Jump to content

Dany de Vino

Members
 • Posts

  1,259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Dany de Vino last won the day on September 26 2023

Dany de Vino had the most liked content!

Recent Profile Visitors

6,298 profile views

Dany de Vino's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

369

Reputation

 1. ... od wtorku, 4 dni na Chopoku. Wtorek - chmurno, lekkie ochłodzenie (w nocy i rano mrozik - 9 na górze, - 4 na dole). Jazda b. dobra. Ludzi dużo. Następne trzy dni słonko, ale po 2 godzinach na termometrze spore plusy. Na południu tak do 10.30. Później już miękko, cukier, odsypy i muldy. Trzeba było przeskakiwać na północ. Tam z warunkami dużo lepiej ale ludzi dużo za dużo. Jednak udało się pojeździć tak do około 14. Na dole wiosna ale śniegu mają sporo. Żadnych minerałów nie stwierdziłem, ślizgi nie tknięte. Wczoraj po nartach powrót do Krakówka umordowany i zadowolony. 🙂 Teraz czekam na ochłodzenie i mam nadzieję na jeszcze na kilka dni tam zawitać. Pozdr4all 🙂 !
 2. ...https://www.google.com/search?q=nalberczak+ja+to+mam+dobrze&oq=nalberczak+ja+to+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgBEAAYgAQyBggAEEUYOTIHCAEQABiABNIBCjEwNDk0ajBqMTWoAgCwAgA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:7d0676c0,vid:N4FvOqTdnPI,st:0
 3. ...zobaczymy, głównie rozchodzi się o mgłę bo to zjawisko odbiera mi ochotę do zjazdów. Dziś jak widzę na kamerkach też nie jest lekko.... Jak sobie radzisz z tą watą?
 4. ... moje najlepsze nartowanie, już sporo lat temu, ale do tego trzeba jednak mieszkać jakoś tam "w pobliżu" - https://whiteface.com/mountain/trail-map/
 5. ...będę tam od 13.02. Szykuje się okno pogodowe więc nie ma na co czekać. Będziesz tam może w tym czasie?
 6. W przyszłym tygodniu wybieram się ponartować na Słowacji. Melduję się we wtorek (niestety "13") w Jasnej na Chopoku i planuję 4 lub zależnie od pogody 5 dni. Jeśli ktoś z koleżeństwa ma podobne plany miło byłoby się spotkać. 🙂 . Pozdr4all. 🙂 !
 7. Dany de Vino

  Nowe Sl

  Niedawno nabyłem sl Head e-magnum 163cm. Mam 174 cm wzrostu i ważę 66/7 kg. Po pierwszym "szoku", pierwszy dzień na stoku ( i pierwszy raz w życiu przypiąłem sl.) jeździ mi się znakomicie. Myślę, że przy twoich parametrach brałbym dłuższe. Oczywiście nie zamierzam jeździć na tyczkach.
 8. Koledzy, rozważam przyjazd na spotkanie. Niestety tylko na sobotę i bez noclegu. Pytanie: czy trzeba się jakoś do was zapisać i zostać zaakceptowanym, czy po prostu przyjechać? Pozdr.
 9. Byłem tam w zeszłym tygodniu - w kasie 1 dzień = 69E. Podobno online wychodzi jakieś 3 lub 4E taniej. Parking 10 do 15E (zależnie od sezonu). Dla posiadaczy sezonówki jest free, ale miejsc na nim b. mało. Kwaterki też poszły bardzo w górę, ale jeszcze można coś tam wyhaczyć. Faktem jest, że realizują spore inwestycje, ale Alp z tego i tak żadnym sposobem nie zrobią.
 10. Na stokach alpejskich regularnie wskazywało mi prędkość maksymalną (oczywiście chwilową) ponad 80km/h (do 86). Oczywiście stoki puste lub prawie puste, szerokie itp... Narty all round Stockli Spirit Globe R 15.5. lub Head Monster 88. R 17 lub 18 nie pamiętam.
 11. Witajcie! Wczoraj wróciłem z bardzo udanej trzydniówki na Chopoku. Pogoda folderowa, trasy świetnie przygotowane itd... Jednym słowem: Super Duper! (jednak wyszły dwa słowa) Rano mrozik -10c ale w słonku nie było go czuć prawie w ogóle. Za to śnieg nośny jak marzenie! Nowe nartki wreszcie opanowane i sprawiły dużoooo radości! No, najeździłem się do woli! Korzystając z bliskości od Krakówka pojechałem "na prognozę" i się nie zawiodłem. Rano na stokach luzik. Ludzi przybywało dopiero tak od 10.30, ale po 14.00 znowu znikali. Zdjęć nie wklejam bo wszyscy miejscówkę znają więc bez sensu.... Zaraz po 10.02 znowu tam zawitam na jakieś pięć dni. Jednak warto.... Fajny ten wątek o Prodiżu.... 🙂 . Pozdr4all 🙂 !
 12. Jutro planuję znowu ośrodek w Myślenicach, ma być lampa. Nie wiem ile ludzi się tam pojawi, ale najprawdopodobniej od 8 do 11 da się pojeździć. Jeśli ktoś z koleżeństwa ma podobne plany to miło byłoby się spotkać ! Pozdr4all !
 13. ....właśnie mam takie "cudeńko" w moich nowych nartach. Nie dodaje nie przeszkadza... I tyle 🙂 !
 14. ...w uzupełniniu powyższego: niezwykle pozytywnie zaskoczyła mnie ta górka i ten niewielki ośrodek. Stok świetnie przygotowany, w miarę stromy na całej długości (około 900m), a że w dodatku pogoda dopisała znakomicie no to po prostu wisienka! I to niecałe 30km od Krakowa. Rewelacja na takie 2 - 4 godzinne wyskoki, bez potrzeby noclegu, planowania logistyki itp... No i przetestowałem sobie nowe nartki. Trochę się obawiałem bo jeszcze nigdy nie miałem przypiętych nart slalomowych (R 12). Wbrew moim obawom odczucia znakomite! Myślę, że się szybko zaprzyjaźnimy. Wybrałem się tam na 2h a jeździłem 4. Cóż zrobić? Tak po prostu wyszło... Pozdr4all 🙂 ! .
×
×
 • Create New...