Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Buty narciarskie NIE SĄ DO CHODZENIA - to oczywistość. Ale jeżeli już - a czasami trzeba - zwłaszcza jak pracowałem na stoku to się nachodziłem... I wierz mi - chodzi się w zapiętych aby stopa była w nich w miarę sztywno i wtedy wygniatasz tam gdzie i podczas jazdy - weź pomyśl chwilkę. Oczywiście chodzić musisz na ugiętych nogach wbijając przód buta - troszkę podobnie jak w rakach,

Ja już nie mówię to tym, że jak masz buty rozpięte to niszczysz oklamrowanie czy paski, nabiera Ci się śniegu przez szczeliny i... wygląda się jak łajza.

Ja nawet nigdy nie odważyłem się prowadzić w butach narciarskich ale kumpel jeździł po Szczyrku Dużym Fiatem bez problemu - do dzisiaj nie wiem jak On to robił. Wiesz ja wyrosłem z rajdów samochodowych - pięć lat jeździłem w zespole i przy tej okazji byłem szkolony i sporo się nauczyłem i raczej zawsze będę wolał manual. Ostatnio jeździłem paroma Lexusami RX , wszystki automaty i im samochód młodszy tym gorzej - nie dało się normalnie jechać, wszystko mrugało i piszczało, sam hamował, nie pozwalał zmienić pasa itd. Mówię Ci koszmar.  Żeby to wszystko powyłączać musisz spędzić pewni cały dzień z instrukcją a niektórych rzeczy się nie da bo chronią nasze bezpieczeństwo. A później kurwa jeden z drugą nie potrafią się zachować na skrzyżowaniu równorzędnym czy prostym rondzie - zresztą jeździsz to wiesz.

Pozdro

Spoko.

Jak wchodziłem na CG to tylko na palcach, nie opierałem całej powierzchni buta z tej prostej przyczyny, że jest zbyt stromo i nie do wykonania w butach narciarskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Dla chcącego nic trudnego, zobacz ślady na fotce:

E38102A0-B975-46FC-A930-648E321F268D.png

Cześć

Nie no ja Ci wierzę, nie w tym rzecz. Po prostu chodzenie w rozpiętych butach jest dla mnie tak irracjonalnym pomysłem, że ciężko mi sobie to technicznie wyobrazić. W latach 80 wchodziłem wielokrotnie na Kasprowy i chyba tylko raz czy dwa wziąłem sobie normalne buty a narciarskie niosłem w plecaku. Ale później stwierdziłem, że w narciarskich jest zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej. No, tam był głęboki śnieg powyżej dolnej stacji Goryczkowej i lepiej się torowało. Ale byli kumple co chodzili zawsze w normalnych butach i zawsze po tych 2h mieli do kolan wszystko mokre. Zmieniali nawet na górze skarpetki a, że kolej - jak nie chodziła - to z powodu wiatru więc pod grania nie było to takie proste.

No ale zjazdy zupełnie pustymi trasami to zawsze super nagroda za takie podejścia. Przecież byśmy nie włazili... 🙂

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Nie jest stromo. To jest Białka i ośla łączka.

Ci co znają CG wiedzą, w jakim miejscu zrobiłem foto. Ci, co się nie znają - niech się zamkną.

a na czym mam się nie znać ? Na Czarnej Górze czy podchodzeniu ?

O tym że raz kiedyś tam kilka metrów podszedłeś po śniegu jeszcze nie robi z Ciebie experta

Kup sobie coś w tym stylu i nie będziesz musiał chodzić w rozpiętych butach

https://www.tatracamp.pl/single-post/2016/12/27/sprzet-do-uprawiania-narciarstwa-wysokogorskiego-skialpinizmu-i-narciarstwa-tourowego-bu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jan napisał:

a na czym mam się nie znać ? Na Czarnej Górze czy podchodzeniu ?

O tym że raz kiedyś tam kilka metrów podszedłeś po śniegu jeszcze nie robi z Ciebie experta

Kup sobie coś w tym stylu i nie będziesz musiał chodzić w rozpiętych butach

https://www.tatracamp.pl/single-post/2016/12/27/sprzet-do-uprawiania-narciarstwa-wysokogorskiego-skialpinizmu-i-narciarstwa-tourowego-bu

Niepotrzebny wydatek. Podchodzę sporadycznie, w polskich górach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

No tak jak u Ciebie - w osobnych szafach trzyma sie sprzęt w Tatry słowackie a osobno w polskie.. a jeszcze osobno atrament do siódmej klasy i elektrody dębowe ..

W szafach trzymam skalpy takich pedalow jak ty.

Jaki nosisz rozmiar pampersow na nietrzymanie stolca? Zwieracze po rekonstrukcji? Gwint w całości, czy zerwany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to już niesmaczne się staje. Nie odbierajcie pozycji liderów MarioJ i SStar. Przyłączam się do zabawy. Z grubej rury ……… Mitek, Ty ciuliku złamany, oby Ci kury cały majątek rozdziobały. To za tą Multiplę. Albo za wszystko. Żebyś sobie nie myślał że jesteś bezpieczny w stolicy.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grimson napisał:

Niepotrzebny wydatek. Podchodzę sporadycznie, w polskich górach. 

No wiesz to słabo brzmi. Czyli polskie góry są kiepskie, nędzne, słabe, nie warto kupować sprzętu. Ja tam przed nimi zawsze czułem respekt, ale też mam słabe porównania bo za granicą w górach prawie nie bywałem... prawie nie.

