Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mikoski napisał:

Daleko to ja będę miał 

Screenshot_2023-09-13-20-24-16-02_3d9111e2d3171bf4882369f490c087b4.jpg

Wrzuciłem do map trasę Mikołów - Zillertal. Wyszło 8,5 godz i 830 km. Tak się zastanawiam  czy robiąc całościowy rachunek w którym jest nie tylko dodatkowe paliwo (w dwie strony powiedzmy 150 litrów i jeszcze eksploatacja wozu, no i winiety) ale też czas (dwa dni robocze dodatkowego siedzenia w aucie) rzeczywiście jest sens jazdy tak daleko? Przyjąłbym, że siedzenie w aucie to dodatkowe 400 zł kosztu/os. Czyli wyszło mi na transporcie powiedzmy +800 zł/os. Czy o tyle będzie taniej na karnetach i spaniu?

Les2Alpe jest niezłym ośrodkiem ale na pewno nie lepszym jak ten Zillertal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ale Ty jesteś zawsze ostatni i nigdy się nie załapałeś, a teraz po operacji będziesz miał za „ciężką” nogę i wszyscy wymiękną i Ci odpuszczą.

pozdrawiam

 PIERDOLISZ

Na wyjeździe na którym byliśmy razem nie byłem za kółkiem tak jak i  Ty 🤪 ale wiele wyjazdów z Jurasem czy z Gajowym zmienialiśmy się za kółkiem. Serbia czy Sarajewo  prowadziłem połowę trasy i wiele wyjazdów do Tyrolu. Podjazd busem pod ośrodek 8 rano i prosto na stok 💪

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wujot2 napisał:

Wrzuciłem do map trasę Mikołów - Zillertal. Wyszło 8,5 godz i 830 km. Tak się zastanawiam  czy robiąc całościowy rachunek w którym jest nie tylko dodatkowe paliwo (w dwie strony powiedzmy 150 litrów i jeszcze eksploatacja wozu, no i winiety) ale też czas (dwa dni robocze dodatkowego siedzenia w aucie) rzeczywiście jest sens jazdy tak daleko? Przyjąłbym, że siedzenie w aucie to dodatkowe 400 zł kosztu/os. Czyli wyszło mi na transporcie powiedzmy +800 zł/os. Czy o tyle będzie taniej na karnetach i spaniu?

Les2Alpe jest niezłym ośrodkiem ale na pewno nie lepszym jak ten Zillertal. 

Ale ja nie liczę każdej złotówki nie jestem  fenigfikerem, a jedziemy tam bo chcemy 😏 i by poznać nowy ośrodek .

Mam również taką opcję w pakiecie

Grande Galaxie: jeździć można w Alpe d'Huez/Oz/Vaujany (249 km tras), a także w Serre-Chevalier (250 km nartostrad), Puy St. Vincent (75 km nartostrad), Via Lattea/Sestrière (400 km nartostrad) i Montgenèvre Voie Lactée (75 km nartostrad) - co oznacza, że mają Państwo do dyspozycji ponad 1200 km tras!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mikoski napisał:

 PIERDOLISZ

Na wyjeździe na którym byliśmy razem nie byłem za kółkiem tak jak i  Ty 🤪 ale wiele wyjazdów z Jurasem czy z Gajowym zmienialiśmy się za kółkiem. Serbia czy Sarajewo  prowadziłem połowę trasy i wiele wyjazdów do Tyrolu. Podjazd busem pod ośrodek 8 rano i prosto na stok 💪

Ale ja się za kółko nie pchałem, nawet takiej świadomości nie miałem, że mógłbym mieć zaszczyt odpowiadać za życie i zdrowie tak znamienitych osób. Życzę Ci żebyś nie miał okazji prowadzić, natomiast abyś solidnie pojeździł. Piotrkowi też. Zresztą Wam wszystkim.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ale ja się za kółko nie pchałem, nawet takiej świadomości nie miałem, że mógłbym mieć zaszczyt odpowiadać za życie i zdrowie tak znamienitych osób. Życzę Ci żebyś nie miał okazji prowadzić, natomiast abyś solidnie pojeździł. Piotrkowi też. Zresztą Wam wszystkim.

