Skocz do zawartości

Stan Wyjatkowy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Dlatego też uważam, że wszyscy powinniśmy sobie w końcu uświadomić, że poprawność polityczna i wierność ideałom cywilizacyjnym nic tu nie da. To jest wojna a druga strona to wrogowie, których należy wytłuc do nogi aby już nigdy główki nie podnieśli.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dlatego też uważam, że wszyscy powinniśmy sobie w końcu uświadomić, że poprawność polityczna i wierność ideałom cywilizacyjnym nic tu nie da. To jest wojna a druga strona to wrogowie, których należy wytłuc do nogi aby już nigdy główki nie podnieśli.

Pozdro

Pobożne życzenia....z komuną nic nie zrobiliśmy....z pisorami będzie podobnie ... a odbudowywać kraj i demokrację będziemy latami....ale w sumie tak od wieków ... znikąd się nie wzięło że..Mądry Polak po szkodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące dyskutowali, konsultowali opinie z prawnikami, uprawiali targi polityczne - emocje prawie jak u Brytyjczyków, debatujących o umowie brexitowej. I wymyślili, że wystarczy nie robić nic. Poczekać, aż termin wyborów minie. Po czym te nieistniejące wybory unieważni Sąd Najwyższy. W lipcu będą mogli zrobić to samo. W październiku to samo. Bo nagle ktoś odkryje, że jednak wirus przenosi się drogą "kopertową". Kadencja Prezydenta ustanie? A kto by się tym przejmował. Po co w ogóle robić wybory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Maja nie odbędą się wybory prezydenckie. Oczywiście nie jest to nic nadzwyczajnego i nie ma powodu ogłaszać stanu nadzwyczajnego. To że wybory odbywają się albo nie, w takiej czy innej formie jest zwyczajna sytuacją w Polsce pod rządami PIS. Prezesi przewidują wyroki SN przed ich wydaniem. Polska jest republiką bananową. Jakakolwiek dyskusja o prawie, demokracji czy konstytucji nie ma sensu. PIS to wszystko zdeptał, na życzenie  i błogosławieństwo publiczności i zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Maja nie odbędą się wybory prezydenckie. Oczywiście nie jest to nic nadzwyczajnego i nie ma powodu ogłaszać stanu nadzwyczajnego. To że wybory odbywają się albo nie, w takiej czy innej formie jest zwyczajna sytuacją w Polsce pod rządami PIS. Prezesi przewidują wyroki SN przed ich wydaniem. Polska jest republiką bananową. Jakakolwiek dyskusja o prawie, demokracji czy konstytucji nie ma sensu. PIS to wszystko zdeptał, na życzenie i błogosławieństwo publiczności i zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia.

Powoli zaczynam zazdrościć tym Polakom, którzy od wielu lat mieszkają za granicą i niespecjalnie orientują się co się w Polsce wyprawia. Ktoś ma podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się znawca Konstytucji wypowiedział? Dwóch podrzędnych posłów publikuje swoja ustawkę, gdzie stwierdza, że wyborów nie będzie, SN ogłosi nieważność wyboru prezydenta / jak można ogłosić nieważność czegoś czego nie było?/, marszałek rozpisze nowe wybory. Do tego, że podpisy zbierane będą ważne itp, itd.

Nawet nie próbowali podtrzymywać pozorów, że to rząd rządzi, prezydent ma coś do powiedzenia...

 

PiS się ustawił w niekorzystnej i niewygodnej sytuacji w marcu, gdyż wtedy należało wprowadzić stan klęski żywiołowej. Teraz każdy kolejny krok jest obarczony wadą prawną. Pytanie czy ktoś ich za to kiedyś rozliczy i w jaki sposób? Na konstytucyjną odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu nie liczyłbym z oczywistych powodów. Pytanie brzmi raczej jak tego typu działania oceni społeczeństwo. I tu także nie jestem optymistą. Widząc jaki jest poziom znajomości oraz szacunku dla konstytucyjnych norm wśród suwerena nie liczyłbym na to, że ten akurat temat będzie kluczowy dla wyniku kolejnych wyborów parlamentarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybory wyborami, ale kiedy koronacja Jarosława na Wawelu?

Byłoby to śmieszne ale....

Biorąc pod uwagę wiek Jarosława (czyli że jego aktywność polityczna dobiega końca)

Jego parcie do władzy

Jego parcie na zapisanie się w historii (bo to nie Lechu zdecydował że leży na Wawelu)

więc przewiduję, że będzie chciał w końcu wyjść z cienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobożne życzenia....z komuną nic nie zrobiliśmy....z pisorami będzie podobnie ... a odbudowywać kraj i demokrację będziemy latami....ale w sumie tak od wieków ... znikąd się nie wzięło że..Mądry Polak po szkodzie

 

Niestety obawiam się, że niwą przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi 

 

Suweren nie musi być wykształcony. Nawet lepiej jak nie jest - łatwiej nim sterować i manipulować. Vide ustawa o oświacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, że niwą przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi 

 

Suweren nie musi być wykształcony. Nawet lepiej jak nie jest - łatwiej nim sterować i manipulować. Vide ustawa o oświacie.

