Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  1,346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

moruniek last won the day on October 23

moruniek had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

moruniek's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine

Recent Badges

35

Reputation

 1. Cześć, czytam Twój opis i mam wrażenie, że masz spory mętlik w głowie. Po pierwsze unikałbym nart zepsutych, a to w mojej ocenie narty opisane jako wyjątkowo łatwe w prowadzeniu, lekkie, dedykowane dla kobiet (jak masz to w opisie, unikaj). Po drugie ustaliłbym elementy, które powinny być w dobrej narcie np. drewniany rdzeń (a nie coś udające rdzeń drewniany), Titanal (jego obecność jest pożądana, najlepiej 2 warstwy), taka narta zdecydowanie dłużej zachowa swoje właściwości (niż najtańsza marketowa pianka). Osobiste preferencje odnośnie stylu jazdy, jak mniemam są jeszcze niewykształcone. Jeżeli jest strach przed prędkością, będzie naturalna tendencja do drobienia skrętów, jazdy ześlizgiem. Jeżeli chce się nauczyć prawidłowo jeździć na nartach, zaczynamy od nauki skrętu długiego, później przechodzimy do krótkiego (jest odpowiednio mniej czasu na reakcje). Jeżeli prawidłowa technika ma drugorzędne znaczenie, nartę krótszą będzie łatwiej przestawić siłowo na stoku (tylko, że taka jazda jest męcząca, nie jest prawidłowa i może zniechęcić do dalszej jazdy). Im szersza narta pod butem, tym teoretycznie łatwiej jechać na popołudniowym stoku z muldami i odsypami. Jednak adaptacja techniki i nie masz z tym problemu. Każda narta typu SL czy GS to pewien wzorzec do którego dążymy. Inne narty typu AM to pewne odstępstwo od niego (jedne lepsze, inne gorsze). Dość mocno upraszczając, analizując dany model, dłuższe będą stabilniejsze, krótsze bardziej skrętne. Co do konkretnego modelu nart, szukaj nart dobrych, poluj na okazje cenowe, popatrz: Atomic Cloud 12, Dynastar Speed World Cup FIS SL (damska komórka), pewnie będzie na początku bardzo dużo jazdy ześlizgiem, ale ta narta raczej jej nie zabije, Rossignol HERO ELITE ST Ti nieco łatwiejsza, bardzo przyjemna narta. Pamiętaj to tylko przykłady, my nie znamy Twojej drugiej połówki tak dobrze jak Ty i to musisz ostatecznie podjąć decyzję (i ponosisz za nią odpowiedzialność).
 2. Jasne, tylko sport wyczynowy, to jednak coś zupełnie innego od jego amatorskiej odmiany. Ja, co poniedziałek gram w piłkę. Mam już swoje lata, może już nie ta szybkość, ale technika użytkowa, przewidywanie sytuacji (w piłkę gra się głową), wytrenowanie organizmu, doświadczenie, pozwala mi spokojne rywalizować (i często wygrywać) z chłopakami młodszymi o dobre 20 lat.
 3. moruniek

  Hubertus

  Szuka swojej drogi. Ma 8 lat, więc jeszcze ma czas. Po 2 miesiącach treningu pokonała w zawodach, w taekwondo vice-mistrzynię Polski, wygrywając te zawody. Dziś wygrała z zawodnikami i zawodniczkami, którzy jeżdżą zdecydowanie dłużej. Na nartach ma taką cudowną miękkość w jeździe. Pokażę jej jeszcze inne aktywności. Wcześniej nie dopisałem, wspina się, uwielbia rysować, lepić ceramikę i dobrze pływa (kocha skakać do wody, na głęboką wodę, uwielbia salta). Gdyby była jeszcze bardziej pracowita, to byłby bardzo dobry materiał na sportowca ? Być może kluczem do sukcesu jest różnorodność. Mi osobiście w nartach bardzo pomogło tango argentyńskie. ".. i jak to wszystko godzi?" Ma rodziców, którzy mają nierówno pod sufitem ? Najważniejsze, że przy tym wszystkim bawi się doskonale.
 4. Jesienne rowerowanie z zefirkiem. Tym razem przesiadka na stary rower, nowy pojechał do serwisu. Jesień na całego - gdzie ta droga ? Szukamy dalej. Jedziemy do stajni. Są konie. I sama "Stajnia na Kępie".
 5. moruniek

