Skocz do zawartości

"Narciarz" z przebiegiem 48 godzin


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

im większe pogłębienie w skręcie tym noga wew. jakby podkurczona, stąd chyba ta różnica w odległości między śladami, ale to tylko moja teoria.

Nie tylko Twoja. Uniwersalna. Są dwie metody sprawdzenia, kiedy jest możliwe oparcie się głównie na narcie zewnętrznej.

Pierwsza. Bardzo stromy stok(ścianka). Stoisz pewnie na dolnej nodze(zewnętrznej), tylko wtedy gdy wewnętrzna jest mocno podkurczona(szeroki ślad). Chcąc ją "opuścić "(zmniejszyć ślad), "odpychasz" zewnętrzną od śniegu. W rezultacie jedziesz(tylko w łuku), albo ześlizgujesz się w dół na wewnętrznej.   

Druga. "Połóż się ukośnie" nad śniegiem(jak w skręcie) i sprawdź jak daleko będziesz miał buty i narty od siebie, byś miał pełne oparcie na narcie zewnętrznej.

Różnice te maleją, gdy stromizna stoku maleje, lub gdy jest mniejsze wychylenie(pogłębienie) w skręcie.  Opublikowałeś film z bardzo ładnymi skrętami. Ale z bardzo niewielkim pogłębieniem.  Pogłębiając te skręty narty będą jechać coraz szerzej. Musisz podkurczać nogę wewnętrzną. To jest automat. Jeśli tego nie zrobisz zewnętrzna straci kontakt ze śniegiem. Rezultat jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plus80 napisał:

Nie tylko Twoja. Uniwersalna. Są dwie metody sprawdzenia, kiedy jest możliwe oparcie się głównie na narcie zewnętrznej.

Pierwsza. Bardzo stromy stok(ścianka). Stoisz pewnie na dolnej nodze(zewnętrznej), tylko wtedy gdy wewnętrzna jest mocno podkurczona(szeroki ślad). Chcąc ją "opuścić "(zmniejszyć ślad), "odpychasz" zewnętrzną od śniegu. W rezultacie jedziesz(tylko w łuku), albo ześlizgujesz się w dół na wewnętrznej.   

Druga. "Połóż się ukośnie" nad śniegiem(jak w skręcie) i sprawdź jak daleko będziesz miał buty i narty od siebie, byś miał pełne oparcie na narcie zewnętrznej.

Różnice te maleją, gdy stromizna stoku maleje, lub gdy jest mniejsze wychylenie(pogłębienie) w skręcie.  Opublikowałeś film z bardzo ładnymi skrętami. Ale z bardzo niewielkim pogłębieniem.  Pogłębiając te skręty narty będą jechać coraz szerzej. Musisz podkurczać nogę wewnętrzną. To jest automat. Jeśli tego nie zrobisz zewnętrzna straci kontakt ze śniegiem. Rezultat jest znany.

Cześć

Wszystko co napisałeś wydaje się logiczne i chyba zgodne z rzeczywistością, moje odczucia są podobne. Co do filmu, jaka górka takie skręty. Nie jestem zwolennikiem cudowania na stoku jeśli nie ma takiej potrzeby, ponadto dopiero pod koniec filmu za przełamaniem można było coś pojechać, ale chłopaki odbili na prawo na skipark, stąd ten przypadkowy film, bo kamera nowa i problem był z ustawieniem żyroskopu (niestety do filmowania z funkcją follow w sporcie sie nie sprawdza - gubi obiekty, to próba bez śledzenia, to nawet działa nienajgorzej). Ponadto jeżdżenie od 9.00 - 16.00 wymaga już w moim przypadku racjonowania sił, więc rzucanie się jak przysłowiowe „g…no w trawie” trochę bez sensu. 6 dni trzeba wytrzymać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kaem napisał:

Dzięki Adamie 😄 

Panie i Panowie, za niewielką opłatą udzielę prywatnych lekcji w zakresie rozwiązywania Adamowych zgadywanek.

Listę kolejności lekcji proszę zawiesić poniżej.

Ja w chwilach wolnych mogę odbierać nagrody, potrzebna jest i taka osoba, wezmę to na klatę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, netmare napisał:

Cześć,

Nie wiem jak to opisać 🙂 Kiedy mam 100% na zewnętrznej to wewnętrzną mogę sobie opuszczać i podnosić i nie ma to żadnego wpływu na jazdę. Dynamika jazdy jest fatalna bo muszę ruszyć biodra, żeby jakkolwiek wpłynąć na jazdę. Odrobinę przed tym 100% jest taki stan, że wewnętrzna w niczym mi nie "przeszkadza", a jej "podnoszenie" i "opuszczanie" reguluje pochylenie względem środka zakrętu. Niby opadanie, ale jednak nie utrata równowagi. Dynamika jazdy wydaje się dobra bo jestem w stanie szybko zmienić tor jazdy. Czy to brzmi w miarę poprawnie czy jednak powinienem być w stanie "podnieść" wewnętrzną w zakręcie w trakcie szybkiej jazdy, a sterować tylko zewnętrzną?