pozdrawiam

Zaliczyłem ponad dwadzieścia takich wyjazdów i po pierwszym było oczywistą oczywistością że trzeba się zmieniać za kółkiem... żeby bezpiecznie dojechać na miejsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mikoski napisał:

Męski wyjazd 8 osób, bus  już klepnięty towarzystwo wybitne sprawdzone o od lat, jeszcze jeden kolega z forum jedzie z nami będzie nam ogarniał teorię 🤪 bez urazy Piotrek 😁

Ogarnianie teorii to powód do dumy a nie urazy 😁

13 godzin temu, Mikoski napisał:

Nie nie nie  na naszych wyjazdach jest zasada co dwie godziny zmiana kierowcy 

Nie wiem, czy moja emerycka jazda innym przypasuje. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikoski napisał:

Piotruś przypasuje ważne żeby dojechać

Szczególnie że jest początek sezonu i śnieg nie zdąży stopnieć, na wiosnę to nie wiem czy byłbym w stanie takie ryzyko podjąć. Ale paliwo by tanio wyszło.

pozdro

ps. Piotruś - taki żarcik. Jeździsz przepisowo wg. zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. Ja nieco inaczej na świat patrzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Szczególnie że jest początek sezonu i śnieg nie zdąży stopnieć, na wiosnę to nie wiem czy byłbym w stanie takie ryzyko podjąć. Ale paliwo by tanio wyszło.

pozdro

ps. Piotruś - taki żarcik. Jeździsz przepisowo wg. zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. Ja nieco inaczej na świat patrzę. 

Mareczku, toż to nie żarcik, ale najprawdziwsza prawda, żadna tam ujma jeździć wolno. A spalanie małe też się przydaje. Z Tobą to czasem się nawet bałem... Ale dojechaliśmy szczęśliwie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chertan napisał:

Mareczku, toż to nie żarcik, ale najprawdziwsza prawda, żadna tam ujma jeździć wolno. A spalanie małe też się przydaje. Z Tobą to czasem się nawet bałem... Ale dojechaliśmy szczęśliwie. 

Niezapomniane przeżycia, Energylandia się kryje. Mnie spalanie nie interesuje, bo to samochód Żony 😉

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Raz byłem na Stubaiu, dujawica z drobnym lodowym śnieżkiem... a równocześnie kilkanascie km dalej chmury kończyły sie i nad Dolomitami pełna lampa....moze to jest powód?  😀😀

Dlatego cisnę do Val di Sole.

Byłem na Stubai w 02.2009, miałem tam sytuację jednego dnia że było pochmurno, z lekkim opadem śniegu. Tylko coś było mi zimnawo, mimo że niskie temp dobrze znoszę. Po trzech zjazdach zaczęły mi marznąć stopy, co nie zdarzało się wcześniej. Rzut okiem na termometr przy schronisku: -24st C😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mitek napisał:

Ceny we Włoszech zawsze!! są wyższe niż w Austrii jeżeli porównujesz ten sam standard.

Tylko czy w życiu wszystko trzeba przeliczać na pieniądze ? Moja żona mówi po niemiecku i po włosku. Jak mówi po włosku jest jednak dużo bardziej zmysłowa (przynajmniej dla mnie) 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, moruniek said:

Tylko czy w życiu wszystko trzeba przeliczać na pieniądze ? Moja żona mówi po niemiecku i po włosku. Jak mówi po włosku jest jednak dużo bardziej zmysłowa (przynajmniej dla mnie) 😉

Chyba tak... W ostatecznym rozrachunku to ludzie dla pieniędzy nawet są gotowi pracować... 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...