Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak tek patrzę na te wybory i "racjonalność" działania władz to myślę że może zróbmy sobie wyciąg w Szczyrku:

 

Każdy z nas ma jakieś stare niepotrzebne kątowniki, rurki, kanapy, stara pralkę z krórej można zdemontować silnik elektryczny, słuchawkę z prysznica i wentylator by zrobić armatki. 

 

Stawiamy obok SON i mamy darmową jazdę  - prąd się pociągnie z jakiejś kwatery.

 

Wg mnie to racjonalny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tek patrzę na te wybory i "racjonalność" działania władz to myślę że może zróbmy sobie wyciąg w Szczyrku:

 

Każdy z nas ma jakieś stare niepotrzebne kątowniki, rurki, kanapy, stara pralkę z krórej można zdemontować silnik elektryczny, słuchawkę z prysznica i wentylator by zrobić armatki. 

 

Stawiamy obok SON i mamy darmową jazdę  - prąd się pociągnie z jakiejś kwatery.

 

Wg mnie to racjonalny pomysł

 

No co Ty. Pojechałeś po "inżyniersku". Ich racjonalność to by była stara kanapa z kółkami, a napędem grochówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie ciekawostki. Sasin mówił że wie ile kosztowało wydrukowanie kart ale nie może powiedzieć teraz mówi że nie wie. PKW uznaje wybory za nieodbyte bo nie zgłosił się żaden kandydat. Jarki mówią że nie będzie trzeba zbierać sto tysi podpisów bo kandydaci którzy zostali zarejestrowani te podpisy będą mieli. What the fuck?? Czy tylko pisiurki nie widzą tych klamst i bajzlu jaki zrobił rząd. Oni naprawdę są tacy głupi czy ślepo wierzą we wszystko co ich Bóg Jarosław powie. Chciałbym poznać naukowo jak musi zmienić się mózg by przestać postrzegać rzeczywistość taką jaka jest. Kurwa co jest z wami. Przecież z nas zaczyna się śmiać Białoruś. Śmieją się bo będziemy mieli tak jak u nich. Śmieją się już wszyscy. Nie politycy tylko zwykli ludzie a to jest najgorsze. Wybory według prawa muszą się odbyć ale ich brak. Brak prawa dla którego się nie odbyły (wystarczyło wprowadzić). Postanowił o tym jeden czlowiek. Kurwa my mamy króla czy co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie ciekawostki. Sasin mówił że wie ile kosztowało wydrukowanie kart ale nie może powiedzieć teraz mówi że nie wie. PKW uznaje wybory za nieodbyte bo nie zgłosił się żaden kandydat. Jarki mówią że nie będzie trzeba zbierać sto tysi podpisów bo kandydaci którzy zostali zarejestrowani te podpisy będą mieli. What the fuck?? Czy tylko pisiurki nie widzą tych klamst i bajzlu jaki zrobił rząd. Oni naprawdę są tacy głupi czy ślepo wierzą we wszystko co ich Bóg Jarosław powie. Chciałbym poznać naukowo jak musi zmienić się mózg by przestać postrzegać rzeczywistość taką jaka jest. Kurwa co jest z wami. Przecież z nas zaczyna się śmiać Białoruś. Śmieją się bo będziemy mieli tak jak u nich. Śmieją się już wszyscy. Nie politycy tylko zwykli ludzie a to jest najgorsze. Wybory według prawa muszą się odbyć ale ich brak. Brak prawa dla którego się nie odbyły (wystarczyło wprowadzić). Postanowił o tym jeden czlowiek. Kurwa my mamy króla czy co??

No cóż Sasin się nie przyzna bo kosztowało pewnie mega dużo...w dobie pandemii ...dużo ludzi mogłoby się delikatnie mówiąc, zdenerwować że ich pieniądze zostały wyrzucone w błoto...dziwi mnie że nikt z opozycji nie próbuje drążyć tematu, czy złożyć zawiadomienia do prokuratury ....

