Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  1,981
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  33

Everything posted by moruniek

 1. Wcześniej ten temat umknął mojej uwadze, w podobnym odnoście tego zdarzenia już wyrażałem swoje zdanie. Primo - byłem wtedy na tym stoku, samego zdarzenia nie widziałem, miejsce zdarzenia, a i owszem (mam więc swoje wyrobione zdanie). Secundo, byłbym bardzo powściągliwy z przypisywaniem winy komukolwiek. Tertio - czy naprawdę jeżeli uznamy za sprawcę, narciarza z Warszawy (ja byłbym daleki), to wskazanym byłoby by odbywał karę pozbawienia wolności w zakładzie zamkniętym ? Jest lekarzem, czy jednak zastosowanie środków wolnościowych, nie przyniesie więcej korzyści społeczeństwu, ile ludzi uratuje wykonując swój zawód wersu spędzając bezproduktywnie czas w zakładzie zamkniętym ? p.s. Tak wiem, to trudne, mało popularne co napisałem. Czasem, jedna spraw ma więcej, niż jedno prawidłowe rozstrzygnięcie. Polecam poczytać Harta.
 2. Dzieje się. Wolniejsze wyciągi w Alpach, to jeden ze sposobów oszczędzania prądu https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wolniejsze-wyciagi-w-alpach-to-jeden-ze-sposobow-oszczedzania-pradu/t01x38g
 3. GoPro i lepsze światło. Najsłabsze moje zdjęcia są z telefonu (pewnie pójdzie do wymiany, kiedyś robił niezłe zdjęcia, ale coś się uszkodziło). Najlepsze moje zdjęcia są z Nikona D800 (tylko ciężki i na rowerze nieporęczny, muszę je później odchudzać). Większość zdjęć wrzucam jako surówkę bez ich dalszego obrabiania (nie mam na to już czasu).
 4. Druga część relacji, Warszawa wzdłuż Wisły. Słynne schodki. Są też barki, wykorzystywane w celach rekreacyjnych. Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Mamy betonowe ryby. W tle Narodowy i most Świętokrzyski. Bulwary cd. Powstawały z trudem. Budowa mostu pieszo-rowerowego pokazana wcześniej z drugiego brzegu Wisły. Fajna platforma widokowa. I sam widoczek. W drugą stronę. Cytadela. Wisła widziana z mostu MSC.
 5. Dziś wyprawa rowerowa w kierunku Warszawy, mało ich na forum. Miałem do odbycia pewne spotkanie biznesowe, ze znajomym, zapalonym rowerzystą, więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Warszawa prawy brzeg Wisły jakby bardziej dziki, przyjemniejszy do jazdy. Ścieżka oddalona w większości o ruchliwych jezdni. Są fajne ławeczki, kosze na śmieci, dobre oznaczenie terenu. I sama ścieżka. I widok na samo miasto. Z innej perspektywy. Na pierwszym planie plaża (jedna z kilku), młodzież spędza tu wieczorami chętnie czas. Inspekcja społeczna, budowy nowego mostu na Wiśle. Będzie to most pieszo-rowerowy. Widok na najczęściej "grający" w filmach most w Warszawie. I sam pylon. A w tle Narodowy. Ścieżka na moście. Widok na bulwary Wiślane. Centrum Nauki Kopernik. I widok na most, z drugiej strony Wisły. c.d.n.
 6. Ja pamiętam Internet z czasów jak jeszcze nie było WWW, jak jeszcze słowo Internet pisało się z wielkiej litery, bo była to nazwa własna. Jak występowałem jako prelegent na konferencji naukowej w zeszłym roku, kolega przedstawił mnie, "oto dinozaur Internetu". Fakt, faktem że większość mojego życia zawodowego jest związana z tym medium, a fora internetowe, pojawiły się dużo później. Teraz już (dla mnie niestety) powoli zanikają. Pozwalały one budować relacje międzyludzkie, poznawać nowych znajomych, podzielających wspólne pasje, zainteresowania. Często te znajomości przekształcały się w coś więcej, czasem w przyjaźnie trwające latami.
 7. Soszów ma nowego właściciela. Info z sąsiedniego forum. Chcą tam zrobić trasy rowerowe.
 8. Nie, drewniane kłody, a do nich przybite deski. Tylko, że to już bardzo wiekowa konstrukcja i wszystko mocno przegnite i zmurszałe. Takie wrażenie starego pomostu leżącego na wodzie.
 9. A jaki stabilny, żeby zrobić te zdjęcia musiałem po nim przejść, a on chodził razem ze mną, we wszystkie strony.
 10. Mam wrażenie, że sporo zostało w różnych wątkach, a wyszukiwarka działa wyjątkowo słabo.
 11. Tak około 30-31 października będę "na grobach" rodzinnych w okolicy. Niebieskie Źródła Groty Konewka Zalew Sulejowski Klasztor Cystersów w Sulejowie Konewka - fajne bunkry (choć te najfajniejsze niedostępne) Spała Spała (kilka tras po lasach) Bardzo fajna kręgielnia w Tomaszowie (prawdziwe kręgle) Inowłódz - zamek (ruiny), kościół
 12. Sam chciałeś kończyć wątek, a teraz poruszasz temat cen noclegów. Jakość obsługi klienta, spada wprost proporcjonalnie do rosnących cen na przytoczonym powyżej portalu na B. Zostawili mnie (i moją rodzinę) z nieistniejącym noclegiem na Słowacji, nie zapewniając żadnej pomocy (wbrew ich regulaminowi), opisywałem to w wątku "Podróż moruńka - dogrywka". Jak poszukasz noclegów na lokalnych portalach, znajdziesz je taniej (nie zawsze), czasem warto też napisać zapytanie o nocleg w lokalnym języku, często dostaniemy niższą cenę.
