Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bajeczny dzień. Zrobiliśmy przerwę od nart i poszliśmy pieszo na Halę Miziową. Nikodem dał radę, ale w drodze powrotnej ledwo przebierał nogami. W dolnych partiach Pilska jest już końcówka,ale na górze jest jeszcze calkiem nieźle. Trasy wyglądały bardzo dobrze. Niestety temperatura ciągle na plusie nawet tam. W niedzielę rano ma przymrozić i mam zamiar tam pojeździć. Na dzień dzisiejszy dało się jeszcze zjechać na nartach pod sam Jontek, z kilkoma miejscami gdzie trzeba zdjąć narty i przejść kawałek. Kamienna już nie działa. Na Buczynce śniegu jest od kilku do kilkunastu centymetrów,więc niebawem ta część Pilska zakończy sezon. Trasa nr 6 oficjalnie zamknięta ,ale da się zjechać poza kilkoma krótkimi fragmentami. Kolejny bardzo udany dzień w górach. 😎

Wrzucam trochę zdjęć , jakby ktoś się wybierał,to ma rozeznanie jak to wygląda.

IMG_20240216_154300695_HDR.jpg

IMG_20240216_151433945_HDR.jpg

 

IMG_20240216_132534504_HDR.jpg

IMG_20240216_133437536_HDR.jpg

IMG_20240216_133242200_HDR.jpg

IMG_20240216_124610597_HDR.jpg

IMG_20240216_121633386_HDR.jpg

IMG_20240216_133437536_HDR.jpg

IMG_20240216_133414709_HDR.jpg

IMG_20240216_151212258.jpg

IMG_20240216_121649724_HDR.jpg

IMG_20240216_113455360_HDR.jpg

Edytowane przez bubol.T
  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

.. @Adam ..DUCH to potrafi gości docisnąć... walczą aż sie posr..... 

 

.. (niczym Pliszkowa w Doha)

Ja to napiszę tak: w odniesieniu do "młodego" @Victor.....co było w Zwardoniu zostaje w Zwardoniu. ale  Tak sobie myślę że zrządzeniem losu wróciłem wraz z "młodym" do namiastki pierwotnego narciarstwa......

PS nie lubię ruchomych schodów i kontroli trakcji

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów w domy 😄 

Ostatnie 2 dni w Dolni Morava:

-środa to BOMBA!!! Trasy twarde, dobrze zrobione, po 13tej zaczęły pojawiać się miejscowo place cuktu, poza tym cały dzień suonka, słowem raj dla narciarza

-czwartek to cieplej, bardziej miękko, a od południa w rejonach dolnych stacji słabo, niemniej mimo miejscowych przechmurzeń dzień udany

Stacja w trakcie rozbudowy infrastruktury kubaturowej w rejonie dolnej stacji krzesłą Sneżnik. Na miejscu kilka barów, fajny most wiszący, fajna wieża widokowa, kilka torów szynowych  do jazdy na  a la saneczkach z hamulcem, przy oby krzesłach w miarę spore parkingi (100 kC / dzień). Karnet dorosły w e-shopie 817 kC, czyli na dziś 140 zł, co jest OK w porównaniu z dolnośląskimi stacjami.

Aha, co do tras to OK - jest na górze fajna krótka czerwona przy orczyku, z której jedziemy dalej czerwoną trójką do dołu.

W pobliżu krzesełka Sneżnik ładna czarno - czerwona, fest szeroka.

Przejazdówki lewa- prawa strona ośrodka OK, wygodne i fajne w obsłudze.

Przy krzesle Słoń ładna czerwono - niebieska, obok orczyka doże duże pole w zielonym komorze  idealne dla dzieci i początkujących. Fajny warianr zjazdu do dołu po prawej stronie - dość wąsko - co parę metrów skręt o 120 - 180 stopni, wyjazd wprost na skipark. Kupa starszych dzieci się tam kręciła.

Łącznie ok. 10 km tras, generalnie fajny ośrodek  o dobrej komunikacji.

Około godziny jazdy autem z Kłodzka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bubol.T napisał:

Dzisiaj bajeczny dzień. Zrobiliśmy przerwę od nart i poszliśmy pieszo na Halę Miziową. Nikodem dał radę, ale w drodze powrotnej ledwo przebierał nogami. W dolnych partiach Pilska jest już końcówka,ale na górze jest jeszcze calkiem nieźle. Trasy wyglądały bardzo dobrze. Niestety temperatura ciągle na plusie nawet tam. W niedzielę rano ma przymrozić i mam zamiar tam pojeździć. Na dzień dzisiejszy dało się jeszcze zjechać na nartach pod sam Jontek, z kilkoma miejscami gdzie trzeba zdjąć narty i przejść kawałek. Kamienna już nie działa. Na Buczynce śniegu jest od kilku do kilkunastu centymetrów,więc niebawem ta część Pilska zakończy sezon. Trasa nr 6 oficjalnie zamknięta ,ale da się zjechać poza kilkoma krótkimi fragmentami. Kolejny bardzo udany dzień w górach. 😎

Wrzucam trochę zdjęć , jakby ktoś się wybierał,to ma rozeznanie jak to wygląda.

