Skocz do zawartości

Narty w pandemii


yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Z wariacji na temat długiego (o biodrze wiem :( )

To cala gorka? 10 skretow troche malo. Nic sie nie zmienilo, dalej uprawiasz swoj wieloznaczny ulubiolny styl.
Szybkie wyjscie w gore (+), szybkie zejscie w dol (-), zerwanie skretu i jazda w bezruchu do kolejnego plusa. Gdybys wycial jazde w skos stoku z watpliwym lukiem to masz film 1 i 2. Tego nie mozna nazwac dlugim skretem tylko sredniokrotkim przetraconym jazda od lasa do lasa.
Biodro? Nie ma wplywu bo i nie musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To cala gorka? 10 skretow troche malo. Nic sie nie zmienilo, dalej uprawiasz swoj wieloznaczny ulubiolny styl.
Szybkie wyjscie w gore (+), szybkie zejscie w dol (-), zerwanie skretu i jazda w bezruchu do kolejnego plusa. Gdybys wycial jazde w skos stoku z watpliwym lukiem to masz film 1 i 2. Tego nie mozna nazwac dlugim skretem tylko sredniokrotkim przetraconym jazda od lasa do lasa.
Biodro? Nie ma wplywu bo i nie musi.

Cześc

Fredi opisałeś to idealnie. Sekwencja skrętów typu śmigowego przeplatanych jazda w skos stoku. Do tego rzuca się w oczy ciągnięcie ciałem skrętu przy śmigu upierdliwe, tutaj rażące bo zostajesz w tej pozycji w głową jakbyś chciał zerknąć pod górę - dobrze, że Cie nie obraca.

To ja jednak pomyliłem yossa z kimś innym.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty ....w Wolf Creek Kolorado
330 cm śniegu w tym sezonie warunki świetne!
.....ciekną rury w łazience i zlew jest zapchany.
Parę dni wcześniej mróz -17 C zamroził wodę w rurach i chyba popękały.
.... dostaliśmy upgrade na parę dni do większej i wygodniejszej podwójnej kabiny.
...Rankiem korek na dojeździe na stok. Wypadek na drodze..zderzenie czołowe i 2 zabitych na miejscu....
- 4 godziny do uprzątnięcia drogi... zero objazdu
....więc co ?zwiedzić okolice i może połowić ryby w przeręblu? .... tzn podglądać jak inni to robią
.... lokelesi z jedynego otwartego sklepu otwierają moje trzecie poszczepionkowe oko ..... hmmm na światło stroboskopowe
....sz sz sz zaczęliśmy po południu... ciepło i lampa
.... nareszcie jest śnieg.... ale nie ma: tłoku, nie ma Lodge’u, nie ma restauracji, nie ma szkółek
.... znaleźliśmy wreszcie nogi- swoje własne, jeszcze coś tam pamiętają sz sz sz
....ale....buty nie pamiętają nóg.... !!!!! cisną !
....świetny dzień ....
Wysokość nas nie zmogła ....
Tak w przelocie od 0 do 2400 to śpimy całkiem dobrze
Jazda zaczyna się od 3100 do 3600....
Zadyszkę dostaje dopiero jak wsiadam do samochodu wracając do domu....
Przepraszam za odwrócone zdjęcia

Załączone miniatury

  • 6BE728D0-290C-451D-AD5D-35111E827CE7.jpeg
  • B4F3344C-D460-499A-8555-EF13D374A886.jpeg
  • 24FDA9A3-E55C-4A9D-8F1B-D58158B54112.jpeg
  • 3F3A688C-56AE-474C-AF94-704CAB131C0B.jpeg
  • E06E22B8-2C22-45B8-8032-CE54E57FCE40.jpeg
  • 6E98F18E-1BD1-43C6-BDC3-1AF89160FB29.jpeg
  • C515A2B5-EFF9-432F-8D73-7D9E53368288.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerach większość stoków w Wiśle nasnieża i to na max. W sytuacji gdy jutro ostatni dzień a po 17.01 to też nic nie wiadomo, trochę to zastanawiające. Coś wiedzą wiecej? Czy na ryzyk-fizyk?

W sumie prognozowane-6,-7 to ostatnio unikalne temperatury.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy sypią dziś na potęgę. Łącznie z Żarem, gdzie do tej pory były tylko brązowe łąki i potrzeba pewnie tydzień na naśnieżenie...

Nie ogarniam tego :huh:

 

Planowałem jutro Mosorny, ale chyba nadal będzie mróz, a nie uśmiecha mi się jeździć pod "prysznicem"...

No chyba, że to sposób na wyegzekwowanie masek na stoku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerach większość stoków w Wiśle nasnieża i to na max. W sytuacji gdy jutro ostatni dzień a po 17.01 to też nic nie wiadomo, trochę to zastanawiające. Coś wiedzą wiecej? Czy na ryzyk-fizyk?

W sumie prognozowane-6,-7 to ostatnio unikalne temperatury.....

 

Czarna Góra cały czas naśnieża na razie nieczynne A-Fis oraz C-Fis. Wróźbici?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moltaler (+ Ankogel) ogłosił zamknięcie od jutra - popracowali 3 dni. Coś kiepsko widzę sezonówkę TMR. Ciekawe jak to rozwiążą, bo wiosną pisali, że jak się nie otworzą to nikt nie straci.

