Jump to content

Dany de Vino

Members
 • Posts

  1,265
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Dany de Vino

 1. Zastanawiam się czy ktoś nie ścigający się, nie jeżdżący na tyczkach lub bramkach rzeczywiście potrzebuje tak wysokiego flex'u? 4 - 6h na stoku to sporo, a więc nie ściganie ani trening. To raczej 80% takiego czy innego "wożenia się" i czerpania radości z jazdy. Ja używam butów z flex 100 i nie odczuwam żadnej potrzeby bardziej usztywnionego buta. Oczywiście w takim bucie botek jest grubszy, co umożliwia jego łatwiejsze dopasowanie się do stopy, a w razie większych mrozów nie tak łatwo marznie stopa czy palce. Nie sądzę też, aby ktoś kto jeździ "tak sobie", zaczął jeździć dużo lepiej, czy wspaniale ponieważ zmieni buty na takie o znacznie większym flex. Ale... z pewnością są mądrzejsi w tym temacie ode mnie. Pisze o swoich, amatorskich wnioskach i odczuciach.
 2. Wczoraj dwie godziny pracy i wszystkie nartki naostrzone, nasmarowane i ułożone rzędem na stryszku. Powoli, powoli zwalnia im metabolizm i zapadają w zasłużony sen letni.... Szaaaaaa......
 3. Pewnie tak, ale najważniejsze że ludzi było tak w sam raz. Żadnego tłoku nawet rano.... To jednak jest pewien komfort 🙂 ! Pozdrawiam serdecznie
 4. No cóż? Planowany wyjazd do Francji w terminach 1.04 do 15.04 w Les 2 Alpes zaliczony wspaniale! Pogoda bywała różna ale ponieważ byliśmy tam dwa tygodnie (12 dni na śniegu) tak pewnie musiało być. Ogólnie lampa była przez jakieś 7 dni, przeplatana rozlicznymi "odchyleniami". Tak więc trafiły się dwa dni mgły ze sporymi opadami. Jeden odpuściłem już po około dwóch godzinach. Kolega zastał ale po następnej godzinie też zjechał zobaczywszy nieprzytomną dziewczynę zwożoną na toboganie, brrrr.... Temperatury różne. Na górze 3400m aż do około 2000m zawsze mrozik. Bywało że solidny (-14/16c). W południe niżej robiło się raczej miękko ale na koniec dnia dało się jednak zjechać na nartach na sam dół (1650m). Inne dni z pogodą typu: raz słonko, aż tu nagle chmurki i widoczność spada. Stoki przygotowane dobrze. Wyjątkiem był jeden dzień gdzie spory opad, jakieś 30 cm (pewnie nad ranem) przykrył trasy, ale ponieważ był mrozik to śnieg był lekki i zabawa była wprost fantastyczna. Założyłem trochę szersze narty (88mm pod butem) i po prostu pływanie po śniegu! Super duper!!! Za to na dole w miasteczku pełna wiosna a chwilami lato. W ogródku przy domku w którym wynajmowaliśmy apartamencik rozmaite kwiatki i ćwierkanie ptaszków, a pewnego poranka znowu czapy śniegu na jodłach. Ot, taka alpejska różnorodność. No i w ten oto sposób sezon został zakończony. Wprawdzie sporo udało się pojeździć bo to i dwa razy po dwa tygodnie w Alpach i 12 dni na Chopoku, 3 w Kasinie i 4 w Myślenicach, więc niby sporo ale i tak szkoda że to już definitywnie przerwa do grudnia. Teraz tenis i rowerek już ruszają na całość, więc nie ma co rozpaczać. Wrzucam kilka fotek, żeby nie było że nie wrzuciłem.... Pozdr4all 🙂 !!!
 5. Już jutro wyruszamy - cel Les 2 Alpes. Według Brrgfex 420cm śniegu na górze (~ 10 c) i 30 na dole (plusy c). W ten śnieg na dole specjalnie nie wierzymy ale góra wygląda b. dobrze. Pogodę też przepowiadają super. No cóż? Zobaczymy.... (Postaram się wkleić kilka fot.) Ze względu na temperatury i odległość z Krakówka (1700km) jedziemy na letnich oponach + łańcuchy w bagażniku. Dziś w Krakowie zapowiadają +25c więc temp. na szosie będzie pewnie ze +30c. Pozdr4all 🙂 .
 6. Na zakończenie sezonu, już niedługo, bo 1. 04. wyruszamy do Les 2 Alpes. Planowane 12 dni jazdy. Na kamerkach widać, że warunki są całkiem fajne więc już trochę przebieramy nogami. Pozdr4all 🙂 !
 7. ... od wtorku, 4 dni na Chopoku. Wtorek - chmurno, lekkie ochłodzenie (w nocy i rano mrozik - 9 na górze, - 4 na dole). Jazda b. dobra. Ludzi dużo. Następne trzy dni słonko, ale po 2 godzinach na termometrze spore plusy. Na południu tak do 10.30. Później już miękko, cukier, odsypy i muldy. Trzeba było przeskakiwać na północ. Tam z warunkami dużo lepiej ale ludzi dużo za dużo. Jednak udało się pojeździć tak do około 14. Na dole wiosna ale śniegu mają sporo. Żadnych minerałów nie stwierdziłem, ślizgi nie tknięte. Wczoraj po nartach powrót do Krakówka umordowany i zadowolony. 🙂 Teraz czekam na ochłodzenie i mam nadzieję na jeszcze na kilka dni tam zawitać. Pozdr4all 🙂 !
 8. ...https://www.google.com/search?q=nalberczak+ja+to+mam+dobrze&oq=nalberczak+ja+to+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgBEAAYgAQyBggAEEUYOTIHCAEQABiABNIBCjEwNDk0ajBqMTWoAgCwAgA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:7d0676c0,vid:N4FvOqTdnPI,st:0
 9. ...zobaczymy, głównie rozchodzi się o mgłę bo to zjawisko odbiera mi ochotę do zjazdów. Dziś jak widzę na kamerkach też nie jest lekko.... Jak sobie radzisz z tą watą?
 10. ... moje najlepsze nartowanie, już sporo lat temu, ale do tego trzeba jednak mieszkać jakoś tam "w pobliżu" - https://whiteface.com/mountain/trail-map/
 11. ...będę tam od 13.02. Szykuje się okno pogodowe więc nie ma na co czekać. Będziesz tam może w tym czasie?
 12. W przyszłym tygodniu wybieram się ponartować na Słowacji. Melduję się we wtorek (niestety "13") w Jasnej na Chopoku i planuję 4 lub zależnie od pogody 5 dni. Jeśli ktoś z koleżeństwa ma podobne plany miło byłoby się spotkać. 🙂 . Pozdr4all. 🙂 !
 13. Dany de Vino

