Jump to content

Kaem

Members
 • Posts

  1,411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Kaem

 1. Qrde, wybrali do kręcenia najbardziej płaski odcinek, stąd i efekty troszkę naciągane - gazu nie mogło być 😄
 2. wczoraj miałem przyjemność wraz z @bruner odwiedzić Czarną Górę - być może po raz ostatni w tym sezonie. Ludzi ilość symboliczna, czynne A i B, przy czym na A warunki już nieciekawe, zatem jeżdziliśmy B. Narty z lamusa wyjęte - felki RC 175 i dynki SL FIS dobrze się sprawdziły, a podłoże świetne - na wierzchu troszkę świeżego śnieżku, a pod spodem mocno twardo. Jazda bardzo przyjemna, a przy braku ludzi można było i szerzej i wąsko i jak noga podała 😄 Wróciłem z bananem na gębie jak rzadko!!!!
 3. Zacny trunek w dobrej cenie. Znam. Uprasza się nie dodawać żadnego świństwa typu cola czycuś ... Można schłodzić, można z lodem, można nie - zawsze fajna. Jest też odmiana z ciemną etykietą, bardziej / lekko dymna - doskonała. Jest też jakaś ,,ruby '' z wzlatującą kurką - nie polecam.
 4. Jutro o 11tej wpadam do klienta w okolicy Ostrovii Mazowieckiej, zatem z domy wypadam ok 5tej rano .... Wracam w piątek wieczorem, a sobota i niedziela zajęte na pilne obowiązki domowe. Qrde, takie życie.
 5. Byłem wczoraj przed południem - warunki pogodowe średnie - przez większość czasu popadywał lekki deszczyk, ciepło - trasy dobrze przygotowane, widać jednak tu i ówdzie przetarcia - brak przejazdu pomiędzy osiami A/B a C/D - ludzi garstka, do wszystkich wyciągów na bieżąco Pzdr,
 6. Zwłaszcza sama góra jest zacna, nieprawdaż Michale 😄 😄 😄
 7. Przedwczoraj byłem na nocnej w Świeradowie. Hedno z najlepszych jeżdżeń w tym roku: - naturalny snieg pod butem - niewielu użytkowników stoku co pozwalało na relatywnie szybką i urozmaiconą jazdę. Na naturalnym śniegi narty zachowują się fantastycznie, więc miałem dużo narciarskiej radochy. Aha, i promocja - bilet ważny przez 2 wieczory w tym samym tygodniu, czyli za 50% ceny. Miłe.
 8. E-race to narta z innej półki, wyraźnie bardziej dynamiczna i oczywiście twardsza, jak ro określasz. Minimum 175 cm, jeśli częściej nieco dłuższym łukiem , bierz 180.
 9. Wspomnę o sobotnim Zieleńcu. Otóż, po 2 dniach bajecznej pogody przyszło załamanie: zero słońca, pochmurnie, sporo pas mgły w wyższej częsci stoków, silny zimny wiatr. Niemniej, ludzi się najechało multum. Ok południa na trasach zaczęły się pojawiać rozległe tafle / płyty szarego lodu, szybko powiększając swoją powierzchnię. Przed 14tą podzwoniłem do kolegów aby zjeżdżali, po 30 minutach wszyscy poza jednym byli na dole i wróciliśmy do hotelu. Ten , który zdecydował się zostać, zjechał ok 15,30 na noszach GOPRU. W Polanicy na SORze w godz. 18 - 01 w nocy permanentnie przybywało ok 40 uszkodzonych osobników, gdy wyjeżdżaliśmy wciąż pojawiały się nowe przypadki, bardzo różne, z czego 90% po zielenieckim nartowaniu. Obsłużenie kolegi trwało od 18.10 do 01.15, diagnoza - zerwane więzadło poboczne, lekki gips na 2 tyg., a następnie rehabilitacja. W oczekiwaniu na kolegów siedziałem na tarasie dobrze widząc część stoków i naprawdę nie bardzo rozumiałem, dlaczego ci ludzie wciąż podejmują ryzyko .... Aha, średni czas oczekiwania do Nartoramy w sobotę ok południa - 27 minut. Never again Zieleniec w łykend. Porażka.
 10. O wczoraj pisać nie będę - patrz wyżej. Dziś o tej porze -3, niebo zachmurzone, ale światła sporo. na popołudnie zapowiadany niewielki opad śniegu, podobnie jutro. Moi goście odkryli gdzieś w bocznej części ośrodka orczyk przy krótkiej , rzekomo stromej trasie i jedziemy tam na początek dnia - chcą ćwiczyć śmig z ,,telewizorem'' (pionowo trzymane kijki). Do czego to barwny język + szlachetny szkocki trunek doprowadzić mogą !!
 11. Adamie, kaskiem podłogę przed Tobą zamiatam. Się qrde wzruszyłem. Wielka robota, gratulacje tak Jędrusiowi jak i Tobie.
