Jump to content

Prędkość?

robertw
 Share

Recommended Posts

Cześć. Luźne pytanie, jaka prędkość jest dla Was najbardziej komfortowa przy zjeździe na nie zatłoczonym i w miarę równym stoku? Mam świadomość że to sprawa mocna indywidualna zależna od pierdyliarda czynników, niemniej . .. ? Mnie najbardziej odpowiada przedział 50-65 km/h.

33 minuty temu, robertw napisał:

Cześć. Luźne pytanie, jaka prędkość jest dla Was najbardziej komfortowa przy zjeździe na nie zatłoczonym i w miarę równym stoku? Mam świadomość że to sprawa mocna indywidualna zależna od pierdyliarda czynników, niemniej . .. ? Mnie najbardziej odpowiada przedział 50-65 km/h.

u mnie maxymalnie 85 wtedy dla bezpieczeństwa zaczynam hamować pługiem

85kmh.thumb.jpg.592a74a9246142ca88fc11ea90796b23.jpg

18 minut temu, Mikoski napisał:

Boję się prędkości 😱 takie wyniki to dla mnie kosmos 🤪

Damian, tyle to Ty na orczyku jeździsz😀. A tak poważnie to co podałeś @robertw to taka prędkość sprawnego poruszania się po stoku. Chwilowo to można i szybciej sporo. Ale średnio 50-60km/h to spoko. Na tle innych to nie jest wolno. Są oczywiście asy co śmigają sporo szybciej. 
pozdro

2 godziny temu, robertw napisał:

Kurcze, zazdroszczę ja przy takiej prędkości to już muszę wymieniać pampersa 🤣

Jak bez zatrzymania takie ewolucje to szczerze podziwiam, przy tym pług Jana to dziecinada.

14 godzin temu, robertw napisał:

To zależy.

Jak jest pusto na stoku i sztruks plus równo plus brak przełamań i trawersów, to i 100km/godz będzie OK na wąskiej i długiej narcie.

Każde utrudnienie w formie ukształtowania stoku, rodzaju śniegu i frekwencji redukują prędkość.

W idealnych warunkach:

Na SL R11-13 najlepiej mi sie jezdzi 45-60km/h.
"Gigantki" R17-19m 50-70km/h. Tutaj dużo zależy od elastyczności bo są takie co lubią podkręcać i takie co robią to niechętnie.

Prawdziwe gigantki 70-80km/h+

Oczywiście piszę o jeździe na krawędzi nie na wprost. 
Im gorsze warunki tym mniejszy komfort aż do całkowotego zaniechania szybkiej jazdy.

• Thanks 1

W ferie zegarek pokazywał mi średnie prędkości ok. 36-40 (liczy średnią z pominięciem zatrzymań i wyciągów), a maksymalne były w okolicy 67-74 - a to dlatego, że warunki były niezwykle korzystne - puste, szerokie stoki z idealnym (szybkim, nie zlodzonym) śniegiem. "Sylwestrowy" wyjazd, na Podhale był znacznie wolniejszy, że średnimi ok 25 i maks 50.  W obu przypadkach czułem się komfortowo, nie jeździłem na rekord, narty były te same. Główny czynnik - gęstość na trasie. 

34 minuty temu, Wojcio napisał:

a maksymalne były w okolicy 67-74 - a to dlatego, że warunki były niezwykle korzystne - puste, szerokie stoki

Możesz polecić kilka tras, gdzie można takie prędkości osiągnąć?