Jump to content

Kaem

Members
 • Posts

  1,289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Kaem last won the day on January 23

Kaem had the most liked content!

Recent Profile Visitors

731 profile views

Kaem's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine

Recent Badges

91

Reputation

 1. Piotrek przy swoim wzroście waży pewnie ok. 63 - 65 kg, zatem jeździ na damskich serwisowych slalomkach i gigantkach - naszych nart nie spróbował . fakt, że ta waga niespecjalnie Go predyscynuje , qrde ....
 2. Mitku, a było tak: w połowie marca się wziął zjechał Nikon (czapka), Spiochu (CZAPKA), Bruner (CZAPKA), kaem i kolega Jarek (kaema kolega, młody narciarz (dekarz z zawodu, równowaga zajebista, 50 lat) na Czarną Górę trafiliśmy. Rano cudnie, narty zmieniamy (K2 Turbo Charger Nikon mówi że doskonałe ; ja jeżdzę na Jego Dynkach Masterach 185/R23!!!!! i kręcą pięknie) ,,, daję Nikonowi moje X9 ......... i dddoooopppppaaaaaa.... a sam je robiłem, później sam na nie wsiadam i narta nie jedzie , qrde nie reaguje, ja pier ... nie chce skręcać .... Grzesiu Bruner się uśmiecha ... no spieprzyłeś kaem. No, spieprzyłem, nie wiem jak , ale tak. I ta kto jest z nartowaniem.... nie zawsze tak, jakby się chciało , ale X9 już nie kupię: raz spieprzone, to na zawsze.
 3. Mitku, a było tak: w połowie marca się wziął zjechał Nikon (czapka), Spiochu (CZAPKA), Bruner (CZAPKA), kaem i kolega Jarek (kaema kolega, młody narciarz (dekarz z zawodu, równowaga zajebista, 50 lat) na Czarną Górę trafiliśmy. Rano cudnie, narty zmieniamy (K2 Turbo Charger Nikon mówi że doskonałe ; ja jeżdzę na Jego Dynkach Masterach 185/R23!!!!! i kręcą pięknie) ,,, daję Nikonowi moje X9 ......... i dddoooopppppaaaaaa.... a sam je robiłem, później sam na nie wsiadam i narta nie jedzie , qrde nie reaguje, ja pier ... nie chce skręcać .... Grzesiu Bruner się uśmiecha ... no spieprzyłeś kaem. No, spieprzyłem, nie wiem jak , ale tak. I ta kto jest z nartowaniem.... nie zawsze tak, jakby się chciało , ale X9 już nie kupię: raz spieprzone, to na zawsze.
 4. Qrde ..... właśnie wysłałem odpowiedź ... sorry, Mitek.
 5. Janie , moja peregrynacja w poszukiwaniu miejscówki na styczeń zaczęła się z powodu zjazdu Trametsch w Plose - i z tego powodu miejsca pobytu zmieniać nie będę , bo chciałbym tam być minimum 3 dni. Nadto mieszkając w Bressanone mamy jakieś 500 m od nas piękne termy ze SPA, co jest istotne, bo jedna z uczestniczek wyjazdy jest nieniarciarką , ale kocha wodę (tzw. foczka) , więc muszę to uwzględnić. Wiesz, mam wrażenie że jestem coraz bliżej optymalizacji tego mojego wyjazdu - tyle, że nie wiem do końca , jakie walory ma Gitschberg / Jochtal, bo o Plose wiem już sporo i tej miejscówki na pewno nie odpuszczę, minimum 2 dni . Bywają takie niewielkie piękne stacyjki... !
 6. OK, spać idę bo w !!!! Ostrołęce służbowo jestem, więc priv na jutro lub pojutrze, na spoko, to jeszcze nie zima 😄 Dzięki za deklarację pomocy, to pomoże bardzo w moich przygotowaniach, żeby ten urlop optymalnie wykorzystać (tym bardziej, że mamy w ekipie panie lubiace tylko szerokie niebieskie trasy ... albo prawie, bo w praktyce zjeżdżają prawie wszystko, jeśli muszą ).