 12. Dzisiejszy Zieleniec - rewelacja: pełne słońce, stok do 16tej naprawdę dobry. Nasza grupa składa się z narciarzy o bardzo różnych umiejętnościach, więc ostateczny wybór tej stacji uważam za właściwy. Tu są nie tylko łatwe niebieskie trasy, ale także kilka ładnych czerwonych odcinków. Ludzi przybyło w sam raz , do krzesełek 1-3 minuty, na stoku bez przeludnienia. Skibus odjeżdża 40 m od naszej miejscówki, więc idealnie. Aha, ok 13tej termometry pokazywały 9 stopni. Na jutro identyczna prognoza , a sobota i niedziela to ok. -6 w nocy i -2 w dzień, bez suonka i z możliwością nieznacznych opadów śniegu. Salo X Race GS SC (qrde tak na nich napisali 😄 ) 170 r15 coraz bliższe sercu. Na jutro zaplanowałem milusie felki RC 175, a później szerokie narty.
 13. Dzisiejsza CG godz. 09-12: - stoki niezłe, góra twarda, w dolnej części nieco odsypów bokami - sądziłem że ludzi będzie mało, tymczasem już ok 11tej trzeba było zrezygnować z krawędzi na rzecz wolniejszych sposobów przemieszczania się ku dołowi - kolejki na 5 minut max - podziękowania dla Spiocha na wspólną fajną jazdę i jeszcze lepsze pogaduchy - Nikonowi i Rodzinie życzę fajnej kontynuacji zażywania śniegu i postępów w pierwszych krokach niespełna 3letniego Malucha O pogodzie Wam pisać nie będę, coby na mnie gwałtowne pogorszenia Waszego stanu zdrowia nie było... qrde chyba gębę opaliłem nieco ... A jutro i pojutrze zapowiada się to samo, creme de la creme nartowania przed nami! Wkrótce krótka relacja z Zieleńca.
 14. Qrde .... no mowy nie ma , bo nie jestem najeżdżony. Złapię raz czy dwa czas jazdy od wsiadu do wysiadu, pewnie że nie będzie wielkiego uśrednienia , ale zawsze przez dwa będzie co podzielić!!!
 15. Jutro będę jeżdzić Luxtorpedą - zmierzę realny czas jazdy od -do. Mogę zmierzyć komorką? bo qrde niehomologowana ... Samsung S10.
 16. Ja jutro dojeżdżam na pół dnia do Nikona i Spiocha na CG. Krótko, bo po południu muszę w Dusznikach ogarniać gości na integracyjne nartowanie w Zieleńcu czwartek - niedziela. Służbowe, którego jestem organizatorem. Ciężko żyć.
 17. Podczas niedawno zakończonego wyjazdu uczestniczyłem w kilkudniowym szkoleniu Skimaniaka. Jako samouk mam wciąż mnóstwo do poprawienia, a po roku znów mnóstwo do poprawienia ... i tak bez końca , normalka. Podczas zajęć poświęconych jeździe na krawędzi prowadzący ganił mnie najczęściej na ,,okno'', czyli jazdę z nadmiernie wysuniętą górną nartą. Sposobem na to jest nieznaczne jej cofnięcie, a właściwie - jeśli się pamięta - inicjacja skrętu czy też ustawiczne prowadzenie nart tak, aby górna narta nieznacznie wyprzedzała dolną. Pracuję nad tym 😄
 18. Dodam, że samo Tonale jest z pewnością ośrodkiem dobrym dla rodzin z uczącymi się dziećmi: są bodaj 3 osłonięte taśmy , kilka miękko startujących orczyków i kilka krzeseł obsługujących łatwe niebieskie trasy. Nadto, tuż obok liczne bary z toaletami, dużo miejsc do siedzenia, słowem correct. Dużo Holendrów, Polaków , Brytyjczyków, sporo Włochów, Czechów i wszelkie inne nacje. Kilka polskich szkółek, spośród których ,,najbogaciej'' prezentowała się gliwicka SportVita - duży ładny namiot, sporo instruktorów, dużo dzieciaków, kulturalne zachowania słowem pięknie. Dobra reklama polskiego nartowania i szkolenia.
 19. Plusie, takie właśnie były pierwsze 4 dni - lampa, lampa i lampa, wykosztowałem się na kremy z filtrem qrde 😄
 20. No i pojeżdżone! Cieszę się, bo 6letnia wnuczka dobrze rozpoczęła swą narciarską przygodę - 5 dni po 3 godziny szkolenia ze świetnym instruktorem. Od bazy do podstaw - kończyli edukację na jeżdzie równoległej i skręcie stop. Pogoda była zmienne, generalnie trochę za ciepło, 4 dni lampy a ostatnie dwa zmienne, troszkę mgły itepe. Stąd i na stokach różnie, niżej często ciężki mokry śnieg, ale na górze dobrze. Nie zdołaliśmy dojechać do Ponte di Legno, a szkoda. Natomiast dwukrotne odwiedziny na Presenie warte każdej spędzonej tam chwili. Ludzi w sam raz, kolejki bardzo niewielkie, pizza smaczna, wino także, mieszkanko ski out - ski in, było fajnie. Jutro powrót, mamy do przejechania 1015 km. Oby tłok był mniejszy jak tydzień temu!
 21. to się nazywa Polska Jazda . Qrde. Masakra jednak, mimo że corocznie próbuję się sam przekonać ,ze ma to sens. I ma. Poza okresem feryjnym. Pzdr,
 22. Znaczy krzesła chodzą mimo wiatru, skoro tylu dobrych ludzi na górze ..
 23. Napisz do Master 32 , może coś będzie wiedzieć. Ewentualnie na fb na grupie ,,Giełda sprzętu narciarskiego race''.
×
×
 • Create New...