Jump to content

kordiankw

Members
 • Posts

  4,959
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

kordiankw last won the day on July 24

kordiankw had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,292 profile views

kordiankw's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

295

Reputation

 1. A „pracownia” na swoim podwórku siedzi cicho .
 2. To bardzo popularne i lubiane przez narciarzy miejsce - tzw. Juliany, gdzie kiedyś istniały wyciągi orczykowe. Galajda wyjaśnia, że celem tej inwestycji jest stworzenie dodatkowego miejsca w ośrodku z przyjemnymi, łatwymi stokami narciarskimi dla całych rodzin i nowoczesną infrastrukturą transportową w masywie Wierchu Pośredniego. Spółka TMR planuje też w tym miejscu inwestycję w nowy system naśnieżania, który pozwoli narciarzom na spokojne i komfortowe szusowanie po jeszcze większej ilości przygotowanych i naśnieżonych tras. Sześcioosobowa kanapa w Czyrnej Kolejnym priorytetem inwestora jest Czyrna. - Dawny wyciąg orczykowy na Halę Skrzyczeńską planujemy zastąpić 6-osobową kanapą, która z jednej strony pozwoli szybko i wygodnie dostać się z rejonu Czyrnej na Halę Skrzyczeńską do serca naszego ośrodka, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić restaurację Kuflonka na poziomie 1000 m, a z drugiej strony ułatwi dostęp do legendarnej czarnej trasy Bieńkula - mówi Galajda. Na Bieńkuli konieczna będzie jednak modernizacja systemu sztucznego naśnieżania. - Naszym celem jest zbudowanie w ciągu dwóch lat przynajmniej jednej z tych kolejek - dodaje Galajda. Nowe inwestycje w Beskidach. W Szczyrku powstaną dwie kolejki linowe (wyborcza.pl)
 3. Nie ma tam pomyłki. Jak zostanie zakończona realizacja podziemnych magazynów gazu w Wierzchowicach, pojemność polskich magazynów gazu wzrośnie do 4 mld m3. PGNiG zwiększy pojemność magazynów gazu o 800 mln metrów sześciennych - BiznesAlert.pl
 4. Jak na razie po wyłączeniu nam gazu przez Putina, to od Niemców uzupełnialiśmy nasze zapasy. W Niemczech pojemność magazynów gazu wynosi około 23 mld m3. W Polsce pojemność magazynów gazu to około 3 mld m3. Niemcy mają obecnie wypełnione magazyny w około 65%, Polska w 90%, to kilkakrotnie mniej jeśli weźmiemy pod uwagę ilość zgromadzonego gazu.
 5. Te czołgi to zobaczymy tak jak respiratory Szumowskiego od handlarza bronią.
 6. https://bip.cos.pl/3705/wykonanie-przebudowy-trasy-narciarskiej-ondraszek-wraz-z-wykonaniem-instalacji-nasniezania-etap-ii
 7. A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do Łeby.
 8. I zniżkę na przelot Aeroflotem 😄
 9. Żeby tylko ruski mir jak uzna, że Polska to jego strefa wpływów, nie odebrał cię tego co ci się uda chapnąć i nie wysłał SDEK-iem do kraju altajskiego. Zbroić się powinniśmy, ale nie na pokaz, a z głową, tak aby skutecznie wybić tej dziczy ze wschodu imperialne zakusy.
 10. Orczyk wystarczyłby przy Bienkuli, ale więcej z nim zachodu niż z kanapa, w zimie trzeba naśnieżac ślad i ratrakowac a latem nie przynosi zysków. Słowacy potrafią liczyć kasę. Już ten krótki pod gondolą stoi niewykorzystany. Stawiam, że prezes się pomylił. Natomiast kanapa na Pośrednim to dobry pomysł, pozwoli odciążyć Solisko.
×
×
 • Create New...