Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

Łapiesz się, ale coś pisałeś, że Szczyrk będziesz omijał szerokim łukiem ;)

 

Nie jest moim pierwszym wyborem. szczególnie jak w lutym zdewastowałem narty na kamieniach. 

Mam wszędzie daleko, więc jak jadę to 100 czy 300 km więcej nie robi różnicy, ale jeśli zamkną granice pewnie się pokażę.

 

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim pierwszym wyborem. szczególnie jak w lutym zdewastowałem narty na kamieniach. Mam wszędzie daleko, więc jak jadę to 100 czy 300 km więcej nie robi różnicy, ale jeśli zamkną granice pewnie się pokażę. Zdrowia

A nie dało się tych kamieni jakoś ominąć ;) ? Parę dni na nartach w ubiegłym sezonie w różnych warunkach w Szczyrku pojeździłem i bez uszkodzeń w sprzęcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dało się tych kamieni jakoś ominąć ;) ? Parę dni na nartach w ubiegłym sezonie w różnych warunkach pojeździłem i bez uszkodzeń w sprzęcie :)

 

Byłem pod koniec lutego po drodze w pracy. Na COSie czynna tylko czarna przy orczyku (góra nie chodziła), czysty lód po odwilży. Na łączniku odkryte kamienie nie do ominięcia, to samo u Słowaków, Mój kolega nawet nie zjechał na nartach tylko gondolą. Jedyne znośne warunki były na BSA ale czarna zamknięta bo szykowali na zawody.

10 dni później mój kolega dzwonił, ze miodzio :( :( :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier zapowiedział właśnie, że przygotowują rozwiązania prawne, odnośnie zakazu przemieszczania się. Prosił by nie rezerwować noclegów i nie planować wyjazdów, tak w Polsce, jak i tych zagranicznych.  Ferie są skumulowane od 04 do 17 stycznia. 

 

Tu już mój domysł, prawdopodobnie od 22 grudnia do 17 stycznia ogłoszą zakaz przemieszczania się. Chyba mamy po sezonie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie wspomniał na koniec - nie planować wyjazdów do Austrii, Włoch czy Szwajcarii (o Francji chyba zapomniał lub mi umknęło). Dalej nie ma w tym jednak logiki. Zostaną same cyferki, nic nie znaczące, bo wirus czy choroba już wszedł w społeczeństwo. Jakby zrobili test całej populacji w tym tygodniu, zapewne wszyscy by się zdziwili ile jest pozytywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie wspomniał na koniec - nie planować wyjazdów do Austrii, Włoch czy Szwajcarii (o Francji chyba zapomniał lub mi umknęło). Dalej nie ma w tym jednak logiki. Zostaną same cyferki, nic nie znaczące, bo wirus czy choroba już wszedł w społeczeństwo. Jakby zrobili test całej populacji w tym tygodniu, zapewne wszyscy by się zdziwili ile jest pozytywnych.

Zapowiedzieli też testy przesiewowe w 3 województwach: Śląskim, Małopolskim i chyba Podkarpackim. Być może poznamy skalę zakażeń w populacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier zapowiedział właśnie, że przygotowują rozwiązania prawne, odnośnie zakazu przemieszczania się. Prosił by nie rezerwować noclegów i nie planować wyjazdów, tak w Polsce, jak i tych zagranicznych.  Ferie są skumulowane od 04 do 17 stycznia. 

 

Tu już mój domysł, prawdopodobnie od 22 grudnia do 17 stycznia ogłoszą zakaz przemieszczania się. Chyba mamy po sezonie.  

 

Nie są w stanie tego legalnie wprowadzić bez stanu nadzwyczajnego. A społeczeństwo już o tym doskonale wie. W każdym razie ja zamierzam normalnie jeździć na nartach, tak jak w ubiegłym sezonie, oczywiście pod warunkiem, że w Alpach będą czynne ośrodki. Na razie to ciężko coś zaplanować, ale z powodu tego co dzieje się za granicą, na razie dostępna jest jedynie Szwajcaria. Jeśli Austria się otworzy będziemy jeździć i żaden Morawiecki czy inny w tym nie przeszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są w stanie tego legalnie wprowadzić bez stanu nadzwyczajnego. A społeczeństwo już o tym doskonale wie. W każdym razie ja zamierzam normalnie jeździć na nartach, tak jak w ubiegłym sezonie, oczywiście pod warunkiem, że w Alpach będą czynne ośrodki. Na razie to ciężko coś zaplanować, ale z powodu tego co dzieje się za granicą. Jeśli Austria się otworzy będziemy jeździć.

