Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  1,981
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

moruniek last won the day on October 1

moruniek had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

moruniek's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

643

Reputation

 1. Wcześniej ten temat umknął mojej uwadze, w podobnym odnoście tego zdarzenia już wyrażałem swoje zdanie. Primo - byłem wtedy na tym stoku, samego zdarzenia nie widziałem, miejsce zdarzenia, a i owszem (mam więc swoje wyrobione zdanie). Secundo, byłbym bardzo powściągliwy z przypisywaniem winy komukolwiek. Tertio - czy naprawdę jeżeli uznamy za sprawcę, narciarza z Warszawy (ja byłbym daleki), to wskazanym byłoby by odbywał karę pozbawienia wolności w zakładzie zamkniętym ? Jest lekarzem, czy jednak zastosowanie środków wolnościowych, nie przyniesie więcej korzyści społeczeństwu, ile ludzi uratuje wykonując swój zawód wersu spędzając bezproduktywnie czas w zakładzie zamkniętym ? p.s. Tak wiem, to trudne, mało popularne co napisałem. Czasem, jedna spraw ma więcej, niż jedno prawidłowe rozstrzygnięcie. Polecam poczytać Harta.
 2. Dzieje się. Wolniejsze wyciągi w Alpach, to jeden ze sposobów oszczędzania prądu https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wolniejsze-wyciagi-w-alpach-to-jeden-ze-sposobow-oszczedzania-pradu/t01x38g
 3. GoPro i lepsze światło. Najsłabsze moje zdjęcia są z telefonu (pewnie pójdzie do wymiany, kiedyś robił niezłe zdjęcia, ale coś się uszkodziło). Najlepsze moje zdjęcia są z Nikona D800 (tylko ciężki i na rowerze nieporęczny, muszę je później odchudzać). Większość zdjęć wrzucam jako surówkę bez ich dalszego obrabiania (nie mam na to już czasu).
 4. Druga część relacji, Warszawa wzdłuż Wisły. Słynne schodki. Są też barki, wykorzystywane w celach rekreacyjnych. Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mamy betonowe ryby. W tle Narodowy i most Świętokrzyski. Bulwary cd. Powstawały z trudem. Budowa mostu pieszo-rowerowego pokazana wcześniej z drugiego brzegu Wisły. Fajna platforma widokowa. I sam widoczek. W drugą stronę. Cytadela. Wisła widziana z mostu MSC.
 5. Dziś wyprawa rowerowa w kierunku Warszawy, mało ich na forum. Miałem do odbycia pewne spotkanie biznesowe, ze znajomym, zapalonym rowerzystą, więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Warszawa prawy brzeg Wisły jakby bardziej dziki, przyjemniejszy do jazdy. Ścieżka oddalona w większości o ruchliwych jezdni. Są fajne ławeczki, kosze na śmieci, dobre oznaczenie terenu. I sama ścieżka. I widok na samo miasto. Z innej perspektywy. Na pierwszym planie plaża (jedna z kilku), młodzież spędza tu wieczorami chętnie czas. Inspekcja społeczna, budowy nowego mostu na Wiśle. Będzie to most pieszo-rowerowy. Widok na najczęściej "grający" w filmach most w Warszawie. I sam pylon. A w tle Narodowy. Ścieżka na moście. Widok na bulwary Wiślane. Centrum Nauki Kopernik. I widok na most, z drugiej strony Wisły. c.d.n.
 6. Ja pamiętam Internet z czasów jak jeszcze nie było WWW, jak jeszcze słowo Internet pisało się z wielkiej litery, bo była to nazwa własna. Jak występowałem jako prelegent na konferencji naukowej w zeszłym roku, kolega przedstawił mnie, "oto dinozaur Internetu". Fakt, faktem że większość mojego życia zawodowego jest związana z tym medium, a fora internetowe, pojawiły się dużo później. Teraz już (dla mnie niestety) powoli zanikają. Pozwalały one budować relacje międzyludzkie, poznawać nowych znajomych, podzielających wspólne pasje, zainteresowania. Często te znajomości przekształcały się w coś więcej, czasem w przyjaźnie trwające latami.
 7. Soszów ma nowego właściciela. Info z sąsiedniego forum. Chcą tam zrobić trasy rowerowe.
 8. Nie, drewniane kłody, a do nich przybite deski. Tylko, że to już bardzo wiekowa konstrukcja i wszystko mocno przegnite i zmurszałe. Takie wrażenie starego pomostu leżącego na wodzie.
 9. A jaki stabilny, żeby zrobić te zdjęcia musiałem po nim przejść, a on chodził razem ze mną, we wszystkie strony.
 10. Mam wrażenie, że sporo zostało w różnych wątkach, a wyszukiwarka działa wyjątkowo słabo.
 11. Tak około 30-31 października będę "na grobach" rodzinnych w okolicy. Niebieskie Źródła Groty Konewka Zalew Sulejowski Klasztor Cystersów w Sulejowie Konewka - fajne bunkry (choć te najfajniejsze niedostępne) Spała Spała (kilka tras po lasach) Bardzo fajna kręgielnia w Tomaszowie (prawdziwe kręgle) Inowłódz - zamek (ruiny), kościół
 12. Sam chciałeś kończyć wątek, a teraz poruszasz temat cen noclegów. Jakość obsługi klienta, spada wprost proporcjonalnie do rosnących cen na przytoczonym powyżej portalu na B. Zostawili mnie (i moją rodzinę) z nieistniejącym noclegiem na Słowacji, nie zapewniając żadnej pomocy (wbrew ich regulaminowi), opisywałem to w wątku "Podróż moruńka - dogrywka". Jak poszukasz noclegów na lokalnych portalach, znajdziesz je taniej (nie zawsze), czasem warto też napisać zapytanie o nocleg w lokalnym języku, często dostaniemy niższą cenę.
 13. Tak to wyglądało w sierpniu. I mosteczek, który wymieniają na nowy.
 14. Kiedy się wybieracie ? Jak coś pytaj śmiało na pw. mam trochę rodziny w Tomaszowie, i kilka razy tam jeździłem, trochę też tam mieszkałem za dzieciaka.
 15. Ja wgrywam ślad z Mapy.cz do swojego zegarka Garmin, fajnie prowadzi, zawsze starcza prądu. Jak korzystam z Mapy.cz jako nawigacji w telefonie, to strasznie zżera baterię, nagrzewa telefon. Chyba, że odpalasz apkę ale bez prowadzenia, widzisz wówczas siebie jako punkt, i sam nawigujesz po naniesionym wcześniej planie trasy. Wtedy spokojnie starcza prądu. Co do uchwytów, mam taki do zegarka (od Chińczyka za 15 zł z przesyłką, fanie się sprawdza). https://shopee.pl/Uchwyt-na-kierownicę-rowerową-z-szybkozłączką-do-zegarka-GPS-Akcesoria-rowerowe-Kolarstwo-na-świeżym-powietrzu-i.518651405.11336987211?sp_atk=cd2153ba-6e06-4766-a22b-9fde1496a403&xptdk=cd2153ba-6e06-4766-a22b-9fde1496a403 Mam też uchwyt do telefonu i innych pierd. Telefon mocowany na rzepie w specjalnym pokrowcu, odchodząc od roweru, po prostu go odpinasz. https://www.izigsm.pl/sklep-produkt-uchwyt-rowerowy-id13778714.html
×
×
 • Create New...