Jump to content

Gabrik

Members
 • Posts

  1,838
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by Gabrik

 1. Można pomóc. https://zrzutka.pl/hzgjkj?fbclid=IwAR0BVrVQMhUon06CFddyzOuH31Ngnj9iX0xLxn8D5iEOGkTQZZ36KrXh0Rs
 2. Z uwagi na zapytania informuję - Nieaktualne @Marxx74x Jak mógłbym odebrać jako złośliwość post wypełniony tylko merytoryką? Przepraszam, że z opóźnieniem, ale dopiero dziś przeczytałem.
 3. Myślałem o Białce, ale temat padł, kolega przepustki nie otrzymał.
 4. ..z okolic Warszawy na jutro, jednodniowy wypad wcześnie rano i wieczorem powrót. (Ewentualnie ktoś z linii Grójec, Radom, Kielce)
 5. Dobry wieczór. Jak w tytule, Salomon S/RACE 12 GS, wiązania X12, narta z sezonu 22/23. Długość 180 cm, stan bardzo dobry +. Super deski, ja muszę jeszcze do takich "dorosnąć". Preferuje odbiór osobisty, ale jak będzie trzeba zorganizuję wysyłkę . 2250 zł - do środy wystawiam tylko na forum. P.S. Z forumowiczem możliwa zamiana na nartę 170 cm, R 14-15
 6. Uspokoję Cię lub zasmucę, ale "nie popłakałem się" przez Twoje epitety, ale też nie zniżę się do Twojego poziomu. Nie rozumiesz o czym piszę, tak bywa. Z forum się wyloguję nie dlatego, że sprawi Ci to radość, zwyczajnie z szacunku do pozostałych forumowiczów by nie czytali z mojego powodu tak wątpliwie górnolotnych postów, jak zacytowany. Nie żegnam, bo różnie w życiu bywa i nie sil się na ripostę i tak nie przeczytam.
 7. Nie obrażę Nikogo, kto realnie siedzi w polskim sporcie lub go świadomie śledzi. A skoro nie widzisz, że w blisko 40mln społeczeństwie sport lub dokładnie kultura fizyczna leży i kwiczy, może w innych krajach żyjemy?
 8. Adam odpowiem Ci czy pociągnę myśl.... A) Konferencja trenerów, lekko 250 słuchaczy,wszyscy głodni wiedzy i zagraniczni wykładowcy z górnej półki. Dzień 1 frekwencja 100%. Dzień 2, 1/5 nieobecna, 1/3 pozostałych jeszcze nastukana i półprzytomna. B) Pewien system szkolenia w dyscyplinie X, wprowadzany jako autorski i polski. Coś jednemu z trenerów w nim nie pasuje, za dużo luk i niedomówień. Wraca po szkoleniu do domu i szuka, drąży (taki już "porypany" osobnik). Po tygodniu dociekań - część taktyczna i filozofia, jednego z amerykańskich trenerów z przed 5 lat, opakowana w części metodycznej hiszpańskim podejściem z początku lat 90tych....a świat jedzie dalej. C) Nieduże polskie miasto i światowy potentat w swojej branży. Otwarty zakład produkcyjny, ludzie mają pracę. Potentat wpada na pomysł sprawdzenia jakości....z 5 zakładów w różnych krajach, każdy wystawia po 4 szt złożonego produktu do "zawodów". Produkt z polskiego zakładu biję wszystkie wyraźnie jakością wykonania. Potentat postanawia rozbudować polski zakład, połączyć kolejowo na swój koszt kilka miast i....aby przekonać dodatkowo włodarzy.....chce wybudować stadion i utrzymywać zespół na poziomie 1 ligi (niech sobie publika chodzi na mecze, ma rozrywkę i swoich bohaterów). Wszystko idzie świetnie, wszyscy są na tak (20 000 nowych miejsc pracy). Pada jednak warunek potentata, raz na 6 miesięcy przyleci ekipa z centrali aby zrobić audyt. I nagle kategoryczne veto władz miasta....zakładu już nie ma, działa za naszą wschodnią granicą. I na koniec Adaś zerknij na cały nasz sport pod kątem byłych gwiazd sportu i ich wykorzystania w danej dyscyplinie. Na zachodzie szkolą kadry, wspólnie się rozwijając. U nas Mistrz Polski uczy jakiegoś Gabrika jak GSa pojechać. Koniec
 9. My nie wiem, ale Ja...powinni być zadowoleni obaj/obie/oboje, ponieważ wówczas jest wyraźny sygnał, iż użyto odpowiednich metod/środków. Jeśli o zadowolenie li tylko instruktora chodzi, to niech sobie nartki nowe kupi czy na Bora Bora po sezonie wypocznie.
 10. Niech drą łacha ile im sił starcza 😀, w nie moim stylu, ale w dupie, to mam.
