Skocz do zawartości

Narty w pandemii


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znam Twoje podejście do tematu zatłoczonych stoków, z reszta sam mam podobne. W tym przypadku liczyłem się z tym, ze może być kiepsko, ale miałem prawie po drodze w trasie wiec postanowiłem wpaść zobaczyć co sie dzieje.

To co zastałem na miejscu, abstrahując od epidemii to było przegięcie pały i jest raczej rzadkim widokiem w tym ośrodku. Godzinna kolejka po karnet, 20-30 min do orczyka, stok ma niecałe 500 m, a na nim masa ludzi.
Ja poszedłem tylko do kibla i pojechałem dalej.
Swoją droga podziwiam samozaparcie tych, którzy zdecydowali się tam jeździć.

Wiesz co ja też wczoraj liczyłem, że to niedziela czas powrotów więc generalnie po 15 ludzie się zwiną i zrobi się pusto na stokach....i zwykle tak jest....więc wczoraj wybralem się z dzieciakami na wieczorną jazdę, celowaliśmy w Skolnity w Wiśle po 17 czyli zaraz po ratrakowaniu....tam nawet w sezonie jest dość pusto...a wczoraj dotarliśmy prawie o 19 taki był korek, w dodatku ludzi tyle, że ledwo znalazłem parking, jak zeszliśmy do kas i zobaczyłem to co się dzieje raz przy bramkach, a dwa ile bym musiał stać do kasy to zebraliśmy i pojechaliśmy na Klepki gdzie było luźniej ale i tak dużo ludzi/ kolejka do kanapy a godzina prawie 20.00.

Moja głupota i naiwność...ale jeszcze tak dużych tłumów o takiej porze w Wiśle na stokach nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...... czyli jednak tradycyjnie trzeba być rano... O 8.30 do kasy bez kolejki i 3 szybkie prosto do bramek. Od 9do 11.30 już 10do 13 min w porywach czekania, a zjazdy poniżej minuty.... ;-). No ale ..... lepsze to niż nic. A Powrót jeszcze bez korków, widząc co sie dzieje w drugą stronę spodziewałem się takiego oblężenia. W sumie chyba rekord, wiekszy niz latem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe na ile to dziennikarska manipulacja....no i skoro wyciągi nie działają to w czym problem czym to się różni od zwykłego spaceru po lesie czy chodzeniu po górach...

Ale znów debilni dziennikarze robią tanią sensację, a politycy i część społeczeństwa temu przyklaskują...

Dziś moja siostra była z siostrzenicą i moimi dziećmi pod wyciągiem pojeździć na sankach...więc Polacy też szturmują nieczynne wyciągi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja siostra była z siostrzenicą i moimi dziećmi pod wyciągiem pojeździć na sankach...więc Polacy też szturmują nieczynne wyciągi ;-)

Nie żebym był upierdliwy - ale robiła to wbrew przepisom - w Polsce zamknięte są stoki - nie wolno ich używać do wędrówek (np. skiturów), samodzielnych zjazdów na nartach czy sankach.

Natomiast zakazy nie obejmują działania wyciągów (talerzyków, orczyków, kanap czy gondol - stąd np. kolej na Kasprowy działa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był upierdliwy - ale robiła to wbrew przepisom - w Polsce zamknięte są stoki - nie wolno ich używać do wędrówek (np. skiturów), samodzielnych zjazdów na nartach czy sankach.

Natomiast zakazy nie obejmują działania wyciągów (talerzyków, orczyków, kanap czy gondol - stąd np. kolej na Kasprowy działa) 

Proszę abyś wskazał ustawową definicję "stok" czy też "stok narciarski". Nie szukaj - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz ze mną 8.01 na 4 - dniówkę i ....masz załatwione

 

Niestety.

Zmienił mi się szef i nie jest jak kiedyś, a urlop oszczędzam na dłuższy wyjazd w kwietniu na moltka i Norwegię w lipcu - mam zamiar kamperem dojechać na Lofoty.

 

Teraz spojrzałem, że 8 to piątek - napisz więcej na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę abyś wskazał ustawową definicję "stok" czy też "stok narciarski". Nie szukaj - nie ma.

 

Nawet nie o to chodzi. Zgodnie z tym ich "rozporządzeniem" niedopuszczalna jest działalność stoków oraz ich obsługi, tak wynika z analizy kodów PKD. No więc stoki nie działają, nie ma obsługi, wypożyczalni, ratrakujących, odśnieżających, etc. Są natomiast osoby prywatne, które poszły na spacer, tylko z nartami na nogach lub sankami. Nie widzę jakiegokolwiek naruszenia przepisów owego "rozporządzenia", gdyż ono odnosi się do podmiotów udostępniających infrastrukturę (stąd kody PKD) a nie do osób fizycznych, uprawiających rekreację. A nikt nie zobowiązywał właścicieli terenów narciarskich do ich grodzenia oraz szczucia psami tych, którzy tam wchodzą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na aktualne wyniki kwalifikacji, nie zdziwiłbym się jakby nagle stali się gorącymi orędownikami ich powtórzenia, „bo oni przecież zawsze byli za równymi traktowaniem”.

 

Mario, ja tego na znak protestu nie oglądałem i nawet nie wiem jakie są wyniki. Ale podejrzewam, że pomimo słabych skoków i tak się dostali. W końcu nie wejść do 50-tki jeśli brakowało 7 Polaków to chyba było niemożliwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, ja tego na znak protestu nie oglądałem i nawet nie wiem jakie są wyniki. Ale podejrzewam, że pomimo słabych skoków i tak się dostali. W końcu nie wejść do 50-tki jeśli brakowało 7 Polaków to chyba było niemożliwe. ;)

Nie będę Cię trzymał w niepewności - najwyżej sklasyfikowany Niemiec był 14  :rolleyes:  też bojkotuję, ale trafiłem na tabelę w necie (szukając info sportowego z innej dziedziny). Będą powtarzać z Polakami, zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Cię trzymał w niepewności - najwyżej sklasyfikowany Niemiec był 14  :rolleyes:  też bojkotuję, ale trafiłem na tabelę w necie (szukając info sportowego z innej dziedziny). Będą powtarzać z Polakami, zobaczycie.

Cześć

1. Wszystko jest na Fis-ski - nie trzeba szukać

2. Tutaj w kwalifikacjach ważne jest kto z kim się spotyka a nie, które zajmie miejsce. Jaki więc jest zestaw par?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...