Skocz do zawartości

"Narciarz" z przebiegiem 48 godzin


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł tu nie ma co się p.......ić. Trzeba jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć......

Tak Adam, z tą, z X9 czy inną wykonaną z porządnym rdzeniem, muszę się zmierzyć na nogach. Jak mi pokażą słabości, to będziemy nad nimi pracować, a nie zmieniać narty na piankowe, łatwe paździerze. Najgorszy, bo początkowy okres dałem radę na XTi, to teraz też dam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gabrik napisał:

Tak Adam, z tą, z X9 czy inną wykonaną z porządnym rdzeniem, muszę się zmierzyć na nogach. Jak mi pokażą słabości, to będziemy nad nimi pracować, a nie zmieniać narty na piankowe, łatwe paździerze. Najgorszy, bo początkowy okres dałem radę na XTi, to teraz też dam!

Pozwolę sobie zacytować @Chertan który opisał te nartę w innym wątku tak 

"Miałem okazję pojeździć kilka godzin na GS Stockli 180 cm Damiana, przesiadka była z Stockli SX 184 cm, więc w sumie przeskok nie był gigantyczny. GS nieco sztywniejszy i pewniejszy, chociaż obie narty zapewniały świetną stabilność. Natomiast wbrew oczekiwaniom wejście na krawędź nieco szybsze w GS i wcale nie wymagała dużej prędkości do wycinania łuków. Całkiem dobrze też można było zagęszczać skręty cięte, a do szuranka wręcz kapitalna. Powiedziałbym, że przyjazna narta również do nauki. "

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikoski napisał:

Pozwolę sobie zacytować @Chertan który opisał te nartę w innym wątku tak 

"Miałem okazję pojeździć kilka godzin na GS Stockli 180 cm Damiana, przesiadka była z Stockli SX 184 cm, więc w sumie przeskok nie był gigantyczny. GS nieco sztywniejszy i pewniejszy, chociaż obie narty zapewniały świetną stabilność. Natomiast wbrew oczekiwaniom wejście na krawędź nieco szybsze w GS i wcale nie wymagała dużej prędkości do wycinania łuków. Całkiem dobrze też można było zagęszczać skręty cięte, a do szuranka wręcz kapitalna. Powiedziałbym, że przyjazna narta również do nauki. "

I tego się trzymajmy, najwyżej nauka będzie nieco bardziej bolesna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Tu się robią całkiem ciekawe rzeczy - Mitek wiesz jak jeżdżę więc myślę że moja ocena tych nart będzie w miarę wiarygodna. Tak się składa że Artur - instruktor PZN (niestety nie miałeś okazji poznać - a szkoda bo myślę że to bardzo pokrewna twojemu "duchowi narciarskiemu" osoba) dysponuje dokładnie tymi samymi nartami na których miałem przyjemność troszkę pojeździć, niestety w rozmiarze dla mnie za krótkim bo jedynie 175 ale mogłem porównać z docelowym modelem Pawła - czyli Kastle GS RX 175 (także za krótkie) - zanim Paweł pomyślał to już mu je na stok przywlekłem a wcześniej jeździłem, szkoda że nie myślałem (moja wina) o stoeckli bo też były w dyspozycji i te dwie deski mogłem zestawić z X9 181 - nie ma różnicy to tylko kwestia adaptacji - każda jest fajna ale x9 fajniejsza😀 Teraz można włączyć marketingowy bełkot o "wybaczaniu błędów, konstrukcji WC, systemach tłumienia drgań, trzymania krawędzi i tym podobnych pierdołach". Paweł kupił bardzo dobrą nartę i jednocześnie zdecydowanie odciął się od "bo słaba narta". teraz już wszystko jest w jego "nogach" a może w głowie???.   

Marboru na nich kręci ładne luki na sztruksie we Włoszech, nie mylić z we włosach, bo w nich tylko wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za zdjęcie ścianki bocznej, idealnie byłoby przy dziobach i piętkach bo czasami kończą wcześniej i to błąd, który zniszczył nowe X9. Dzięki Gabrik.

A poza tym Panowie czytacie to co piszę czy to co chcecie przeczytać?? Nigdzie nie pisałem nic o samej narcie - tylko o niespójnym marketingu - więc nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest wspaniała. Narta jak narta... jak pokazał Gabrik na zdjęciu, porządna narta, i tyle.

Bardzo mnie interesuje również to jak odpowiednie rodzaje drewna przekładają się na właściwości narty - proszę o komentarz a nie kopiuj wklejki.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dzięki za zdjęcie ścianki bocznej, idealnie byłoby przy dziobach i piętkach bo czasami kończą wcześniej i to błąd, który zniszczył nowe X9. Dzięki Gabrik.

