Jump to content

Gabrik

Members
 • Posts

  702
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Gabrik

 1. Trzymajmy się kolejności (metodyki), a dane nam będzie....Tu było wiele dyskusji i negacji inicjacji wewn. itp. Zwał jak zwał, wszyscy tytani narciarstwa "free skiing" i zapewne nie tylko, wykonują przekrawędziowanie w końcówce skrętu czyli na nodze wewn. która staje się zewnętrzną kolejnego skrętu. Czasami jak złapią super flow, robią to wręcz w powietrzu. HH nazywa to wprost zginaniem nogi zewnętrznej w celu "zdjęcia" z niej ciężaru....ale zostawmy to wszystko, zaufajmy Duchowi i do wszystkiego dojdziemy i będziemy czynić podświadomie. Inaczej to łamiemy sobie jako początkujący głowę sporami jeżdżących długo (ciut lepiej czy ciut słabiej) i mamy tylko większy galimatias pod kaskiem, bo zastanawiamy się finalnie za dużo co i gdzie wykonać i kto do jasnej Anielki ma rację.
 2. Przepraszam, to Veteran czy Andrzej?
 3. Dany, podaj z grubsza przez które miasta jechaliście.
 4. Bruner, to wymienią bez problemu, ewidentnie te krawędzie są różnej szerokości. Nie widzę innej opcji.
 5. Ciekawe czy nie zwalą winy na zły serwis
 6. Jeżeli za 8 dni będę wyglądał na stoku jak Pan od 1:45 ogłoszę triumf "Ducha" nad materią...
 7. A może ten Pan ma rację w tym co mówi? Pytam poważnie. Zbieżne w założeniu z poglądami jednego z dość znanych demonstratoro-instruktorów zagranicznych...
 8. Według mnie jesteśmy obecnie na początku bardzo nieciekawych czasów. To jest początek długich i bolesnych przemian społeczno-ustrojowych na ziemi. Ciężko może jeszcze uwierzyć, ale obawiam się, że świat jaki mamy w głowach (2,4 czy 6 lat w tył) przestał istnieć i odchodzi na karty historii. Będą olbrzymie tarcia religii, kultur, interesów mocarstwowych. Nigdy nie byłem jak żyję tak niepokojąco nastawiony do przyszłości jak obecnie.
 9. Na Kotelnicy - K2, Head, Nordica, Volkl. Znów nie będę ale może w innym terminie się w tym sezonie uda pierwszy raz na takie testy wpaść (tak z ciekawości).
 10. Kris, jakbyś jeszcze planował takie strzały dawaj znać. W tym terminie akurat nie mogę.
 11. Tu jest wszystko czyli górka, pieniądze...tylko pogody odpowiedniej brak.
 12. Świetny temat! A co do filmiku Adama " co Ci się tak nogi rozjeżdżają?" Myślałem, że pęknę ze śmiechu...to także mój podstawowy błąd obecnie🤣🤣🤣
 13. Nikon, tylko proszę nie Ty. Już od dawna o tym można poczytać/posłuchać, tylko jacyś pseudo profi negowali tego typu zabiegi, zapewne nawet nigdy nie sprawdziwszy jak to działa.
 14. Śpiochu nie wiem ile masz lat....ja mam 51. Może to głupie ale jak słyszę, że np. UE i "mogę granice przekraczać bez kontroli" itp, itd. a w rozmowie o np. o najeździe Rosjan na Polskę ta sama osoba odpowiada "wyjadę do Hiszpanii" ...nie rozumiem, ale fakt mi ocz\y robią się mokre gdy słucham mazurka podczas zawodów sportowych. Mam chrześniaka, z rodzicami wyjechał do Australii (10 lat wstecz) i wrócił do Polski, nie pasowało mu, źle się czuł. "Uciekać" można, ale może jako młodzi próbujcie zmieniać ten kraj na lepszy (choć ogólna sytuacja na świecie nie sprzyja).
 15. Mitek wiadomo śnieg podstawa, ale boję się mgły, słabej widoczności itp., wiesz takiej zimy w ponurym wydaniu.
 16. Brawo Wy !!! Co do pogody, to ja jedynie obawiam się braku słonecznych dni w moim terminie. Według prognoz od 7 ma padać śnieg.
 17. Iski, samoróba? Grimson trzymasz barierkę, a nogi "odjeżdżają" na boki
 18. Ja już upolowałem sobie trasę do nauki i doskonalenia. Nie ma kanapy, wiec zakładam, że powinna być luźna. Obym się tylko nie skitrał... Choć z bliższej perspektywy wygląda perfekcyjnie jeśli chodzi o nachylenie.
 19. Wstaw jakiś filmik jak będziesz zapitalał
 20. Ktoś z forum planuje CG lub Zieleniec w 3 Króli?
 21. Ok, policzyłem. U nas na 1000 mieszkańców mamy wynik zachorowalności 0,6. Portugalia 0.28. Czyli jednak te szczepionki coś dają (zostawiając na boku procent fałszywych wyników testów itp.)
 22. Obawiam się, że w tym wszystkim pojęcie "skuteczne" zostało bardzo rozmyte. Pomijając podawane wartości % skuteczności, które dla mnie są zupełnie nieprecyzyjne. Przykład - ostatnio w pracy u mnie zachorowały na C19 4 osoby. Wiek orientacyjny 25 (szczepiony), 63 (szczepiony), 46 (nieszczepiony) i 40 (nieszczepiony). 25 łagodnie, 63 łagodnie ale bardziej grypo podobnie, 46 łagodnie, grypopodobnie, 40 grypopodobnie ale z większymi bólami kostno/mięśniowymi. I jak określić tę skuteczność? Jedni i drudzy zachorowali. Obstawianie jakby zaszczepieni przechodzili gdyby nie przyjęli szczepionki, jest tylko zgadywaniem. Teraz krzyczą, że na ten nowy wariant, obecne szczepionki mogą być nieskuteczne. Reasumując wszystko jest bardzo płynne i mało precyzyjne. Dodatkowo jeśli faktycznie Portugalia ma wyszczepienie na takim poziomie i jednocześnie wprowadza takie obostrzenia, to możemy chyba przyjąć, że szczepionki skuteczne nie są? To oczywiście jest argument dla antyszczepionkowców, bo po co się było poddać szczepieniu skoro i tak dupa (a dodatkowo jak jest wśród nie tylko tej społeczności, "szlak wie co mi wszczepią)? W krótkim zdaniu znów jesteśmy w czarnej D. Swoją drogą aż poszukam jak w Portugalii wyglądają statystyki zachorowań i zgonów.
×
×
 • Create New...