Jump to content

Kaem

Members
 • Posts

  1,269
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Kaem

 1. prosto do gawry ??
 2. Kaem

  Atomic X9 181

  Pawelski, jest dużo różnych fajnych nart. Pamiętaj - najszybsze są czerwone 😄 😄 😄
 3. Kaem

  Atomic X9 181

  Zero sprzedaży, od grudnia będą męczone, mam nadzieję intensywnie 😁
 4. Kaem

  Atomic X9 181

  Prawdę mówiąc, tytuł tego wątku już się zdezaktualizował 😄 Teraz jest taki: No spójrzcie i powiedzcie, czy tak wyglądają używane narty, qrde ???
 5. podawany na deskach promień skrętu dotyczy narty leżącej poziomo na podłożu. Nie jestem pewien, czy w czasie jazdy da się utrzymać narty w tej pozycji. Wartość ta jest orientacyjna i może totalnie zmienić się zależnie od stopnia zakrawędziowania nart.
 6. Kaem

  Atomic X9 181

  Jasne, takich się widuje ... i zazdraszcza. I próbuje podejrzeć ... Ja jakoś nie miałem do X9 ,,tego'' dnia , po prostu. Tzn jeździło się znakomicie, ale chyba jednak do dowolnej jazdy wolę narty nieco krótsze i bardziej śmieszne, manewrowe. Może też fakt, że ważę kilkanaście kilo mniej jak w zeszłym sezonie powoduje, że mam większą frajdę z jazdy krótszym łukiem (ah ta gibkość ☺️ ) Chwilę wcześniej wsiadłem na śmieszne K2 Turbo Chargery 172 / R14 i mnie tak zauroczyły, że na Atomy już w sercu nie znalazło się wystarczająco dużo miejsca. Oddaję forumowiczowi wyraźnie wyższemu i nieco cięższemu, więc pewien jestem że potencjał z narty wydobędzie na 200 %. Aha, a w miejsce X9 już wędruje jedyna słuszna G9 króciak 177 R chyba 18. Pewnie będę zadowolony ..... ??
 7. Kaem