A poza tym Panowie czytacie to co piszę czy to co chcecie przeczytać?? Nigdzie nie pisałem nic o samej narcie - tylko o niespójnym marketingu - więc nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest wspaniała. Narta jak narta... jak pokazał Gabrik na zdjęciu, porządna narta, i tyle.

Bardzo mnie interesuje również to jak odpowiednie rodzaje drewna przekładają się na właściwości narty - proszę o komentarz a nie kopiuj wklejki.

Pozdro

Jeździłeś na czystej topoli vs czystym jesionie? Czy teoretyzujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dzięki za zdjęcie ścianki bocznej, idealnie byłoby przy dziobach i piętkach bo czasami kończą wcześniej i to błąd, który zniszczył nowe X9. Dzięki Gabrik.

A poza tym Panowie czytacie to co piszę czy to co chcecie przeczytać?? Nigdzie nie pisałem nic o samej narcie - tylko o niespójnym marketingu - więc nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest wspaniała. Narta jak narta... jak pokazał Gabrik na zdjęciu, porządna narta, i tyle.

Bardzo mnie interesuje również to jak odpowiednie rodzaje drewna przekładają się na właściwości narty - proszę o komentarz a nie kopiuj wklejki.

Pozdro

20220329_213406.thumb.jpg.02a2d275f9dbe45676d74df478990075.jpg

20220329_213419.thumb.jpg.47644011f7634485f445b0160e6f73bd.jpg

to białe Mitek sie kończy i jest coś czarnego

20220329_213637.thumb.jpg.17f47b4e0589748dc81dc95fb29670af.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dzięki za zdjęcie ścianki bocznej, idealnie byłoby przy dziobach i piętkach bo czasami kończą wcześniej i to błąd, który zniszczył nowe X9. Dzięki Gabrik.

A poza tym Panowie czytacie to co piszę czy to co chcecie przeczytać?? Nigdzie nie pisałem nic o samej narcie - tylko o niespójnym marketingu - więc nie trzeba mi tłumaczyć jaka jest wspaniała. Narta jak narta... jak pokazał Gabrik na zdjęciu, porządna narta, i tyle.

Bardzo mnie interesuje również to jak odpowiednie rodzaje drewna przekładają się na właściwości narty - proszę o komentarz a nie kopiuj wklejki.

Pozdro

Jeździłeś na czystej topoli vs czystym jesionie? Czy teoretyzujesz?

ps tu Zibi coś rozkminil 

https://www.skiforum.pl/topic/27551-drewno-w-nartach/page/4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gabrik napisał:

20220329_213406.thumb.jpg.02a2d275f9dbe45676d74df478990075.jpg

20220329_213419.thumb.jpg.47644011f7634485f445b0160e6f73bd.jpg

to białe Mitek sie kończy i jest coś czarnego

20220329_213637.thumb.jpg.17f47b4e0589748dc81dc95fb29670af.jpg

Cześć

Spoko widzę wszystko i o takie zdjęcia chodziło - dzięki. Bardzo rasowe wykończenie i solidna konstrukcja. Dzięki. Tak jak pisałem - bo być może nadal nie jest to dostatecznie zrozumiałe - w Twoich nartach widać było to wykończenie a na zdjęciach zlinkowanych nie i stąd było pytanie czy może masz jakąś inną wersję czy to tylko przekłamanie zdjęcia. Rozumiem, że narta wyszła w jednej wersji - takiej jak Twoja, zresztą inna opcja byłaby trochę bez sensu chyba, że na zdjęciu jest inny rocznik ale - jak rozumiem - tak nie jest.

Pozdrowienia serdeczne

PS

 To nie guma.

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gabrik napisał:

Tak Adam, z tą, z X9 czy inną wykonaną z porządnym rdzeniem, muszę się zmierzyć na nogach. Jak mi pokażą słabości, to będziemy nad nimi pracować, a nie zmieniać narty na piankowe, łatwe paździerze. Najgorszy, bo początkowy okres dałem radę na XTi, to teraz też dam!

Te Gs sztekla 175 jedzie jak typowa hybryda. Z Gs nie ma raczej nic wspólnego oprócz napisu na piętkach. W długim i tak będzie szukać skrętu. Masz co masz i jeździć musisz. Choć ja doleje oliwy do ognia i uwazam ze mogłeś kupić x9 🙂 a dolewając benzyny jeszcze - g9 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 23:13, Gabrik napisał:

Beata sam nie wiem co sadzić, może ma nas dosyć? Jak się zastanowić, to mnie miałby prawo, bo ostatnio mu krwi napsułem 

Nie jesteś jedyny, też swoje trzy grosze dołożyłam… może nie jest tak źle, skoro, sam wiesz kto, się odezwał. To co, ZW przy pierwszej okazji? 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruner79 napisał:

Te Gs sztekla 175 jedzie jak typowa hybryda. Z Gs nie ma raczej nic wspólnego oprócz napisu na piętkach. W długim i tak będzie szukać skrętu. Masz co masz i jeździć musisz. Choć ja doleje oliwy do ognia i uwazam ze mogłeś kupić x9 🙂 a dolewając benzyny jeszcze - g9 🙂

I dlatego się zdecydowałem. Napisy GS i inne na mnie nie działaja 😀. Np. Salomon S Race PRO też ma taki. 

