Jump to content

kordiankw

Members
 • Posts

  4,757
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by kordiankw

 1. 🔥📢 DARMOWE SKIBUSY WRACAJĄ DO SZCZYRKU DZIĘKI OŚRODKOWI Szczyrk Mountain Resort!! 🚌 Jak wiadomo, Miasto Szczyrk wycofało się w tym sezonie z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort(SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem ( Komunikacja Beskidzka SA /dawniej PKS w Bielsku-B./ ) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi). 🎙 Grzegorz Przybyła (Dyrektor SON S.A.): Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych.
 2. Ja w rowerze MTB mam najsztywniejsze przełożenie 44x11 i przy jeździe po szosie brakuje mi przełożeń. Kręcisz młynek, ale wielkiej prędkości przy przełożeniu 32x12 to nie będzie, No i jazda na skrajnych koronkach to przekoszenie łańcucha i większe opory.
 3. A jaki masz blat z przodu? Myślę, że tu należy szukać odpowiedzi.
 4. - Nie męczy cię to picie alkoholu? - A co ja, biegam jak piję?
 5. Ale potrafi pokazać chwilową prędkość nawet 70 km/h i więcej, podczas lekkiego podjazdu pod górkę w czasie opadów deszczu lub dużego zachmurzenia.
 6. Ci co ich wybierają nie są ich ofiarami tylko wspólnikami.
 7. W swoim łóżku to on raczej nie umrze.
 8. Premier 24/7 chwali się jak to u nas jest cudownie pod rządami PiSu. Prezes NBP zapewnia o nieprzebranych ilościach gotówki. W TVPis codziennie pieprzą, że wszyscy na świecie nam tego zazdroszczą. W końcu ktoś im uwierzył i przybył do tego raju. A tu kuźwa zamknięte ;).
 9. U mnie instalacje wodociągowe są na głębokości 1,8m zgodnie z uzyskanymi warunkami technicznymi. Szczyrkiem zainteresowałem się przypadkiem, planowałem zakup apartamentu w Wiśle, Krynicy, Szklarskiej Porębie, Karpaczu. Znalazłem okazję w Szczyrku, na chwilę przed modernizacją ośrodka. Jak patrzę z perspektywy czasu, to był strzał w dziesiątkę, bo porównując do aktualnych cen lokali w Szczyrku, moja inwestycja przez ostatnie pięć lat potroiła wartość. Mam świetna bazę wypadową na narty, zamrażając trochę groszy w akcjach TMR, skipassy mam za darmo, więc tak naprawdę to ponoszę jedynie koszt dojazdu do Szczyrku. Przez te kilka lat nauczyłem się jak unikać tłumów na stoku, więc póki co, nie nudzę się w Szczyrku. Myśle, że nadchodzący sezon będzie tak samo udany jak poprzednie.
 10. Czytałem Marek twojego posta zaraz po przebudzeniu i przeczytałem „ wlazłem na żony waginę” 😄 . Od razu wyobraziłem sobie przyczynę podjętego postanowienia o szlifowaniu formy 😉 .
 11. To jasne, do Szczyrku regularnie jeżdżę od jakichś 6 lat, wcześniej to była głównie Krynica lub Czarna Góra i ośrodki w Czechach ze względu na bazę u teściowej 25 km od przejścia granicznego w Głuchołazach. Zdjęcia zamieściłem żeby pokazać na jakiej głębokości idą rurociągi/wodociągi. Może zdjęcia tego nie oddają, ale głębokość to jakieś 1,5 m.
 12. Mam już szósta parę butów Merrela i jedynie z ostatniego zakupu, sandałów nie jestem do końca zadowolony. Pośrodku zapiętka jest szew, który powoduje miejscowe odciski z tylu na pęcinach ;). Jeśli chodzi o jakość i wygodę, to na żadne złego słowa nie powiem.
 13. Kochamnarty.pl tam mamad jest już o rok starszy 🙂
 14. Nie, bo możemy je czytać na KN 😄 .
 15. To trzeba zacząć od jednego 🙂
 16. Jazda na rowerze ma poprawić kondycję, wydolność, podczas jazdy na nartach trochę inne mięśnie są angażowane. Jeżeli ktoś ma syndrom trzeciego dnia jeżdżąc na nartach, to warto w swoich przygotowaniach do sezonu uwzględnić przysiady na jednej nodze. Wystarczy 10 na każdą nogę, by następnego dnia poczuć które mięśni nam pracowały. Okaże się, że palą nas uda podobnie jak podczas jazdy na nartach. Jak ktoś ma problem z równowagą, można się przytrzymać jakiegoś mebla, ściany.
 17. Ja przysiady robię na obwarzanku, nie tylko wzmacniam mięśni, ale poprawiam balans i rozciągam też Achillesa po zerwaniu.
 18. Tak. Dbać o formę regularnie przez cały rok. Nie trzeba się wówczas zmuszać do ćwiczeń przed sezonem.
 19. Faszysci dotowani przez rząd próbowali zagłuszyć wczoraj wystąpienia powstańców warszawskich, a 11 Listopada będą drzeć mordy - chwała bohaterom, żałosne!
 20. Za jedyne 22 EUR :). Ja się nie wybieram, ale może ktoś planuje jakieś skisafari.
×
×
 • Create New...