Tomek, warunki fajne ale jak na koniec marca.  Teraz jest luty, jeszcze nigdy nie brałem tabletek na alergię w lutym (brzozy). Wróciły Żurawie, pies zmienia sierść na wiosenną, atakują go kleszcze. A tu jeszcze tyle planów wyjazdowych na narty. Trzeba będzie je zmienić na rower i Sup-a jak tak dalej pójdzie. 

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Młody odebrany z obozu prawie cały, wyj…bał na treningu SG, prawie 2 min zjazd na trasie PE. Na ściance nogi mu klękły, a już widział metę😀. Śliwa pod okiem i broda zdarta (jak u Żony 3 tygodnie temu, gogle całe, ale szybki długo szukał bo wypadła jak przygrzmocił). A tak dobrze mu szło w klubowych rozgrywkach, był trzeci po GS, a po SL drugi. Niestety DNF na SG a punktacja łączna. Taki sport.

No zielono jest, ale na stoku jeszcze sporo śniegu mieli, a na górze to mówił że biało. My start w niedzielę. W sobotę aklimatyzacja 🍷, ekipa przyjeżdża.

szału nie ma, ale bidy tyż nie.

pozdro

ps. GS-y dojechały, idą na pierwszy ogień😀

tak na dole Grebenzen

IMG_3362.thumb.jpeg.165ab9f6482a9b0eecabfd32c83756b1.jpeg

a takie „dzidy” na pierwszy ogień.

IMG_3359.thumb.jpeg.d6e6e2d42bbce1aed7ae4ca049679f36.jpeg

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Młody odebrany z obozu prawie cały, wyj…bal na treningu SG, prawie 2 min zjazd na trasie PE. Na ściance nogi mu klękły, a już widział metę😀. Śliwa pod okiem i broda zdarta (jak u Żony 3 tygodnie temu, gogle całe, ale szybki długo szukał bo wypadła jak przygrzmocił). No zielono jest, ale na stoku jeszcze sporo śniegu mieli, a na górze to mówił że biało. My start w niedzielę. Jutro aklimatyzacja 🍷.

szału nie ma, ale bidy tyż nie.

pozdro

ps. GS-y dojechały, idą na pierwszy ogień😀

tak na dole Grebenzen

IMG_3362.thumb.jpeg.165ab9f6482a9b0eecabfd32c83756b1.jpeg

a takie „dzidy” na pierwszy ogień.

IMG_3359.thumb.jpeg.d6e6e2d42bbce1aed7ae4ca049679f36.jpeg

 

Brzydkie jak nowe heady 😜 ale dasz się przejechać ? 😁 Udanego wyjazdu 👍

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grimson Chyba Trek pożałował (albo nie ma w ofercie swoich marek) opon na błoto w stylu Maxxis Shorty/ Wetscream. Zupełnie inaczej jadą po śniegu - jak po szynach. 
Kiedyś w Świeradowie na stoku zrobili zawody Snow Downhill na wyratrakowanym pasku z boku trasy narciarskiej. Wesoło wspominam, choć trzeba było na żywca lecieć trasę z hopami na dobrej prędkości. Tym Maxxisom zawdzięczam życie i miejsce w połowie stawki 😉 

Edytowane przez tormentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Tomek, warunki fajne ale jak na koniec marca.  Teraz jest luty, jeszcze nigdy nie brałem tabletek na alergię w lutym (brzozy). Wróciły Żurawie, pies zmienia sierść na wiosenną, atakują go kleszcze. A tu jeszcze tyle planów wyjazdowych na narty. Trzeba będzie je zmienić na rower i Sup-a jak tak dalej pójdzie. 

Coś takiego... a ja właśnie dostałem katar i coś mi się taki dziwny wydaje, jak taki alergiczny (ze swędzącymi oczami itd.), który zwykle miałem w czerwcu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moruniek napisał:

Tomek, warunki fajne ale jak na koniec marca.  Teraz jest luty, jeszcze nigdy nie brałem tabletek na alergię w lutym (brzozy). Wróciły Żurawie, pies zmienia sierść na wiosenną, atakują go kleszcze. A tu jeszcze tyle planów wyjazdowych na narty. Trzeba będzie je zmienić na rower i Sup-a jak tak dalej pójdzie. 

