Jump to content

mlodzio

Members
 • Posts

  622
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

mlodzio last won the day on June 24

mlodzio had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mlodzio's Achievements

Proficient

Proficient (10/14)

 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Dedicated
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

163

Reputation

 1. mlodzio

  Pasje

  Ekstrema ? - rozumiem ironię 🙃. To co kiedyś było czymś zwyczajnym dziś nazywa się survival lub bushcraft 🙂. Popularne stały się szkolenia z technik radzenia sobie w terenie. Zapałki ? - szpan zadaje się krzesiwem 😏. Wyzwaniem jest spływ z własnym sprzętem biwakowym - dziś nazywa się go autonomicznym. 🙂. Wiele osób nie wyobraża sobie noclegu "na dziko" 🤨. Należy dopisać do tego całą ideologię sprzętową. Np. nóż - musi być ze stali węglowej (jakby stal nie była z zasady węglowa) 😏. Generalnie wszystko wraca ale z nową angielską już nazwą i sztucznie dorobioną ideologią.
 2. mlodzio

  Pasje

  Bug - ostatnie 130 km (16 - 19 czerwca)
 3. mlodzio

  Pasje

  Lubelską Bystrzycą 11-12 czerwca
 4. Gratuluję - tekst Idealnie nadający się do zamieszczania pod każdym twoim postem.
 5. Nie wiem dlaczego akurat wy dwaj mnie cytujecie, czyżbyście sądzicie że to jednak o was ?. 😏
 6. 2 osoby wciąż podsycają gdy ogień przygasa. Robią wszystko aby w garnku wciąż wrzało. Czy tylko ja zauważyłem że : - niczego nie popierają - niczego nie proponują O co więc chodzi ? - o ferment. Kto w fermencie ma interes ?.
 7. Dlaczego tej propozycji osobiście nie złożyłeś protestującym na miejscu w Bielsku Białej ?.
 8. Skąd to wiesz ? - pytam bo widzę że wszystko wiesz. Wiesz bo rozmawiasz z nimi ? - ja rozmawiam. Ostatnio dużo, w zasadzie codziennie, rozmawiam także z uchodźcami z Ukrainy. W odróżnieniu od podsycanej w dyskusji "gorączki" ludzie ci potrzebują spokoju i ukojenia.
 9. Zauważam że mieszkańcy regionów bardziej oddalonych od wschodniej granicy częściej rozmawiają o wojnie na Ukrainie niż ci przygraniczni.
 10. Były szef PGNiG przedstawia bardzo rozsądny sposób myślenia - zadziwiające że dopiero gdy bez politycznego kagańca. Zarządzenia UE są wynikiem wyłącznie taktyki gospodarczej głównych jej graczy a właściwie Niemiec. Chodzi o to aby mnożyć pośrednie przeszkody potencjalnym konkurentom. Za jakiś czas, gdy Niemcom będzie się opłacało, może zostać zdjęta część tych ograniczeń. Niemcy od pewnego czasu łakomie spoglądają na niektóre nasze węglowe złoża. Metan ? - można zagospodarować energetycznie.
 11. Poniższe to ani krytyka ani aprobata zdań w tej jakościowo wątpliwej dyskusji, w odróżnieniu do niektórych dyskutantów nie czerpię wiedzy z wątpliwych anonsów. Swego czasu byłem przeciwnikiem zamykania tak dużej ilości polskich kopalni węglowych. Uważałem że posiadając surowiec łatwy do zastosowania powinniśmy traktować go jako dobro strategiczne. Mogliśmy być eksporterem węgla aby w chwilach niepewnych część eksportową kierować na własny rynek. Dzisiaj obserwujemy skutki myślenia odmiennego. Nawet gdyby było jak uważałem to i tak słyszelibyśmy ciągłą krytykę górników jako "dotowanych pasożytów". Decyzje strategiczne to często decyzje niepopularne - do ich podejmowania trzeba wizji i determinacji. ( zainteresowanych przyczynami braku zyskowności niektórych kopalni zachęcam do zapoznania się z opłatami jakimi państwo obciąża czynności eksploatacyjne )
 12. Do ogółu - jak dotąd w żadnym jeszcze temacie nie padło aż tyle inwektyw.
 13. Zatem nie dziw się że bywasz źle rozumiany. Piszesz często chaotycznie a wtedy nie sposób zrozumieć logiki treści. Wymachujesz przy tym szabelką, zadajesz ciosy na lewo i prawo, nie rozpoznajesz kto sprzymierzeńcem a kto wrogiem, w ten sposób zrażasz do siebie. Stosujesz zasadę: "kto nie jest za ten jest przeciw", ona jest czystą manipulacją. Podkreślasz wiedzę na temat znajomości rynku nośników energii. Moim zdaniem im kto ma więcej wiedzy tym wyraźniej dostrzega ogrom obszaru swojej niewiedzy. Taki ktoś najczęściej zdaje sobie sprawę z szeregu zależności i uwarunkowań. Brak takiej rozwagi niezbyt dobrze świadczy o potencjalnym zakresie tak często podkreślanego zakresu swojej wiedzy. To nie jest krytyka .. raczej diagnoza zachowań.
 14. Mój wpis przypadkowo znalazł się pod Twoim. Nie użyłem ani cytatu ani nick-a więc chyba wszystko jasne.
 15. Cel trola został osiągnięty. Trzeba bardzo niewiele aby Polaków poróżnić lub wręcz skłócić - w tym działaniu właśnie o to chodzi. Nie dajcie się zwieźć tej niby propolskiej nucie.
×
×
 • Create New...