GS  z r 25 czy 30 można tanio zakupić, ale to narta nie dla mnie. Na takie typu 180cm i r 19 być może przyjdzie czas. Teraz musimy o moich nartach patrzeć przez pryzmat uczy się, a nie jeździ.

Choć oczywiście nie będę udawał, że nie udało Ci się skutecznie tego koktajlu Mołotowa pierdyknąć 🙂. Zawsze człowiek ma obawy czy wybrał optymalnie, a im mniejsze doświadczenie, tym dylemat głębszy. No ale ślub brałem tylko raz w życiu i nie z nartami 😉

Edytowane przez Gabrik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

I dlatego się zdecydowałem. Napisy GS i inne na mnie nie działaja 😀. Np. Salomon S Race PRO też ma taki. 

GS  z r 25 czy 30 można tanio zakupić, ale to narta nie dla mnie. Na takie typu 180cm i r 19 być może przyjdzie czas. Teraz musimy o moich nartach patrzeć przez pryzmat uczy się, a nie jeździ.

Choć oczywiście nie będę udawał, że nie udało Ci się skutecznie tego koktajlu Mołotowa pierdyknąć 🙂. Zawsze człowiek ma obawy czy wybrał optymalnie, a im mniejsze doświadczenie, tym dylemat głębszy. No ale ślub brałem tylko raz w życiu i nie z nartami 😉

Cześć

Przestań, po prostu przestań. Co to znaczy - wybrał optymalnie???

Do tego okłamujesz sam siebie. Przytaczasz literki z opisów i nazwy modeli w każdym poście. Operujesz nazwami i skrótami nazw nart, których w życiu nie widziałem ani nie słyszałem i Ty piszesz, że literki na Ciebie nie działają? Stary bez obłudy. Jesteś miłośnikiem i wyznawcą literek właśnie. Od wielu postów staram się sprowadzić Cię na drogę jazdy ale się nie dajesz. A byłby z Ciebie pewnie super kompan jakby nie ta dewiacja.

"Kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć" - Jeżeli ktoś uważa, że ta rada dotycząca wyboru/doboru jest zła to... nie należy z nim rozmawiać o narciarstwie w ogóle.

Jeżdżę na nartach naprawdę długo i nigdy nie miałem takiego problemu, nigdy nawet nie zakiełkował. Może dlatego, że pierwsze zjazdy były na nartach przywiązywanych do butów rzemieniami, później lite drewno pomalowane czerwoną farbką i Kadra 2 a później... wiele wiele innych ale zawsze jeździło się na takich jakie były i .... koniec.

Ta paranoja dotycząca wyboru/doboru to wymysł ostatnich 15, może 20 lat i raczej już epoki "carvingu" oraz związanych z jej wejściem koncepcyjnych błędów związanych ze szkoleniem, celowego otumaniania przez marketingowców gawiedzi mającego w podłożu całkowicie błędne koncepcje tego czym jest narciarstwo amatorskie i jak powinna wyglądać dobra jazda.

Dobrze byłoby to w końcu zrozumieć.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gabrik napisał:

I dlatego się zdecydowałem. Napisy GS i inne na mnie nie działaja 😀. Np. Salomon S Race PRO też ma taki. 

GS  z r 25 czy 30 można tanio zakupić, ale to narta nie dla mnie. Na takie typu 180cm i r 19 być może przyjdzie czas. Teraz musimy o moich nartach patrzeć przez pryzmat uczy się, a nie jeździ.

Choć oczywiście nie będę udawał, że nie udało Ci się skutecznie tego koktajlu Mołotowa pierdyknąć 🙂. Zawsze człowiek ma obawy czy wybrał optymalnie, a im mniejsze doświadczenie, tym dylemat głębszy. No ale ślub brałem tylko raz w życiu i nie z nartami 😉

Daleko od 180 cm i 19 m nie jesteś 

Długość - 175 cm

Taliowanie - 118/68/97

Promień skrętu - 17,1 m

Wiązanie - Salomon SP12 Ti 

to tak aby liczb trochę dorzucić, a Mitek racje ma - to jest najlepsza narta na świecie, bo twoja, jak zona;-) choć niektórzy myślą, ze a nuz cudze lepsze… nie idź ta droga

 

135E1B75-F517-4E9F-9846-C978BB607E81.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...