Dokładnie tak wyglądają warunki na Pilsku na koniec sezonu. Często bywało, że w Kwietniu było tam wiele więcej śniegu i można było zjechać na sam dół. Od wtorku jesteśmy w Ślemieniu i kręcimy się po okolicy, Góra Żar już zakończyła sezon narciarski ,nisko, południowy stok i wietrznie,mają tam coraz większy problem,żeby w ogóle uruchomić główną trasę,a szkoda, bo to całkiem niezła, dosyć długa trasa. Zauważyłem,że stawiają teraz na organizację imprez na szczycie, ludzie przyjadą ,zostawia kasę i nie trzeba się martwić o śnieg. Latem rowery i turyści ,do tego paralotnie interes się kręci ,a narciarze wydają się coraz mniej opłacalni.

Dzisiaj ma padać deszcz, po raz kolejny w lutym ,to już ponad dwa tygodnie z deszczem i na plusie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od wtorku, 4 dni na Chopoku. Wtorek - chmurno, lekkie ochłodzenie (w nocy i rano mrozik - 9 na górze, - 4 na dole). Jazda b. dobra. Ludzi dużo. Następne trzy dni słonko, ale po 2 godzinach na termometrze spore plusy. Na południu tak do 10.30. Później już miękko, cukier, odsypy i muldy. Trzeba było przeskakiwać na północ. Tam  z warunkami dużo lepiej ale ludzi dużo za dużo. Jednak udało się pojeździć tak do około 14.  Na dole wiosna ale śniegu mają sporo. Żadnych minerałów nie stwierdziłem, ślizgi nie tknięte. Wczoraj po nartach powrót do Krakówka umordowany i zadowolony. 🙂   Teraz czekam na ochłodzenie i mam nadzieję na jeszcze na  kilka dni tam zawitać. 

                                            Pozdr4all 🙂 !

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

Tomek, warunki fajne ale jak na koniec marca.  Teraz jest luty, jeszcze nigdy nie brałem tabletek na alergię w lutym (brzozy). Wróciły Żurawie, pies zmienia sierść na wiosenną, atakują go kleszcze. A tu jeszcze tyle planów wyjazdowych na narty. Trzeba będzie je zmienić na rower i Sup-a jak tak dalej pójdzie. 

Wszystko coraz szybciej się kręci Krzychu...założę się że w stanach zaczęli już choinki sprzedawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Ja to napiszę tak: w odniesieniu do "młodego" @Victor.....co było w Zwardoniu zostaje w Zwardoniu. ale  Tak sobie myślę że zrządzeniem losu wróciłem wraz z "młodym" do namiastki pierwotnego narciarstwa......

PS nie lubię ruchomych schodów i kontroli trakcji

Nie wiem co mu z głową zrobiłeś ale pół drogi; Adam,Adam,Adam a jak już padł to zaczął mruczeć pod nosem:tak biorę kijek,wbijam kijek…🤣🤣🤣 także miałem ubaw po pachy 😉

Dzięki Adam za ustawienie syna,za progres który zrobił w tak krótkim czasie i za dalszą motywację …. Zdrowego !!

pozdro


 

PS. Co Wy palicie w tej Małopolsce?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lexi napisał:

Aleś Adama "trafił"..... Zwardoń to Śląsk a Adam "zatwardziały" Ślązak... ;D

🤦‍♂️ Akurat u niego nie ma na co narzekać czego nie mogę powiedzieć przejeżdżając przez Małopolskę ba, wjezdzasz w Świętokrzyskie czy dalej odbijasz na Lubelskie ponownie jakość inna !  Co ty palisz w tym piecu 🤣zmień  na wielbłądy bo radomskie śmierdzą 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Victor napisał:

🤦‍♂️ Akurat u niego nie ma na co narzekać czego nie mogę powiedzieć przejeżdżając przez Małopolskę ba, wjezdzasz w Świętokrzyskie czy dalej odbijasz na Lubelskie ponownie jakość inna !  Co ty palisz w tym piecu 🤣zmień  na wielbłądy bo radomskie śmierdzą 😜

...aaa o to Ci chodzi.. czym palimy a co palimy to kompletnie inne znaczenia ma w naszych rejonach 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Czantoria dla wytrwałych, śnieg mokry ciężki i od 10 deszcz ale nie będę narzekać trzeba było tylko odpowiednią linię wybrać żeby omijać niespodzianki 🤪 Na wyciągu poznałem ojca naszego skoczka narciarskiego Pawła Wąska opowiedział co nieco o naszej kadrze,nie będę cytował 🤣 Bardzo dobry narciarz miło było patrzeć jak śmiga. Obsługa mówiła że być może jutro już nie ruszą. Na koniec sprawdziłem ślizgi i o dziwo nie było żadnej ryski 😁

IMG20240217085157.jpg

IMG20240217085532.jpg

IMG20240217085620.jpg

IMG20240217085631.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...