Jump to content

Wujot2

Members
 • Posts

  386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Wujot2 last won the day on April 11

Wujot2 had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

569 profile views

Wujot2's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • One Year In
 • Very Popular Rare
 • One Month Later
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

543

Reputation

 1. Czarni, czerwoni i zieloni. Poza tym żółci, purpuraci i niebieskie ptaszki. Biali też są winni. A najgorsi są daltoniści.
 2. To ciekawe, a jaką miarę bogowie przykładają do ludzi? Albo do siebie nawzajem?
 3. A czy może przypadkiem w oparciu o tę wiedzę turysty podejmujesz decyzje wyborcze? jak ty mi zaimponowałeś w tej chwili
 4. PRL skojarzył Ci się z lewactwem? Poczytaj sobie bo coś Ci się pomieszało w główce. Co widać w ocenie ostatnich 8 lat - rozwałki i rozkradanie Polski na skalę zupełnie bezprecedensową to ogrom pozytywnych zmian. Tak, to się nazywa iść w zaparte.
 5. To brzmi jak wypracowanie czwartoklasisty (Szkoły podstawowej)
 6. A które rządy były lewackie? Proszę o konkretne wskazanie. I czy teraz Polską rządzą lewaki?
 7. Wujot2

  rower :)

  Jeśli urodziłeś się przed 1995 to nie musisz. Do 125 cm3 i jakiejś mocy (typu kilkanaście KM) wystarczy dowód.
 8. Wujot2

  rower :)

  Czyli samoróbka. Jeśli umożliwia jazdę z prędkością powyżej 25 km/h z wspomaganiem to motorower. Ciekawe czy właściciel ma świadomość, że podczas jakiegoś zdarzenia porusza się nie homologowanym pojazdem a nie rowerem. Mandat teoretycznie do 5000. Stąd już bardzo ładna droga do powództwa cywilnego przez poszkodowanego. Taki pojazd powinien korzystać z normalnych dróg a nie ddr-ów. Tam, nawiasem mówiąc, jeśli urodził się po 1995 to powinien mieć prawo jazdy AM.
 9. Wujot2

  rower :)

  Ale o co chodzi?
 10. Wujot2

  rower :)

  Popatrzyłem na koszty. O ile dwa odcinki powiedzmy, że mieszczą się z grubsza w takich znanych mi wielkościach (dotąd było 1 mln zł/km a jest około 1,5 to odcinek ) to ten trzeci w Radzyminie, drobiazg, wychodzi sporo ponad 5 mln/km. Razem za krótką traskę 20 km wychodzi 45 mln zł! To koszmarnie dużo. Jeszcze gorzej to może wyjść po przeliczeniu na ruch. Bo nawet jeśli w wakacje i letnie weekendy pojawi się tam 1000 rowerzystów (co oznacza jednego co 20 m w szczytowym momencie - raczej nierealne) to sumaryczny roczny ruch nie przekroczy na pewno 50 K dnio/jazd. Licząc to na 10 lat ruchu wychodzi, że każda z tych przyjemności była dofinansowana UWAGA w wysokości 40 zł. Plus do tego bieżące niemałe koszty utrzymania. To może taki trochę dziwny rachunek, ale daje pojęcie jak drogie jest budowanie takiej infrastruktury przy niewielkim, bo okolicznościowym ruchu. Jestem za budowaniem dróg rowerowych wszędzie tam gdzie skorzysta na tym codzienny transport. Drogi w miejscowościach do szkół, na przystanki kolejowe i autobusowe, do sklepów to powinien być absolutny priorytet. Rowerzyści powinni mieć swoją infrastrukturę gdzie będą bezpiecznie i szybko mogli poruszać się codziennie. Szczególnie gdy zimy przechodzą powoli do historii. Asfaltowanie terenów przyrodniczych gdzie można się poruszać po drogach gruntowych to zbrodnia i trend dokładnie przeciwny ochronie dziedzictwa przyrodniczego. Po wiedzmy, że w ramach kompromisu jestem gotów przystać na lekkie podniesienie standardu tych dróg w miejscach zdegradowanych. Tyle. Najśmieszniejsze, że najbardziej za ddr krzyczą ci co jeżdżą bardzo okazjonalnie.
 11. Pewnie dziura między pasażerami z tyłu, może nie ma kładzionego siedzenia. Albo zainstalowana kratka.
 12. Tu się mylisz. Bez sprzętu nie pojedziesz. Nawiasem mówiąc przecież masz najlepszy. Trwały i odporny.
 13. Przecież to żart! Wszyscy się do czegoś przyzwyczajamy i jest to najlepsze na świecie. ja też mam najlepszy sprzęt na świecie. Na przyszłość dodam emotkę
 14. OK. Mnie to przypomina sytuację gdybym na tym forum polecił użytkowanie piankowych nart. Pewnie znalazłby się ktoś kto napisałby, że nie są one najlepsze. Wtedy bym odpisał, że użytkuję je wiele lat jestem zadowolony itd. I, że pewnie cos tego oponenta gryzie 🙂 Być może jednak trochę zbyt stanowczo sformułowałem swoje opinie, jakkolwiek nie były one przecież kierowane do Ciebie. Pisałem przecież o tych "narzędziach". Ale jeśli Cię uraziłem to przepraszam.
 15. Używałem, ale nawet gdybym nie używał to wiem czym się różni narzędzie od takiego czegoś. Chwyt, dojście, założenie przedłużki, użycie w ciasnych miejscach. Każdy kto cokolwiek robi, widzi to od razu. W tym także to co napisałem o jednorazowości tego narzędzia. I nie przypasowaniu pod potrzeby. To są rzeczowe argumenty. Ale nie chodzi mi o to abyś zmienił przyzwyczajenia. Bo przecież używasz najlepszego sprzętu na świecie. Napisałem to ogólnie, bo nikt nad tym się nie zastanawia. I kupuje takie coś jak Ty. Ale są też dedykowane bardzo dobre i sensowne zestawy rowerowe - z reguły dość drogie. Ale nie wszystkie. Budżetowy Giant https://sprint-rowery.pl/zestaw-narzedzi-giant-klucz-z-grzechotka-bity-etui wadą tego jest, że nie ma gniazda w rączce i nie można używać tego jako klucza T. Są inne 4x droższe i lepsze. Jeszcze taki budżetowy zestaw https://allegro.pl/oferta/klucz-topeak-ratchet-rocket-lite-dx-17-funkcji-15201797838?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=19694848528&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oO9FVp4ELNtS7mWC4_xQFOst5j9k9h9-LH_Ei5xTYrcie7coapdIKxoC5TUQAvD_BwE Przeczytaj recenzje są tam odniesienia do "scyzorykowych" zestawów
×
×
 • Create New...