W ogóle jak patrzę na działania opozycji to mam wrażenie, że nikt za bardzo nie chce wygrać z Dudą....szczególnie jak chodzi o PO... zastanawiam się czy Jarek ma aż takie haki a może jeszcze jakieś taśmy na nich ...

A czy mamy króla ?...pytanie retoryczne....na razie ...nieformalnie ....pytanie kiedy koronacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak indywidualnie - w twoim przypadku czym objawia się brak wolności - czego nie możesz zrobić.....

 

Ale jakie to ma znaczenie? Dla przykładu chciałbym:

1. łazić bez maski

2. łazić gdzie chcę i jak chcę

3. wyjechać z tego grajdołu kiedy chcę i gdzie chcę

Mało tego?
Już Ci koledzy napisali w późniejszych postach na czym polega wolność, więc nie będę się powtarzać. I żeby było jasne, rozumiem że jakieś ograniczenia są konieczne, natomiast wymagam żeby były wprowadzone zgodnie z prawem. O to właśnie chodzi w tej dyskusji. A u nas panuje bezprawie. Ograniczono konstytucyjne prawa bez wprowadzenia stosownego trybu - stanu nadzwyczajnego. Ile razy można pisać o tym samym?? Jak grochem o ścianę. Jakby wprowadzono te ograniczenia w sposób legalny to bym się nie wypowiadał w tym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie-dokładnie tak wlasnie. Marzy mi się by takie flagi były rowniez w każdym innym miejscu. Wszak znaczy ona -"robisz to swoja odpowiedzialność. Nikt ci nie bedzie przeszkadzał ale tez nie zwracaj się o pomoc". Wolność to nie tylko prawo ale i odpowiedzialność... Obawiam się że to dawno zapomniane zalozenia ( z obu stron sporu)

ale jednak czerwona flaga to nie znaczy, że mogę iść na własną odpowiedzialność tylko, że w ogóle nie wolno.

W Tatrach obecnie można iść w góry przy 4 lub 5 stopniu zagrożenia i wtedy idzie się na własną odpowiedzialność oczywiście przy okazji narażając życie ewentualnych ratowników (jeżeli podejmą decyzję o rozpoczęciu akcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak czerwona flaga to nie znaczy, że mogę iść na własną odpowiedzialność tylko, że w ogóle nie wolno.

Co znaczy nie wolno? Zakaz jest zrozumiały tylko wtedy gdy działanie zagrażałoby bezpośrednio innym niezainteresowanym osobom, lub tez podleglym w jakiś sposob ( np. bhp). Jeśli ktoś przedklada przyjemnosc plywania w sztormowej fali nad bezpieczenstwo to powinien miec takie prawo. Tym nikomu nie zagraża. Pod warunkiem że nikt nie będzie wymagał od ratowników, by narażali zycie ratując pacana....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mętnej wodzie najlepiej ryby biorą. Tyle lodów ile oni nakręcili na sprzęcie medycznym w ostatnich dwóch miesiącach przejdzie do niechlubnej historii państwa polskiego. Kolejny przykład:

https://natemat.pl/3...nsportu-an-225#

Nie tylko na sprzęcie medycznym....

Z kolegami z pracy jesteśmy pełni podziwu ile można wziąć za apkę do kwarantanny....2.5mln zł.....o jej mankamentach już nie będę wspominał

https://www.newsweek...ywatnej/ybdjgef

Pewnie właścicielem drukarni też jest jakiś "znajomy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałeś mnie Ryśku, odpowiedziałem PiŚku i ani tym, ani resztą nie miałem zamiaru obrażanie Ciebie.

A to z zamkniętym obiegiem to taki skrót myślowy. Skoro istnieje ideologia gender, to istnieje też ideologia (raczej religia) PiSu. Boję się zarazy - zamykam obieg, ale nie tylko w Twojej okolicy. Z racji pracy wędrowałem przed pandemią po całym kraju - biorę szczepionkę na niektóre regiony :)

1. Z mojego pokolenia chyba każdy by zrozumiał, że zażartowałem, cytując tekst z "Misia". :)

2. Rzeczywiście nie sprostałem takiemu skrótowi myślowemu :) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...