Pozdro

Cześć

Absolutnie nie rozumiem co może mieć wspólnego dynamika jazdy z obciążeniem narty wewnętrznej.

Pojęcia całkowicie rozłączne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Absolutnie nie rozumiem co może mieć wspólnego dynamika jazdy z obciążeniem narty wewnętrznej.

Pojęcia całkowicie rozłączne.

Pozdro

Cześć,

To już nie będziemy analizować. Na chwilę obecną jestem zadowolony ze swojej jazdy i tyle 🙂 Jak poczuję głód wiedzy to przy następnej wizycie w Zwardoniu się znowu przeszkolę, a jak nie to pozostanie wypicie piwa z Adamem. Zresztą czuję, że wiele więcej na krawędziach to szeroka narta nie wyciśnie i powoli dojrzewam do myśli, że może jednak trzeba byłoby się przymierzyć do 70mm.

Pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...trzy tygodnie, trzy długie tygodnie rozmyślań. Zawracania tyłka, ducha winnym osobom. Rozmów i wywiadów z pozbywającymi się sprzętu. Analizowania testów i wyciągania sedna, z często przeciwstawnych opinii. Ataków instruktora (przepraszam brachu). Dzielenia aspektów na czynniki pierwsze. Zastanawianie gdzie jestem, gdzie mogę być. Czy okoliczności w ogóle pozwolą dojść dalej...wszystko nie aby wybrać "najlepsze", ale aby wybrać optymalne na ten i najbliższy czas. By pogodzić obawy i pragnienia. 

Wyważyłem wszystko co mogłem i choć wyboru nie będę pewny do pierwszego zjazdu, to przynajmniej podjąłem decyzję i już głowa lżejsza ;). Teraz tylko schowajcie Putina do pancernej szafy i niech wróci normalność. 

984025298_20220328_2122011.thumb.jpg.4c83981a93777feea82f69230c869cfd.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .Beata. napisał:

o rany…fakt, to może ja cofnę to cieszenie się, co? i te gratulacje nieszczęsne dla instruktora też 

Beata sam nie wiem co sadzić, może ma nas dosyć? Jak się zastanowić, to mnie miałby prawo, bo ostatnio mu krwi napsułem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gabrik napisał:

...trzy tygodnie, trzy długie tygodnie rozmyślań. Zawracania tyłka, ducha winnym osobom. Rozmów i wywiadów z pozbywającymi się sprzętu. Analizowania testów i wyciągania sedna, z często przeciwstawnych opinii. Ataków instruktora (przepraszam brachu). Dzielenia aspektów na czynniki pierwsze. Zastanawianie gdzie jestem, gdzie mogę być. Czy okoliczności w ogóle pozwolą dojść dalej...wszystko nie aby wybrać "najlepsze", ale aby wybrać optymalne na ten i najbliższy czas. By pogodzić obawy i pragnienia. 

Wyważyłem wszystko co mogłem i choć wyboru nie będę pewny do pierwszego zjazdu, to przynajmniej podjąłem decyzję i już głowa lżejsza ;). Teraz tylko schowajcie Putina do pancernej szafy i niech wróci normalność. 

984025298_20220328_2122011.thumb.jpg.4c83981a93777feea82f69230c869cfd.jpg

Sztekle? Jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gabrik napisał:

...trzy tygodnie, trzy długie tygodnie rozmyślań. Zawracania tyłka, ducha winnym osobom. Rozmów i wywiadów z pozbywającymi się sprzętu. Analizowania testów i wyciągania sedna, z często przeciwstawnych opinii. Ataków instruktora (przepraszam brachu). Dzielenia aspektów na czynniki pierwsze. Zastanawianie gdzie jestem, gdzie mogę być. Czy okoliczności w ogóle pozwolą dojść dalej...wszystko nie aby wybrać "najlepsze", ale aby wybrać optymalne na ten i najbliższy czas. By pogodzić obawy i pragnienia. 

Wyważyłem wszystko co mogłem i choć wyboru nie będę pewny do pierwszego zjazdu, to przynajmniej podjąłem decyzję i już głowa lżejsza ;). Teraz tylko schowajcie Putina do pancernej szafy i niech wróci normalność. 

984025298_20220328_2122011.thumb.jpg.4c83981a93777feea82f69230c869cfd.jpg

piękne - teraz tylko uważać aby nie buchnęli ze stojaka pod knajpą

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

Jan, nabijasz się, czy jest coś na rzeczy?