 11. Bardzo fajne poczucie humoru 😀, ja także mam dystans i raczej nawiązuje do sformułowań ogólnie przyjętych. Chodziło zatem o oddanie, iż nie przeszkadzają mi narty. A, że Shiffrin jak ryba w wodzie, a ja jak Pudzian w tańcu z gwiazdami, toż to oczywista oczywistość, cytując klasyka
 12. Mitek doigrasz się i kiedyś rozbiję Ci butelkę po namysłowskim, na Twoim czole 😀 ....Nie napisałem o TK czy polskich instruktorach, tylko o sytuacji. TK filmy były pierwszymi odkąd się zainteresowałem nartami i do dziś zobaczyłem wszystkie. Na jednym ze Snow Expo nawet sobie porozmawiałem z TK, ma dar opowiadania i lubię go słuchać. Natomiast patrząc na Azję czy zachód mamy tego typu rzeczy minimalny ułamek.
 13. Temat wart merytorycznej dyskusji. Chętnie poczytam. Fajnie jakby trenerzy i instruktorzy się uaktywnili.
 14. Pisałem, a Andrzej opublikował. Skoro mam świetną nartę (nie bójmy się tego określenia 😉 ) R17, to może jest dobrym pomysłem zawadzić sobie SL. Te od Stara już kończą żywot, krawędź ze ślizgu wyszła
 15. @eliorlan ja lubię rozprawiać nad nartowaniem 🙂 . Nad długością nart... spór długie-krótkie na tyle odznaczył się w mej głowie, że odczuwam pewien negatywny odruch do nart SL (nie potrafię tego racjonalnie wytlumaczyć). W grudniu temat znów mocniej powrócił, gdyż pomagałem w zakupie nart dla 2 znajomych kobiet. Niestety jak to w polskiej przestrzeni okołosportowej, raczej bliżej dna i wodorostów aniżeli błękitnego nieba z materiałów wyjaśniających temat. Pogrzebałem na zachodnich stronach i jako wyjściową przyjmują raczej długość nos/brwi. Potem następuje kilka dodatkowych wskazań jak typ narty, rodzaj terenu, wagi narciarza itp. (Ja to aż się dzisiaj zmierzę, bo już dawno nie sprawdzałem czy nadal mam 175 czy może już się kurczę). Biorąc pod uwagę mój poziom i pamiętając, że jazda nie tyczyła jazdy ciętym skrętem, bardzo dobry obraz pozostał mi po MXach 172. Ostatnio gdy już trochę coś tam z tymi krawędziami zaczyna się dziać, X9 167, także czułem się ok. Na swoich laserach też czuję się pewnie Czy to na tyczkach czy normalnie na stoku. Jednak aby w pełni świadomie wybrać sobie nartę i jej długość...potrzebuję jeszcze czasu na poprawę techniki. Choć przyjęcie 170 jako wymiaru około którego powinienem szukać jest raczej właściwe.
 16. @Kubis to jest jakieś opracowanie dla PSIA "The Key Skill of Advanced Skiing - Entering a turn in a relatively narrow stance (hip width or closer)". Zatem tłumaczenie chyba możemy uznać za poprawne. Co do Twojego tłumaczenia (ja nie mam tej pozycji książkowej w żadnej formie w posiadaniu) "W oryginale pisze, że używanie węższego rozstawu niż cytowany przeze mnie wcześniej może wpłynąć na możliwość poprawnej i niezależnej pracy nóg. Szerszy (niewiele) rozstaw jest również OK - przesadnie szeroki prowadzi do zaburzenia bocznego (lateral) balansu ciała poprzez obciążanie nogą wewnętrzną." Jest to zgodne z uwagami od trenerów, jak i moimi kłopotami i nie ma to nic wspólnego z tym, że aspiruję do LeMastera. Zwyczajnie splot okoliczności, że moje poszukiwania znalazły potwierdzenie w jego słowach, gdy dość przypadkowo odnalazłem jego tekst u siebie na kompie w folderze "narty doskonalenie". Na ten moment, co też pisałem wcześniej, pozostało mi jeździć z pilnowaniem tego aspektu i efekty przyjdą.
 17. Szymek, ja nie dyskutuje z wnioskami kolegi, które są niezgodne z moimi doświadczeniami. Pamiętam tylko, że ważył mało (sprawdziłem 53kg) a to już parametr istotny, z punktu tematu sztywności poszczególnych modeli. Choć według mnie bardziej na etapie wchodzenia w cięty skręt.
 18. Mitek możemy podrwić. Żałuję jednak, iż nie ma na forum @PSmok, bo inaczej by wyglądała rozmowa o tych zagadnieniach.
×
×
 • Create New...