Jump to content

robertw

Members
 • Posts

  423
 • Joined

 • Last visited

robertw's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mogę zrozumieć różne logiczne ograniczenia, staram sie pojąć moim małym rozumkiem że ktoś tam w tym rządzie jest mądrzejszy ode mnie i planuje jak Nas maluczkich ochronić ale k...a niech mi ktoś wytłumaczy co robili "rządący" przez całe letnie miesiące? Co robili gdy było wiadomo że będzie  kiepsko, gdy ja i reszta personelu medycznego pracowaliśmy w gównianych maskach które zabezpieczały co najwyżej przed ...... gdzie byli Ci wspaniali myśliciele gdy zamawiałem w internecie sprzęt jednorazowy do pracy ponieważ szpital nie dostawał go w potrzebnej ilości? Kto zwróci zdrowie mnie i połowie personelu który przechorował COVID i teraz większość ma powikłania. Nie lepiej było pgłaszać sukces w walce z pandemią żeby wybory sie odbyły. A potem przespać kilka miesiecy bo tak lepiej i teraz zamykać stoki, baseny, słiownie itd... Wiem, ktoś zaraz napisze że nikt tego nie przewidział itd... Z góry odpowiadam g...o prawda. Polityka była ważniejsza od ludzkiego zdrowia.
 2. Ja oceniam się na 2,85 więc wpisałem "3", jeżdżę jak w stopce. Czerwona trasa i radość z jazdy.
 3. Dziękuję Wam za wypowiedzi i poświęcony czas. Nie potrzebuje analizy czy but jest dobrze dobrany czy źle, trochę sie na tym znam. Przymierzyłem sporo butów, do jazdy mam trzy pary i we wszystkich występuje podobny problem, więc poproszę o namiary gdzie można dostać takie wkładki.
 4. Czy możesz mi dać namiar na sklep. Przy budowie moich stóp większość butów uwiera mnie na podbiciu.
 5. Cześć, czy spotkaliście sie z wkładka do butów pod języki? Widziałem oferty wkładek żelowych na kostki i golenie ja natomiast mam problem z uciskaniem stopy pod językami butów. Pozdrawiam Robert
 6. Rzadko zaglądam na forum, ale zawsze staram się przejrzeć wątki o nauce jazdy. Mam nadzieję nauczyć się lepszej jazdy na nartach. Czytam, czytam, analizuję i wyciągam wnioski i ten temat dał mi dużo przemyśleń odnośnie wzajemnego zrozumienia przekazu pisanego.
 7. Echh. Nie jeżdżę w tym sezonie na nartach, Od czasu do czasu poczytam forum, ale jak poczytam to coraz mniej tęsknię za jazdą na nartach. Piękna forma rekreacji, tylko czemu psujecie nasze doznania swoimi beznadziejnymi dyskusjami? Stare chłopy jesteście a zachowujecie się jak smrody. Proszę nie zaśmiecajcie swoimi głupimi tekstami tego tematu przenieście się do Hyde Parku.
 8. Zgadzam się, że zarządca ośrodka powinien dbać o bezpieczeństwo narciarzy, niemniej My sami tez jesteśmy nieraz sobie winni. Widząc zagrożenie trzeba zgłaszać ten fakt i wymuszać reakcję. Przykład z życia wzięty, przystanek autobusowy a nad nim wiszący spory konar złamany przez wiatr. Przez trzy dni przejeżdżając widziałem coraz większe nachylenie ważącego zapewne kilkaset kilogramów  kawałka drzewa. W końcu zadzwoniłem do straży pożarnej zapytać sie czy mieli zgłoszenie? Dyżurny powiedział, że nic o tym nie wiedzą !!! Trzy dni!!! Kilkaset osób odjeżdżających codziennie z tego miejsca i nikt nie zareagował. Po interwencji otrzymałem ze straży wiadomość, ze jeszcze dzień, lub silniejszy podmuch wiatru i tragedia byłaby gotowa. Taki sam mechanizm działa na stokach, nikt nie reaguje więc dalej zagrożenie pozostaje nie rozpoznane.
 9. Przepraszam, więcej nie będę ...
 10. W świętokrzyskim od przyszłego sezonu będzie można jeździć tylko bez kijków. Takie rozporządzenie wydał jeden z przedstawiciel Administracji miasta Wąchock
 11. w Szczyrku nie było beznadziejnie. W Szczyrku było super. W tym i poprzednim roku tam nie jeździłem, ale w poprzednich latach wyjeżdżałem na tydzień, kilka dni, a nawet na wypad jednodniowy (pomimo, że nie było ekspresówek i dymało sie nieraz 4 godziny w jedna stronę). Jednego dnia potrafiliśmy przejechać po 50-60 km i nie było nam dość. Nie było kanap, orczyki sie psuły jechało sie po lodzie ale było fajnie. Na niektórych (zamkniętych) trasach zjeżdżało sie w dól po trawie i nikt nie kłapał ozorem. Ale, .... wiedziałem za co płacę. Wiedziałem, że będzie kiepsko na  lodowisku na orczyku, miałem świadomość braku śniegu i cieszyłem sie jazdą. Na temat obecnych warunków nie wypowiadam sie ponieważ nie byłem. Zemszczę na moją ulubiona stacje narciarska w Wierchomli, że jest jak skansen, ale z drugiej strony cieszę się, że nie zrobiono z niej Białki.
 12. Jak zwykle z całej dyskusji tylko parę sensownych zdań. Pytałem o opony całoroczne, a nie zimówki, letnie itd... styl waszej jazdy tez mnie g.... obchodzi, każdy jeździ jak mu pasuje i płaci mandaty za siebie (byle by innym krzywdy nie robił na drodze). Mam auto klasy B, które ma 90 kucy i jeżdżę bez szaleństwa, więc jeśli ktoś ma sensowną odpowiedź na moje pytanie to chętnie ją przeczytam.
 13. Około 60%  jazdy to miasto. Kilka razy do roku w sezonie letnim wypady po kilkaset kilometrów, w zimie 2-3 razy wyjazd w góry na narty.
 14. Witam! Jeździ ktoś na oponach całorocznych? Do tej pory zawsze mając dwie zmiany kół nie zastanawiałem się nad taką opcją, ale teraz czeka mnie zakup letnich opon, a i zimowe też pomału się kończą. Myślałem o takich, lub podobnych  oponach aha i nie jest to kryptoreklama. a jakie sa wasze doświadczenia w tym temacie?
 15. Pomimo tylko 5 dni (niecałych) na stoku, gorzej chyba nie jest? Lata niestety lecą, coraz trudniej zebrać się do jazdy a i kondycji pomimo chęci też ubywa. Filmik Pozdrawiam Robert
×
×
 • Create New...