wlasciwie w ogóle pandemię, w szpitalach leżą statyści, a ludzie umierają na nadcisnienie pod respiratorami (albo są zabijani), dla mnie takie teorie to zespół psychiatryczny - paranoja konkretnie, zwana inaczej obłędem, zapewne w tym przypadku jest to tzw. obłęd udzielony.

Ale mimo wszystko szacunek dla Ciebie. Rzadko wśród koronasceptyków spotyka się osoby które dyskutują równie kulturalnie.

Za to u covidovców pełna kultura. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sok?...
Ja mam zapas pigwowcówek z 2 ostatnich lat, w tym roku może jarzębinówkę zrobię...

 

Sok do zmieszania z mocą.

Chociaż mam jej w tym roku tyle, że robimy sobie sok do herbaty co dwa trzy dni. Nie robię w butelki, bo trzeba pasteryzować i traci właściwości. Jeśli pasteryzacja to tylko spirytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kamaaan..
Sok do zmieszania z mocą to już nie nalewka jest :)
Ja w tym temacie jestem hardkorowy. Nalewka to alkoholowy wyciąg z surowca. Nie mieszanina ;)
Ale luz, a jak fajnie wychodzi, to już w ogóle.

 

Ja pigwę najczęściej robię tak:

zasypuję na około dwa tygodnie cukrem i czekam aż puści sok. Po tym czasie sok zlewam i mieszam za spirytem, a owoce zalewam wódką i stoi około 2 miesiące. Po tym czasie łączę oba napoje i czekam 2 miesiące. 

Drugi sposób (też robię, ale rzadziej) kroję owoce, trochę cukru i wóda. Po 2 miesiącach dodaje trochę spirytu do samego soku. Jest bardziej wytrawna i ma zupełnie inny kolor i smak. Ta pierwsza ma super aromat. Ponieważ tak jak Kordian robię sporo to wprowadzam modyfikacje i dodaję trochę brandy, lub whisky, lub do tej słodszej wyciągu z liści wiśni.

Dla mnie to wszystko mieści się w definicji "nalewka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...