Jump to content

tomkly

Members
 • Posts

  656
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tomkly last won the day on November 12

tomkly had the most liked content!

About tomkly

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomkly's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

26

Reputation

 1. A przedsiębiorcy pozostawią stoki otwarte. I będzie to dotkliwa wizerunkowa klapa dla rządu.
 2. Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał stoki zamykać. A nawet jeśli to po doświadczeniach ubiegłego sezonu przedsiębiorcy pokażą Niedzielskiemu i Krasce środkowy palec. Chyba wszyscy w Polsce już wiedzą, jak wygląda orzecznictwo w tego typu sprawach.
 3. Beckett, Ionesco, Mrożek oraz Orwell by tego nie wymyślili. Świat faktycznie chyli się ku upadkowi. Może to i lepiej, natura dokona selekcji. Wnioski interpretacyjne każdy wyciąga na własną odpowiedzialność. 😀
 4. Ale nie ma możliwości zastosowania innej kwalifikacji, zakładając że nie wjechał w kogoś celowo. Brawura i głupota nie zmieniają kwalifikacji czynu na umyślne spowodowanie śmierci. Oczywiście oskarżyciel może próbować wywodzić dolus eventualis, ale nie sądzę, żeby sąd takową kwalifikację przyjął.
 5. Jest nadzieja - poniżej wklejam komentarz Polaka mieszkającego w Wiedniu do ostatnich wydarzeń w Austrii opublikowany w Gazecie Prawnej: Rząd Austrii zaczyna się rozpadać nie wytrzymując ciśnienia suwerena. Codziennie mamy już demonstracje i rząd zaczyna wtulać ogon pod siebie. Czego się rząd obawia powoli? Rewolucji. Suweren zagroził aroganckim politykom w wielu miastach w Austrii. Rząd się boi tego, że stanie się to, co jest zagwarantowane konstytucją, że w przepadku kiedy demokracja nie funkcjonuje i władza zaczyna zachowywać się nie racjonalnie, arogancko i autorytarnie w stosunku do suwerena, to suweren wykorzysta swoje konstytucyjne prawo i przejmie władzę siłą. U nas jest już dość ludzi na ulicach, aby wszystkie urzędy zostały przejęte przez suwerena. A tych klawiszy oligarchii, polityków, postawić przed wymiar sprawiedliwości, na nowo stworzonym przez niezależnych sędziów, a nie tych, którzy służą analogicznie władzy, jak to było za czasów Hitlera. Jak się okazało na ostatnim demo w Wiedniu 20 lis. było 360 tys. demonstrantów. Liczbę tą podała policja, która na podstawie zdjęć z helikoptera ustaliła ile było uczestników. Wysoki rangą wojskowy wzywa do demonstracji przeciwko obecnej sytuacji. Rząd Austrii zaczyna się powoli rozpadać pod naciskiem społeczeństwa, które gromadzi się pod ministerstwem zdrowia, i okrzykami zapowiada wydarzenia następnego demo 12 grudnia. Dzisiaj do dymisji najpierw podał się z rana były kanclerz Kurz, szef partii rządzącej, rezygnując ze wszystkich urzędów i działalności politycznej. Prokuratura siedzi mu już na karku. Po południu podał się do dymisji minister finansów. Również były sekretarz Kurza obecny marionetka piastująca stanowisko kanclerza Schallenberg, został osamotniony i powiedział, że on właściwie nie chce być politykiem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i co godzinę podawane są nowe zmiany. Szykują się nowe wybory i bardzo dobrze. Niech cała Europa widzi, czym grozi wprowadzenie przymusu szczepienia, jak również arogancki sposób odnoszenia się do chlebodawców, a więc do suwerena.
 6. Cieszmy się, że Izrael nie jest celem naszych wyjazdów narciarskich. 🙂 https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27852581,covid-19-izrael-zamyka-granice-dla-wszystkich-obcokrajowcow.html#s=BoxOpImg2
 7. Kto bogatemu zabroni, mam na myśli postawę krajów takich jak Austria czy Szwajcaria. Jedyna nadzieja w tym, że w końcu mieszkańcy tych krajów przejrzą na oczy i wywiozą polityków na taczkach, przywracając zdrowy rozsądek. Ale to dopiero wtedy, jak im zacznie pieniędzy brakować. Musimy niestety jeszcze trochę na to poczekać.
 8. Piotrek, ale szczerze mówiąc 60% to jest śmiesznie mało, analogicznie to kilkukrotne zmniejszenie ryzyka hospitalizacji. Szczepienia które są znane od lat i podawane dzieciom cechują się o kilka rzędów wyższą skutecznością. Oczywiście, że to jest kwestia indywidualnej oceny, natomiast ja mam zwyczaj nazywać rzeczy po imieniu a więc produkt niespełniający swoich zadań nazywam krótko bublem. I takie mam właśnie zdanie o tych szczepionkach. Jak wchodziły na rynek była mowa o jakiejś magicznej skuteczności rzędu 90 i więcej procent... Jak jest to doskonale obecnie widać.
 9. Nie wypowiadam się na tematy medyczne z pierwszej części posta, bo nie mam dość wiedzy. Natomiast w 100% podzielam to co napisałeś w cytowanym fragmencie. Polska stała się zakładnikiem układu PO - PiS i nie widać sposobu jak skorumpowanych styropianowych towarzyszy od władzy odciąć. A to jest dla mnie kluczowy warunek jakościowych zmian w życiu publicznym.
 10. Fantastyczna lokalizacja. Przez kilka lat jeździłem tam do tej rezydencji: https://coldalavara.it/en W pierwszych dwóch tygodniach sezonu region ma taką promocję --> płacisz za 3 dni dostajesz 4-ty gratis. Zarówno pobyt jak i skipass. Czyli płaciliśmy za 6 a jeździliśmy 8. No ale niestety Giuseppe z Col Dala Vary się z tej oferty wycofał parę lat temu. W wysokim sezonie tego typu promocji niestety nie ma. Cena 339 Euro to odzwierciedlenie ogólnego trendu ale także chęć odbicia strat z poprzednich dwóch sezonów (szczególnie 2020/21).
 11. W obowiązującym obecnie stanie prawnym byłoby to bardzo trudne.
 12. Zawsze w przyrodzie tak było jest i będzie, że jeśli pojawia się jakaś akcja to spotyka się ze stosowną reakcją. 🙂
 13. Niestety, muszę Cię zmartwić. To nie właściciel infrastruktury ma prawo takie zasady ustanawiać tylko państwo mu je odgórnie narzuciło.
 14. Pisałem wyraźnie że sympatyzuję z poglądami dotyczącymi segregacji, nie odnosząc się do argumentacji.
 15. Osobiście nie ufam Austriakom, szczególnie po doświadczeniach ze zwrotem kasy z tytułu sezonówek po zamknięciu ich ośrodków z powodu COVID. Twierdzili, że możemy jeździć na nich po szwajcarskiej stronie w Samnaun, a więc zwrot się nie należy. Wyjątkowe skurwysyny...
×
×
 • Create New...