  Atomic X9 181

  Nieaktualne.
 8. Kaem

  Atomic X9 181

  Sprzedam (mam inne podobne, środki przeinwestuję w narty innego typu). Stan doskonały tak technicznie jak wizualnie. Jeśli potrzebne fotki - priv. Dobra cena.
 9. Będziesz zadowolony, byleby kieszeni starczyło 😄
 10. Moim zdaniem, obie te narty są nierozwojowe dla piątki. Szukaj nieco bardziej wymagających, z górnej półki allround / allmountain.
 11. Była nad garsteczka ledwie: Spiochu, Nikon255, Bruner, ja i mój kolega Jarek. Każdy myślę dobrze ponartował, dla mnie było czystą przyjemnością oglądanie rytmicznych króciutkich skrętów Spiocha, średnich Brunera na gryzących w oczy i-speedach, pieknego śmigu (z przeskokami) Nikona w grubych muldach po południu, na gigantkach 185, słowem zajefajnie. OFF nt sprzętu: Nikon masterów nie pożałował 😄 i kolejny dla mnie zonk. Od zawsze miałem obawy przed nartami >180 o charakterze gigantki ... i zostałem wyleczony - radiusa 23 m i długości się podczas jazdy nie odczuwa specjalnie, wystarczy o tym nie pamiętać . Być może to także zasługa bardzo centralnie (rozumiem to jako ,,wysoko'')montowanych wiązań . Narta świetna, szybka w wejściu na krawędzie i genialnie prowadzi skręt. Może pomyślę o takich - ale 180 - na kolejny sezon, jeśli okoliczności pozwolą. Zamiast X9. TurboChargery po raz kolejny pokazały się z dobrej strony (vide Nikon 😄 ). Genialna pogoda, bardzo zmienne warunki śniegowe a zwłaszcza fantastyczne towarzystwo to powód, że wyjazd ten zaliczam do najlepszych w tym sezonie. Pzdr4all!!!
 12. Zjechało się kilka fajnych osób, było świetne jeżdżenie w wiosennym śniegu, po południu już wymagającym więcej techniki (której brak 😄 ) i nieco siły. Dzięki za wspólne nartowanie, dobre porady i możliwość objeżdżenia nieznanych a świetnych nart!!
 13. Niby ta, ale kolejna 😄 Dobrze będzie!!!
 14. NIe ma jej . Moja to model sprzed kilku lat. W deszczu nie jeździłem. W śniegu padającym nie było kłopotów z przemakalnoscią. Z tym , że u mnie tą odzież pierze się tylko w dedykowanych środkach, a po każdym praniu spryskuję sprayem chroniącym przed przemakaniem bodaj Nikwash czy Nikwax.
 15. Ja wraz z kolegą będziemy w niedzielę ok.9tej. Anonsowało się jeszcze kilka osób, ale nie na 100% - zobaczymy. Będę niebieską Octavią kombi.
 16. Doskonale. Wysoka jakość wykonania, trwałość i estetyka to chyba podstawowe cechy. Bardzo praktyczna - ja potrzebuję wielu kieszeni 😄 i je mam. Jest dość lekka, ale ciepła i nie krępuje ruchów. Jestem stanowczo zadowolony. Nazwy modelu nie pamiętam, wersja 20000 / 20000, czerwona / czarna, płaciłem ok 800 zł w głogowskim sklepie sportowym.
 17. Wielkie dzięki za porady, spróbuję je wdrożyć, lecz chyba wybiórczo : da się w warunkach piwnicznych splanować ślizgi przyzwoicie? Jak i czym? Podobne pytania a propos założenia struktury?
 18. Dzień VI Nauders Po namyśle, postanowiliśmy jednak po raz ostatni odwiedzić Nauders, bo nie wszystko tam zjechaliśmy. Owszem, kusiła bliskość SFL i Samnaun i do Suldy dość niedaleko ... ale nie żałuję 😄 Dzień jak poprzednie - pełne suonko, tyle że nieco chłodniej , zatem lepiej. Ludzi nie przybyło, śniegu nie ubyło - qrde rewelacja. Zjechaliśmy literalnie cały ośrodek od lewek do prawej, zatem zaczęliśmy od Tschayeka x 2, następnie kolejne czerwone, wjazd do centrum a dalej czerwona 5 z 7, kolejnym razem bodaj 26 + czerwone, później czarna 6 + czerwone , słowem cuda Panie i Panowie, cuda nad cudami - trasy świetne, ludzi niewielu więc z gazem można było pojechać, frajda że oczy bolą. Jeden z najbardziej udanych wyjazdów dla mnie - tak ze względu na pogodę jak samopoczucie. Zdaje się, że odzyskałem także wyższą formę, bo właśnie w piątek zrobiliśmu spoko ok. 70 km w dół, a nogi następnego dnia nie dały znać o sobie w ogóle. Oby tak było i w przyszłośc i ... 😄 Wszystkim szukającym ośrodków kameralnych ale z fajnym przekrojem tras dla każdego narciarza te z mojej relacji polecam serdecznie.
 19. Nigdy tego nie robiłem podczas dnia na stoku. Qrde, wciąż muszę się czegoś uczyć 😄 Tak czy inaczej, po 2-3 dniach jazdy narty ostrzę i wówczas zaczynam od lekkiego przejechania od dołu po krawędziach średnim diamentem - tak podpatrzyłem w jakimś instruktażu bodaj francuskim. Następnie pilnik grubszy, pilnik drobny i diament drobny. Dobrze czy źle?? Co zmienić?
 20. Z dołu. Z boku ostrzysz. Ja ściągam srednim diamentem. Aha, drut ściągamy przed ostrzeniem. a po ostrzeniu smarujemy 😄
 21. Kaem

  Sytuacja w UA

  Poruszająca i przepiękna muza, nostalgiczna i autentyczna. Dzięki, Dany!!!
 22. Brrrr ... qrde aż strach spojrzeć na tą tłuszczę 😄 Widzewiak, wpadasz???
 23. Dobra nowina!! Będziesz???
 24. Hej Mariusz, jeśli interesuje Cię ekonomiczny wybór przyzwoitej narty dla średniaka, to mam w Twojej jedynej długości deski do opchnięcia - zajrzyj do działu ,,dobór nart'' i znajdź mój anons Rossi Pursuit 16 ... . Pewnie są na forum osoby, które troszkę te narty znają, więc ewentualnie dopowiedzą co i jak , żeby nie było że coś chcę wcisnąć 😄
×
×
 • Create New...