Skocz do zawartości

Prędkość?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Luźne pytanie, jaka prędkość jest dla Was najbardziej komfortowa przy zjeździe na nie zatłoczonym i w miarę równym stoku? Mam świadomość że to sprawa mocna indywidualna zależna od pierdyliarda czynników, niemniej . .. ? Mnie najbardziej odpowiada przedział 50-65 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robertw napisał:

Cześć. Luźne pytanie, jaka prędkość jest dla Was najbardziej komfortowa przy zjeździe na nie zatłoczonym i w miarę równym stoku? Mam świadomość że to sprawa mocna indywidualna zależna od pierdyliarda czynników, niemniej . .. ? Mnie najbardziej odpowiada przedział 50-65 km/h.

u mnie maxymalnie 85 wtedy dla bezpieczeństwa zaczynam hamować pługiem

 

85kmh.thumb.jpg.592a74a9246142ca88fc11ea90796b23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mikoski napisał:

Boję się prędkości 😱 takie wyniki to dla mnie kosmos 🤪

Damian, tyle to Ty na orczyku jeździsz😀. A tak poważnie to co podałeś @robertw to taka prędkość sprawnego poruszania się po stoku. Chwilowo to można i szybciej sporo. Ale średnio 50-60km/h to spoko. Na tle innych to nie jest wolno. Są oczywiście asy co śmigają sporo szybciej. 
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertw napisał:

Cześć. Luźne pytanie, jaka prędkość jest dla Was najbardziej komfortowa przy zjeździe na nie zatłoczonym i w miarę równym stoku? Mam świadomość że to sprawa mocna indywidualna zależna od pierdyliarda czynników, niemniej . .. ? Mnie najbardziej odpowiada przedział 50-65 km/h.

To zależy.

Jak jest pusto na stoku i sztruks plus równo plus brak przełamań i trawersów, to i 100km/godz będzie OK na wąskiej i długiej narcie.

Każde utrudnienie w formie ukształtowania stoku, rodzaju śniegu i frekwencji redukują prędkość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W idealnych warunkach:

Na SL R11-13 najlepiej mi sie jezdzi 45-60km/h.
"Gigantki" R17-19m 50-70km/h. Tutaj dużo zależy od elastyczności bo są takie co lubią podkręcać i takie co robią to niechętnie.

Prawdziwe gigantki 70-80km/h+

Oczywiście piszę o jeździe na krawędzi nie na wprost. 
Im gorsze warunki tym mniejszy komfort aż do całkowotego zaniechania szybkiej jazdy.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ferie zegarek pokazywał mi średnie prędkości ok. 36-40 (liczy średnią z pominięciem zatrzymań i wyciągów), a maksymalne były w okolicy 67-74 - a to dlatego, że warunki były niezwykle korzystne - puste, szerokie stoki z idealnym (szybkim, nie zlodzonym) śniegiem. "Sylwestrowy" wyjazd, na Podhale był znacznie wolniejszy, że średnimi ok 25 i maks 50.  W obu przypadkach czułem się komfortowo, nie jeździłem na rekord, narty były te same. Główny czynnik - gęstość na trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wojcio napisał:

a maksymalne były w okolicy 67-74 - a to dlatego, że warunki były niezwykle korzystne - puste, szerokie stoki

Możesz polecić kilka tras, gdzie można takie prędkości osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...