Jump to content

mario33

Members
 • Posts

  427
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mario33

 1. Hej. Anko zamykają ? Żona jak była z córką tam to coś wspominali że może się tak stać, „bo Słowacy”, ale to nie było pewne…
 2. A co ja inżynier drewna jestem ? Albo, co ważniejsze, instruktor narciarski ? Topola jest lżejsza (i tańsza). To wiem.
 3. Dużo rozmowy o s/max, to może ktoś z Was jeździł na szerszych s/max xt ? https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/s-max-10-xt-and-m12-li5411.html#color=84685 PS: ten Völkl to musi mieć duży fundusz marketingowy. Większy niż fischer/head/salomon. Inaczej trudno byłoby się tak regularnie wpychać np. w world skitest.
 4. Ona też lubi skrętem ciętym ? Bo w sumie się nie dowiedziałem czy na muldy mam kupować lżejszą czy cięższą nartę. Oprócz dłuższej lub krótszej oczywiście… żeby utrudnić, oprócz oczywistych kombinacji: „dłuższa-cięższa” oraz „krótka-lżejsza”, może trzeba szukać „dłuższej-lżejszej”?
 5. Przepraszam, czy ja mogę prosić o rozwinięcie wątku S/Max vs Bold vs V-Werks w kontekście uniwersalności narty ? Z przyjemnością bym poczytał…
 6. Ja tam nie wiem, mnie bawi ten wichajster na nosie Volkli, którego już nie dają w nowych sezonach 🙂 nic nie daje, ale śmieszny 🙂 Moje narty: wzrost +5. Wystarczy czy kupować dłuższe ?
 7. Dzisiaj w Schladming-Planai mega warun… przymroziło, na dole 2, na górze -2, da się jeździć do samego dołu. EDIT: uwaga na tydzień 14-19 marca, bo olimpiada specjalna w Schladming. Może być trochę zajętych stoków (Schladming-Rohrmoos). Ale można pooglądać.
 8. No to Schladming. Dzisiaj. Nic się nie zmieniło. Rano trzeba punktualnie 8:30 bo potem ludzi jak pieron (pol Wiednia autokarami). Jazda do 12-13, potem aperol lub almdudler, wedle uznania. Ciepło.
 9. No i się potoczył…. Mnie ominęło, chyba dobrze… https://www.filmweb.pl/film/Biała+odwaga-2024-10031929
 10. … nie za wąskie. Lekkie mają być, dla 12 latki. PS: zanim ktoś coś, GS na wzrost już jest.
 11. Coby dać coś dla forum. Schladming w mijającym tygodniu, foty kumpeli. U mnie plan na początku marca. Ratrakują ładnie, ale dobra jazda przez pół dnia. Potem muldy i nieco miękko. Tak relacjonowała.
 12. Karate shotokan. Jeździ od 6 roku życia, co roku na obozie narciarskim z instruktorami. W tym roku właśnie wróciła. Nudziła się trochę, potencjał stoków w okolicach Zakopca się wyczerpał. Lubi tyczki, hopki, czasem w las. Za rok Alpy prawdopodobnie z dobrą szkołą, żeby podtrzymać postęp. Potrzebne dobre narty dla zaawansowanej juniorki.
 13. Hej. powrot tematu bo wzrost wyżej. Córka 12 lat, 144cm, 40 kilo. za rok będzie blisko 150cm. Regularnie na nartach, dobra kondycja (juz zielony w karate), lubi zapier… szybko jeździć Więcej szczegółów wyżej jak ktoś chce czytać. Narty wstępnie celujemy w te: https://www.head.com/pl_PL/worldcup-e-race-team-jrs-314142-set.html 150 cm długości (na wzrost) będzie Ok ? Ew inne juniorskie, tylko nie z gównolitu plastikowego… PS: kiedyś był taki sklep outlet niemiecki z dobrymi nartami.
 14. Powiem tak, wspomniane miejsca wciąż tam są i niewiele zmienione… serio. Na Szumach wciąż tylko szum 🙂 ale moim zdaniem niedługo tak będzie…
 15. Ja stamtąd pochodzę 😉 byłem przewodnikiem po Roztoczu 😎 ps: za dużo testosteronu u niektórych 🙂 i „nie wiem ale się wypowiem”. Normalka.
 16. Dopiero zauważyłem, co Ty Becia tam robiłaś w Zamościu ?
 17. 22,5 to na ten sezon, za rok będą za małe 😞 mam w przygotowaniu te (23,5, używki):
 18. Dobrze, nakierujcie trochę. Coś z tej grupy nart, czy przesadzam ? I które ? https://ski24.pl/21-narty-dzieciece?plec=junior&dlugosc-cm=144,145
 19. Mimo wszystko, warto.
 20. Chiny zaczną od Mongolii. A walka o Syberie jest kwestią czasu. Rozrywka.. notabene.. wieczorna… jak ktoś zna chociaż trochę ukraiński, albo chociaż rosyjski to więcej zrozumie.
 21. Masz rację Adam, z jedną uwagą. Moim zdaniem skala forum wprowadza w błąd kogoś kto nie zna tematu od strony metodyki szkolenia jazdy na nartach. Była o tym mowa wiele razy. Napisz na początku, że amator może mieć max 7 i zobaczysz jak się zmieni samoocena.
 22. Ja z łyżew miałem oczywistą drogę do rolek. Większość porad powyżej jest trafiona. Rolki rekreacyjne, 4 kółka, 80-84 mm, abec 5. Jedna uwaga - płozy: Alu są sztywniejsze i lepiej się prowadzą, kompozytowe są elastyczniejsze i lepiej tłumią drgania. Jak na nartach 😎 Właściwie kwestia tylko trafienia najwygodniejszych. Wybieraj z oferty firm, które są uznane w branży: Rollerblade, Powerslide, ostatnio K2 wprowadziło dużo fajnych rolek rekreacyjnych. Mnie osobiście pasuje Rollerblade. Rollerblade ma taki fajny uniwersalny model - macroblade 80, są damskie wersje kolorystyczne - moim zdaniem idealna równowaga ceny do jakości (ok 600-700). Z tego co pamietam zmieszczą kolka 84, wiec jak zużyjesz pierwszy zestaw 80mm, zmienisz na nieco większe (i odkręcisz hamulec 😁). Jeżeli nie zamierzasz na razie skakać po rampach i krawężnikach to wystarczą miękkie cholewki. Dla mnie krytyczny był sposób wiązania sznurówek, musi być dość wysoko i dobrze opinać nogę. Najlepiej chodzić i mierzyć. ps: ochraniacze to konieczność, musi być cały komplet. Plus kask.
×
×
 • Create New...