Jump to content

mario33

Members
 • Posts

  328
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mario33

 1. Skiturowcy się ucieszą... Dynafit. https://issuu.com/zu...2_en-compressed
 2. Fajne porównanie. Moja xdr 79 była za miękka, ale na te wskazane warunki dla mnie ten typ narty był naprawdę dobry.   A szybkie porównanie w głowie z Mantrą ? Bo jakbym miał kupować szersze narty to rozpatrywałbym właśnie mantrę vs sforce bold
 3. To jeszcze cross-turn czy już all-mountain ?
 4. 165, jedyna prawidłowa długość. Ja zdecydowanie House of Volkl. Moje w tym sezonie nie zobaczą. Żadne z obu par. Jak się naprawię to odrobię.
 5. Ja jak pisałem, musiałem sobie osłodzić stracony sezon... trafiły się takie ślicznotki w superstanie za dobry pinondz... a, że zawsze marzyłem o takich i do spodni mi pasują to jakże pominąć taką okazyję. A jak przygotowane !, ostre i wosku po uszy I tak, kolega Bruner miał tu swój udział
 6. MDV   Volkl:   https://mdvsports.s3...0221-ROW-EN.pdf   Dalbello   https://mdvsports.s3...22-Englisch.pdf   Marker   https://mdvsports.s3..._22_ENGLISH.pdf     Są Mastery, tak jak zapowiadano, bez UVO.
 7. Head - na razie niemiecki   https://issuu.com/zu...head_2122_hg_de   Blizzard   https://issuu.com/zu...lizzard_2122_en   Tecnica   https://issuu.com/zu...tecnica_2122_en    
 8. A jak chcesz od AM w kierunku jedne na twarde, drugie na miękkie, to która opcja ? a. am + GS czy b. am + SL ?
 9. Chyba na Arenie, bo stoją. Tabaszewski działa normalnie (ludzi mało).
 10. Ciekawe jak wyglada wyliczenie „zwrotu z inwestycji”, Ergo ile trzeba minimalnie być dni na stoku w sezonie, żeby się opłacało zainwestować w takie botki. Dla rekreacyjnego/okazjonalnego narciarza nie umiem sobie tego wyobrazić...   ale swoją drogą, rynek może się zmienić wraz z linią Professional Atomica. Dostępność takich rozwiązań się zwiększy, koszt powinien być niższy.
 11. Z ciekawości, X9wb (takie „zepsute” x9) też rekomendacja obejmuje ?
 12. A ja powtórzę, mając na względzie to co sam zrobiłem i co obserwuję u innych, że nie ma się co denerwować na tą sytuację - jeszcze nie spotkałem innej reakcji niż ta opisana wyżej. Ludzie nie chcą porady, chcą potwierdzenia tezy. Chcą i koniec, nic tego nie zmieni, nie ma co myśleć za nich bo i tak to nie poskutkuje.   Generalnie prawidłowość jest zawsze taka sama: najpierw dwa zjazdy na wypożyczonych, zachłyśnięcie się i kupno gównolitu z pianki po jednym sezonie, nawet jak się oficjalnie człowiek nie przyzna, chce już zmienić; idzie do sklepu i pozornie zdaje się na poradę, a w rzeczywistości wybiera to co mu się wizualnie podoba, słyszał jednym uchem, przeczytał gdzieś, ktoś cos polecił; najczęściej wciąż to kula w płot - za krótkie, za miękkie, na jeden sezon trzecie (!) narty dopiero mają większy sens - jest drewno, czasem titanal, średni skręt, najczęściej jeszcze deko przykrótkie; na tych nartach jeździ się dość dobrze, wiec jest kilka sezonów ale na tym etapie zostaje większość narciarzy w czwartym kroku pojawia się narta „sportowa”, np pierwsza sklepowa GS albo pierwsza sklepowa SL; w pierwszym przypadku najczęściej zastępuje nartę trzecią, w drugim - istnieje rownolegle dopiero następne narty wyprą zupełnie narty nie-sportowe - może 5% narciarzy dociera na ten poziom. Można się na to obrażać, ale to nie ma sensu. Tak będzie zawsze. Ale, uwaga - nie nasz portfel, nie nasza decyzja. Każdy ma swój rozum i będzie musiał ponieść konsekwencje decyzji.
