Jump to content

mario33

Members
 • Posts

  413
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mario33's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter

Recent Badges

47

Reputation

 1. Karate shotokan. Jeździ od 6 roku życia, co roku na obozie narciarskim z instruktorami. W tym roku właśnie wróciła. Nudziła się trochę, potencjał stoków w okolicach Zakopca się wyczerpał. Lubi tyczki, hopki, czasem w las. Za rok Alpy prawdopodobnie z dobrą szkołą, żeby podtrzymać postęp. Potrzebne dobre narty dla zaawansowanej juniorki.
 2. Hej. powrot tematu bo wzrost wyżej. Córka 12 lat, 144cm, 40 kilo. za rok będzie blisko 150cm. Regularnie na nartach, dobra kondycja (juz zielony w karate), lubi zapier… szybko jeździć Więcej szczegółów wyżej jak ktoś chce czytać. Narty wstępnie celujemy w te: https://www.head.com/pl_PL/worldcup-e-race-team-jrs-314142-set.html 150 cm długości (na wzrost) będzie Ok ? Ew inne juniorskie, tylko nie z gównolitu plastikowego… PS: kiedyś był taki sklep outlet niemiecki z dobrymi nartami.
 3. Powiem tak, wspomniane miejsca wciąż tam są i niewiele zmienione… serio. Na Szumach wciąż tylko szum 🙂 ale moim zdaniem niedługo tak będzie…
 4. Ja stamtąd pochodzę 😉 byłem przewodnikiem po Roztoczu 😎 ps: za dużo testosteronu u niektórych 🙂 i „nie wiem ale się wypowiem”. Normalka.
 5. Dopiero zauważyłem, co Ty Becia tam robiłaś w Zamościu ?
 6. 22,5 to na ten sezon, za rok będą za małe 😞 mam w przygotowaniu te (23,5, używki):
 7. Dobrze, nakierujcie trochę. Coś z tej grupy nart, czy przesadzam ? I które ? https://ski24.pl/21-narty-dzieciece?plec=junior&dlugosc-cm=144,145
 8. Mimo wszystko, warto.
 9. Chiny zaczną od Mongolii. A walka o Syberie jest kwestią czasu. Rozrywka.. notabene.. wieczorna… jak ktoś zna chociaż trochę ukraiński, albo chociaż rosyjski to więcej zrozumie.
 10. Masz rację Adam, z jedną uwagą. Moim zdaniem skala forum wprowadza w błąd kogoś kto nie zna tematu od strony metodyki szkolenia jazdy na nartach. Była o tym mowa wiele razy. Napisz na początku, że amator może mieć max 7 i zobaczysz jak się zmieni samoocena.
 11. Ja z łyżew miałem oczywistą drogę do rolek. Większość porad powyżej jest trafiona. Rolki rekreacyjne, 4 kółka, 80-84 mm, abec 5. Jedna uwaga - płozy: Alu są sztywniejsze i lepiej się prowadzą, kompozytowe są elastyczniejsze i lepiej tłumią drgania. Jak na nartach 😎 Właściwie kwestia tylko trafienia najwygodniejszych. Wybieraj z oferty firm, które są uznane w branży: Rollerblade, Powerslide, ostatnio K2 wprowadziło dużo fajnych rolek rekreacyjnych. Mnie osobiście pasuje Rollerblade. Rollerblade ma taki fajny uniwersalny model - macroblade 80, są damskie wersje kolorystyczne - moim zdaniem idealna równowaga ceny do jakości (ok 600-700). Z tego co pamietam zmieszczą kolka 84, wiec jak zużyjesz pierwszy zestaw 80mm, zmienisz na nieco większe (i odkręcisz hamulec 😁). Jeżeli nie zamierzasz na razie skakać po rampach i krawężnikach to wystarczą miękkie cholewki. Dla mnie krytyczny był sposób wiązania sznurówek, musi być dość wysoko i dobrze opinać nogę. Najlepiej chodzić i mierzyć. ps: ochraniacze to konieczność, musi być cały komplet. Plus kask.
 12. Deacony - nie bać się dłuższych. Ja mam powyżej wzrostu.
 13. Otóż pomyłka 🙂 uczyli instruktorzy. Ta Pani instruktorką nie jest.
 14. Wiem. O tyle dobrze, że jedną z takich szkółek dla dzieci prowadzi koleżanka żony ze studiów. Znamy ją i raczej chałtury nie odwala, ale zobaczymy 🙂
 15. Na video narty 130, lekko poniżej wzrostu. Na następny sezon narty ok 140-150. Jakby ktoś widział fajną ofertę dobrej konstrukcji nart to przyjmę podpowiedź. Plan jest na Alpy pierwszy raz dla niej (Polska szkółka narciarska najprawdopodobniej).
×
×
 • Create New...