Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie?? Maski z kawałka szmaty przed czymś chronią?? Spoko daj przykład i na oddział zakaźny. Chce to zobaczyć.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Zwykłe maski nie chronią ....były szczegóły.
Chodzi o to, żeby Ci „zdrowi” nie kaszleli na 2 metry i tyle.
Na zakaźny to:
Czepek
Gogle
maska n95
„Tarcza” twarzowa (?) - przyłbica? :)
Fartuch
Pomimo tego nawet do 30 % pracowników dało się zakazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy prawnicy może podpowiedzą jak to jest, oficjalnie mamy wybory tradycyjne do urn w obwodach. Nie kopertowe jak się ma do tego ten przepis ?


Art. 99. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.

 

To przepis, który(m.in.) klepnął opozycyjny Senat.

No to obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prosty chłopak piszę jak piszę ,ale najbardziej wkurwia mnie to że każda władza czerwona, czarna, zielona itp ma mnie za imbecyla! nie potrafiącego myśleć.
Czy tylko ja tak mam ?

Nie tylko Ty. Natomiast jak przeanalizujesz zachowanie sporej części społeczeństwa to sam dojdziesz do wniosku, że tego typu traktowanie ma swoje uzasadnienie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem u wójta. Poinformowałem go że jeśli moje dane przekaże to skończy się na Trybunale Praw Człowieka. Zakładam że pisowski sędzia i tak będzie prowadził sprawę więc i wyrok będzie pisowski dlatego wyrok sądu niezależnego dopiero przyjmę. Dodam że może też trafić na opozycyjnego sędziego co za tym idzie wyrok też nie będzie obiektywny. Czyli jedynie trybunał. Dowiedziałem się że i tak nie wyśle żadnych danych. Dla pewności złożyłem pismo które zakazuje obrotem moich danych nawet w przypadku ustawy. RODO jest wazniejsze. Gmina obecnie nie może nawet powiedzieć czy żyje. Oczywiście ZUS i US dostały takie same pisma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo nie wiem co jest w rozporządzeniu, na podstawie którego Poczta wystąpiła o dane.

Istnieje?? Pora się obudzić. Brak prawa więc premier może złamać prawo wydając. Przestań już pisać głupoty. Zalecenie to sobie mogą wsadzić w dupe. Jarek nawet takim wsadem może się zadowolić. Chyba że udajesz idiote. Na stronie rządu brak to co jakieś tajne?? Przyjęte pod osłoną nocy?? Może nim jesteś?? Może uważasz że tajne rozporządzenia w sprawie wyborów powszechnych to normalka?? Kogo ja pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, w której de facto Morawiecki rządzi dekretami. Któraś tam wcześniejsza tarcza dała mu prawo wydawanie poleceń (w drodze decyzji administracyjnej) a tu wprowadzili zapisy ustawowe w tarczę nr 3. Niby wszystko się zgadza, jedna tarcza dała możliwość dekretów, a druga żądania przez pocztę danych. I taki dekret podpisano. Niby wszystko jest OK, na pierwszy rzut oka. Problem w czym innym, a więc oczywistej na pierwszej oko niekonstytucyjności przyjętej konstrukcji. Natomiast ustawa podpisana, więc domniemanie legalności istnieje. Nawet jak ktoś zgłosi do TK (obojętne kto) to nie trudno zgadnąć co zrobi Przyłębska. Jesteśmy w wielkiej czarnej d..... Tak właśnie wygląda dyktatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawnicy może podpowiedzą jak to jest, oficjalnie mamy wybory tradycyjne do urn w obwodach. Nie kopertowe jak się ma do tego ten przepis ?


Art. 99. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.

 

Cytowany wyżej przepis znajduje się w ustawie z 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2. Ustawa weszła w życie 18 kwietnia 2020 roku

 

Ciekawszy jest art 102 tej samej ustawy:

Art. 102  W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii przy przeprowadzaniu wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568) w zakresie: 1) podawania w formie obwieszczenia do wiadomości wyborców informacji, o których mowa w art. 16 § 1 (podanie przez wójta siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych i granic obwodów) 2) wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania; 3) przekazywania wyborcom informacji, o których mowa w art. 37d § 1 (obowiązek poinformowania wyborców przez Komisarza Wyborczego o terminie wyborów, godzinach głosowani i sposobie głosowania) 4) głosowania korespondencyjnego, o którym mowa w art. 53a (głosowanie korespondencyjne osób niepełnosprawnych, osób podlegających kwarantannie i seniorów powyżej 60 rż); 5) głosowania przez pełnomocnika; 6) ustalania przez Państwową Komisję Wyborczą wzoru karty do głosowania i zarządzania przez nią druku tych kart.

 

Czy wyżej wymienione 2 przepisy (w oderwaniu od procedowanej właśnie i nieobowiązującej ustawy o terminie wyborów, godzinach głosowania, sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w danych wyborach ustawy o  szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. ) mogą być podstawą do żądania przez Pocztę danych od samorządów?