 13. Tu jest wątek: https://www.skiforum...c-na-usg/page-6 Sprawa się skomplikowała bo uszkodzenie stopy drugiej nogi nastąpiło, co hamuje cały proces. Ale ja się nie poddaję już nart nie będzie w tym sezonie, ale... rower będzie
 14. też bym wolał... ale skoro mnie uziemiło to chociaż sobie pooglądam i poczytam co tam pokazują... nie odbieraj mi tej przyjemności, nawet jeżeli to jak lizanie cukierka przez szybę 
 15. Ktoś w tym roku się wybiera ? 20-21 lutego 2021 r. w Wiśle. 
 16. Nie popatrzyłem dokładnie... jakbym celował w cokolwiek to w dobre slalomki - pierwsze sklepowe. Ale jak mówiłem - ma dobre narty, nie trzeba nic więcej.
 17. To tak na koniec tej dyskusji. Zobacz jak to z zewnątrz wygląda. Prosiłeś, żeby przygotować „poradnik”, który miał Ci pomoc podjąć decyzję. Z dyskusji wynikało, że to nie w nartach jest problem, że Twoje narty są w porządku, trzeba szukać innego działania od zmiany nart. I zobacz co się stało - zrobiłeś dokładnie odwrotnie. Po prostu przyszedłeś z tezą, nie po to, żeby słuchać, tylko żeby się  utwierdzić w przekonaniu. Nic by tego nie zmieniło... ERGO - po co komu takie poradniki ? Skoro w 90% przypadków jest tak samo ? Nie zdziw się jak dostaniesz ponownie odpowiedź: idź poszukaj, było już sto razy. Wtedy przypomnij sobie tą dyskusję i nie obrażaj się na takie wpisy    PS: decyzji o doborze slalomek do nart x-turn nie krytykuję, bo może to właściwe działanie.
 18. Taka ogólna ciekawość (wszech) świata to dobra rzecz. Inaczej wciąż byśmy siedzieli w jaskiniach. Albo inny gatunek by nas wyprowadzał na spacer.
 19. What's in a name? That which we call a rose / By any other name would smell as sweet (Szekspir, „Romeo i Julia”)   Tlumaczenie - jak nazwiesz osła różą to dalej będzie tak samo śmierdział  
 20. Jest jeszcze fajniej    Podejrzenie zmęczeniowego złamania 5 kości śródstopia w nodze lewej. Prawdopodobnie dlatego cholerstwo tak boli   Trzymajcie kciuki za MRI. A na razie zakaz obciążania lewej nogi, co jak przypominam przy rehabilitacji PRAWEGO kolana jest dość poważną przeszkodą na tym etapie.   Ażeby humor troszkę chociaż dopisywał, lekarz sprzedał mi newsa, że po takich przejściach kształt stopy się zmieni. Będę sobie mógł kupić nowe buty narciarskie i wkładki na następny sezon buahahhahaa  PS: Beata, nie spotkamy się na nartach w tym sezonie... przepraszam.
 21. Pytanie jeszcze przed powyższym, czy kolega użył „śmigać” w sensie narciarskim czy potocznym...   
 22. Ale... takich poradników jest x. Przeczytaj tą stronę dokładnie (z podstronami) i na wiele z Twoich pytań znajdziesz tam odpowiedź:    https://skiracecente...k-dobrac-narty/   I tak, Twoje narty są wystarczające. I tak, nie będą za Ciebie, i za nikogo, same jeździły.
 23. Zaraz Cię.... trzymam kciuki i wyciagnąłem popcorn.   Każda narta cross-turn (15-17m) aby nie za szeroka i, czego nie dodałeś, o konstrukcji odpowiednio sztywnej - nie z gównolitu, tj. rdzeń drewniany i najlepiej jakiś metal (titanal). Bezpiecznie jest wybrać jakąś z tej grupy: https://www.skionlin...zczyzni,16.html , można pod kolor kurtki. Długość - blisko wzrostu, szczególnie jak jest rocker. Tak było, ale czy tak jest, to zobaczymy. czekamy na reakcje (na pewno będzie ciekawie).
 24. NN75 już raczej odeszły do lamusa. Jeszcze przez jakiś czas były stosowane w jeździe telemarkiem, ale tam też już oddały pola. Jeszcze czasem można trafić takie narty i/lub buty ale rzadko (i w trudnym stanie najczęściej).
×
×
 • Create New...