 7. X9 były źle zrobione na nasze jeżdżenie - żeby było jasne, to ja je spieprzyłem .... później zaskoczyłem , jeżdżąc z Nikonem w Czarnej Górze, że one zupełnie nie chcą wejść w skręt ... no i tyle. Dałem ciała . Tak naprawdę zrozumiałem to jeżdżąc na Nikona Dynkach Master Gs 185/ R23, które jak niemądre mnie wrzucały w kolejne skręty ... przykra nauczka a propos własnoręcznego serwisowania nart. Co do G9, to mimo kilku kuszących propozycji sprzedaży nie dałem się ( 😄 ) i mam zamiar je wykorzystać na maxa, tym bardziej że to przy L=177 promień jest 18,4 , więc w zasadzie normalna narta, tyle że z ciągiem do szybkiej jazdy. Narty są w stanie nowym, więc będę mieć z nich sporo radości .
 8. Tak ino nadmieniłem niewinnie ... sorry, więcej nie będę 😄
 9. Gabrik, gdybyśmy tak się zachowywali, to Bruner umarłby (w przenośni oczywiście), A ja qrde nie chcę, aby mi koledzy umierali ... no i po temacie 😄 😄 😄
 10. Wiesz Mitek, ten objazd Selli to chyba trochę jak karmienie gołębi pod pomnikiem Mickiewicza na krakowskim rynku ... znaczy , wypada i należy wykonać, ale chyba mnie nie kręci. Szkoda całego dnia.Wolę po prostu więcej pojeździć po stokach Gardeny 😄 . Pewnie odpuszczę Kronplatz , po prostu. A co do Gardeny , to planowałem właśnie z Christiny zacząć i tam pięknie skończyć (chyba nie ma bezpośredniego połączenia na nartach z Ortisei do Christiny), zatem tam uczynię!!! Dzięki.
 11. Mitku, w życiu Headów na nogach - ani żadnej innej części ciała - nie miałem, więc wszystko przede mną, z ,,i'' włącznie 🤑
 12. Z mojej teorii - popartej licznymi opisami i filmami - wynika, że Plose będzie doskonałe, tym bardziej że dysponuje przepięknym i długim zjazdem pod tytułem Trametsch. Plose + Gitschberg to około 100 km zjazdów, więc spoko. Oba ośrodki mają przewyższenia ponad 1000 m, zatem cześć zjazdów będzie odpowiednio długa. Niemniej znając siebie podejrzewam, że bodaj na dzień wyskoczymy albo na Kronplatz, albo do Val Gardeny.
 13. A może Ci , którzy mają dobrze objeżdżony Południowy Tyrol podpowiedzą, w co poza Plose i Gitschbergiem celować i czy moja przymiarka ,,trzyma się kupy". Tak sobie wymyśliłem, bo o Val Gardenie pisze się, że i trasy przednie i widoczki lepsze jak na pocztówkach. Natomiast o Kronplatzu na forum jest niewiele - zatem, warto???
 14. Czemu służy ćwiczenie z filmiku zapodanego przez Gabrika? Torturom poddawana jest górna narta, to jasne. Widać też, że wzorowo początek skrętu wykonywany jest w momencie przekraczania linii spadku stoku, OK. Myslę, że to dość trudne ćwiczenie , wymaga też dynamicznego wykonania ... Może chodzi o doskonalenie kontroli nad górną nartą?? Ktoś, coś??? Ps. Qrde, te Heady i-race zaczynają mi się podobać w sposób niebezpieczny dla mojej prawie pustej kieszeni ( a jeszcze za Brahmy trzeba zapłacić) - niedobrze, niedobrze. Pod dobrym jeźdźcem - spójrzcie - chodzą jak ogary na uwięzi, no masakra ... bo gdyby je tak z uwięzi spuścić, to niemożebne byłyby chyba !!!
 15. Bardzo dzięki za podpowiedź! Co prawda w żadnym z tych języków nie błyszczę ( a szczególnie ladino hihi), ale damy radę. Znaczy na stokach bardzo porządnie, ale przy barach kawa lepiej smakuje, bo muzyczka włoska pewnie brzmi pięknie (bo chyba nie tyrolskie jodlowanie?).
×
×
 • Create New...