Jump to content

se7

Members
 • Posts

  193
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by se7

 1. Cofnij się parę dekad wstecz - tak było, może nie w takim ładnym stylu.
 2. se7

  Nowa Osada

  Z reguły z Łabajowa (przystanek PKS) z buta do góry a w dół na nartach. Sanie były dopiero pod koniec lat 80. Ja się założyłem z kolegami, że podjadę pod wyciąg-wyrwirączkę maluchem (na tej drodze był znak zakazu ruchu) i się ta sztuka udała bez łańcuchów na oponach D-124. Powrót już taki miły niestety nie był bo zrobiło się mocno na + i autko co chwilę zawisało na podłodze. Zakład wygrałem ale nigdy więcej już tego nie wykonałem. Teraz droga jest mocno poszerzona i bez problemu można wjechać bo na stromych podjazdach jest posypywana żużlem.
 3. Tak wg komputera jak jechałeś do 80km/h. Następnym razem zalej do pełna przy wyjeździe i na powrocie znowu, przelicz wg kilometrów i banan opadnie. Nie piszę tego złośliwie, ale mam kilka auta na ON i robię duże przebiegi w roku. Komputer w każdym aucie potrafi oszukać i to sporo w zależności od stylu jazdy.   Co do nart, że nie klepią. Jak mają klepać przy powolnej jeździe na miękkim stoku. Do czasu będziesz zadowolony z wyboru nart i butów.
 4. Trochę historii a nie histerii. I nie wkładaj wszystkich do jednego worka.
 5. Paliło się muzeum motocykli a czy było to przy wyciągu tego nie wiem. 
 6. Ja jestem ciekawy czy jeszcze te orczyki będą działać. Bardzo fajnie tam się jeździło w latach 80/90 bez tzw. zaplecza gastronomicznego. Ten był w plecaku na cały dzień. Zimy też były inne!
 7. Marcin33 - jego postów nie komentuję
 8. Kupiłem 4 lata temu spodnie tej firmy i rękawice. Membrana 20/20. Więcej już niczego z tym Logo nie kupię. Spodnie akurat na d..ie nie przemakały bo były suche kanapy i orczyki ale nogawki na wiosnę można było wyżymać. Schoffel kupione w TK MAX z niby gorszą membraną, żadnych przemoczeń a jeździłem też w deszczu.
 9.   Na Białym Krzyżu już się jeździ, na razie z podchodzeniem.
 10. Jedź tam gdzie byłeś i nie narzekaj
 11. se7

  Dramar w USA

  Potwierdzam. Miałem z tą nacją "przyjemność" spotkać się w Austrii pod blokiem gdzie mieszkała moja siostra. Nie jestem rasistą i daleko mnie do tego, ale niesmak pozostał do teraz.
 12. se7

  Stan Wyjatkowy

  Marcin33 wie wszystko i interpretuje pod własne poglądy lepiej. Tym razem go obrażę typowy forumowy "Jeb-x Teoretyx".
 13. se7

  Stan Wyjatkowy

  Tobie to chyba jest potrzebny psycholog lub psychiatra. Każdemu ubliżasz i wyzywasz, jak ktoś napisze nie po Twojej myśli - w demokracji każdy może pisać co chce ale wyzywanie obrażanie. Weź się zastanów!!!
 14. Jest paradoks. Czarnoprochowca można mieć bez zezwolenia w tym rewolwery. Owszem jest kilka pistoletów dwustrzałowych w PL nie widziałem takiej oferty. Natomiast broń gazowa i hukowa podlega posiadania zezwolenia tak samo jak na broń ostrą. Podstawy prawnej nie znam, choć posiadam i strzelam (wyłącznie na strzelnicy). Kiedyś w polsce trzeba było mieć pozwolenie na broń pneumatyczną oraz pozwolenie z Milicji po okazaniu pozwolenia na broń na zakup amunicji. Diabolo kupowało się w sklepach Jedności Łowieckiej, lub szmuglowało z Czechosłowacji gdzie były dostępne w każdym sklepie sportowym. Niestety takie jest życie.
 15. se7

  Stan Wyjatkowy

  Jak czytam twoje posty to trudno zrozumieć jaką politykę uprawiasz na forum notabene narciarskim. Określ się czy jesteś za PO, Kukiz, Konfederacja, PSL reszta ugrupowań czy tylko anty PIS.
 16. se7

  Przebieg

  Ja i kilku moich znajomych ma trochę inne zdanie po próbach wykonania usług w miarę prostych do ogarnięcia.
 17. se7

  Przebieg

  To się zgadza pytanie jaka skrzynia DSG bo trochę ich jest. Mam Superba III FL 4x4 Sportline 2,0Tdi. skrzynia DSG 7 biegów. Nie ma szarpnięć przy ruszaniu, "laga" itd. W normalnym trybie skrzynia muli, jeżdżę w trybie sport, jak trzeba to łopatki w manualu robią robotę. Kolega ma Octavię VRS w benzynie DSG 6 biegów i przeprogramował skrzynię (po progrzmie jest zadowolony, ja nie miałem okazji się przejechać). Bardzo dobre automaty 8 biegowe ZF mają BMW I ALFA ROMEO (wskazanie na Alfę Giulia). Miałem przyjemność testować takie auta i w AR Giulia skrzynia zestrojona z silnikiem "perfekt".
 18. se7

  Przebieg

  Tak było również w 126p, drut zakrzywiony pod deską rozdzielczą. Ja tego patentu używałem (ostrożnie) przy wypychaniu auta z zasp. Raz nawet miałem problem wskoczyć do kabiny. Inne zimy, klimaty. Tak było pd koniec lat 70.
 19. Udaj się do poradni zdrowia psychicznego jak tracisz kontrolę nad sobą. Co to znaczy "Wolne Miasto Gdańsk" wolne od PIS czy Polaków?
 20. se7

  Trochę HUMORU

  I znowu polityka a miało nie być
 21. se7

  Przebieg

  Co konkretnie chcesz wiedzieć. Jaki rozmiar opon, letnie czy wielosezonowe, jaki priorytet mokro czy sucho, prędkość do (to też jest istotne ze wzgl. na cenę)
 22. Od 60 lat zakladam tak.... pewnie na starość dowiem sie ze to bardzo niebezpieczne.... :-)   Stara szkoła. Czy dobra dzisiaj tego nie wiem, ale zakładam tak samo 45 lat.
 23. Już teraz na kamerach wygląda na świeżą dostawę śniegu. Jak przymrozi w nocy będzie dobrze jutro. Dzisiaj 2,5g trochę się zmęczyłem na końcu. Pierwsze 1,5g rewelacja. Startowałem o 7,30.
 24. Racja 70%. Czym to chcesz rozcieńczyć?
 25. Dzisiaj do 10 nic takiego się nie działo. Zero przetarć, trasy w 100% przygotowane perfekcyjnie. Nawiasem mówiąc trochę mnie dziwi, że ludzie jakoś unikają tego ośrodka. Z drugiej strony jestem zadowolony z braku kolejek i ścisku na trasach. Reasumując jeszcze się nie zdarzyło abym był niezadowolony z przygotowania tras ( startuję od otwarcia max 4 godziny jazda na okrągło ).
×
×
 • Create New...