Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  2,346
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Everything posted by moruniek

 1. Ja w tym sezonie zakupiłem sezonówki na Oravice. 2x199 Euro, plus dziecko do lat 10 gratis. Narty + termy. Z młodym byliśmy 5 dni, teraz jedziemy w ferie od 11 lutego. Będę się ruszał po okolicy, Chopok nie jest daleko. Pewnie będą też Rohace, Donovaly. Jakby co, to do zobaczenia.
 2. Teraz jest mało śniegu, uważaj tam płyną dwa cieki wodne nad którymi jedziesz. Jak puszcza pod spodem, może być niewesoło.
 3. Czy jeździłeś w tym miejscu obok trasy, gdzie Ci pokazywałem w zeszłym roku ?
 4. Gdzieś w czeluściach Internetu, znalazłem opis, że ta literka B oznacza specjalną limitowaną wersję dla marki Bogner.
 5. Szczyrk otwiera trasę do Soliska i rusza jazda wieczorna - to oficjalnie. Trwa intensywne śnieżenie Soliska. Niebieska kanapa na Pośredni też cały czas chodzi, więc kto wie czy nie będzie komunikatu o uruchomieniu pozostałej części ośrodka.
 6. Byłem tam całe 5 dni, później ośrodek był nieczynny od 01 do 20 stycznia. Wracam tam na ferie od 11 lutego. Trochę musiałem przeorganizować swój sezon, ze względu na złamanie w grudniu, kości śródstopia, przez moją córkę. Już jest wszystko dobrze i wracamy do aktywności rodzinnej od lutego. Ośrodek, jak chodzi cały, to całkiem fajny. Ma fatalny marketing, mało ludzi tam przyjeżdża. Fajne połączenie nart i term. Hitem jest karnet za 0 Euro dla dzieci do lat 10.
 7. Wolne krzesło, zwykle czynne tylko jedno. Jest dość widokowo, to wyciąg w centrum miasta. Warunki narciarskie dobre jak jest dużo śniegu naturalnego.
 8. Ostatnio byłem nawet na ich meczu (chyba ostatni przed decyzją o wycofaniu się z ligi). Byłem na bazarze w Legionowie (bardzo mi się nie chciało jechać ale czego się nie robi dla żony). Zaczepiły mnie dwie sympatyczne dziewczyny z zapytaniem czy nie chciałbym pójść na mecz siatkówki i wręczyły mi bilety dla całej rodziny. Bilety, biletami, ale ile później miałem pytań od żony, co to były za dziewczyny 😉. A przecież ja wcale, a wcale na ten bazar jechać nie chciałem. Na trybunach świetna atmosfera, nawet wynik meczu jej nie popsuł. Dziewczyny mają wysoki poziom umiejętności, zawodzi czasem zbyt gorąca głowa i brakuje trochę opanowania. Są jednak jeszcze bardzo młode i sporo mają czasu do nauki. Na 15 minut przed meczem pusto. Później przyszło więcej osób.
 9. Mój dziadek zawsze mawiał, wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba wiedzieć w jakich ilościach. Też składał tą "dziwną przysięgę" (a jak mył ręce, babcia mawiała, Stasiu ty będziesz obierał ziemniaki a nie operował). Jego ojciec (mój pradziadek) leczył się całe życie wodą ze studni. Dziadek dożył 86 lat, pradziadek 97 😉.
 10. Jak nie widzisz, to zobacz. To zdjęcie ze spaceru dookoła zbiornika. Jak jest mgła to niestety sporo tracicie.
 11. Na Zameczku jest kawiarnia (chyba, że już jej nie ma), można się zatrzymać na kawę, czekoladę lub herbatę. Nie dla tej kawy ale dla fajnych widoków.
 12. Tak trzeba pojechać jak poniżej (ustaw jako punkt pośredni Zapora Wisła Czarne). A jak już zjechałeś na dół, to było zobaczyć Stożek. To o czym piszesz to trasy narciarstwa biegowego. Przełęcz Kubalonka, jedna z bardziej malowniczych w Polsce (to ta co ją zjechałeś).
 13. Możesz podejść do tematu dwojako. Kup najtańsze lub najładniejsze jakie znajdziesz.
 14. A jak coś ma być w miarę tanie, ma to być odmiana, to może https://www.ski-gruniky.sk/pl/ Tłoku tam raczej nie będzie. Nie wiem jak aktualnie z warunkami. p.s. Choć osobiście podjechałbym do Istebnej (narty), zjechał do Wisły (jak chcesz narty to Cieńków), pokazał Zameczek Prezydenta, zaporę Wisła Czarne, niżej masz jeszcze skocznię im. Adama Małysza w Wiśle. Uważaj na nawigację, by nie poprowadziła Ciebie dookoła, trzeba skręcić na Zameczek a nie pojechać prosto.
 15. Szczyrkowski uruchamia od jutra trasę nr 3, wreszcie będzie możliwy zjazd na nartach do gondoli. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem.
 16. Trochę bajanie z tymi prędkościami. Kiedyś nawet korespondowałem z ich głównym inżynierem. Wersja płatna (kilka PLN) pokazuje czasem dziwne dane (np. nie ten ośrodek) czasem potrafi się zawiesić, jednak ciągłość danych z kilku sezonów, coś tam nam powie.
 17. To dość dobrze pasuje do tego wątku. Oddał fundacji 82 opony. Dostał 1,5 mln zł kary i urzędnicy idą w zaparte Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-oddal-fundacji-82-opony-dostal-1-5-mln-zl-kary-i-urzednicy-i,nId,6540001#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 18. Na niziny wróciła zima. Już mnie nosi żeby gdzieś za tydzień wyskoczyć na narty. Jeziorko powoli ponownie zamarza.
 19. Całkiem normalne, mój pies, natomiast miałczy. Zaczyna jak słyszy dźwięk budzika żony, przestaje dopiero jak zejdzie do niego z góry. Tak moduluje głos, że przypomina to miałczenie kota.
 20. Cały szkopuł w tym, że te składki nie są pobierane od każdego pracującego. Mamy tyle przeróżnych zwolnień, ustaw szczegółowych, że to nie ma prawa działać. Teraz sytuację ratuje nam napływ fali imigrantów, którzy w większości przez kilka lat wpłacą jakieś składki do naszego systemu (głównie do ZUS).
 21. Taki system to już kiedyś był i się nie sprawdził.
 22. Samsung S22 to telefon o dość przeciętnie dobranych parametrach, jeżeli chodzi o działanie na baterii. Wyszła wersja Ultra, by poprawić ten parametr. Czy aby na pewno piszemy o tym samym telefonie ? Mój szwagier dostał w pracy nowego S22, wcześniej używał S21 Ultra. Po kilku dniach wrócił do S21 Ultra. Wg. jego opinii S22 powinni sprzedawać w komplecie z powerbankiem.
×
×
 • Create New...