  Hubertus

  Chciałbym się nieco pochwalić, a w zasadzie, pochwalić moją córkę - Monikę. Monika w dniu dzisiejszym wygrała zawody jeździeckie Hubertus o puchar "Stajni na Kępie", wygrywając rywalizację z zawodnikami i zawodniczkami, znacznie dłużej jeżdżącymi od niej konno. To jej kolejna aktywność, po nartach, akrobatyce, karate, taekwondo.
 6. Napisał @Mitek, ubrany na stoku od stóp do głów w Rossignol-a 😉.
 7. A pamiętam jak się zastanawiałeś @nikon255nad tymi nartami i zobacz jakie efekty i odczucia z jazdy. Tak trzymać, do zobaczenia na stoku.
 8. Ja mam rosnące dzieci, jeżdżące na nartach, więc chcąc, nie chcąc muszę im coś kupić (a czasem i coś dla siebie i żony). Choć raczej z wymianą ciuchów nie przesadzam i inni użytkownicy forum np. @Mikoski rozpoznają mnie na stoku po kurtce. W tym roku upolowałem córce fajną kurtkę Trollkids z dobrą membraną, za jedyne 100 zł. @Gabrikpopatrz na bieliznę UYN (ta sama jakość co X-Bionic) na https://www.addnature.pl/ bywa w naprawdę fajnych cenach.
 9. W tej cenie co obecnie w TK Maxx to warto.
 10. Dorzucę dwa słowa od siebie. Sam trening siłowy, to prosta droga do kontuzji. Pamiętajcie o rozciąganiu, ścięgna są bardzo ważne. Obciążenia wprowadzamy bardzo powoli, stopniowo je zwiększając.
 11. Damskich w piątek było zdecydowanie mniej. Były natomiast gogle Briko Lava, po 134 zł (damskie). Ja poszukiwałem kurtki dla córki w rozmiarze 152 i nawet jedną trafiłem.
 12. Uwaga !!! Rusza sprzedaż sezonówki 2021/2022 Zaskocz zimę...Kasprowy Wierch, Mosorny Groń, Góra Żar i Palenica. Nasza sezonówka dotyczy niesamowitych i wyjątkowych czterech ośrodków Grupy PKL. Od dnia 15.10.2021 do 30.11.2021 kupisz ją w promocyjnej cenie 850 zł normalny i 722,50 zł ulgowy Sezonówkę kupisz w sklepie online bez wychodzenia z domu na www.sklep.pkl.pl
 13. W Warszawie (Marki) w Tk Maxx spora dostawa ciuchów narciarskich. Całkiem sporo kurtek i spodni, o dziwo dziś dostępna była rozmiarówka od XS do XXL - sporo marek VIST, ZIENER, Zero RH+, Spyder oraz Dainese.
 14. W nadchodzącym sezonie, Życzę wszystkim takiej pogody i tak przygotowanych stoków. Zaczynam przygotowywać narty.
 15. Tym razem nizinne MTB w gminie Wieliszew. Objechane trasy o znajomo brzmiącej nazwie Kasprowy, Rita, Piaskownica, Poniatów. Trasy urozmaicone, dość prose, łączące się ze sobą i tworzące pętlę. Gdzieś w środku lasu odnajdujemy taką oto tablicę. Dalej mapa tras. Trasy raczej dobrze oznaczone, czasem musiałem poszukać drogi. Miejscami dużo piachu. A to cały czas trasa. Trochę jazdy po leśnych ścieżkach. Czasem robiło się fajnie. Były też podjazdy. Były też zjazdy. A to już w drodze powrotnej do domu. Gmina Jabłonna, przy ścieżkach rowerowych, pojawiły się takie oto stacje z podstawowymi narzędziami.
×
×
 • Create New...