Skocz do zawartości

Pasje


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Raz byłem, w Częstochowie. Ja z kumplem. Dwa wsioki przyjechały do miasta. Po weselu. Stadion pełny. Na zakrętach pusto tylko 2 buce w gajerach stoją na jednym z nich. Po deszczu. Błotem plułem przez następny tydzień. Nie wiedzieliśmy jak wrócić z powrotem. Koniec końców w bagażniku passata kombi wyściełanym folią😉. Taki był mecz. Super sprawa.

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mig napisał:

Wygląda, ze tez nie byłeś.....  ;-))

Dobry tato zabierał mnie regularnie. Później był epizod pracy nad albumem o żużlu ( https://www.ksiazki-zuzlowe.com/?631,smak-zuzla ) - miałem wstęp zarówno do parku maszyn jak i na płytę, strefy VIP. Wszystko. Tam rzeczywiście było ciekawie.  

Mimo takich tradycji i możliwości bakcyla nie połknąłem.  Ale bez dwóch zdań sport ten ma zaciekłych fanów.

Najbardziej zapamiętałem (nie umieściłem tego w książce) tych młodych chłopców na wózkach inwalidzkich co sobie połamali kręgosłupy na torze i z parku maszyn oglądali zawody...

  • Like 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... w każdym sporcie motorowym bywa blisko do wypadku. Tak blisko jak np. w jeździe kretą drogą w peletonie kolarskim..... z drugiej strony... pewnie widziałeś reakcje tych chłopaków po wyścigu. Powiedz im że to niebezpieczne... 😉

Filmik z toru mini zuzla w Rybniku. Motocykle 85ccm, zawodnicy do 12 lat. Poza tym aktualni drużynowi mistrzowie Polski. 

l Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot2 napisał:

Dobry tato zabierał mnie regularnie. Później był epizod pracy nad albumem o żużlu ( https://www.ksiazki-zuzlowe.com/?631,smak-zuzla ) - miałem wstęp zarówno do parku maszyn jak i na płytę, strefy VIP. Wszystko. Tam rzeczywiście było ciekawie.  

Mimo takich tradycji i możliwości bakcyla nie połknąłem.  Ale bez dwóch zdań sport ten ma zaciekłych fanów.

Najbardziej zapamiętałem (nie umieściłem tego w książce) tych młodych chłopców na wózkach inwalidzkich co sobie połamali kręgosłupy na torze i z parku maszyn oglądali zawody...

A ja byłem jako nastolatek kibolem śląska świętochłowice, jeździliśmy na mecze w świętochłowicach i Rybniku.

Ukoronowaniem były mistrzostwa świata na chorzowskim stadionie. Ojciec załatwił (był działaczem w GKS Katowice) vipowskie bilety i staliśmy z kumplami kilkadziesiąt metrów od taśmy startowej. Do dziś pamiętam finałowy wyścig - Jerzy Szczakiel i Ivan Mauger - stadion oszalał a Mauger wywalił się na zakręcie, już wiedzieliśmy że jesteśmy mistrzami świata.

Potem śpiewałem ze 100 000 wspólnie Mazurka i  wróciłem lekko pijany nad ranem do domu - o jaki ja wtedy byłem dumny, byliśmy potęgą sportową - kilka miesięcy wcześniej pokonaliśmy Anglię 2:0, byliśmy w 1 dziesiątce na świecie w wydobyciu węgla, siarki, produkcji nawozów sztucznych i budowie okrętów pełnomorskich

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

A ja byłem jako nastolatek kibolem śląska świętochłowice, jeździliśmy na mecze w świętochłowicach i Rybniku.

Ukoronowaniem były mistrzostwa świata na chorzowskim stadionie. Ojciec załatwił (był działaczem w GKS Katowice) vipowskie bilety i staliśmy z kumplami kilkadziesiąt metrów od taśmy startowej. Do dziś pamiętam finałowy wyścig - Jerzy Szczakiel i Ivan Mauger - stadion oszalał a Mauger wywalił się na zakręcie, już wiedzieliśmy że jesteśmy mistrzami świata.

Potem śpiewałem ze 100 000 wspólnie Mazurka i  wróciłem lekko pijany nad ranem do domu - o jaki ja wtedy byłem dumny, byliśmy potęgą sportową - kilka miesięcy wcześniej pokonaliśmy Anglię 2:0, byliśmy w 1 dziesiątce na świecie w wydobyciu węgla, siarki, produkcji nawozów sztucznych i budowie okrętów pełnomorskich

W zasadzie to nigdy nie byłem zbytnio podatny na te wspólne, tłumne uniesienia. Jakoś mnie to nie kręciło, a teraz to już całkiem jest mi obce. Dlatego ani piłka nożna ani żużel mnie nie bawią. Oba te sporty są nudne, żużel już kompletnie - pierwszy wiraż ustawia na 90% wynik. Czasem ktoś kogoś wyminie ale tam też są tylko dwa warianty. Jak oddzielić od tego ryk silników i specyficzny zapach to nie ma czego oglądać.  Oczywiście według mnie.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujot2 napisał:

W zasadzie to nigdy nie byłem zbytnio podatny na te wspólne, tłumne uniesienia. Jakoś mnie to nie kręciło, a teraz to już całkiem jest mi obce. Dlatego ani piłka nożna ani żużel mnie nie bawią. Oba te sporty są nudne, żużel już kompletnie - pierwszy wiraż ustawia na 90% wynik. Czasem ktoś kogoś wyminie ale tam też są tylko dwa warianty. Jak oddzielić od tego ryk silników i specyficzny zapach to nie ma czego oglądać.  Oczywiście według mnie.

 

We Wrocku po remoncie stadionu to całkiem fajne ściganie teraz jest, ale fakt, że jak robią twardy tor to start i pierwszy łuk kończą sprawę szczególnie na początku zawodów. 

Ja lubię na żużel chodzić (w Poznaniu jest drużyna I ligowa chociaż teraz spadli do II ligi), odbiór samego widowiska zależy też od stadionu np. w Toruniu zupełnie inaczej się odbiera jazdę niż np. na Narodowym. 

Zapach, hałas i kurz są dodatkiem, bez którego nie ma po co chodzić na zawody. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, labas said:

Dzwonkówka, pasmo Radziejowa, wschodnia część Krościenka n/D.

A czy skoro jesteś z tamtych okolic orientujesz się może jak realnie wygląda sytuacja z trasą nr 4 w Jaworkach podczas sezonu? Konkretnie czy trasa istnieje w rzeczywistości i czy da się po niej jeździć w sezonach jakie bywały ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, Mikoski napisał:

Pasja mojej córki zajmuje mi garaż i cześć podwórza 😁 razem z zięciem dłubią ciągle przy starych autach . Ale są i wyniki 👍 

IMG-20231022-WA0000.jpg

Dzisiaj zaczyna z kolegą kolejny rajd tym razem w Hiszpanii, legendarnym autem , startują w kategorii samochodów zabytkowych.

IMG-20231026-WA0004.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...