Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem prosty chłopak piszę jak piszę ,ale najbardziej wkurwia mnie to że każda władza czerwona, czarna, zielona itp ma mnie za imbecyla! nie potrafiącego myśleć. Czy tylko ja tak mam ?

Ja juz sie nie wqurwiam. Władza tak po prostu ma. I zazwyczaj ma rację. Po prostu jestes wyjątkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Źle mnie zrozumiałeś.
Ja przytoczyłem literalną treść obowiązującej już ustawy oraz podałem dwie sprzeczne ze sobą interpretacje odnośnie możliwości jej stosowania.
Nie podejmuje się rozstrzygnięcia tych sprzeczności - od tego są mądrzejsi ode mnie... Jest PKW, KBW, są Komisarze Wyborczy, jest SN...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiążącą wykładnię może dać jedynie organ do tego upoważniony czyli albo SN albo TK, tu mam wątpliwości jakiej natury tak naprawdę jest ten spór. Jak dla mnie również konstytucyjny.

 

Masz rację - TK też wchodzi w rachubę.

Możliwości jest wiele - począwszy od stanowiących wytyczne uchwał PKW i skarg do SN w trybie art 161a Kodeksu Wyborczego, poprzez protesty wyborcze, aż po badanie zgodności z Konstytucją RP dwóch  przepisów zawartych w ustawie z 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 i całej ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. o  ile zostanie uchwalona (teraz zauważyłem że w poście #973 podałem błędny tytuł obecnie procedowanej ustawy - już sprostowałem ale we wklejkach zostało błędnie ) 

 

Możliwości jest wiele, nie ma tylko czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś.
Ja przytoczyłem literalną treść obowiązującej już ustawy oraz podałem dwie sprzeczne ze sobą interpretacje odnośnie możliwości jej stosowania.
Nie podejmuje się rozstrzygnięcia tych sprzeczności - od tego są mądrzejsi ode mnie... Jest PKW, KBW, są Komisarze Wyborczy, jest SN...

Ja Ciebie b. dobrze zrozumiałem - a rozstrzygnąć niestety musi ad hoc personalnie "samorządowiec". Uwaga znowu Was zaskoczę - pismo z PP to wg. mnie wyjątkowa mina - śmierdziuch pierwszej kategorii.

Co bym zrobił ja jako np. Wójt gminy XY - napisał bym kwit typu notatka że owszem pismo wpłynęło ale z nieznanego/ nie weryfikowalnego źródła, że nie spełnia wymogów formalnych pisma urzędowego, że nie posiada sygnatury, że nie jest podpisane choćby adnotacją "podpis na oryginale", że wniosek nie został sporządzony na obowiązującym/wymaganym druku "wniosek o udostępnienie danych jednostkowych..........", że brak informacji iż w ślad za e-mailem zostanie przesłany oryginał, że brak rozdzielnika w tym np. powiadomienia PKW, dalej ble ble ble........a ha i że podstawa prawna jest nieprawidłowa/nie obowiązująca i w związku z powyższym przedmiotowe pismo pozostaje bez rozpatrzenia i złożone aa. Kopia do adresata + do wyższego rangą urzędnika samorządowego.

O ja bym tak zrobił - co Wy na to.

PS dla marcina - coś tam praw człowieka - przestań demonizować - właściwy miejscowo komisariat i krótkie zawiadomienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbroiłeś mnie Adam. Pani prokurator Wrzosek wszczęła w tej sprawie śledztwo, które po 3h ktoś inny umorzył.  :D

Tak samo śmieszne jak p. prokurator która w jeden dzień wyk. czynności sprawdzające 307 kpk. Uzasadnienie umorki masz jak nie to nie ma o czym rozmawiać. Chcesz ruszyć system rób to oddolnie zacznij od najsłabszego ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?? Maski z kawałka szmaty przed czymś chronią?? Spoko daj przykład i na oddział zakaźny. Chce to zobaczyć.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

https://www.gif-vif....k/?fbrefresh=23

Taka odpowiednia dla forumowego hammerhead
A tak nie panikuj ... nasza koleżanka jest chora.... nosiła zwykłą maseczkę jak i cała reszta....
Zobaczymy .... wkrótce przetestujemy....kto jeszcze zachorował.... bo wszyscy prawie przebywamy bliżej niż te 2 metry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gif-vif....k/?fbrefresh=23

Taka odpowiednia dla forumowego hammerhead
A tak nie panikuj ... nasza koleżanka jest chora.... nosiła zwykłą maseczkę jak i cała reszta....
Zobaczymy .... wkrótce przetestujemy....kto jeszcze zachorował.... bo wszyscy prawie przebywamy bliżej niż te 2 metry.

mamy się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: współlokatorka córki po miesiącu objawów (utrata smaku i zapachu) nadal dodatnia. Mija ok. 5-7 tygodni od kontaktu z wirusem.

 

Córka która jest współlokatorem i jednocześnie na kwarantannie dopiero teraz czyli  po 4 tygodniach od kontaktu z objawowa koleżanką na pierwsze objawy.

 

NIEWIELE WIEMY O TEJ CHOROBIE a mam się w związku z wyborami wciska kit włacznie z rycerzem dobrej zmiany Szumowskim  - który opowiada bajeczki takie jakie mu zlecą:

 

- np. wczoraj Grodzki powiedział by przenieść wybory na jesień, a rycerz na to że "jesienią będzie szczyt epidemi", czyli najlepiej robić w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz stanu wyjątkowego jest prawna możliwość przeniesienia wyborów na jesień bez zmiany konstytucji? Niestety nie jestem w stanie tego ogarnąć.

