Skocz do zawartości

COVID 19 raczej nie rozejdzie się po kościach


bodex4

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę jest 1 listopada. Polacy dzisiaj (3 dni) nie wiedzą jeszcze jakie zasady/zalecenia szczegółowe mają obowiązywać na cmentarzach.

W Austrii czy w Niemczech takie ważne zmiany ogłasza się na 4-6 dni do przodu.

 

Samorządy powinny też mieć czas na wdrożenie odgórnych zaleceń na swoim terenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W niedzielę jest 1 listopada. Polacy dzisiaj (3 dni) nie wiedzą jeszcze jakie zasady/zalecenia szczegółowe mają obowiązywać na cmentarzach.

W Austrii czy w Niemczech takie ważne zmiany ogłasza się na 4-6 dni do przodu.

 

Samorządy powinny też mieć czas na wdrożenie odgórnych zaleceń na swoim terenie.

 

 

Normalni juz byli na cmentarzu i to wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I  wigilię Bożego Narodzenia też już wielokrotnie mieli w tym roku

Mądrego przyjemnie posłuchać. Wigilia to przeddzień, może być czuwanie, znaczy oczekiwanie przed świętem.

Właśnie o tym pisałem. Panny roztropne też nie bez przyczyny tak zostały nazwane.

A samobójców zapraszam najlepiej w Dzień Zadusznych,

jak się spóźnią na Wszystkich Świętych.

Cmentarne coronaparty.

Autem bum.

I git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrego przyjemnie posłuchać. Wigilia to przeddzień, może być czuwanie, znaczy oczekiwanie przed świętem.

Właśnie o tym pisałem. Panny roztropne też nie bez przyczyny tak zostały nazwane.

A samobójców zapraszam najlepiej w Dzień Zadusznych,

jak się spóźnią na Wszystkich Świętych.

Cmentarne coronaparty.

Autem bum.

I git.

Konkretnie napisałem o jaką wigilię chodzi .

Konkretny dzień to ten dzień i tylko ten .

Ciekawe z tym zaproszeniem .Kobiety protestujące , hm to chyba o tych pannach piszesz, ciekawe oj ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiamy niską śmiertelność z pierwszego półrocza:

W sierpniu tego roku zmarło 34,5 tys. osób, o 3,7 tys. więcej niż w sierpniu 2019 r. - wynika z Biuletynu Statystycznego GUS. Liczba zgonów w tym miesiącu jest również wyższa niż latach 2017 i 2018.

https://www.money.pl...021204672a.html

Od 36. do 42. tygodnia tego roku (czyli od poniedziałku 31 sierpnia do 18 października) umarło 59 tys. Polaków. Rok temu w analogicznym okresie umarło 53 tys. Polaków. Różnica to 6 tys.

https://www.money.pl...565054656a.html

Ten wykres pokazuje wszystko:

https://infogram.com...1h0n255r1gjl2pe

od początku roku jesteśmy powyżej średniej 10 letniej. Od miesiąca ostro do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W niedzielę jest 1 listopada. Polacy dzisiaj (3 dni) nie wiedzą jeszcze jakie zasady/zalecenia szczegółowe mają obowiązywać na cmentarzach.

W Austrii czy w Niemczech takie ważne zmiany ogłasza się na 4-6 dni do przodu.

 

Samorządy powinny też mieć czas na wdrożenie odgórnych zaleceń na swoim terenie.

 

 

Cześć

Akurat to święto jest najgłupszym z możliwych Mario,...może szlag je trafi przy okazji...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to jedna z pięknych teorii że demoludy mało chorują i umierają na COVID bo były szczepione BCG właśnie idzie się walić. Tak to jest z hipotezami.

 

Może tak a może nie. Jeszcze musiałbyś znać przyczyny zgonu. Może to wszystko pochodzić z pogorszenia dostępu do opieki medycznej. Nie mówię, że tak jest. Po prostu sama ilość nie daje jeszcze podstaw do takiego stwierdzenia. Ale jest możliwe, że masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jeszcze na liście oprócz demoludów był Portugalia, Japonia, Korea. Włosi w kwietniu przy 120 tys aktywnych przypadków mieli powyżej 500 zgonów dziennie. U nas aktywnych jest teraz 170 tys oficjalnie, zgonów na razie mniej niż 500 dziennie. Nie wiem co to oznacza, czy w ogóle jakiś wniosek z tego można wyciągnąć. Jedynie widzę na wykresach, że jest więcej chorych, mniej zgonów, oprócz naszego kraju. U nas jedno i drugie rośnie przerażająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawane liczy zakażonych czy zmarłych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Realnych danych w zasadzie nie da się nawet oszacować, więc chyba wszystkie teorie szlag trafia.

