Jump to content

tomkly

Members
 • Posts

  920
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

tomkly last won the day on January 15

tomkly had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomkly's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • First Post

Recent Badges

310

Reputation

 1. 1. Nie róbmy kolejnej gównoburzy na zasadzie każdy coś wiedział i powiedział, żeby powiedzieć. 2. @Spiochu ma rację, na pewnym poziomie, żeby osiągnąć postęp, wzorzec do naśladowania oraz sposobu przekazu wiedzy odgrywają duże znaczenie. Jeśli kolega @macokktóry jeździ już całkiem przyzwoicie chce uczynić zauważalny progres to musi uczyć się od najlepszych. Czy to będzie @filinator czy @tyrpoos_ski czy jeszcze ktoś inny tego nie wiem i nie podejmuję się rozstrzygać, chodzi o generalną zasadę.
 2. Jak się @Chertan pojawi to na pewno coś wklei. Ma największy dorobek jak chodzi o narciarską analizę, śledzi nowe trendy na bieżąco. 🙂
 3. Broń Boże coli, toż to jest profanacja zacnego trunku. Przestrzegam tej zasady jako świętej i nienaruszalnej.
 4. Przygotowania do kolejnego wyjazdu a @jaro323 w pełni. To co wczoraj wkleił @Mikoskizamówione a podręczne zakupy właśnie uczynione. Tego trunku jeszcze nie próbowałem, podobno kurka bardzo dobra. Po doświadczeniach poprzedniego wyjazdu wziąłem 1,5 litra. Ktoś zna to co na zdjęciu?
 5. Dokładnie o to mi chodziło.
 6. 180cm jest OK, bo się nie męczy tak jak ja na Headach 193cm z radiusem > 30m. 🙂 Moim zdaniem nie ma sensu kupować dłuższego mastera, bo on ma być przyjazny i miły w jeździe. Jak chcemy poważnie poszaleć to trzeba brać gigantkę FIS, ale to inny poziom wymagań. Jakbym brał takiego mastera jak ma Damian to 184-185cm. Trzeba też patrzeć na dokładne parametry, bo ostatnio znalazłem 184cm opisane jako FIS, ale z promieniem 24m czyli jednak nie pełen FIS a jakaś niższa kategoria zawodnicza.
 7. Jak byliśmy z Jurasem w Austrii to saunowaliśmy się na waleta. Analogicznie w ten sam sposób zaliczaliśmy śnieżnego orła. Pomimo obaw o odmrożenie, krioterapia wackowi nie zaszkodziła. 😀
 8. Ten tryb mi się ponownie włączył, jak osiągnąłem wiek Abrahama. Zarówno w realu jak i w necie. 😀
 9. To nie są w jakikolwiek sposób porównywalne narty. Fischer jest przyzwoitej klasy all-roundem, który jeździ całkiem dobrze, natomiast nie sposób postawić go obok bardzo wysokiej klasy gigantki typu master. I w dodatku jednej z najbardziej udanych, przynajmniej moim skromnym zdaniem. Przewaga GS Stockla będzie wyraźna i oczywista, w zasadzie w dowolnych warunkach (nawet na miękkim) i chyba niezależnie od poziomu umiejętności, to znaczy patrząc od średniego stanu wzwyż. Przynajmniej tak ja to postrzegam.
 10. Czekam z niecierpliwością na spotkanie. Na stoku oczywiście. Zademonstruję wtedy wszystkie zalety stosowanego rozwiązania. 😜
 11. Ale wcale szybko tu nie jedziesz. Przynajmniej w mojej percepcji, nie mówiąc już o Mikoskim;-) Osobiście wolę mocniej dociąć i pojechać krótszym za to bardziej dynamicznym skrętem. Nie jestem mistrzem tłumaczenia, musiałbym Ci to pokazać w realu.
 12. Jest OK, trudno ocenić więcej bo z tego co widzę śnieg był dość miękki i zauważalne są problemy z idealną stabilnością układu podczas jazdy na krawędziach. Moim zdaniem tu rodzaj śniegu bardziej przeszkadzał w uzyskaniu większej stabilności. Jak dla mnie ręka schodzi zbyt nisko i jest to takie wyuczone, ale mało naturalne prowadzenie. Widać też, że dla celów filmu starasz się jechać maksymalnie poprawnie, ale trochę tu brakuje spontaniczności, dynamiki oraz czegoś co się określa mianem fun. Zasłużona ocena 7 w forumowej skali. Łatwiej by było ocenić, jakbyś nakręcił film jak stosujesz inne techniki skrętu, szczególnie te (nazwijmy to umownie) bardziej dynamiczne. Skręty na tym filmie jak dla mnie są trochę "przeciągnięte" jakby na siłę.
 13. Majtek nie potrzebuję - nie używam. To dla Beaty informacja bardziej niż dla Ciebie. 😜
 14. Skąd wziąłeś taki fajny kask? Też by mi się przydał. Gogle takoż.
×
×
 • Create New...