 

Według obecnego Przewodniczącego PKW (uwaga: nie całej PKW, bo PKW nie podjęła w tym zakresie uchwały) tak, ale pod warunkiem "dołączenia kopii rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na Pocztę Polską obowiązku z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców " 

 

Według byłego Przewodniczącego PKW (sędziego TK w stanie spoczynku Wojciecha Hermelińskiego) nie, albowiem cytowany przeze mnie wyżej art 102 wyłącza w całości możliwość głosowania korespondencyjnego w dotychczasowej postaci, a nowej ustawy nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowany wyżej przepis znajduje się w ustawie z 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2. Ustawa weszła w życie 18 kwietnia 2020 roku

 

Ciekawszy jest art 102 tej samej ustawy:

Art. 102  W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii przy przeprowadzaniu wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568) w zakresie: 1) podawania w formie obwieszczenia do wiadomości wyborców informacji, o których mowa w art. 16 § 1 (podanie przez wójta siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych i granic obwodów) 2) wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania; 3) przekazywania wyborcom informacji, o których mowa w art. 37d § 1 (obowiązek poinformowania wyborców przez Komisarza Wyborczego o terminie wyborów, godzinach głosowani i sposobie głosowania) 4) głosowania korespondencyjnego, o którym mowa w art. 53a (głosowanie korespondencyjne osób niepełnosprawnych, osób podlegających kwarantannie i seniorów powyżej 60 rż); 5) głosowania przez pełnomocnika; 6) ustalania przez Państwową Komisję Wyborczą wzoru karty do głosowania i zarządzania przez nią druku tych kart.

 

Czy wyżej wymienione 2 przepisy (w oderwaniu od procedowanej właśnie i nieobowiązującej ustawy o terminie wyborów, godzinach głosowania, sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w danych wyborach) mogą być podstawą do żądania przez Pocztę danych od samorządów?

 

Według obecnego Przewodniczącego PKW (uwaga: nie całej PKW, bo PKW nie podjęła w tym zakresie uchwały) tak, ale pod warunkiem "dołączenia kopii rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na Pocztę Polską obowiązku z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców " 

 

Według byłego Przewodniczącego PKW (sędziego TK w stanie spoczynku Wojciecha Hermelińskiego) nie, albowiem cytowany przeze mnie wyżej art 102 wyłącza w całości możliwość głosowania korespondencyjnego w dotychczasowej postaci, a nowej ustawy nie ma...

Cześć

Sese... czy oceniasz, że jakiegokolwiek prawa obecnie z przekonaniem możesz bronić, respektować.... Ja po prostu już nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowany wyżej przepis znajduje się w ustawie z 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2. Ustawa weszła w życie 18 kwietnia 2020 roku

 

Ciekawszy jest art 102 tej samej ustawy:

Art. 102  W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii przy przeprowadzaniu wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568) w zakresie: 1) podawania w formie obwieszczenia do wiadomości wyborców informacji, o których mowa w art. 16 § 1 (podanie przez wójta siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych i granic obwodów) 2) wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania; 3) przekazywania wyborcom informacji, o których mowa w art. 37d § 1 (obowiązek poinformowania wyborców przez Komisarza Wyborczego o terminie wyborów, godzinach głosowani i sposobie głosowania) 4) głosowania korespondencyjnego, o którym mowa w art. 53a (głosowanie korespondencyjne osób niepełnosprawnych, osób podlegających kwarantannie i seniorów powyżej 60 rż); 5) głosowania przez pełnomocnika; 6) ustalania przez Państwową Komisję Wyborczą wzoru karty do głosowania i zarządzania przez nią druku tych kart.

 

Czy wyżej wymienione 2 przepisy (w oderwaniu od procedowanej właśnie i nieobowiązującej ustawy o terminie wyborów, godzinach głosowania, sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w danych wyborach) mogą być podstawą do żądania przez Pocztę danych od samorządów?

 

Według obecnego Przewodniczącego PKW (uwaga: nie całej PKW, bo PKW nie podjęła w tym zakresie uchwały) tak, ale pod warunkiem "dołączenia kopii rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na Pocztę Polską obowiązku z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców " 

 

Według byłego Przewodniczącego PKW (sędziego TK w stanie spoczynku Wojciecha Hermelińskiego) nie, albowiem cytowany przeze mnie wyżej art 102 wyłącza w całości możliwość głosowania korespondencyjnego w dotychczasowej postaci, a nowej ustawy nie ma...

 

Dlatego kiedyś na priva napisałem, że jesteś ok

Chętnie kiedyś na nartach usiądę z Tobą na piwo i porozmawiam PRYWATNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarantanna to 2 tygodnie....
Czyli dla osób z kontaktu.... okres oczekiwania na pojawienie się choroby.
Jesli osoba nie ma gorączki, kaszlu, i nie cieknie z nosa to wraca do pracy.
Osoby chore- czyli tak jak kolezanka( a tak z ciekawości o Toruńskiej onkologii znowu?)
To u nas wystarczą takie kryteria:
- 72 godziny od ustąpienia gorączki
- minimum 7 dni od pojawienia się pierwszych objawów ... poprawiających się.
- dla pracowników opieki zdrowotnej wymagano 2 negatywne testy w odstępie 24 godzin... żeby zapobiec zakażeniu innych.

Z powyższymi osobami traktuje się je jak osoby chore? Na podstawie? Braku testów?
Anosmi?

Na lotniskowcu Roosevelt gdzie z 4,800 osób zaraziło się ok 700... młodych zdrowych wojskowych ....60% nie miała żadnych objawów choroby.
pierwsze 2 osoby, które mniemam zostały izolowane, kiedy objawy się pojawiły- gorączka (?)... po 15 dniach od opuszczenia portu w Guam zdążyły zakazić resztę.

Dlatego maski w miejscach publicznych dla wszystkich są całkiem sensowne.

 

Po 3 tygodniach wczoraj zrobiono badania, ale tylko tej dziewczynie/pielęgniarce która straciła węch i smak. Pewnie córce kazano siedzieć tak długo by nie przyniosła choroby do laboratorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...