Jump to content

mig

Members
 • Posts

  6,320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  43

mig last won the day on October 2

mig had the most liked content!

About mig

 • Birthday 02/23/1956

Recent Profile Visitors

2,937 profile views

mig's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

1.6k

Reputation

 1. mig

  Trochę humoru

  'Panem et circenses' - już starozytni mistrzowie administracji i populizmu wiedzieli czego obywatele w swej masie potrzebują..... Raczej nic się nie zmieniło.
 2. Ogolnie komponenty np rowerowe, narciarskie i nie daj boże żeglarskie mają ceny totalnie od czapy a przynajmniej kompletnie nie oddające ich rzeczywistej wartości... Niestety trudno kupić i dopasować do fulla nierowerowego dampera....
 3. mig

  Trochę humoru

  Skoro prawie 25% obywateli NL głosowało na hasła tamtej prawicy, to widocznie mają już po dziurki w nosie lewicowej 'poprawności. Skrajna prawica zawsze wyrasta i wyrastała na idiotyzmach lewicy.... Mandat jest mocny bo frekwencja prawie 80%! Niestety w PL mamy wybór pomiędzy lewicą prokoscielna i lewicą antykościelną.
 4. "Szusowanie" z głową pozbawioną dźwięków otoczenia jest po prostu niebezpieczne... chyba bardziej niż zasłoniętym jednym okiem... ale jak musi mieć umcumc do szczęścia...
 5. mig

  Narty?

  >>na Twoim miejscu pooglądałbym porównania AM na SkiEssentials, a potem ich testy konretnych nart, które były interesujące w porównaniu. Jeżdżą wszędzie i mają szerszą perspektywę na narciarstwo niż tutejsza forumowa... Kiedyś szukałem opini testerow o pewnych nartach AM ktore mialem kupic. Ich rozrzut był od "super reaktywne narty do jazdy na krawedziach" do "wiotkie nalesniki bez życia" (oczywiście oddaję tylko sens, nie slowa). Czyżby opinia zależała głównie od sponsora testów?
 6. Bosz.... z kim ja się zadaję....
 7. Kto rano wstaje ( rano tz 6:45) ;-))
 8. Kolega pyta o narty na TRASĘ, tylko CZASEM na gorsze warunki. W dodatku POTRAFI JEZDZIĆ. Mysle/wiem zatem, że wszelkie 'łopaty można sobie darować bo jazda na tym po trasie to sztuka dla sztuki by pokazać że też się da.... nie da się. Poza tym to poszukiwanie Św Gralla. Masterowi zdażyło się że znalazł, ale dla siebie, dlatego bo jeździ kilka półek powyżej średniej forum. Nie będę doradzał bo każdemu pasuje co innego i każdy dzień przynosi inne warunki. Warto tylko pamiętać, że grząski śnieg nie daje oporu dziobom i tylom na tyle by dogiąć sztywniejsza nartę. Można się z tym pogodzić i jechać 'po promieniu' - wtedy wybieramy sl. Można szukać czegoś szerszego o większej wyporności ale kosztem zmasakrowanych goleni w jezdze rano po twardym.... co kto lubi. Po odsypach można jechać dolinkami - wtedy sl, można ich do pewnej wysokosci nie zauważać- wtedy GS. Na mokre kartoflisko - jechać po promieniu z prędkością eliminującą zapadanie się nart. Albo iść na piwo. To ostatnie jest też dobre na mgłę.
 9. Istebna - rozruch armat.
 10. >>Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?! wątków takich jest sporo. Jedne zamierają inne obrastają offtopami - jak to na skiforum. Proponuję by ten, kto pierwszy pojedzie na narty gdzieś w PL niech założy nowy wątek na ten sezon. Jak ktoś wie, że pojedzie to lepiej z wyprzedzeniem.
 11. Pod Czantorią na 600m śniegu brak.... tz jakieś tam resztki powyzej 800 m widać... ale łancuchy wróciły do bagaznika
 12. Wypadałoby najpierw ustalić co będziemy nazywali muldami. Tz np. od jakiej wysokości pomiędzy dolinka a garbem.... I czy muldami można nazwać popołudniowe odsypy w mroźny dzień ( tj kopczyki rozdzielone wijacym się korytem, bez dołków).
 13. Masz jakiś ratrak?
 14. W Ustroniu jeszcze ciapa...
×
×
 • Create New...