Jump to content

Kaem

Members
 • Posts

  1,482
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Kaem

 1. Dzięki za krzepiące wypowiedzi , Koledzy!!! Chyba się zdecyduję, bo pewnie dogadamy się jakoś. Powinno być miło.
 2. Hej wszystkim, czy ktoś z Was jeździł na tych nartach? Jakie macie wrażenia? Pzdr,
 3. Tym razem Blossomy schowalem.
 4. Swietnie, Marcos!! Tu parametrem strategicznym jest zdolność do prowadzenia pojazdu, ofcourse 😄 W tym kontekście pytałem i bardzom rad, że jest dobre rozwiązanie.
 5. Hej , poproszę o śniadanie w sobotę i niedzielę - dla jednej osoby, bo kolega Jarek odpuszcza i przyjazd, i w konsekwencji jedzenie. Będę w piątek ok.13tej - rozumiem, że stok będzie czynny tak czy inaczej? Co do soboty - gdzie pojedziemy rano nartować????? Ergo - kto przyjedzie dużym autem, cobym się zmieścił??? Jako pasażer, rzecz jasna. 😄
 6. i znów w domy 😄 Ostatnie 2 dni w Dolni Morava: -środa to BOMBA!!! Trasy twarde, dobrze zrobione, po 13tej zaczęły pojawiać się miejscowo place cuktu, poza tym cały dzień suonka, słowem raj dla narciarza -czwartek to cieplej, bardziej miękko, a od południa w rejonach dolnych stacji słabo, niemniej mimo miejscowych przechmurzeń dzień udany Stacja w trakcie rozbudowy infrastruktury kubaturowej w rejonie dolnej stacji krzesłą Sneżnik. Na miejscu kilka barów, fajny most wiszący, fajna wieża widokowa, kilka torów szynowych do jazdy na a la saneczkach z hamulcem, przy oby krzesłach w miarę spore parkingi (100 kC / dzień). Karnet dorosły w e-shopie 817 kC, czyli na dziś 140 zł, co jest OK w porównaniu z dolnośląskimi stacjami. Aha, co do tras to OK - jest na górze fajna krótka czerwona przy orczyku, z której jedziemy dalej czerwoną trójką do dołu. W pobliżu krzesełka Sneżnik ładna czarno - czerwona, fest szeroka. Przejazdówki lewa- prawa strona ośrodka OK, wygodne i fajne w obsłudze. Przy krzesle Słoń ładna czerwono - niebieska, obok orczyka doże duże pole w zielonym komorze idealne dla dzieci i początkujących. Fajny warianr zjazdu do dołu po prawej stronie - dość wąsko - co parę metrów skręt o 120 - 180 stopni, wyjazd wprost na skipark. Kupa starszych dzieci się tam kręciła. Łącznie ok. 10 km tras, generalnie fajny ośrodek o dobrej komunikacji. Około godziny jazdy autem z Kłodzka.
 7. Bądź człowiekiem, Grimson ... Dobro wraca 😄 😄 😄 Może dziś będzie lepiej ...
 8. Jesteśmy po 2 dniach w Bukowej Horze i 1 w Dolni Morava: - niedziela ciągły opad deszczy, mimo to trasy świetnie trzymały -wczoraj bez deszczu, na trasach od rana znaczne odsypy, mocno ciężki śnieg, sporo ludzi na stoku -Dziś DM: bez deszczu, trasy ciężkie, po południu to już na dole wesoło było. W najlepszym stanie czerwona na samej górze przy orczyku i czarna. - co jutro przyniesie - zobaczymy .
 9. My od niedzieli będziemy tutaj: Tyle że prognoza na niedzielę mocno deszczowa, w kolejnych dniach ma być lepiej. Zima-2023-mapa-resortu.pdf
 10. Kaem

  Nowe Sl

  Drozd, być może źle mnie zrozumialeś ... Powiem tak po naszemu, po forumowemu, bo po tych dyskusjach i podpowiedziach ten czas przyszedł - otóż masz 190 cm i 115 kg. Te gabaryty coś musi nieść , także na śniegu. a narta się jednak wypracowuje wskutek zużycia w jakiś sposób (choć nikt nie wie, na ile np. narta jeżdżona pod dużym chłopem straciła swoje właściwości). Twoje ostatnie narty mają coś koło 10 lat. OK. Proponuję zamienić aktualne narty na (po mojemu, wg skali ważności) : 1. Komórki SL 165 lub - jeśli ,,boisz się'' komórek : pierwsze sklepowe SL. W takim razie proponowałbym 170 cm. 2. Hybrydy, o których wcześniej pisałem, z promieniem rzędu 15 m. 3. Albo inny Twój wybór .
 11. Kaem

  Nowe Sl

  Mnie się zdaje , że pan Drozd nie chce podpowiedzi, ale slalomki. W tym celu wystarczy udać się do właściwego sklepu i drogą transakcji handlowej takowy towar nabyć. Nie pomagajmy niepotrzebnie tym, którzy pomocy nie chcą. Już mi się to troszkę znudziło (bardzie w życiu jak na forum).
 12. Kaem