Piłeś nie jedź… bo nart brak.

Piękny to jest… dywan.

Teraz możemy spotkać się na stoeckli Reunion, ja przywiozę sl. Jaki rocznik?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziwny opis. Narta nie trzyma parametrów FIS a opisywana jako sportowa do zawodów. Jeszcze ten nachalny napis WORLDCUP...

Zdjęcie z opisu testowego sprawia wrażenie jakby ściank a boczna była wyprowadzona skorupowo natomiast na zdjęciu gabrikowym widać ładną linię górnej krawędzi, na łączeniu w wierzchem. Może to tylko złudzenie a może Gabrik kupiłeś jakąś super wersję?

Niefajny taki marketing, choć projekt, sam w sobie, bardzo ładny.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dziwny opis. Narta nie trzyma parametrów FIS a opisywana jako sportowa do zawodów. Jeszcze ten nachalny napis WORLDCUP...

Zdjęcie z opisu testowego sprawia wrażenie jakby ściank a boczna była wyprowadzona skorupowo natomiast na zdjęciu gabrikowym widać ładną linię górnej krawędzi, na łączeniu w wierzchem. Może to tylko złudzenie a może Gabrik kupiłeś jakąś super wersję?

Niefajny taki marketing, choć projekt, sam w sobie, bardzo ładny.

Pozdro

Tu się robią całkiem ciekawe rzeczy - Mitek wiesz jak jeżdżę więc myślę że moja ocena tych nart będzie w miarę wiarygodna. Tak się składa że Artur - instruktor PZN (niestety nie miałeś okazji poznać - a szkoda bo myślę że to bardzo pokrewna twojemu "duchowi narciarskiemu" osoba) dysponuje dokładnie tymi samymi nartami na których miałem przyjemność troszkę pojeździć, niestety w rozmiarze dla mnie za krótkim bo jedynie 175 ale mogłem porównać z docelowym modelem Pawła - czyli Kastle GS RX 175 (także za krótkie) - zanim Paweł pomyślał to już mu je na stok przywlekłem a wcześniej jeździłem, szkoda że nie myślałem (moja wina) o stoeckli bo też były w dyspozycji i te dwie deski mogłem zestawić z X9 181 - nie ma różnicy to tylko kwestia adaptacji - każda jest fajna ale x9 fajniejsza😀 Teraz można włączyć marketingowy bełkot o "wybaczaniu błędów, konstrukcji WC, systemach tłumienia drgań, trzymania krawędzi i tym podobnych pierdołach". Paweł kupił bardzo dobrą nartę i jednocześnie zdecydowanie odciął się od "bo słaba narta". teraz już wszystko jest w jego "nogach" a może w głowie???.   

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Dziwny opis. Narta nie trzyma parametrów FIS a opisywana jako sportowa do zawodów. Jeszcze ten nachalny napis WORLDCUP...

Zdjęcie z opisu testowego sprawia wrażenie jakby ściank a boczna była wyprowadzona skorupowo natomiast na zdjęciu gabrikowym widać ładną linię górnej krawędzi, na łączeniu w wierzchem. Może to tylko złudzenie a może Gabrik kupiłeś jakąś super wersję?

Niefajny taki marketing, choć projekt, sam w sobie, bardzo ładny.

Pozdro

Mitek wiesz lepiej niż ja, że opisy producenckie, nawet jeśli w dużej części prawdziwe, są jednak papką z prawdy i marketingowego czarowania. 

Co do samej narty...w głowie miałem, że to bardzo droga firma i nigdy nie brałem pod uwagę jej produktów. Cały czas głównym wyborem był Atomic X9 i miesiąc temu byłem z kasą na Ursynowie aby nabyć. Niestety narty okazały się być mocno zszargane i rozczarowany wróciłem z niczym. W wielu innych oglądanych laminat na rantach zwyczajnie odpadał. Moje Atomici XTi wyglądały o niebo lepiej i solidniej. Uznałem, że firma zaczęła pierniczyć wyrób...

Dodatkowo wpadły mi w ręce Kastle i te deski były optycznie i wagowo jakieś takie solidnie wykonane.  Pewien człowiek w rozmowie użył sformułowania "...Atomic a Kastle? To jakby porównać Skodę do Porsche..." Uznałem, że coś jest na rzeczy na etapie produkcji w tych największych molochach.

Teraz mam te Lasery i prócz tego, że narta jest super poszanowana, to widać, że jest solidnie wykonana. Jedyne czego się obawiam, to czy jej podołam, bo rzeczywiście zbyt dużo jest o niej w sieci superlatyw aby były zmową marketingową.

EDIT - pisałem, nie czytawszy wpisu Adama.

Edytowane przez Gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...