Jump to content

Kaem

Members
 • Posts

  1,368
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Kaem last won the day on December 8 2022

Kaem had the most liked content!

Recent Profile Visitors

900 profile views

Kaem's Achievements

Mentor

Mentor (12/14)

 • Very Popular Rare
 • Dedicated
 • Reacting Well
 • First Post
 • Posting Machine

Recent Badges

164

Reputation

 1. RX10? Taliowanie 118 - 70 - 100 przy 174? Jak je odbierasz? Co na tak a co na nie? Pytam , bo sporo czasu przejeździłem na RX12 174 R16. A kilka dni temu nabyłem nowe narty o bardzo podobnym charakterze, 170 długości z taliowaniem 120-71-99. R15. I po wczorajszych kilku zjazdach doszedłem do wniosku, że pora pójść we właśnie tego typu narty na cały dzień.
 2. Sporo rozmawiałem z właścicielem naszego apartamentu - człowiek około 50tki, bardzo bezpośredni i fajny. Opowiadał, że w jego młodości wszyscy mocno pracowali na dzisiejsze lepsze dni, pozyskiwali każde kilka metrów ziemi pod mikrowinnicę czy sadek, sporo ludzi trzymało jakiś drób itepe ... Dzisiaj istotna część mieszkańców regionu żyje bezpośrednio lub nie z turystyki i to jest dla nich największa - w sumie pozytywna wg mego rozmówcy - zmiana.
 3. Marcos, wyczuwam w Tobie coraz bardziej bratną duszę 😄
 4. Fajny filmik, fajne trasy i pejzaże! Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie, bo zwróciłem uwagę na bardzo bardzo podobne wieżyczki w rejonie Bressanone, Rio di Pusteria i Brunico. często nawet w wyżej położonym przysiółku znajdziemy kościółek wyposażony w prawie bliźniaczą, smukła wieżyczkę z okienkiem lub kilkoma, nieraz można dojrzeć zdobienia wokół okienek. Urocze.
 5. Qrde , qrde , qrde .... I jest pytanie: -czy Krzysiek rano wstanie na narty??? 😄 😄 😄
 6. Mitku, nie wiedziałem, że Norweg nie jest młody, tu rzeczywiście komentator mnie zainspirował. Aż sprawdziłem - ma 29 lat. Faktycznie, niemłody jak na zjazdowca. Dzięki za uwagę .
 7. Nie nie, nie jedyny oglądał, co się na Straifie działo 😄 Ważne, że relatywnie bezpiecznie. Młody Norweg rewelacja!!!! Kilde na ogół jeździ bardzo pewnie , a tuu .... qrde ja miałem wrażenie że źle wylądował i kompresja go wgniotła totalnie. Rewelacyjnie z tego wyszedł, bo było niebezpiecznie. A zwycięzca pojechał pewnie, bez wpadek. Niech się dzieje, rywalizacja będzie bardziej zacięta.
 8. Na FB Schronisko na Hali Szrenickiej wrzuciło kilka fotek - sporo śniegu, mam nadzieję że wkrótce ruszy Śnieżynka i Hala.
 9. qrde ,zapomniałem napisać słów kilka o nartach ,których używałem - wziąłem z sobą 1 parę, to nowe Salomony X/Max Blast 175, r17, 72 pod butem nabyte kilka dni wcześniej, których nie znałem. Mój pogląd: Narty relatywnie ciężkie i sztywne, jak na niesportowe. W jeździe inicjacja skrętu dość szybka, stabilność bardzo dobra, dynamika OK, lubią większe prędkości, wówczas wychodzi ich stabilność i chęć do jazdy, nie ma problemów z zacieśnianiem łuków na krawędzi. Nie boją się luźnego śniegu czy muld. Słowem, solidne i dość mocne narty do jazdy w każdych warunkach, które sugerowałbym co najmniej średniakom, przy czym odradzam tym o niskiej wadze.
 10. No i po Plose 😄 Było dobrze. Relacja mi się pomieszała , zatem dopowiem: - po dwóch dniach na Plose przyszła kolej na Kronplatz: na górze troszkę wiatru, ale niżej OK. Dzwon wali jak wściekły, warto zatyczki ze sobą zabrać. Trasy bardzo zróznicowane, od łatwych po wschodniej stronie po średnie - obecne w zasadzie wszędzie - oraz trudne północne Sylwester i Hernagg (Hernagg trudniejszy nieco, bardziej paskudny profil 🤪 ma) - obie mają koło 5 km i ponad 1200 m przewyższenia, więc większość to rzeczywiście trudniejsze odcinki. Od bodaj 3 lat jest też nowa trasa Ried (nieco na wschód od Hernagga), obsługiwana oddzielną gondolą. opisana jako niebiesko czerwona. Dziwna jest , bo są 2 długie wypłaszczenia, a w części dolnej kilka stromych ścianek. Dominują na Kronplatzu gondole, nawet teren do nauki dla dzieci na dole w Riscone ma swoją ,,własną'' . Nie zdążyliśmy pojechać na zachód w stronę Piculin. - czwartek i piątek to piękna słoneczna pogoda, więc ponownie Plose a w piątek - Gitschberg Jochtal, czyli 2 w 1: zaczęliśmy od niewielkiego Jochtalu, gdzie na górze jest kilka wariantów bardzo miłych tras niebieskich i bodaj 1 czerwona, następnie zjechaliśmy krótką czarną, znów troszkę łatwych i powrót na dół piękną i urozmaiconą czerwoną trasą bodaj nr 4. - powrót na Gitschberg to 2 gondole, z których pierwsza pomyka wysoko nad klimatyczną dolinką, a podpory dzieli znaczna odległość; następnie na stacji przesiadkowej trzeba się ogarnąć, bo tylko ,,na oko'' łatwo o pomyłkę - gondola wznosząca się w rzeczywistości wraca do miasteczka Rio Pusteria, a wsiąść należy w tą ,,niską''. Wyżej dojeżdżamy do terenu Gitschberg, z wieloma pięknymi trasami . Najwyższy punkt to 2500 m , zwieńczony atrakcyjną widokowo i narciarsko czerwoną trasą o nadprzeciętnej szerokości (fotka poniżej). Sporo tras, w tym kilka znakomitej urody, jak np czerwona 25 czy ciemniejsza nieco 23. Mało niebieskich.
 11. Łobuzy !!! Od zawsze tak mi się wstawiają .... Jak to zrobić lepiej??
 12. Dzisiaj piękna pogoda, więc i nartowanie przednie ! Ludzi niewiele, trasy doskonale przygotowane po opadzie sprzed doby, a jazda na naturalnym śniegu jest hiperkomfortowa!
×
×
 • Create New...