Jump to content

tomkly

Members
 • Posts

  1,237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

tomkly last won the day on January 1

tomkly had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomkly's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • Reacting Well
 • First Post

Recent Badges

825

Reputation

 1. Znam fajne trasy, na których śnieg będzie leżeć do końca sezonu. W SFL to jest tzw. North Fiss, bo tam słońce nie dochodzi. Będziemy też jeździć na Kaunertalu, jak będzie krucho ze śniegiem gdzie indziej, to zrobimy tam 2 dni.
 2. A tak było wczoraj w Kitzbuhel, a w zasadzie to bardziej w Jochbergu i na Pass Thurn.
 3. W Bielsku jest wściekle wysoka temperatura a dodatkowo mocno zawiewa halny. Jeśli się nie zmieni to w dwa dni nic nie zostanie nawet z resztek śniegu. Wczoraj wracałem z Kitzbuhel i przez całą drogę temperatura rzędu 6-9 stopni. Na dziś oraz jutro zapowiadają w Tyrolu opady rzędu 20 cm, ale jedynie powyżej 2.000 metrów będzie to śnieg a niżej deszcz. Śnieg topnieje w oczach w całej Europie. To widoki z Matrei. 😟
 4. Dziś był jeden z najlepszych dni w sezonie. W nocy oraz wczesnym rankiem spadło jakieś 10 cm puchu, który pokrył bardzo dobrze przygotowane trasy Kals-Matrei. Przez pierwsze dwie godziny jeździło się bajkowo. Śnieg wysypujący się z oświetlonych słońcem chmur jak z bajki.
 5. A to zdjęcia z małego ośrodka St. Jakob in Defereggen. Nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, aczkolwiek trudno mu cokolwiek zarzucić. Trasy fajnie przygotowane, na twardo, aczkolwiek trochę monotonne. Kals-Matrei bardziej mi się podoba.
 6. Nie komentuję polityki ośrodka, natomiast rozbawił mnie wytłuszczony fragment. Mają ludziska fantazję. 😃
 7. Owszem, Sillian Hochpustertal. Pierwsza stacja podchodząca pod Dolomity, choć po austriackiej stronie. Wchodzi w skład karnetu Osttirol Ski Hit. Dziś byliśmy w drugiej - Großglockner Kals-Matrei. Przepiękne widoki i bardzo przyjazny narciarsko teren. Jak na obecne warunki pogodowe (ponad 10 stopni) świetnie przygotowane trasy.
 8. Mają to w genach. Teraz praktykują ze względu na migrantów z południa oraz wojnę na Ukrainie. Każdy pretekst jest dobry. W środę nas kontrolowali na wjeździe do Austrii. Całe Schengen poszło się w dupę jebać, takich chorych czasów doczekaliśmy.
 9. Jestem duży, silny, a niekoniecznie mądry więc znalazłem adekwatne do swoich kwalifikacji zajęcie. 😃
 10. Nie organizuję, jeżdżę jako kierowca.
 11. Tak. Odwozimy grupę do Polski i zabieramy następną na kolejne 4 albo 5 dni.
 12. Nie wiem jak Victor, ale ja mam w planie jutro Sillian, pojutrze Kals-Matrei, w poniedziałek St. Jakob, we wtorek znów Kals-Matrei a w środę Kitzbuhel. Dwa dni przerwy i w następną sobotę powrót do SFL. 🙂
 13. Wczoraj testowałem dwie nowe narty Stockli z tego sezonu: sklepową gigantkę 182 cm z radiusem 18,7 m oraz topowego race carvera w wersji Pro o długości 180 cm z radiusem 16,3 m. Ta druga jak dla mnie lepsza, osiągi praktycznie identyczne jak w GS natomiast dużo większa przyjemność z jazdy, daje większego kopa. GS w wersji master jest bardziej miękki, przyjazny ale nie ma w sobie takiego genu sportowej agresji. Nie widziałem takiej narty wcześniej na żywo więc zrobiłem zdjęcia.
 14. tomkly

  Nowe Sl

  Chyba tak, wiązanie powinno być z oznaczeniem GW. Z kolei w tych drugich jest zbyt słaby model, dla masy 115 kilo trzeba wziąć 14-tkę. W każdym razie chodzi o to, żeby wskazać na konkretny model narty, bo to jest w tej chwili (w mojej subiektywnej ocenie co oczywiste) najlepsza narta sportowa na rynku. Jeśli musiałbym wybrać jedną nartę to nie e-SL Rebel ani e-GS Rebel (niezależnie od wersji) a właśnie e-Race Pro.
×
×
 • Create New...