  Nowe Sl

  Drozd, nie ma problemu: załatw sobie albo komórki SL 165 , albo pierwsze slalomki i będziesz szczęśliwy. Na tym temat w zasadzie może zostać zamknięty. Pd. Ewentualnie fajne łyżwy zafasuj - moja żona jest świetną łyżwiarką, podpowie jakby co. Pzdr,
 13. Kaem

  Nowe Sl

  Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, to wg mnie powinieneś celować w długość rzędu co najmniej 175 cm, z promieniem ok 15 m. Górna półka to tzw hybrydy (choć d otej grupy różni narciarze zaliczają różne narty), tzn deski usportowione i relatywnie sztywne. Typowi przedstawiciele to Atomic X9, Fischet RC4 CT, Elan SCX, Nordica Multigara DC - wszystkie przy długości rzędu 175 mają promień +/- 15 m, więc wystarczająco skrętne, ale i dłuższym pojadą doskonale. Możesz spojrzeć w tą stronę, bo narta dalej chce jechać i to mocno, ale nie masz przymusu tak częstej częstej zmiany krawędzi jak w SL. Ewentualnie najmocniejsze modele uniwersalne, typu Salomon Blast, Rossignol Forza 70 czy 60 ... nart na rynku aż za dużo, każdy musi sam zdecydować.
 14. Kaem

  Nowe Sl

  Drozd, nie tyle wiek się liczy co umiejętności i jakaś baza kondycyjna, choć nie każdy ma potrzebę dziennie przejeździć 50 czy więcej km. Moim zdaniem powinieneś tak czy inaczej celować w narty z górnej półki bo do takich nawykłeś. Jeśli zawsze były slalomki , to tak trzymaj. Narta gigantowa jedzie zupełnie inaczej. A które ?? A diabli wiedzą, najbezpieczniej w dobrej wypożyczalni lub sklepie (niektóre wypożyczają na wyjazdy) sprawdzić kilka. Może pomysł kolegi ze 170 cm nie jest głupi przy Twoich gabarytach ... Może pomysł slalomek komórkowych nie jest głupi przy Twoich umiejętnościach i gabarytach ... Masz się nad czym głowić. A włosem siwym się nie przejmuj - jest tu nas całkiem niemało 60+, bywają 70+ a nawet 80+ 😄 Większość z tej starszyzny jeżdzi na nartach typu, o którym właśnie rozmawiamy.
 15. Mitek , wrzuć linka , please!!
 16. qrde ... poczytałem Wasze liczne przepiękne wpisy, pełne detali technicznych i rozważań nad ziołem także .... i przypomniało mi się, jak niegdyś zobaczyłem na miniściance w Czarnym Groniu Harpię i Sebe tnących na slalomkach ....qrde , to był widok, dynamika, tempo i zajawka, że ja też podobnie potrafię... do dziś czuję ten klimat. Może jednak lekiem na na całe zło są slalomki? Warto sprawdzić drogą żmudnych dociekań empirycznych!!!!
 17. No zajefajnie Anna to pojechała, bo sądzę , że skręt nie jest najłatiwejszy !! qrde!!! Michał , wrzućzesz też jakiś narciarski filmik z tego eventu!!
 18. się nie znam . to spytam... Merino to nie wełna?? bo z baranami mi się kojarzy skądś tam ..
 19. piątek 01 - niedziela 03 marca AD 2024 Mam nadzieję, że ten weekend masz wolny... już się cieszę na nas wszystkich wspólną jazdę (qrde , a może synchrona śmigiem zrobimy ... ja prd!!!!!)i ewentualnie solidny opeer, jak komuś po deskach przejadę, w czem to wyspecyalizowany jestem wielce !
 20. Wybór się dokonał ... po sąsiedzku, w miasteczku nieopodal Chojnowem zwanym. Jak przyjadę, to pokażę ! Będzie śmiesznie , qrde 😄
 21. no podupcyło starych chłopów ... qrde , to trzeba było chyba w czasie przyszłym napisać 😄
 22. qrde qrde qrde ..... przejrzałem poprzednie strony i się wydało, że Adam Widmem zwany ogłosił slalomy i slalomy i wieczorem i rankiem i w przerwie między poprawianiem dobrostanu własnego tudzież kolegów w niedoli. Ino slalomy. A u mnie nart do slalomu niet .... Stąd pytanie - prośba o opinie nt nart: Dynastar Speed Omeglass SL Master ??? aha, 168 R13. Ktoś ??? coś???
 23. Wcale nie za dużo musi grzać . Jeśli akurat Ty jesteś w tym momencie w fazie powiedzmy niestabilnej, to niezbyt wiele trzeba do wytrącenia tego układu z równowagi. Michał wytłumaczy to lepiej 😄
×
×
 • Create New...