 

Społeczeństwa zachodnie są jednak dużo do przodu pod względem obywatelskiej, demokratycznej świadomości oraz dojrzałości. Wynika to z tego, że w większości z nich proces budowy nowoczesnych państw rozpoczął się zaraz po II wojnie światowej (są oczywiście wyjątki - Hiszpania, Portugalia). Czyli to już jest 75 lat na oko. A u nas ledwo 30 lat minęło a poza tym wychodzimy z mentalności człowieka sowieckiego. I to widać, dla suwerena najważniejsze żeby do gara było co włożyć a nie jakaś wolność czy demokracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko reforma sadownictwa(najtrudniejsza) i Wielki Strateg przejdzie do historii XXI wieku.


Przepraszam, ze cytuje siebie. Cicho sie zrobilo i slusznie bo wszystko idzie zgodnie z planem. Wyrzucono na smietnik historii obca agenture bedaca na stanowiskach prezesow SN. Chwilowo spokoj z wyborem prezydenta a reforma ta najwazniejsza rusza "pelna para". Wielki Strateg gwarantem Wielkiej Polski w Europie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze cytuje siebie. Cicho sie zrobilo i slusznie bo wszystko idzie zgodnie z planem. Wyrzucono na smietnik historii obca agenture bedaca na stanowiskach prezesow SN. Chwilowo spokoj z wyborem prezydenta a reforma ta najwazniejsza rusza "pelna para". Wielki Strateg gwarantem Wielkiej Polski w Europie.

 

Boję się, że ty na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu pisać. Minister zdrowia w lutym wręcz śmieje się z krajów które nakazały nosić maseczki. Wyśmiewa ludzi którzy noszą maseczki. Wygląda to tak jakby mówił że to idioci. Maseczki przed niczym nie chronią.

Minister zdrowia w kwietniu nakazuje noszenie maseczek. Chronią inne osoby przed zakażeniem. Brak maseczki to mandaty. Prezydent Adrian ogłasza narodowe szycie maseczek. Parodia.

Ktoś powie że rządzą idioci. Ktoś inni że imbecyle. Jeszcze ktoś ....

Oczywiście każdy z nich będzie miał rację. To wie każdy myślący człowiek.

Dlatego rozumiem ludzi którzy mają w dupie nakazy tego rządu. Sam mam je w dupie i mogą mnie pocałować. Jedyne smutne to to że ludzie dalej ślepo im wierzą. Kompletnie odcięli im pieniędzmi myślenie.

Ale na szczęście są tacy mądrzy jak ty i tak elokwentni. Dzięki Bogu! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się znawca Konstytucji wypowiedział? Dwóch podrzędnych posłów publikuje swoja ustawkę, gdzie stwierdza, że wyborów nie będzie, SN ogłosi nieważność wyboru prezydenta / jak można ogłosić nieważność czegoś czego nie było?/, marszałek rozpisze nowe wybory. Do tego, że podpisy zbierane będą ważne itp, itd.

Nawet nie próbowali podtrzymywać pozorów, że to rząd rządzi, prezydent ma coś do powiedzenia...

Jeszcze wczoraj byli szeregowymi, a dzisiaj już podrzędni?! Hmmmm ;) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie wpadł mi w oko i ucho komentarz Pawła Lisickiego dotyczącego dzisiejszych (i nie tylko dzisiejszych) wydarzeń politycznych w naszym kraju.

I ja z tą kurwą grałem w piłkę...
 

Myślę, że Pan Paweł oddziela piłkę od polityki, ale nie sądzę by po tak wyszukanym komentarzu chciał z kimś takim dalej haratać w gałę.Zostaje Tusk i ferajna! ;) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnione są tylko dzieci poniżej 4 lat albo OSOBA KTÓRA NIE MOŻE ZAKRYWAĆ UST LUB NOSA Z POWODU STANU ZDROWIA, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności. NIE BĘDZIE WYMAGANE OKAZANIE ORZECZENIA LUB ZAŚWIADCZENIA W TYM ZAKRESIE. Przyjechali powiedziałem kazali wpuścić i przeprosić i pojechali. Miałem ubaw ze sprzedawczyni. Nawet nie pytali o to czemu nie mogę bardziej szczegółowo. Oczywiście jakby ktoś pytał nie trzeba ale można powiedzieć coś. Ja sobie wymyśliłem że mam Astmę. Zaświadczenia nie potrzeba więc za chwilę pół Polski będzie miało Astmę jak w Norwegii

A już myślałem, że orzeczenie, a tu jednak "astma"/ Z uczciwością na bakier?! Trzeba było być chojrakiem do końca. Nie założę i już! Tylko do tego trzeba mieć charakter. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...