Ale i na Śnieżniku zginąć można - oczywiście pod warunkiem, że ma się trochę jajec i nie zapierdala śladem ratraka... - jak szedłeś z dziećmi to sorry, nie było tematu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Panowie, to już niesmaczne się staje. Nie odbierajcie pozycji liderów MarioJ i SStar. Przyłączam się do zabawy. Z grubej rury ……… Mitek, Ty ciuliku złamany, oby Ci kury cały majątek rozdziobały. To za tą Multiplę. Albo za wszystko. Żebyś sobie nie myślał że jesteś bezpieczny w stolicy.

pozdrawiam

Cześć

Polska ma to do siebie, że ma dość zwartą budowę geograficzną i wystarczy zerknąć na mapę gdzie są zaznaczone granice kraju aby się zorientować gdzie jest centrum a gdzie obrzeża. To, że akurat mamy przed sobą np. mapę fizyczną to nie znaczy, że ludzie będący wyżej są lepsi, mądrzejsi, bardziej elokwentni... Oczywiście mogą mieć bardziej elektryzujący głos lub lepiej jeżdżą na nartach ale... są na obrzeżach a centrum to centrum. 😉 To obrzeża bronią centrum i właśnie dlatego tam muszą mieszkać jednostki o wybitnym intelekcie, woli walki, sprycie oraz ekonomicznym drygu - aby chronić centrum. Sam więc rozumiesz Marku Drogi, że czuję się absolutnie bezpieczny w stolicy mając na obrzeżach takie jednostki jak Wy. Zapewniam Cię również, że północ a zwłaszcza NE też jest nieźle zabezpieczone ( i nie chodzi o budowlę którą nasi (na szczęście już byli) rządzący chcieli nieudolnie zbliżyć się do Chin Quin Shi czy jak się On tam nazywał.

To właśnie dzięki Wam ja tutaj czuję się absolutnie bezpieczny i z pewnością nikt mnie tu nie ruszy - dzięki Wam!

Pozdro 🙂

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

.. no co poradzisz jak "wdepniesz"

Taki prosty  organizm jak Ty nie jest w stanie mnie obrazić..

Cześć

W pracy (której właśnie już nie mam) mieliśmy konserwatora. Pan G, był/jest znakomitym pracownikiem, absolutnie oddanym pracy aczkolwiek socjalnie chorym. Ja też nie raz byłem "chujem" i miałem spierdalać choć... decydowałem o jego pensji. Był/jest po prostu chory i to nawet nie do końca jego wina i tak też tłumaczyłem innym jego czasami wyjątkowo chamskie zachowania - tak jak napisałeś Marku, tylko w tym wypadku nie prosty ale chory. Człowiek chory, człowiek nie rozumiejący prostego przekazu, człowiek zagubiony - nie może obrazić. On sam jest biedny i wymaga pomocy. Proste - ale weź to wytłumacz 10 pracownikom ochrony, którym nawrzucał kurew i się na niego szykują...

POzdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W pracy (której właśnie już nie mam) mieliśmy konserwatora. Pan G, był/jest znakomitym pracownikiem, absolutnie oddanym pracy aczkolwiek socjalnie chorym. Ja też nie raz byłem "chujem" i miałem spierdalać choć... decydowałem o jego pensji. Był/jest po prostu chory i to nawet nie do końca jego wina i tak też tłumaczyłem innym jego czasami wyjątkowo chamskie zachowania - tak jak napisałeś Marku, tylko w tym wypadku nie prosty ale chory. Człowiek chory, człowiek nie rozumiejący prostego przekazu, człowiek zagubiony - nie może obrazić. On sam jest biedny i wymaga pomocy. Proste - ale weź to wytłumacz 10 pracownikom ochrony, którym nawrzucał kurew i się na niego szykują...

POzdro

No fakt Mitku..pacjent jest żałosny.. I pewnie masz racje że to nie jego wina- pewnie jesteś lepszym człowiekiem niż ja choć staram sie poprawić - dawniej trzech takich popaprańców wciągałem rano nosem, teraz kardiolog mi uzmysłowił że to taki syf jak fast food i żeby obchodzić z daleka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W pracy (której właśnie już nie mam) mieliśmy konserwatora. Pan G, był/jest znakomitym pracownikiem, absolutnie oddanym pracy aczkolwiek socjalnie chorym. Ja też nie raz byłem "chujem" i miałem spierdalać choć... decydowałem o jego pensji. Był/jest po prostu chory i to nawet nie do końca jego wina i tak też tłumaczyłem innym jego czasami wyjątkowo chamskie zachowania - tak jak napisałeś Marku, tylko w tym wypadku nie prosty ale chory. Człowiek chory, człowiek nie rozumiejący prostego przekazu, człowiek zagubiony - nie może obrazić. On sam jest biedny i wymaga pomocy. Proste - ale weź to wytłumacz 10 pracownikom ochrony, którym nawrzucał kurew i się na niego szykują...

POzdro

Dobre rady Mitka zawsze w cenie. Twój post sugerujący moje powieszenie się należy umieścić na głównej stronie SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

No fakt Mitku..pacjent jest żałosny.. I pewnie masz racje że to nie jego wina- pewnie jesteś lepszym człowiekiem niż ja choć staram sie poprawić - dawniej trzech takich popaprańców wciągałem rano nosem, teraz kardiolog mi uzmysłowił że to taki syf jak fast food i żeby obchodzić z daleka.. 

Sam zacząłeś kłótnię w Hyde Park a potem się dziwisz, że jest reakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Sam zacząłeś kłótnię w Hyde Park a potem się dziwisz, że jest reakcja. 

Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa.

 

(..skoro @kordiankw "poleciał Lecem to ja Tuwimem).. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...