Jump to content

kaka61

Members
 • Posts

  114
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kaka61's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done

Recent Badges

17

Reputation

 1. z twojej listy zdecydowanie Mayrhofen czyli dolina Zirelltal - top of the top. Mnóstwo opcji narciarskich - od pustych tras - Gerloss, poprzez trochę zatłoczone - inne ośrodki - do cream della cream - lodowiec Tux. I stosunkowo blisko - jedna z najbliższych miejscówek w Tyrolu.
 2. kaka61

  Skale

  ale po co ? po co te skale ? samooceny ? szkoda czasu...
 3. kaka61

  Sytuacja w UA

  Bzdury, tej wojny, żadnej wojny nie można mieć gdzieś - bo wtedy przestaje być człowiekiem. I tylko rosjanie, w tym ci mili - muszą i mogą powstrzymać szaleńca. Muszą zrobić to czego nie zrobili Niemcy w latach 30 i 40. Taka płynie nauka i pamięć z II wojny.
 4. Zdecydowanie potwierdzam - w Atomicach śrubki służą do zmiany kąta pochylenia. I mam pytanie ? CZy udało się komuś zmienić z 15 na 17 ? - jeżeli tak, to proszę o radę jak to zrobić... Bo rysunek jest prosty, zasada działania banalna - ale ja nie potrafiłem przykręcić tego "Shifta" na 17. (Na 13 się dało - na 17 nie)
 5. Moim zdaniem, rozpatrywanie tego przypadku w kategoriach, który uczestnik jest winien - nie ma sensu. W tym przypadku najwięcej winy leży po stronie opiekunów - przynajmniej w przypadku młodego narciarza.
 6. Zawsze, w ruchu drogowym najeżdżający z tyłu jest winien, o ile zdarzenie nie dotyczyło zmiany pasa ruchu - czyli oba pojazdy poruszały się tym samym pasem. Stąd - analogia "stokowa" - na stoku nie ma wyznaczonych pasów ruchu - winny jest zawsze ten z tyłu (z góry).
 7. Zawsze ten co najechał komuś na tyłek jest winny - chyba masz na myśli ruch drogowy. W tej sytuacji nie było sytuacji zmiany "pasa ruchu" ponieważ na stoku nie ma wyznaczonych pasów - zmiana toru jazdy jest czymś innym. Analogia drogowa jest w przypadku stoków narciarskich jest "słaba"
 8. A może zamiast rozmyślać nad sprzętem - trochę bez sensu, trzeba przemyśleć propozycje dla córy i zabierać ją na nartki w twoje okoliczne górki?
 9. opiekun dziecka, a nawet chyba całej grupy bo dzieci z zielonymi plastronami można zobaczyć więcej i przyjaciel snowbordzistki, bo puścił świeżynkę w takim tłumie. Cała analiza, czy z boku, czy z góry w tym przypadku nie ma sensu - oboje ledwo stoją na nogach i powinni być "ochraniani" przez innych.
 10. Wiesz Mitek, - po pożarze część danych tego forum uległa dezintegracji (trudno czasem znaleźć odpowiednie tematy i treści) - technologie się zmieniają i czasem jednak trzeba uzupełnić wiedzę, teorię i praktykę - i jedno mnie zastanawia - w jaki sposób tracisz swoją wiedzę powtarzając swoje, skądinąd całkiem mądre, rady ? cytat - "...po prostu bo to strata mojego czasu i wiedzy" pzdr
 11. A.. to dlatego wdziałem długi sznur aut z krajowymi blachami jadący zygzakiem tą drogą (google maps) Rzeczywiście - jazda po dłuższej, oblodzonej i zaśnieżonej drodze (tajemnicze góry sowie) z prędkością 20-30 km/h, z duszą na ramieniu, jest lepszą alternatywą dla krótszej, czarnej i jadącej 60km/h ósemki ... Ale ja to starej daty jestem i nie mam 4x4...ani fabi czy beemki🙃
 12. Rzeczywiście, determinacja godna pozazdroszczenia... Zastanawia mnie Twój "objazd" przez Dzierżoniów - musiałeś dodać sporo kilometrów i to po górach...Chyba jednak lepiej 60 km/h po ósemce. Tak na mojego czuja jechałeś przez przełęcz Woliborską (tuż za Dzierżoniowem - tam też wczoraj wykonałem pierwszą od wielu lat "kontrę") i po drugiej stronie przełęczy znalazłeś się w miejscowości Wolibórz.... Tam "kręci" króciutki" talerzyk - 600m - tylko trochę gorszy od Lądka (chociaż wczoraj warunki "stokowe" miał lepsze) - gdzie wczoraj mój Tracker pokazał 10 km w ciagu dwóch godzin za 38 pln.... Wybór należy do narciarza... Pzdr.
 13. Jak się bardzo nudzisz to wytłumacz w paru zdaniach jak "małpa" trafiła do naszego języka z USA.... 🙃 i gdzie....
 14. Ale z progresami w aucie to tak ostrożnie chyba trzeba - przynajmniej na początku.
×
×
 • Create New...