 13. Tak to wyglądało w sierpniu. I mosteczek, który wymieniają na nowy.
 14. Kiedy się wybieracie ? Jak coś pytaj śmiało na pw. mam trochę rodziny w Tomaszowie, i kilka razy tam jeździłem, trochę też tam mieszkałem za dzieciaka.
 15. Ja wgrywam ślad z Mapy.cz do swojego zegarka Garmin, fajnie prowadzi, zawsze starcza prądu. Jak korzystam z Mapy.cz jako nawigacji w telefonie, to strasznie zżera baterię, nagrzewa telefon. Chyba, że odpalasz apkę ale bez prowadzenia, widzisz wówczas siebie jako punkt, i sam nawigujesz po naniesionym wcześniej planie trasy. Wtedy spokojnie starcza prądu. Co do uchwytów, mam taki do zegarka (od Chińczyka za 15 zł z przesyłką, fanie się sprawdza). https://shopee.pl/Uchwyt-na-kierownicę-rowerową-z-szybkozłączką-do-zegarka-GPS-Akcesoria-rowerowe-Kolarstwo-na-świeżym-powietrzu-i.518651405.11336987211?sp_atk=cd2153ba-6e06-4766-a22b-9fde1496a403&xptdk=cd2153ba-6e06-4766-a22b-9fde1496a403 Mam też uchwyt do telefonu i innych pierd. Telefon mocowany na rzepie w specjalnym pokrowcu, odchodząc od roweru, po prostu go odpinasz. https://www.izigsm.pl/sklep-produkt-uchwyt-rowerowy-id13778714.html
 16. Ja również jestem zachwycony rozwojem Tylicza, korzystając ze swojego mikroklimatu, czerpią zeń pełnymi garściami.
 17. Jest październik, jak zakładałeś temat był wrzesień, każdy już przebiera powoli nóżkami i nie może doczekać się sezonu.
 18. Niektórzy malują swój świat na niebiesko (taki Szczyrk), inni na czerwono (Tylicz). Poczekaj aż podadzą dane o ilości kilometrów tras w ośrodku.
 19. Tu masz nową mapę ośrodka.
 20. Jako druga, 2(3) nowe trasy, duży parking i knajpa na górze. Nowy wjazd do ośrodka przy dolnej stacji nowej kanapy, bez łażenia po schodach.
 21. Odnośnie twojej żony, skieruj ją do Marka Ogorzałka ( @Marek O), on potrafi nawijać makaron na uszy, będzie zadowolona i nie zauważy jak zacznie jeździć. Dobry instruktor poradzi sobie z każdym przypadkiem, czasem będzie to wymagać jedynie odrobinę więcej psychologii.
 22. Tu pojechałeś😉, urywa się i to coraz częściej. Czasem nawet wozi się z córkami kolegów z forum (np. @netmare) i o ojcu nawet wtedy nie pomyśli. Życie Panie, życie. Musi budować swoje własne relacje (ja za niego tego nie zrobię). Mogę nauczyć pewnych podstaw, wskazać pewne kierunki, reszta należy do niego. Zakupiłem GoPro 10, więc filmy będą odrobinę lepszej jakości. Dziś przewiózł na rowerze kolegów po trasach MTB w naszej okolicy. Wyszedł z domu o 11:00 a wrócił o 18:32. Jaki był szczęśliwy, dumny z siebie. Koledzy tam nie byli, mieli problemy z podjechaniem, bali się zjazdu. Mógł im pokazać co i jak. p.s. A ja wygospodarowałem na rower tylko niecałe 2 godziny. Świadomie wybrałem inny kierunek, niż młody.
 23. Ja teraz na rowerku praktycznie codziennie, chyba moja ulubiona pora roku na rower. Nie zawsze tyle co bym chciał i sobie życzył, ale kiedyś trzeba też zarobić na te wszystkie pasje😉.
 24. Dogadują się w sprawie reaktywacji Szczwnika, pożyjemy, zobaczymy. W Tyliczu ta nowa kanapa, to używka, ale jeszcze posłuży. Na Jaworzynie, podobno najnowocześniejsza w Polsce. Tam też ma pójść dość duża przebudowa, ta nowa kanapa, to dopiero początek.
 25. Była u @Wujot Odra, będzie Wisła. Oczywiście, moja relacja nie będzie tak artystyczna, jak ta Wiesia, ale to On jest zawodowcem. Dziś strasznie brakowało mi słońca jak byłem na rowerze (a rano tak ładnie świeciło), było błoto i dość mocno wiało. Kładka Żerańska, miejsce, które rodziło długo. Jeszcze 5 lat temu, to miejsce wyglądało jakby zostało zapomniane. Zapewniła ona ciągłość trasy rowerowej, wzdłuż Wisły, na odcinku Warszawy. Widok na kanał Żerański i dalej Wisłę. Sama kładka. Tu widok na śluzę i budynek Wód Polskich. Most Grota-Roweckiego. Jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc w Warszawie, a rowerkiem korki omijamy. EC Żerań, kiedyś były tu płyty, teraz jest ładna, asfaltowa ścieżka rowerowa. Nad samą rzeką, pełen wypas. Są leżaczki. Drabinki do ćwiczeń. Jest i sama rzeka. Most MSC. Wody w Wiśle całkiem sporo. Nie byłbym sobą, gdybym jeździł tylko ścieżkami. Czasem coś tam przeszkadzało. Da się pojechać kilka odcinków, są one jednak rwane (mamy czynne piaskarnie). Takie cudeńko ustrzelone na zdjęciu.
×
×
 • Create New...