Ale otwarli.... Szczyrk tez na 1 dzień. Czyli straty nie ma.... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moltaler (+ Ankogel) ogłosił zamknięcie od jutra -  popracowali 3 dni.  Coś kiepsko widzę sezonówkę TMR. Ciekawe jak to rozwiążą, bo wiosną pisali, że jak się nie otworzą to nikt nie straci.

Cześć

Robert, wybacz ale żeby  kupić w tym roku jakąkolwiek sezonówkę trzeba było być absolutnym kosmitą albo mieć po prostu sporo za dużo kasy. W obu przypadkach żalenie się jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem plan pojeździć w kurzej gorze w kurzetniku, po drodze 2h nartowania w sam raz jakiś milion osób wpadło na ten sam plan.
Pierwszy raz odpuściłem w życiu widząc kolejkę do kasy. Na oko z 250 osób. Reżim sanitarny nie istnieje. Na stoku to samo, a duży to on nie jest. Człowiek na człowieku, jedna wielka piaskownica. Jakby tam było z 5 zarażonych na wejściu to na wyjściu będzie 500. Wszyscy się rzucili na ostatni dzień. Ot efekt zamykania

 Cześć

Ja tu piszę od lat ale widzę, że moich postów o w ogóle nie czytasz, albo nie rozumiesz.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Robert, wybacz ale żeby  kupić w tym roku jakąkolwiek sezonówkę trzeba było być absolutnym kosmitą albo mieć po prostu sporo za dużo kasy. W obu przypadkach żalenie się jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Pozdrowienia

 

Nie do końca masz rację. Nie rzuciłem się jak szczerbaty na suchary, tylko odczekałem do końca i do ogłoszenia regulaminu. Był tam między innymi punkt mówiący o braku możliwości wykorzystania sezonówki i rekompensaty w różnych wariantach. Ja tylko zastanawiam się czy w razie czego się nie wycofają. Nawet jeśli jeździć będzie można w kwietniu, lub marcu i weekend majowy zwróci mi się, bo to nie "tyrolka".

Mam nadzieję, że jak wskazują badania większość społeczeństwa nie będzie miała ochoty się szczepić i moja kolejka trafi się szybko, bo boję się że będzie to warunek przekroczenia granicy lub wejścia do gondoli/ kolejki/hotelu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy w centrum Warszawy. Chajzer: na miłość boską, nie rozumiem

 

"Jeśli tak teraz na legalu wygląda centrum Warszawy, to co komu zrobili właściciele wyciągów, które od jutra są na nielegalu...? 

 

https://www.onet.pl/...9jvync,79cfc278

 

 

I co zrobisz matoł uszowi i spółce? Kurdupel na nartach nigdy nie jeździł, klej niby z Krakowa, ale nie wygląda, zero też, a ten co "głosował, ale się nie cieszył" nie ma nic do gadania. 

I tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy w centrum Warszawy. Chajzer: na miłość boską, nie rozumiem

"Jeśli tak teraz na legalu wygląda centrum Warszawy, to co komu zrobili właściciele wyciągów, które od jutra są na nielegalu...?

https://www.onet.pl/...9jvync,79cfc278

Niestety to co na zdjęciach, miałem okazję widzieć na żywo, tylko w drugi dzień świąt, ludzi chyba było jeszcze więcej niż na tych fotkach.. Szwagierka z NY i moja żona uznały, że dzieci które wychowały się na Manhattanie KONIECZNIE MUSZĄ zobaczyć w święta iluminację świąteczną na Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Wczoraj doszły ogrody światła w Wilanowie. Sytuacja tylko trochę lepsza, bo liczbę zwiedzających ograniczały bilety na wejście na teren Pałacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moltaler (+ Ankogel) ogłosił zamknięcie od jutra - popracowali 3 dni. Coś kiepsko widzę sezonówkę TMR. Ciekawe jak to rozwiążą, bo wiosną pisali, że jak się nie otworzą to nikt nie straci.

Mając jakąkolwiek sezonówkę możesz kupić karnety 1 - dniowe za pół ceny w szwajcarskim ośrodku Obersaxen - 120 km tras...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobisz matoł uszowi i spółce? Kurdupel na nartach nigdy nie jeździł, klej niby z Krakowa, ale nie wygląda, zero też, a ten co "głosował, ale się nie cieszył" nie ma nic do gadania. 

I tyle w temacie

Dobra, u nas złośliwie zamykają wyciągi bo władza nie jeździ na nartach. A w innych krajach europejskich także z tego powodu zamykają czy mają jakieś inne przesłanki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Ja tu piszę od lat ale widzę, że moich postów o w ogóle nie czytasz, albo nie rozumiesz.
Pozdrowienia

Znam Twoje podejście do tematu zatłoczonych stoków, z reszta sam mam podobne. W tym przypadku liczyłem się z tym, ze może być kiepsko, ale miałem prawie po drodze w trasie wiec postanowiłem wpaść zobaczyć co sie dzieje.

To co zastałem na miejscu, abstrahując od epidemii to było przegięcie pały i jest raczej rzadkim widokiem w tym ośrodku. Godzinna kolejka po karnet, 20-30 min do orczyka, stok ma niecałe 500 m, a na nim masa ludzi.
Ja poszedłem tylko do kibla i pojechałem dalej.
Swoją droga podziwiam samozaparcie tych, którzy zdecydowali się tam jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...