Ty to wiesz, ja to wiem. Pytanie tylko czy nasi decydenci też to wiedzą. Zamknąć granice jest stosunkowo prosto, ograniczenia w funkcjonowaniu branży hotelarskiej i gastronomicznej też mamy. Stan klęski żywiołowej chyba jest możliwy do wprowadzenia, wybory wszak już się odbyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wyborczą:

 

"Premier zaapelował o niezamawianie na ferie zimowe atrakcji turystycznych i wyjazdów za granicę, "bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza"."

 

Tak więc bardziej obowiązkowa kwarantanna po powrocie niż zakaz przemieszczania się, którego tak jak napisał tomkly nie są w stanie wprowadzić bez stanu nadzwyczajnego.

 

Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają, musieliby poobstawiać wszystkie granice, żeby sprawdzać każdego wracającego do Polski. Znów wracamy do czasów komuny i zielonych granic... Chore to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wyborczą:

 

"Premier zaapelował o niezamawianie na ferie zimowe atrakcji turystycznych i wyjazdów za granicę, "bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza"."

 

Tak więc bardziej obowiązkowa kwarantanna po powrocie niż zakaz przemieszczania się, którego tak jak napisał tomkly nie są w stanie wprowadzić bez stanu nadzwyczajnego.

- Planujemy rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - tak odpowiedział premier Mateusz Morawiecki na pytanie o to, czy rząd planuje ograniczenia w przemieszczaniu się na święta. Jakie zmiany rząd wprowadza w obostrzeniach mających przeciwdziałać pandemii koronawirusa?

 

https://www.onet.pl/...k1r7ge,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz, ja to wiem. Pytanie tylko czy nasi decydenci też to wiedzą. Zamknąć granice jest stosunkowo prosto, ograniczenia w funkcjonowaniu branży hotelarskiej i gastronomicznej też mamy. Stan klęski żywiołowej chyba jest możliwy do wprowadzenia, wybory wszak już się odbyły.

 

Moim zdaniem Pinokio blefuje, po to żeby odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów ze stanowiskiem KE dotyczącym praworządności. Stanu klęski raczej nie wprowadzą z tych samych powodów co wcześniej a mianowicie ustawy z dnia 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Planujemy rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - tak odpowiedział premier Mateusz Morawiecki na pytanie o to, czy rząd planuje ograniczenia w przemieszczaniu się na święta. Jakie zmiany rząd wprowadza w obostrzeniach mających przeciwdziałać pandemii koronawirusa?

 

https://www.onet.pl/...k1r7ge,79cfc278

Zawsze myślałem, ze ograniczenia na terenie Włoch czy Austrii wprowadzają Włosi czy Austriacy a nie Pan Premier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie czy Włochy i Austria będą otwarte?

Południowy Tyrol zaczął badania całej populacji. Bodajże wczoraj zrobili 83 tys testów - 1250 pozytywnych. Jeżeli do tego wprowadzą wjazd tylko z wynikiem testów można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić że będą w miarę bezpieczni.

 

Jak widac nie było konsultacji z kolegą Szumowskiego na temat narciarstwa :-).  Cała ta decyzja to jakis absurd.   Narciarstwo akurat jest jednym z najbezpieczniejszych sportów.

- na wolnym powietrzu

- z na stoku w oddaleniu od siebie

- 90 % jeździ w kominach , kominiarkach itd  

- wydzielenie kolejki do wyciągu tak by miała miejsce tylko na 1 osobę w rzędzie nie stanowi problemu

 

teraz właściciele :

- naśnieżać ? nie naśnieżać ?   ( ile kosztuje pokrycie sztucznym śniegiem 1km trasy ? )

- wysoki sezon zamiast 6 tygodni - 2 tygodnie. Dużo więcej klientów w te 2 tygodnie nie będą mieli chyba że dodatkowe łóżka będą w namiotach w ogródkach

 

a na koniec - głosujący na PiS górale się wkurwią i przyjadą do miast protestować i utrudniać życie tym, którzy na PiS nie głosują :-)

aczkolwiek teraz jak widać konstruktywny dialog kończy się na laniu pałą

 

Sam jestem mocno zirytowany bo zorganizowałem ferie dla znajomych ( duża grupa 45 osób ) we Włoszech w terminie 23-30 01

w grupie jest 5ka maturzystów więc ferie to w zasadzie jedyny dogodny termin. I teraz zamiecione.

Nie mam powodu do zwrotu kasy bo przecież to nie powód covidowy - oficjalnie zakazu przemieszczania się a ni lockdownu nie ma.

Zastanawiam się więc co począć..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...