  Nowe Sl

  Niedawno nabyłem sl Head e-magnum 163cm. Mam 174 cm wzrostu i ważę 66/7 kg. Po pierwszym "szoku", pierwszy dzień na stoku ( i pierwszy raz w życiu przypiąłem sl.) jeździ mi się znakomicie. Myślę, że przy twoich parametrach brałbym dłuższe. Oczywiście nie zamierzam jeździć na tyczkach.
 14. Koledzy, rozważam przyjazd na spotkanie. Niestety tylko na sobotę i bez noclegu. Pytanie: czy trzeba się jakoś do was zapisać i zostać zaakceptowanym, czy po prostu przyjechać? Pozdr.
 15. Byłem tam w zeszłym tygodniu - w kasie 1 dzień = 69E. Podobno online wychodzi jakieś 3 lub 4E taniej. Parking 10 do 15E (zależnie od sezonu). Dla posiadaczy sezonówki jest free, ale miejsc na nim b. mało. Kwaterki też poszły bardzo w górę, ale jeszcze można coś tam wyhaczyć. Faktem jest, że realizują spore inwestycje, ale Alp z tego i tak żadnym sposobem nie zrobią.
 16. Na stokach alpejskich regularnie wskazywało mi prędkość maksymalną (oczywiście chwilową) ponad 80km/h (do 86). Oczywiście stoki puste lub prawie puste, szerokie itp... Narty all round Stockli Spirit Globe R 15.5. lub Head Monster 88. R 17 lub 18 nie pamiętam.
 17. Witajcie! Wczoraj wróciłem z bardzo udanej trzydniówki na Chopoku. Pogoda folderowa, trasy świetnie przygotowane itd... Jednym słowem: Super Duper! (jednak wyszły dwa słowa) Rano mrozik -10c ale w słonku nie było go czuć prawie w ogóle. Za to śnieg nośny jak marzenie! Nowe nartki wreszcie opanowane i sprawiły dużoooo radości! No, najeździłem się do woli! Korzystając z bliskości od Krakówka pojechałem "na prognozę" i się nie zawiodłem. Rano na stokach luzik. Ludzi przybywało dopiero tak od 10.30, ale po 14.00 znowu znikali. Zdjęć nie wklejam bo wszyscy miejscówkę znają więc bez sensu.... Zaraz po 10.02 znowu tam zawitam na jakieś pięć dni. Jednak warto.... Fajny ten wątek o Prodiżu.... 🙂 . Pozdr4all 🙂 !
 18. Jutro planuję znowu ośrodek w Myślenicach, ma być lampa. Nie wiem ile ludzi się tam pojawi, ale najprawdopodobniej od 8 do 11 da się pojeździć. Jeśli ktoś z koleżeństwa ma podobne plany to miło byłoby się spotkać ! Pozdr4all !
 19. ....właśnie mam takie "cudeńko" w moich nowych nartach. Nie dodaje nie przeszkadza... I tyle 🙂 !
 20. ...w uzupełniniu powyższego: niezwykle pozytywnie zaskoczyła mnie ta górka i ten niewielki ośrodek. Stok świetnie przygotowany, w miarę stromy na całej długości (około 900m), a że w dodatku pogoda dopisała znakomicie no to po prostu wisienka! I to niecałe 30km od Krakowa. Rewelacja na takie 2 - 4 godzinne wyskoki, bez potrzeby noclegu, planowania logistyki itp... No i przetestowałem sobie nowe nartki. Trochę się obawiałem bo jeszcze nigdy nie miałem przypiętych nart slalomowych (R 12). Wbrew moim obawom odczucia znakomite! Myślę, że się szybko zaprzyjaźnimy. Wybrałem się tam na 2h a jeździłem 4. Cóż zrobić? Tak po prostu wyszło... Pozdr4all 🙂 ! .
 21. Chertan, Chcę wypróbować nowe nartki, więc zdecydowanie preferuję dzień. Mogę zarówno we wtorek jak i w środę.. Tam chyba otwierają o 9.00. Mój tel. masz na pr. Pozdr
 22. Planuję podjechać na stoczek w Myślenicach we wtorek lub środę i pojeździć ze dwie, trzy godzinki. Może któryś z kolegów ma podobne plany? Można by razem pojeździć. Pozdr4all 🙂
 23. To też mogło stanowić jeden z czynników... Faktem jest, że kolega twierdził, że stanowczo za mało go pijemy.... W każdym razie w kwietniu będziemy spać 400 metrów niżej.
×
×
 • Create New...