Jest Stan Klęski Żywiołowej. Nie daj sobie wmówić to co pisowcy gadają że tylko stan wyjątkowy i będą zamykać stacje radiowe i TV. Obecnie brak przesłanek by ogłaszać stan wyjątkowy. Mamy stan nadzwyczajny czyli Klęski żywiołowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to co mówią PiSowcy, ale co napisze sensownie prawnik. Czy są przesłanki do stanu klęski przy epidemii? Oczywiście można szukać, ale to tak jak dr Google w medycynie. Na ogół nie znajduje się tego co trzeba, albo wartościowe informacje są w innym miejscu. Yoss sporo pisał w innym wątku i pewne wnioski mogę wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz stanu wyjątkowego jest prawna możliwość przeniesienia wyborów na jesień bez zmiany konstytucji? Niestety nie jestem w stanie tego ogarnąć.

 

Jest kilka, natomiast każda rodzi kolejne pytania, na które Konstytucja nie odpowiada. 

I powstają kolejne fronty do obtłukiwania się maczugami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka, natomiast każda rodzi kolejne pytania, na które Konstytucja nie odpowiada. 

I powstają kolejne fronty do obtłukiwania się maczugami.

Mnie się wydaje, że oprócz stanów nadzwyczajnych konstytucja nie przewiduje możliwości odroczenia terminu wyborów.

 

Z drugiej strony byłoby dziwne jakby konstytucja przedstawiała wszystkie  możliwości i warianty prawa na wszystkie możliwe przypadki.

Zadaniem polityków jest takie stanowienia prawa aby nie było żadnych wątpliwości co do zgodności z prawem rzędu wyższego jaki i zasad jego obwiązania.

 

Nawet teraz istnieją narzędzia prawne, które umożliwiają rządzącym wyjście z "sytuacji wyborczej" zgodnie z konstytucją jak i sytuacją społeczną.

Wystarczy zacząć kierować się dobrem państwa (nie naciągać prawa na wszelkie możliwe sposoby) jak i dobrem obywatela (każdego) i postawić te dwa dobra ponad dobro partii (jakiejkolwiek, głównie rządzącej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka, natomiast każda rodzi kolejne pytania, na które Konstytucja nie odpowiada. 

I powstają kolejne fronty do obtłukiwania się maczugami.

Jeżeli nie wiadomo jak się zachowywać, to najlepiej zachowywać się przyzwoicie.Organizowanie wyborów  w taki sposób z przyzwoitością nie ma nic wspólnego. To takie proste: kierujmy się przyzwoitością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Stan Klęski Żywiołowej. Nie daj sobie wmówić to co pisowcy gadają że tylko stan wyjątkowy i będą zamykać stacje radiowe i TV. Obecnie brak przesłanek by ogłaszać stan wyjątkowy. Mamy stan nadzwyczajny czyli Klęski żywiołowej.

Jak czytam twoje posty to trudno zrozumieć jaką politykę uprawiasz na forum notabene narciarskim. Określ się czy jesteś za PO, Kukiz, Konfederacja, PSL reszta ugrupowań czy tylko anty PIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam twoje posty to trudno zrozumieć jaką politykę uprawiasz na forum notabene narciarskim. Określ się czy jesteś za PO, Kukiz, Konfederacja, PSL reszta ugrupowań czy tylko anty PIS.

Ja jestem tylko za dobrem obywateli. Tak trudno zrozumieć. Widzę że Twój mały rozumu tylko dzieli nas na gorszy i lepszy sort. To takie typowe dla ludzi pokroju nazistów. Typowy syf społeczny. Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ oczywiście - wybory w niedzielę musza się odbyć,

- aby SN mógł ogłosić ich nieważność,

- a także aby nikt w przyszłości nie oskarżał PIS-iorów o ich niezorganizowanie czyli złamanie konstytucji

Cześć

I dlatego miedzy innymi polecam zaopatrzyć się w broń.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się znawca Konstytucji wypowiedział? Dwóch podrzędnych posłów publikuje swoja ustawkę, gdzie stwierdza, że wyborów nie będzie, SN ogłosi nieważność wyboru prezydenta / jak można ogłosić nieważność czegoś czego nie było?/, marszałek rozpisze nowe wybory. Do tego, że podpisy zbierane będą ważne itp, itd.

Nawet nie próbowali podtrzymywać pozorów, że to rząd rządzi, prezydent ma coś do powiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uznaje że nieważny jest zakład w ToTka którego nie zawarlem wczoraj. Jak zgłoszę się z tym do sądu napewno przyzna mi rację i wróci kasę za zakład którego nie było. Swoją drogą pisiury mają dość łatwo. Teraz może iść kogoś okraść czy zabić i już przed tym będzie wiedział że usłyszy wyrok sądu w którym będzie napisane że jest niewinny. Idealne państwo. Robisz co chcesz i jesteś zawsze niewinny. Oj skończy się ta szopka szybciej niż myślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się znawca Konstytucji wypowiedział? Dwóch podrzędnych posłów publikuje swoja ustawkę, gdzie stwierdza, że wyborów nie będzie, SN ogłosi nieważność wyboru prezydenta / jak można ogłosić nieważność czegoś czego nie było?/, marszałek rozpisze nowe wybory. Do tego, że podpisy zbierane będą ważne itp, itd.

Nawet nie próbowali podtrzymywać pozorów, że to rząd rządzi, prezydent ma coś do powiedzenia...

DEMOKRACJA POLSKA
Nowy ustrój polityczny, zapoczątkowany w Europie Środkowo-Wschodniej na początku trzeciej dekady XXI wieku.
Polega na oświadczeniu woli dwóch szeregowych posłów i poddaństwu reszty z 36 milionów pospólstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...