 

 

Ale ja akurat nie myślę o sobie, tylko o grzecznej części społeczeństwa która i tak pójdzie, ale powinna dostać jakieś ramy.

 

W Korei Północnej opanowano sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie napisałem o jaką wigilię chodzi .
Konkretny dzień to ten dzień i tylko ten .
Ciekawe z tym zaproszeniem .Kobiety protestujące , hm to chyba o tych pannach piszesz, ciekawe oj ciekawe

No to żeś się wyrwał jak filip z konopi. My tu o Wszystkich Świętych ty konkretnie o Bożym Narodzeniu. Słowo wigilia ma jeden sens, jak go nie znasz, a używasz to sprawdź. Zachęta do odwiedzania grobów niekoniecznie w wybrany jeden dzień roku płynie obecnie z wszelakich stron, ty upierasz się... więc sobie idź kiedy chcesz. Z roztropnoscia to nie ma nic wspólnego, od tych panien możesz się uczyć. One walczą o coś, ty dla idei.
https://www.ofeminin...nskiego/p8bgc0y
Turyści przychodzą w ten jeden dzień roku na cmentarz. PS nie stawiaj spacji przed, a stawiaj za znakami przestankowymi.
W Sk-cach to proste albo na groby, albo na test covid ta sama trasa, będą korki. Wybór należy do ciebie.
https://eglos.pl/akt...je-rak-do-pracy
DPS zakazony, wśród ofiar dr Chętko
https://eglos.pl/akt...ewiczanom-wzrok

Załączone miniatury

  • _20201030_032859.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa, to ludzie wreszcie zaczęli myć ręce ;) plus zachowanie dystansu i maseczki. Widać, że grypę można łatwo wyeliminować :)

Nie zgadzam się. Trudno jak cholera. Gdyby nie to, to by nie było 2 milionów zgłoszeń rocznie. Jest mniej zaraźliwa niż COVID, eliminuje się ją w tej sam sposób. A teraz się jej nie bada. Plus jeszcze nie główny sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wigilię Bożego Narodzenia też już wielokrotnie mieli w tym roku


Ci co mieli wygrali. Ci co czekali na ten jeden dzień w roku aby wybrać się na cmentarz przeliczyli się i jakoś im nie współczuję. Cmentarze zamknięte na trzy spusty, na trzy dni. Ja zdążyłem. PS czułem się jakbym z rana na skitury ruszył;-)

Załączone miniatury

  • DSC_0043.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za człony w tym rządzie,

decyzja o zamknięciu szkół w piątek z ważnością na poniedziałek

decyzja o zamknięciu cmentarzy w piątek z ważnością na sobota-poniedziałek

 

co za konusy,

mi tam strasznie nie zależy, bo już byłem u dziadków ze 2 tygodnie temu,

ale czas podejmowania decyzji przez rząd to totalna beznadzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekali do piątku kiedy handlowcy przygotowali stoiska, Ludxie zainwestowali !! Tych szkodliwych zdrajców trzeba przegonić !!!

 

ku..., trzebabyło rano w niedziele to powiedziec, po co tak ku... wczesnie!

 

Cmentarze zamknięte ale kościoły otwarte. Bogu dzięki ! My, katolycy, musimy mieć możliwość masowych zakażeń, bez tego nie ma tego dreszczyku emocji.

 

Jak długo chcemy jeszcze patrzeć na tych oszołomów, którzy plują nam w twarz i przy tym jeszcze się śmieją? Jak długo jeszcze tak cierpieć trzeba?

 

Znowu na ostatnią chwilę. Jak z gastronomią. Uparli się zniszczyć jak największą ilość firm. Im naród biedniejszy tym spolegliwszy. Tak sobie chyba wymyślili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za człony w tym rządzie,
decyzja o zamknięciu szkół w piątek z ważnością na poniedziałek
decyzja o zamknięciu cmentarzy w piątek z ważnością na sobota-poniedziałek

co za konusy,
mi tam strasznie nie zależy, bo już byłem u dziadków ze 2 tygodnie temu,
ale czas podejmowania decyzji przez rząd to totalna beznadzieja


Takie głupie to nie jest.
Ogłosiliby wcześniej i piątek stałby się skumulowanym triduum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...