Jump to content

tomkly

Members
 • Posts

  1,314
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

tomkly last won the day on April 15

tomkly had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomkly's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • First Post

Recent Badges

953

Reputation

 1. tomkly

  Kupno nart

  O około 10 cm zbyt długie.
 2. Odpuść, bo Ci życia braknie na cieszenie się jego najzwyklejszymi przejawami.
 3. Mnie się dziś udało wyczłapać na Pilsko z dolnej stacji w Korbielowie. Ludzi relatywnie sporo jak na dość wymagającą w polskich realiach górkę. Wszelkich śladów zimy brak, pozostała jedna marna łacha brudnego śniegu na czarnym szlaku, gdzieś na wysokości 1.450 metrów.
 4. Nie czas na podsumowania, sezon się jeszcze nie skończył. 🙂
 5. Wygląda jak podejście z Jaworza na Błatnią. 🙂
 6. A ile piw przy tym wypiłeś? 😀
 7. Komórka Heada na zaszczytnym, środkowym miejscu. 👍🙂
 8. Sądzę, że powinieneś spróbować bo mają opinie bardzo uniwersalnych jak chodzi o wewnętrzną geometrię --> wielu osobom przypasowały bez konieczności żadnych korekt. Jak chodzi o sportowe cechy to mnie wystarcza. Generalne zalety tych butów to: 1. Bardzo dobry kąt pochylenia do przodu. 2. Jak dla mnie trafnie dobrana geometria pantofla, oceniam ją jako dość uniwersalną bo pasuje wielu osobom poza mną. 3. Bardzo dobrze trzyma nogę a nie gniecie, nie kaleczy, nie powoduje jakiegokolwiek dyskomfortu (wiadomo, że buty flex 160 potrafią jeszcze lepiej, ale za cenę braku komfortu). 4. Jak już je rano zapnę, to nie luzuję klamer ani na wyciągu, ani w knajpie tylko dopiero późnym popołudniem jak go ściągam. Wielu moich kolegów co chwili kręci tymi klamrami, część co wyjazd gondolą czy krzesłem. Ja tego nie mogę zrozumieć, nie odczuwam tego, że mam na nogach buty narciarskie. Nawet całkiem dobrze się w nich tańczy na apres-ski i to w zapiętych, żeby się przy tym nie wywalić. 🙂 Jak kupowałem te buty to kilku moich znajomych mi je polecało jako najlepszy wybór i faktycznie sprawdziło się to co do joty. Pierwotnie chciałem Heady WCR, ale Tecniki okazały się dużo wygodniejsze. Alternatywą były Nordica Speed Machine 130, ale i w tym porównaniu Tecnica wypadła lepiej.
 9. Dobrze Mitek pisze. To jest miękka, szczególnie na przodach, narta. Jak dla mnie zbyt miękka, opisywałem swoje wrażenia z testów w wątku o sezonie 2023/24. Oczywiście wszystko jest kwestią punktu odniesienia - u mnie są to komórki e-SL FIS oraz e-GS Rebel (trzecia od góry, a więc łagodna). Szczególnie slalomka jest dużo bardziej twarda i wymagająca, gigantka nieco mniej. Nowe e-Race Pro (2024/25) w bezpośrednim porównaniu to taka trochę (cytując klasyka) popierdułka. Zdecydowanie zbyt lekka przez co nie tak stabilna jak oczekiwałbym od narty sportowej. Ma dużą łatwość skręcania, przy czym nie pomaga w wejściu w skręt (nie skręca sama) tak jak choćby narty komórkowe Fischer WC SL, stąd może takie a nie inne wrażenie. Najbardziej ta narta kojarzy mi się, ze starymi, dobrymi nartami Fischera WC SC. Fajne, ale jak dla mnie mają zdecydowanie zbyt delikatny charakter, nie mają w sobie ognia. Odnośnie butów - spróbuj przymierzyć sobie te Tecniki, których używam, dla mnie były to 2 sezony temu odkrycie. Mach 1, ja mam wersję LV czyli wąską.
 10. Zapewne, bo mam 192 cm. Pochylenie do przodu mam bardzo duże, zauważalnie większe niż przeciętne. Nie miałem wcześniej świadomości tego faktu, wyszło to jak zacząłem ustawiać chłopaków na Kaltenbachu, a oni nie mogli za cholerę chwycić takiego pochylenia wprzód jak dają Mach 1.
 11. Hej To znaczy że to idealne buty dla mnie. Mam dokładnie tak samo z Technica Mach 1. Koledzy na wyjazdach w Austrii nie mogli się nadziwić, jak bardzo te buty wymuszają odpowiedni kąt pochylenia. O wiele bardziej niż ich, często całkiem dobre modele (Head, Fischer, etc.). Polecam gorąco, bo robią wspaniałą robotę za narciarza. Jeśli Redstery robią to samo to już je lubię, choć na nogach nigdy nie miałem. 🙂
 12. Idąc za Waszą namową kupiłem sobie dziś błękitnego Bergsona. Cena wyprzedażowa. Jedyny feler taki, że aby dobrać rozmiar musiałem pojechać do Sosnowca. 😄
 13. Ociepla się. Rano było 2 stopnie i śnieg na samochodzie. Teraz już 6 stopni i wszystko stopniało.
 14. Widać, że nauczył się ze 40 lat temu i tak mu pozostało do dziś. 😀
×
×
 • Create New...